UITKIJKEN NAAR FEESTELIJKHEDEN EN IJSPRET GEZELLIGE KERSTOCHTEND ZEVENSPRONG VAKANTIE BIJBEL CLUB POUTIEK GEMEENTE BOSKOOP LEGT GROEN-DIRECT B0UWST0P OP BELEID EN HANDHAVING KAMERVERHUURPANDEN BOSKOOP Ton Snobel, voorzitter 100-jarige IJsclub Otweg pagina 38 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 28 december 2007 Boskoop - Bij Jenaplanschool de Zevensprong heerste donderdag 20 december een gezellige drukte. Niet alleen waren de voorbereidin gen voor de kerstviering in volle gang, er werd ook hard gewerkt om de school nog mooier te versie ren. De school was door ouders en team al in kerstsfeer gebracht; het thema was 'samen op weg'. Tijdens de bijeenkomst in de school werd voor het goede doel 'Colour 4 kids' een inzameling gehouden. Met medewerking van veel ouders wa ren woensdag 19 december kerst stukjes gemaakt. Na een ochtendje hard werken stond de school vol met mooie werkstukken die op vrijdag tijdens het kerstontbijt de tafels versierden. Boskoop - Op de Immanuelschool aan de Mendelweg 1 wordt voor donderdag 3 januari van 14.00 tot 16.45 uur een kindermiddag ge organiseerd door de Vakantie Bijbel Club voor kinderen van 4 tot 12 jaar met als thema 'Reken maar...het wordt feest!'. De kinderen kun nen deze middag knutselen, zingen, spelletjes doen, taart versieren en er wordt een verhaal voorgelezen. De toegang is vrij. Door M. Lindhout Boskoop - De ijsbaan van IJsclub Otweg ging donderdag 20 decem ber open, juist voordat de club 100 jaar bestaat. Voorzitter Ton Snabel was daar zeer verguld mee en hij vertelt enthousiast over het ko mende jubileum en alle festivitei ten daarom heen. En dat alles in een winterse sfeer, de ijsliefheb bers kunnen genieten. Ton Snabel sinds zes jaar voorzitter, is een ge boren en getogen Boskoper, met een groot hart voor het schaatsen. Bijna failliet In 'Paktijd' van december 2007, uitgave van de Historische Ver eniging Boskoop, wordt een mooi beeld geschetst van de roemruchte en langdurige geschiedenis van IJsclub Otweg. Begin vijftiger ja ren is de landijsbaan er gekomen, gefinancierd met obligaties. La ter is de club omgevormd tot een stichting, wellicht de reden dat de club zolang kon bestaan. Een sterk verhaal vond Snabel de kapotte waterleiding die bijna tot het fail liet van de club leidde. Hoe hoest je 40.000 gulden op? Uiteindelijk bleek een verzekering van de KNSB toch uitkomst te bieden. Een enor me opluchting. Saamhorigheid Snabel benadrukt dat de club al leen met medewerking van vele vrijwilligers zo kan draaien als nu het geval is. "Handige mensen en enthousiasmezijn onontbeerlijk om de club die in Boskoop een be grip is draaiende te houden. Het onderhoud van het clubgebouw en de outillage van de baan ver gen voortdurend fikse inspanning. Naast de vrijwilligers is de hulp van hoofdsponsor Houtman en inci denteel de Rabobank een enorme opsteker. We hebben als club goodwill gekweekt en dat loont." Twee keer per jaar verschijnt een clubblad. Ruim 1000 leden betalen 8,50 euro, gezinnen 16 euro. Ook in mindere winters blijft het leden tal redelijk stabiel. De ijsbaan is open van 13.00 tot 17.30 uur en van 19.00 tot 22.00 uur. Er is schema van vrijwilligers die aan de baanverzor- ging werken, voor de bar en kassa dienst doen en ook voor het win keltje met tweedehands schaatsen. Ronduit feestelijk met verlichting. Hoogtepunten Snabel vindt het geweldig als baan open is. Ook is hij buitengewoon content met het organiseren in de zomer van een skeelertocht voor kinderen. "Als er dan meer dan 100 kinderen meedoen, kweek je interesse." Voor het komende 100- jarige bestaan ziet Snabel meer dere hoogtepunten in het ver schiet. Op 12 januari 2008 is er in de Loods een receptie, de trekking van de loterij met mooie prijzen en de opening van een deel van een tentoonstelling over de geschiede nis van de club. Die tentoonstelling verhuist daarna naar de biblio theek. Op 16 februari 2008 kunnen de le den, dankzij sponsoring, een hele dag schaatsen op de nieuwste ijs baan in Biddinghuizen voor een lage prijs. In maart komt er een schaatsclinic met Annemarie Tho mas. En er komt een uitgave over 100 jaar IJsclub Otweg; ongetwij feld interessant voor de leden. Snabel kijkt uit naar de feestelijk heden en nog veel meer naar ijs- pret. Boskoop - De gemeente Boskoop heeft vrijdagochtend 21 december GROEN-Direct de opdracht gegeven te stoppen met bouwactiviteiten aan de Middelburgseweg. Boven dien heeft de gemeente geëist dat alles wat in de afgelopen dagen is gebouwd, wordt afgebroken en verwijderd van het terrein. GROEN-Direct heeft tot 28 december hier voor de tijd. Als GROEN-Direct hier geen gehoor aan geeft, zijn zij een dwangsom van €10.000,-- per week verschuldigd aan de gemeente. GROEN-Direct is eigenaar van het voor malige veilingterrein aan de Middelburg seweg. Zij wil daar graag een moderne groothandel in tuinplanten beginnen. De gemeente staat niet afwijzend tegenover deze ontwikkeling. Echter, op dit moment staat nog niet vast dat de gewenste ontwik keling daar mogelijk is. Zowel de provincie als de gemeente moeten zich daarover nog buigen en na een goede afweging van alle belangen daarin een keuze maken. Begin december zijn er door GROEN-Di rect aanvragen om bouwvergunning bij de gemeente ingediend. Het gaat daarbij om bouwvergunningen voor zowel de tij delijke situatie als de gewenste definitieve situatie. Beide aanvragen houden verband met elkaar. Voor de tijdelijke situatie wilde GROEN-Direct onder andere grote "evene- Boskoop - De afgelopen twee weken heeft de gemeente Boskoop controles uitgevoerd bij huiseigenaren die kamers verhuren aan Oost-Europese, veelal tijdelijke, werknemers. Door toezicht te houden, controles uit te voeren en een actievere handhavingaanpak in te stellen, wil de gemeente aan de ene kant de overlast van kamerverhuurpanden voor komen én aan de andere kant de veiligheid en kwaliteit van de kamerverhuurpanden verbeteren. menttenten" bouwen. Op beide aanvragen is nog geen besluit genomen. GROEN-Di rect is echter toch gestart met het bouwen van de evenementtenten. Deze bouwacti viteiten zijn dan ook illegaal. Dat de belangen van GROEN-Direct, di rect omwonenden en anderen uit elkaar lopen, bleek tijdens de raadsvergadering van 20 december. GROEN-Direct is, on danks duidelijke waarschuwingen van het college van Burgemeester en Wethouder, toch gestart met bouwen zonder de ver eiste bouwvergunning. De gemeenteraad betreurde het handelen van GROEN-Direct en was het er unaniem over eens dat de gemeente handhavend moest optreden tegen GROEN-Direct. De bouwactiviteiten dienen gestaakt en het gebouwde verwij derd te worden. Uitkomsten controles Tijdens de gehouden controles zijn een aantal zaken op het gebied van de bouw- eisen en brandveiligheid geconstateerd. Geen van de panden is zodanig brandon- veilig bevonden dat directe maatregelen noodzakelijk zijn. De geconstateerde te kortkomingen betroffen hoofdzakelijk het niet (volledig) functioneren of het ontbreken van adequate installatietechni- sche voorzieningen zoals rookmelders en noodverlichting. Bij twee panden waren bovendien de vluchtwegen niet volledig vrij van obstakels. Ook moeten in enkele panden brandwerende deuren worden aangebracht en de deuren worden voor zien van sloten die van binnenuit zonder sleutel kunnen worden geopend. Er werden ook overige zaken geconsta teerd. Zo was één gecontroleerd pand niet in gebruik als kamerverhuurpand, maar was er sprake van gewone bewoning. Ook was één pand in gebruik ais kamerverhuur pand, waarbij dat niet was toegestaan op grond van het bestemmingsplan. Alle huis eigenaren zullen via een brief op de hoog te worden gesteld van de constateringen. In de brief wordt ook aangegeven welke acties er van hen verwacht worden. Beleid in Boskoop Het college van B&W heeft 6 november vastgesteld dat de gemeente geen nieuwe kamerverhuurpanden zal toestaan. De druk op openbare orde en veiligheid wordt te groot als er nog meer kamerverhuurpan den bij komen. Voor de 22 kamerverhuur panden die nu bij de gemeente bekend zijn, geldt dat deze mogen blijven bestaan. Een aantal van deze 22 panden beschikt over een gebruiksvergunning en mogen daardoor grotere aantallen personen huis vesten. In de overige kamerverhuurpan den mogen niet meer dan 5 personen aan wezig zijn. Naast deze 22 panden worden er dus geen nieuwe kamerverhuurpanden in Boskoop meer toegestaan. Zodra er sig nalen komen van bijvoorbeeld de politie of burgers over mogelijk onrechtmatig wonen of onveilige woonsituaties, zal het betreffende pand direct gecontroleerd worden door toezichthouders.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 38