"SAMEN MAKEN WIJ VAN BOSKOOP HET MOOIE EN PLEZIERIGE DORP DAT BOSKOOP IS" HANS VAN BEEK WIL 18E FLORARUN WINNEN LUSTRUM FLORAMEDIA OPEN TENNISKAMPIOENSCHAP WINTERTUIN WORKSHOP OP PROEFTUIN VAN HOLLAND m Burgemeester Rijsdijk tijdens nieuwjaarsreceptie: STUDIECLUBAVOND START INLOOPHUIS GELE LINDE pagina 36 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 9 januari 2008 Door M. Lindhout Boskoop - In de Rozenburcht hield het gemeentebestuur maandag 7 t januari de gebruikelijke nieuw jaarsreceptie. Daaraan vooraf gaand had de gemeente de nieu we bewoners van Boskoop, vanuit Somalië tot Zuid-Afrika ,welkom geheten. Het was uitgesproken druk op de receptie. Slagwerk Concordia opende ludiek met een drumact op een serie groene kliko- bakken. De sfeer was gezet. Zweeg Rijsdijk in alle talen? Nee, de burgemeester wilde juist benadrukken dat in het afgelopen jaar heel wat ontwikkelingen in beweging zijn gezet ten bate van de leefbaarheid. "De Plataan heeft een vliegende start gemaakt als sportief en sociaal - cultureel hart van Boskoop." En de opening van de rotonde Halve Raak. "Twee waardevolle resultaten die tot stand zijn gebracht door actieve en unieke deelname van Boskopers en het Boskoopse bedrijfsleven." Daar mag de gemeente trots op zijn, al dus Rijsdijk. Daarnaast verloopt de invoering van de nieuwe Wet Maat schappelijke Ondersteuning tot te vredenheid. "De deelname van alle burgers aan het maatschappelijk verkeer is zo belangrijk." Verpaupering? "Er is een begin gemaakt met het inlopen van achterstand." Plannen -■* voor de Parklaan en Boezemlaan gaan de startblokken uitkomen. "De realisatie van het eerste aan tal van de in totaal 1300 woningen r gaat echt beginnen." In een stra tegienota worden zo'n 17 andere plannen in elk geval benoemd. Burgemeester Rijsdijk pleitte er voor dat 'gebieden waar de ver paupering op de loer ligt, met Zilveren conifeer voor Wilma Rodenburg. voorrang worden behandeld'. Bijvoorbeeld de tuinbouwschool locatie aan de Azalealaan. Ook is urgent 'het bouwplan voor jonge Boskopers met een beperking dat Philadelphia wil realiseren aan de Zijde'. Fusie De fusie was het belangrijkste on derdeel van de toespraak. "Bos koop streeft naar een krachtige, complete en groene gemeente. Een echte Groene Hart gemeente, die daar begint waar het verstede lijkte gebied ophoudt." Het gaat om de kwaliteit van leven voor de burgers en om mogelijkheden voor duurzaam ondernemen. "Een ge meente die de poort van en naar het Groene Hart is." Voor het reali seren daarvan is een gemeente no dig van voldoende omvang. Daar om noemt Rijsdijk een fusie met Rijnwoude een belangrijke stap. Op termijn zal deelname van Zoe- terwoude het Groene Hart-profiel alleen maar versterken. Dialoog Voor de verdere harmonieuze ruimtelijke, economische, sociale en bestuurlijke ontwikkeling in de regio Boskoop is een doorlopende dialoog nodig met allerlei mensen en groeperingen. "Niet pappen en nathouden", aldus de burgemees ter. Donderdag in de gemeenteraads vergadering zal moeten blijken of de dwangsom tegen Groen Di rect op de oude veilinglocatie we gens verboden bouwactiviteiten gestand gedaan zal worden. Of wordt het herrie in de polder? Zilveren Conifeer Traditioneel sluit burgemeester Rijsdijk af met de uitreiking van de Zilveren Conifeer. Wilma Ro denburg kreeg hem uitgereikt vanwege haar verdiensten voor het dierenasiel en kattenopvang. Ze was compleet beduusd. Hart van Holland sprak haar over haar werkzaamheden; binnenkort meer daarover in deze krant. Boskoop/Waddinxveen - Hans van Beek uit Waddinxveen aast op de overwinning in de 18e LTB Florarun te Boskoop. Hij won de Florarun in 2006 en werd vorig jaar twee de achter Michael Woerden uit Mijdrecht. Wanneer op zaterdag 12 januari 2008 om 13.40 uur bij de Proeftuin van Holland aan het Rijneveld het startschot voor de 10 km valt, krijgt Van Beek voldoende concurrentie van onder meer Mi chael Woerden, Sandor Bron uit Bodegraven, Erik Simon Strijk uit Hazerswoude, Menno Lieven uit Capelle aan den IJssel en de Bos koopse kanshebbers Paul Stolwijk, Jan Oskam en Leon van Prooijen. Bij de dames zijn alle ogen gericht op de 15-jarige Boskoopse favorie ten Maureen Koster en Merel van Boskoop - De Studieclub Regio Boskoop houdt dinsdag 15 ja nuari voor de leden een avond waarbij de (integrale) herstruc turering, bedrijfswoningen en invulling PCT fase II in de Regio Boskoop centraal staan. In no vember 2006 was, namens de Ge meente Boskoop, Carla Kuijpers van Lunos Management tijdens een studieclubavond aanwezig. Zij gaf een presentatie over dit onderwerp en hoe zij een soort gelijk project heeft begeleid in het Westland. Een jaar verder heeft de Studieclub haar en de betrokken gemeenten Boskoop en Rijnwoude uitgenodigd om de stand van zaken op dit moment voor te leggen. De avond wordt gehouden in de Rozenburcht aan de Rozenlaan 4 en begint om 20.00 uur. Voor meer informatie: 06-28454955 of www.studieclub- regioboskoop.nl. Steenbergen. Koster won zowel in 2006 als in 2007. Vanaf Rijneveld 153 is het parcours als volgt: Spoelwijkerlaan, Wijkdijk, Wonnepad, Zijdeweg, Tempeldijk, Middelweg, Middelburgseweg, Spoelwijkerdijk, Rijneveld. Het verkeer kan van de Florarun lichte hinder ondervinden. Het complete programma is als volgt: om 13.25 uur is de start voor de 1000 meter voor kinderen van 9 tot en met 12 jaar; om 13.30 uur de 1000 meter voor kinderen tot en met 8 jaar; om 13.30 uur de vijf kilometer en om 13.40 uur de tien kilometer. De inschrijving staat open voor ieder een tot twintig minuten voor aan vang. Voor meer informatie: www.av47.nl. Boskoop - In maart 2007 kwam, op initiatief van Willy Barends, de werkgroep 'toekomstig inloophuis voor mensen die leven met kan ker' voor het eerst bijeen. Maan delijks vond er overleg plaats over doel, locatie, logo en naam van het inloophuis. Eind december was het rond. Het inloophuis 'De Gele Linde' is een feit en opent op dins dag 8 januari van 9.30tot 11.30 uur haar deuren aan Zijde 11a (achter de Zijdekerk, naast de Loods). De officiële opening is op donderdag 17 januari om 19.30 uur in de Loods (naast het inloophuis) voor geno digden en belangstellenden. De openingstijden van het inloop huis zijn met ingang van 5 februari elke eerste dinsdag van de maand van 9.30 tot 11.30 en elke derde donderdag van de maand van 19.30 tot 21.30 uur. Voor verdere informatie: www.de-gele-linde.nl. Baby van 4 maanden overleden Boskoop - De politie heeft on derzoek gedaan naar de omstan digheden van het overlijden van een vier maanden oude baby. Uit dit onderzoek, waarbij ook de ouders zijn gehoord, is niet gebleken van enig strafbaar feit. De politie heeft daarmee het on derzoek afgesloten. Op 31 december omstreeks 10.30 uur kwam via 112 de melding dat het niet goed ging met een jongetje van vier maanden oud. Toen de hulpdiensten ter plaatse waren, bleek het jongetje te zijn overleden. Omdat de doodsoor zaak onduidelijk was, stelde de politie een onderzoek in. Ludieke opening. Boskoop - Voor de tiende maal worden, voor vrijdag 18 en za terdag 19 januari, de Nationale Kampioenschappen Tennis voor Boomkwekers, onder de naam 'Floramedia Open' georgani seerd voor boomkwekerijbe- drijven en hun medewerkers in de tennishal van Sportcentrum Midden Boskoop aan de Sport- laan 1. Een ieder, werkzaam in de Nederlandse boomkwe kerijsector en liefhebber van tennis, kan deelnemen aan dit toernooi. Inschrijven is mogelijk met één of meerdere heren-, dames- en/of gemengddubbels per bedrijf of per combinatie van bedrijven. Per persoon is één in schrijving mogelijk. De indeling is naar speelsterkte en er wordt in poules gespeeld zodat iedere speler in twee dagen tenminste driemaal met een partij van on geveer 45 minuten op de baan komt. Het inschrijfgeld bedraagt 10,- per persoon. Voor meer informatie en aan melden: www.floramediaopen. nl. Skimmia in winterse sferen (foto: archief Proeftuin van Holland). Boskoop - In de maanden janu ari tot en met maart verzorgen de Proeftuingidsen diverse workshops op de Proeftuin van Holland aan het Rijneveld 153. De sortiments- tuin 'Harry van de Laar' vormt het decor waar men meer te weten kan komen over snoeien, bollen planten en andere tuinwerkzaam- heden om de tuin winterklaar én alvast voorjaarsklaar te maken. Workshops vinden plaats op zater dag 26 januari, zaterdag 16 febru ari, zaterdag 23 februari, zaterdag 1 maart en zaterdag 15 maart. De workshops duren van 13.30 uur tot 16.00 uur. Prijs per persoon is 9,50 euro. Er kan individueel of per groep ingeschreven worden. Voor meer informatie en inschrij ven: 0172-235401 (tijdens kantoor uren), info@proeftuinvanholland. nl of www.proeftuinvanholland. nl.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 36