EERSTE APPARTEMENTEN DE REIGER OPGELEVERD FEESTELIJKE OPENING JUBILEUMJAAR SCOUTING ER WERD GEBRIDGED... LEZING LEEFB0EK VOOR KINDEREN COMPUTERLESSEN VOOR SENIOREN BENEFIETCONCERT 'DEO CANTEMUS' VOOR IJSSELTHUIS COMBINATIE ASSERTIVITEITS EN FAALANGSTTRAINING VROUWENDAG CONNIE PALMEN IN BIBLIOTHEEK KROEGAVONDEN EN HARDCORE IN TAVERNA EHBO BIJ KINDEREN EXPOSITIE KERAMIEK VERA MAGUIRE p,ce" r; pagina 28 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 16 januari 2008 nieuwerkfrk- Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de vierde keer organiseert een interkerkelijke groep vrouwen een vrouwendag in Nieuwerkerk. Op zaterdag 8 maart komt Noor van Haaften spreken over 'Stilte; zendtijd van de Heilige Geest'. Er wordt tijdens deze Vrouwendag veel gezongen, onder professio nele begeleiding. Ook is die dag een vlaggengroep aanwezig voor 'een beetje ont spanning'. 's Middags worden workshops gehouden. De Vrou wendag wordt gehouden in het Ontmoetingscentrum aan de Bospolderstraat 10 en duurt van 9.30o tot 15.30 uur. Voor meer informatie en toegangsbewijs kan men terecht bij de christe lijk boekhandel 'L Ecrit aan de Kerklaan 80 of bellen met An neke van Riessen: 0180-313731 of Tineke van Beuzenkom: 0180- 314258. Nieuwerkerk aan den IJssel - Schrijfster Connie Palmen brengt donderdag 7 februari om 20.00 uur een bezoek aan de biblio theek aan het Raadhuisplein. Zij zal in een mengeling van ernst en luchtigheid vertellen over haar werk en schrijverschap en ingaan op vragen het publiek. Connie Palmen (1955) studeerde Nederlands en filosofie en debu teerde in 1991 met 'De Wetten'. Literatuur en filosofie zijn in alle volgende boeken van Connie Palmen terug te vinden. Palmen wisselt haar romans vaak af met essaybundels. Na 'De Wetten' schreef ze de romans 'De Vriend schap' (1995), I.M. (1998), De erfenis (boekenweekgeschenk 1999), Geheel de uwe (2002) en Lucifer (2007). Haar werk is in ruim twintig talen vertaald. De toegang bedraagt 4,- euro in de voorverkoop en 5,- euro op de avond zelf. Kaarten zijn verkrijg baar bij boekhandel Van Delft in de Reigerhof. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het bruin-café van Taverna is van avond, woensdag 16 januari, en op 23 januari geopend van 20.30 tot 23.00 uur. Voor vrijdagavond 18 januari wordt vanaf 21.00 uur de hardcore-avond 'Ben-je-doof- of-zo?!' georganiseerd met me dewerking van diverse DJ's. De toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Zorgiseenkeuze.nl aan het Raad huisplein 5 gaat op woensdag 23 januari een training van drie avonden van start voor eerste hulp aan kinderen. Omdat pro fessionele hulp soms even op zich laat wachten is het van belang voor ouders om te weten hoe te handelen als hun kind iets over komt. De cursisten leren onder meer over levensreddend hande len bij verstikking en verdrinking en krijgen een reanimatietrai- ning. Voor meer informatie en opgeven: 0180-310180 of info@ zorgiseenkeuze.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de bibliotheek aan het Raadhuis plein is tot eind januari een expositie van het werk van de Nieuwerkerkse Vera Maguire te bezichtigen. In 2000 heeft zij een driejarige opleiding bij het SBB te Gouda gevolgd en daarna nog een aantal technieken-work shops. Inmiddels verzorgt zij zelf workshops in haar eigen atelier aan huis, alsmede voor 't Nut te Nieuwerkerk en in Frankrijk in de Lorraine. Voor openingstijden van de bibliotheek: www.biblio- theeknieuwerkerkaandenijssel. nl. Het klussen kan beginnen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een heuglijke dag was het vrijdag 11 janu ari voor Maikel Broeders en zijn vriendin Mirelle Heeren. Hun woning, onderdeel van appartementengebouw De Reiger, werd opgeleverd. Als eerste kopers mochten zij de sleutel van hun appartement op de begane grond in ontvangst nemen. Na een grondige inspectie namen ze in volle tevredenheid officieel de sleutel in ontvangst. "Het klussen kan begin nen!", aldus het stel. Gedurende de dag kwamen zeven andere kopers naar het Stations plein om de sleutel van hun ap partement in ontvangst te nemen. De komende weken wordt de rest van de appartementen van het ze ven verdiepingen tellende gebouw opgeleverd. Op 21 januari vindt de laatste oplevering plaats. In het gebouw aan het Stations- Nieuwerkerk aan den IJssel - De Scouting Nieuwerkerk aan den IJssel werd op 28 april 1968 opgericht. De groep bestond toen alleen nog uit een Welpenhorde. Dit jaar bestaat de groep 40 jaar en is zij uitgegroeid tot een volwaardige Scou ting groep. Afgelo pen zaterdag werd het jubileumjaar in geluid met een diner met aansluitend een discofeest. In de loop van het jaar zulen er diverse jubileumacti viteiten plaatsvinden, zoals met Pinksteren een kampeerweek- end in Baarn en een reünie voor leden en oud-leden in augus tus. Nieuwerkerk aan den IJssel - De vierde ronde van de derde com petitieronde van het seizoen 2007-2008 van de Nieuwerkerkse Bridgeclub werd gespeeld op maandag 7 januari. De uitslag was als volgt in poule A: I.Wim Ver- hoeven-Ron van Domburg 65.63, 2.Peter Bijsterveld-Maarten Goed hart 64.24, 3.Gerda Vissers-Cor La- geman 60.07, 4.Marijke Blok-Gerda Goedhart 55.21, 5.Ineke van den Heuvel-Lucy Eldering 54.86, 6.Leny Hoogland-Elisabeth Tump 51.04, 7.Anneke Jansen-Marianne Ver- hoeff 49.31, 8.Ada van der Linde- Evelyn Dolk 48.61, 9.Renate Tour- nier-Lucy Wijnen 48.26, 10.Thea Michels-Selma van der Berg 45.14, 11.Wim Schreuder-Ton Vissers én Michiel de Korver en To Schreuder 41.67, 13.Frithjof Blok-Ruud Rijks 38.89 en 14.Joan Sipman-lrene den Hollander 35.42. De uitslag in poule B: I.Arie van Veen-Rob Moelker 63.54, 2.Mart ha Boers-Joke van 't Hoen 60.42, 3.Hans van den Heuvel-Elly Tim merman 60.00, 4.Frans en Adrie Bijl 55.63, 5.Tiny van Winden-Wil Notenboom 51.25, 6.Freddy en Rob van Leeuwen 50.63, 7.Betty Geurts- Karen Schuddeboom 50.00, 8.Rina Koolhaas-John Jansen 46.88, 9.Else Jansen-Ada Suuurbach 40.63, 10.Alice van den Heuvel-Martha Verhoeven 39.38 en 11.Kees van Winden-Freek Bijlsma 32.81. Tussenstand in poule A: 1.Ma rijke Blok-Gerda Goedhart, 2.Wim Verhoeven-Ron van Domburg en 3.Gerda Visssers-Cor Lageman. In poule B is de tussenstand: 1.Freddy en Rob van Leeuwen, 2.Martha Boers-Joke van 't Hoen en 3.Hans van den Heuvel-Elly Timmerman. Voor meer informatie: www.de- nieuwerkerksebridgeclub.box.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Theo Legters, auteur van het 'Leefboek voor kinderen', NLP en EFT thera peut en leraar in het basisonder wijs, verzorgt voor dinsdag 22 januari om 20.00 uur een lezing in de bibliotheek aan het Raadhuis plein. Dit boek is bestemd voor kinderen van 8 tot 12 jaar en zou beschouwd kunnen worden als zogenaamd 'Zelfopvoedboek'. Kinderen leren aan de hand van dit boek hoe zij met gevoelens kunnen omgaan, hoe zij de 'regisseur' van hun ei gen leven kunnen worden, hoe zij door het gebruik van bepaalde 'kleurwoorden' invloed hebben op hun omgeving en hoe zij daar door in het algemeen hun leven meer kwaliteit kunnen geven. Het Leefboek leert kinderen met een laag zelfbeeld, weinig vrienden of die last hebben van pestgedrag hiermee om te gaan. Tijdens de lezing zal Legters de achtergron den van het boek verduidelijken en de aanwezigen handreikingen geven om kinderen positief op te voeden. Theo Legters Cursus Deze avond zal ook de cursus 'Leve het Leven!' van Legters gepresen teerd worden. Een cursus van vier avonden waarin de deelnemers de kwaliteit van hun eigen leven te vergroten. Voor meer informatie: info@me- taforia.nl, www.metaforia.nl of 0180-399140. plein zijn 46 appartementen en 350 m2 commerciële ruimte gerea liseerd. Onder de toekomstige be woners zijn er 17 starters. Dertig kopers zijn afkomstig uit Nieuwer kerk. Een paar van de nieuwe bezit ters van de kantoorruimten hebben zich inmiddels gevestigd in het ge bouw. Voor meer informatie: www. centrumplan-nieuwerkerk.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Ter wijl de afgelopen jaren het leren omgaan met de computer centraal stond, is gebleken dat er nu steeds meer vraag is naar de praktische toepassingen van computer- en het internetgebruik. Het PCOB leercen trum volgt deze trend en heeft de opzet van het lesmateriaal hierop aangepast. De cursussen worden gegeven in Windows XP en het nieuwe besturingssysteem Win dows Vista. De hoofdpunten van het lesprogramma in de cursus 'Kennismaken met de PC' zijn onder meer Werken met WordPad en de rekenmachine, fouten herstellen, e-mailen in Outlook Express en Windows Mail, Internetten met Internet explorer, het gebruik van de zoekmachine Google en com puterspelletjes. Voor de cursussen van eind januari zijn nog enkele plaatsen vrij. Voor meer informatie en aanmelden: www.pcobnieuwer- kerk.nl of 0180-312783. Nieuwerkerk aan den IJssel - De orgelcommissie van De Lichtkring houdt, in samenwerking met de besturen van de Stichting Vrien den van 'IJsselThuis' en 'Deo Can- temus', zaterdag 26 januari voor de tweede maal een benefietcon cert, waaraan het Christelijk ge mengd koor 'Deo Cantemus' uit Rotterdam, bekend van radio en t.v., medewerking zal verlenen. Het 330 leden tellende koor staat onderleiding van Cor de Haan en zal deze avond met 200 leden aan wezig zijn. Sopraan Nelleke den Broeder, fluitist Severin van Dijk en organist André de Jager verlenen eveneens hun medewerking. Opbrengst Het grootste gedeelte van de op brengst van dit concert is bestemd voor de Stichting Vrienden van 'IJs selThuis' ten bate van de exploita tie van de in 2006 geopende hos- Het concert begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt 10 euro. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de christelijke boekhandel l'Ecrit aan de Kerklaan 80, Adam Menswear in winkelcentrum Reigerhof 106, Aad en Marijke Damesmode aan de Dorpsstraat 37 in Moordrecht en bij Reisburo De Zwaluw aan de Dorpsstraat 149 in Zevenhuizen Voor meer informatie of reserve ringen: 06-43556721 of secretaris- pr@deocantemus.nl. Kaartverkoop aan de kerk zolang de voorraad strekt. Nieuwerkerk aan den IJssel - Hu- man Touch verzorgt al een aantal jaren trainingen; nieuw is dat men in januari start met een combina tie van twee trainingen, te weten de faalangstreductietraining en de assertiviteitstraining. Faalangst trainingen worden onder meer gegeven aan examenkandidaten en assertiviteitstrainingen aan hen die niet goed weten hoe voor zich zelf op te komen. Door de nieuwe combitraining kan men er achter komen welke negatieve, niet-hel- pende gedachten het doen en laten belemmeren. In groepsver band wordt geprobeerd deze ge dachten om te zetten in helpende, positieve, stimulerende gedachten waardoor men meer ontspannen functioneert, zowel thuis als bij familie, op het werk, in de vrije tijd of op school. De methodiek die wordt gebruikt is de gedrags therapeutische theorie van RET (Rationeel- Emotieve Therapie) De groepstraining, op tien donder dagavonden, wordt gegeven door ervaren trainers. Op de website staat meer informatie over deze training om faalangst en gebrek aan assertiviteit te lijf te gaan. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-322303, 06-46611001, 0180-511699, 06-52568271, info@ humantouch.nl of www.human- touch.nl.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 28