Dijkgraaf Oosters: '2008 wordt fascinerend waterschapsjaar' www.hhsk.nl ONTWERP EEN VERKIEZINGSPOSTER EN WIN 450,- BEKENDMAKINGEN HHSK IN BEELD Definitieve keurvergunningen pagina 30 Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 16 januari 2008 JËr*WMjfc Waterwerken In zijn nieuwjaarstoespraak op 7 januari voor bestuur en personeel gaf dijkgraaf Hans Oosters een vooruitblik op 2008. Een jaar dat in het teken staat van de waterschaps verkiezingen. 'Volgend jaar om deze tijd weten we of we kunnen terugkijken op succesvol verlopen verkiezingen. Begin januari 2009 is er een nieuw algemeen bestuur en wordt een nieuw dagelijks bestuur samengesteld. En waarin schuilt nu het succes van modern, aanspre kend en succesvol waterbeheer? Waar willen wij als waterschappers op worden aangesproken, wat zal ons het komend jaar motiveren?' Naast dat Hans Oosters zich deze vragen stelde, gaf hij aan, dat Schieland en de Krimpenerwaard een aardige gooi doet naar het waterschap met de meest veelzijdige taken. Het stedelijke versus het landelijke, de primai re waterkeringen en de vele secundaire waterkeringen, de zware belas ting op het oppervlaktewater, allemaal in de navel van Europa. Allemaal elementen voor een waterstaatkundige megaopgave. 'Het waterplan van de stad Rotterdam, de calamiteitenberging in de Eendrachtspolder, het Veenweidepact in de Krimpenerwaard, de dijkversterkingen langs de Lek en de gebiedsontwikkeling in de Zuidpiaspolder. Allemaal projecten die niet alleen ons motiveren een optimale prestatie te leveren, maar die ook opvallen in regio en land.' Hans Oosters hoopt dan ook dat hierdoor de burgers het belang inzien om in november hun stem uit te brengen tij dens de waterschapsverkiezingen. Waar het volgens de dijkgraaf vooral om gaat is een moderne en toe komstgerichte overheid te zijn. Hij benadrukt dat waterschappen de voorwaarden scheppen om veilig te kunnen wonen en werken op land dat zonder maatregelen regelmatig ten prooi valt aan het water. Veilig heid is op dit moment een dominant begrip. 'Wonen en werken in laag Nederland is volgens velen met het veranderende klimaat in het vooruit zicht een hachelijke onderneming. Om met de woorden van de Italiaanse schrijver Edmondo Amicis te spreken, die in 1876 al bewonderend over Nederland schreef: "Het land bestaat omdat de Nederlanders het bewa ren, het zou verdwijnen als de Nederlanders het verlieten". Eén ding is duidelijk: de opdracht om veiligheid te garanderen is actueler dan ooit.' Naast voorwaarden en veiligheid is nut van onze besluiten op langere termijn (duurzaamheid) essentieel. Traditionele oplossingen zijn niet al tijd de meest duurzame: Het rendement van onze oplossingen zal ook de toekomstige generaties de mogelijkheid bieden om goed en gezond een leven op te bouwen. Ook in deze discussie hebben waterschappen een belangrijke rol te vervullen. Niet alleen als volgend en faciliterend, maar juist op de voorgrond en oplossingen aandragend. Overigens geldt dit niet alleen nationaal, maar ook internationaal. De Verenigde Naties hebben 2008 uitgeroepen tot het jaar van de sanitatie. Alle mensen heb ben recht op hygiëne, schoon water en waterveiligheid. We mogen ons in Nederland gelukkig prijzen dat wij de kennis, ervaring en de middelen hebben om, in onze beste waterschapstraditie, eigentijdse oplossingen te vinden voor nieuwe problemen. Niet alleen hier maar ook elders. Zoals nu door het hoogheemraadschap wordt uitgevoerd in Semarang, Indonesië'. Hans Oosters ziet 2008 met belangstelling tegemoet:'Het wordt een fas cinerend en fantastisch waterschapsjaar. De verkiezingen bieden de unieke gelegenheid de kwaliteit en zeggingskracht van ons werk voor een oordeel voor te leggen bij diegenen waarvoor we het allemaal doen. Zeer zeker geen makkelijke opgave. Maar naar mijn oordeel zijn we bij HHSK goed op weg om een duidelijke invulling te geven van wat van een moderne waterbeheerder mag worden verwacht. Dit alles tegen de ach tergrond dat nog menige generatie na ons hetzelfde kan zeggen als wij vandaag tegen elkaar: een gelukkig Nieuwjaar!' Het nieuwe jaar is een belangrijk jaar voor uw waterschap. Immers van 13 tot en met 25 november krijgt u in 2008 de gelegenheid om bij de waterschapsverkiezingen uw stem te laten horen. De wateropgaven waarvoor we de komen de jaren staan, zijn van een dergelijk groot belang dat u deze gelegenheid niet ongemerkt voorbij mag laten gaan. De veiligheid van het gebied dat het laagste van Europa is, wordt bedreigd door het veranderende klimaat. Belang rijke beslissingen over de veiligheid van de dijken en de waterinrichting van het gebied hebben de komende jaren een slag- en besluitvaardig bestuur nodig. Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard In 2008 zal uw waterschap op verschillende momenten de aandacht vestigen op het belang van de verkiezingen. Daarbij zullen o.a. posters worden gebruikt. Graag roepen wij u op om in de vorm van een prijsvraag het ontwerp van de poster te bepalen. Het ontwerp van de poster moet de aandacht vestigen op de verkiezingen in november en een zichtbare relatie heb ben met het waterschap. Uw ontwerp moet voor maan dag 11 februari door het hoogheemraadschap, Postbus 4059,3006 AB in Rotterdam zijn ontvangen onder ver melding van uw naam en adres. Ook kunt u het ontwerp e-mailen naar info@hhsk.nl. (600 dpi en in pdf). Uit de inzendingen wordt het beste ontwerp gekozen op dins dag 12 februari. De prijswinnaar krijgt hierover bericht en wordt uiterlijk op donderdag 14 februari op onze website bekend gemaakt. Nader informatie, zoals het reglement vindt u op onze website www.hhsk.nl onder de rubriek "over HHSK/bestuur". Het hoogheemraadschap zorgt voor het goed en veilig functioneren van waterkeringen, wegen en watergangen. Ook het gezond houden van het oppervlaktewater hoort daarbij. Om aan deze taken te voldoen verleent het hoogheemraadschap vergunningen en ontheffingen op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren (Wvo), de Keur en het Reglement Ver keersregels en Verkeerstekens (RVV). Oe volgende vergunningen liggen tot 29 februari ter inzage bij het hoogheem raadschap. Voor nadere informatie over de vergunningen kunt u met ons contact opnemen, tel.nr. 010 4537335 of onze website raadplegen. Ammerstol - J. Kruijt voor het verbouwen van de bestaande woning ter plaatse van de Nieuweweg 2 (K.07.729); - A. Val voor het verbouwen van de bestaande woning ter plaatse van de Lekdijk 98 (K.07.720). Bergambacht - Gemeente Bergambacht voor het verplaatsen van Centrale Voedingskasten en het aanbrengen van damwanden ter plaatse van Westeinde 64 en 72 te Berkenwoude, Zuidbroek 123 en 173, Benedenberg 74,98,122 en 128 en Tussenlanen 4 te Bergambacht (K.07.705); - KPN Telecom B.V. voor het aanleggen van een kabel ter plaatse van de Benedenberg 128 (K.07.724); - Oasen N.V. voor het aanleggen van een waterleiding ter plaatse van de N478/Veerweg (K.07.721). Krimpen aan den IJssel - Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard voor het met bedrijfsauto's berijden van een fietspad ter plaatse van Lansingh Zuid (W.07.656); - KPN Telecom B.V. voor het maken van drie zinkers ter plaatse van de Belcantodreef (K.07.622); - UPC Nederland voor het maken van drie zinkers ter plaatse van de Belcantodreef te (K.07.633); - Gemeente Krimpen aan den IJssel voor het plaatsen van een beschoeiing en het aanpassen van een bestaande duiker ter plaatse van Hoge Park en Krimpenerbosweg (K.07.382). Krimpen aan de Lek - A.H. Oppier voor het met een personenauto berijden van gesloten verklaarde wegen ter plaatse van deTiendweg en de Molenweg te (W.07.659); - L.M. van den Andel voor het met een personenauto berijden van een geslo ten verklaarde weg ter plaatse van de Tiendweg (W.07.658). Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting Molen Kortenoord voor het aanbrengen van een fietsenstalling, een trap en een informatiebord ter plaatse van Kortenoord 3 (K.07.159). Schoonhoven - G. de Jong voor het aanbrengen van een parkeerplaats ter plaatse van de Lekdijk West 25 (K.07.607). Stolwijk - Dierenhandel Hoogendoorn B.V. voor het aanbrengen van een brug ter plaatse van de Benedenkerkseweg 107 (K.07.696); - J.A. de Jong voor het verwijderen en het maken van een brug ter plaatse van de Goudseweg 75 (K.07.712); - Boer Nieuwerbrug B.V. voor het verwijderen van een brug, het maken van elf bruggen, het graven van water en het plaatsen van beschoeiingen ter plaatse van het perceel tussen deTentweg 107 en 109. Vlist - V.o.f. van der Kolf-Melkert voor het bouwen van een uitbreiding aan een bestaand pand aan de Fransekade 8 (K.07.679). Krimpenerwaard - Loonbedrijf van Bemmel voor het met een 2-assige tractor gevolgd door een 2-assige aanhangwagen berijden van wegen met een gewichtsbeperking in de Krimpenerwaard (W.07.657); - Gebr. Schouten B.V., voor het met vrachtauto's berijden van wegen met een gewichtsbeperking in de Krimpenerwaard (W.07.661). Tegen de keurvergunning kunt u schriftelijk tot 29 februari bezwaar maken Het adres is, Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard, Postbus 4059,3006 AB Rotterdam. Eén van de taken van Schieland en de Krimperwaard is de zorg voor schoon water. Schieland en de Krimpener waard voert deze taak uit door onder andere het afval water van huishoudens en bedrijven te zuiveren. Andere activiteiten zijn het baggeren van watergangen en het zodanig inrichten van watergangen dat dit ten goede komt aan de waterkwaliteit. Dat doet men door het aan leggen van natuurvriendelijke oevers, ecologisch maaibe- heer of visstandbeheer. Het zuiveren van afvalwater heeft heel wat voeten in de aarde. Wat het allemaal inhoudt, laat HHSK zien aan de hand van twee filmpjes over waterkwaliteit en het zuive ren van afvalwater. U kunt op een filmpje op de website van www.hhsk.nl klikken om deze af te laten spelen.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 30