GROENDIREKT MOET TENT AFBREKEN OP STRAFFE VAN DWANGSOM CARNAVALSOPTOCHT KR00SHAPPERS BRONZEN CONIFEER WINNAAR WILMA RODENBURG VERSLINGERD AAN DIEREN WELLANTCOLLEGE BOSKOOP START MAATSCHAPPELIJKE STAGE I rL boskoop JONGE JURY VAN START IN BIBLIOTHEEK START CURSUSSEN BOSKOOPCREATIEF pagina 32 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 16 januari 2008 Door M. Lindhout Boskoop - Eigenlijk zou het ronde tafelgesprek van donderdag 10 ja nuari over de stand van zaken rond de Oostelijke Rondweg gaan. Van wege de verontwaardiging over het illegaal optrekken van tenten op het voormalig terrein van de Boskoopse Veiling, werd de agenda gewijzigd en kregen Boskopers de kans hun zegje te doen. Niet zoals gebruikelijk in de raadszaal, maar in eeen afgeladen Zijdekerk. Handelsfirma GroenDirekt trok vlak voor de kerst enkele megatenten op op het voormalig terrein van de Boskoopse Veiling. Zonder vergun ning. De gemeenteraad legde een dwangsom op voor iedere dag dat de tenten illegaal zouden blijven staan. Wethouder De Jager waakte ervoor dat beide kwesties niet door elkaar heen gingen lopen: De ontwike- ling van de de Rondweg zal zeker doorgang vinden en het college heeft in principe geen problemen met een vestiging van GroenDirekt binnen de bestaande bebouwing. "Maar het kan en zal niet zo zijn dat we buiten de wettelijke regels gaan. Er zal worden gehandhaafd aldus De Jager. Ook de rechtbank is hier duidelijk over: GroenDirekt Boskoop - Bibliotheek De Groe ne Venen roept jongeren van 12 tot en met 15 jaar op mee te doen aan de Jonge Jury 2008. De Jonge Jury is een jaarlijks terugkerende activiteit in de Nederlandse bibliotheken. Het doel ervan is jongeren te stimu leren om te lezen en een eigen mening over boeken te laten ontwikkelen. Deelnemers aan de Jonge Jury kunnen stemmen opallejeugd- boeken uit 2006; de titels zijn te vinden op www.jongejury. nl. Om het iets gemakkelijker te maken, heeft een speciale jury vijftien boeken uitgekozen die het meest opvielen uit die lijst, de zogenaamde 'kernti- tels'. Voor de Prijs van de Jonge Jury 2008 kan gestemd worden op alle boeken voor 12 jaar en ouder die in 2006 zijn uit gekomen. Iedere jongere die op een boek stemt, zit in de Jonge Jury. De vijf boeken die de meeste stemmen krijgen, worden genomineerd voor de Prijs van de Jonge Jury, welke in april wordt uitgereikt aan de winnende schrijver. Jonge Jury Magazine Op een speciale plek in de bibli otheek zijn de Jonge Jury boe ken te vinden. Ze zijn te her kennen aan een speciale sticker met het logo van de Jonge Jury 2008. Zolang de voorraad strekt is het speciale Jonge Jury Magazine verkrijgbaar. Een stem uitbrengen kan tot 1 maart via het stemformulier uit het Jonge Jury Magazine, bij de inlichtingenbalie van de biblio theek of www.jongejury.nl. Boskoop - Belangstellen den kunnen zich aanmelden voor diverse cursussen welke door Boskoopcreatief in fe bruari worden opgestart. Dit kan onder meer voor de (vervolg)cursus edelsmeden, een cursus keramiek voor be ginners en gevorderden en voor een cursus beeldhouwen. Verder kan ingeschreven wor den voor workshops 'sieraad van zilverklei' en 'zijden sjaal maken van merinowol'. Voor meer informatie en aan melden: www.boskoopcrea- tief.nl of 0172-212274. Wil ma Rodenburg: "Ik kan het niet alleen. Wilma Rodenburg is in Rotterdam geboren en volgde een opleiding voor verpleegkundige, ze is ge trouwd en heeft drie kinderen. Ze werkt sinds meer dan 30 jaar part time bij een dierenarts in Oegst- geest. Toen ze een onderkomen voor een paard zocht is ze in het Boskoopse terecht gekomen op een boerderij met 12.000 vierkante me ter grond. Ze is trots op haar grond- kavel inclusief geriefbosje. Een ide ale plek als je vijf paarden hebt. Motivatie Naast de vijf paarden heeft Roden burg een varken, twee katten, drie honden, vijftien kippen en twee konijnen, los van het kattenpension en dierenasiel. Rodenburg was nooit op zoek naar dit werk, diverse omstandighe den brachten haar ertoe. "Toen ik eenmaal hier woonde, dacht ik, ik moet iets met de ruimte. Aan paar- denstalling was 30 jaar geleden geen behoefte en toen kwam de Dierenbescherming." De regeling is dat vanuit Boskoop dieren bij haar terecht komen. Zij geeft gratis de ruimte en de arbeid. Bijkomende kosten, rekeningen voor voer en dergelijke gaan naar de Dierenbe scherming. "Ik kan het niet alleen", zegt Ro denburg. "Er is een team van vrij willigers dat me regelmatig bij staat." Niet in de laatste plaats haar dochter. De bedoeling was dat ze na 30 jaar echt zou stoppen met de dierenopvang maar de totstandko ming van een asiel in Alphen aan den Rijn in het slop geraakt. Van daar dat ze nog even doorgaat. "Maar als het eenmaal zover is zal ik het toch missen. Intussen is deze bezigheid zo'n deel van mijn leven geworden." Accommodatie Ruimte is geen probleem. In de boerderij is inpandig zowel ruim te voor het kattenpension als voor de opvang. Per jaar worden enkele honderden katten opgevangen, zowel afstandskatten als zwerfkat ten. Momenteel zitten er vijftien. Rodenburg denkt dat mensen soms luchthartig beginnen aan een huis dier. "Je moet wel overzien wat voor consequenties het nemen van een huisdier heeft." Ook al gaat ze de opvang afbou wen, dieren zullen er voldoende op haar erf aanwezig blijven. Haar energie kan ze voorts kwijt in het kattenpension dat blijft. Omringd door haar dieren voelt Rodenburg zich happy. Boskoop - Naar het zich laat aan zien zullen meer dan 30 'karren' deelnemen aan de carnavalsop tocht van De Krooshappers, die zaterdag 2 februari plaatsvindt in Kwakveen. De optocht gaat van start op het voormalige veilingterrein aan de Middelburgseweg, waarna de optocht zich via het Reijerskoop, over de brug naar de Zijde, be geeft voor de eerste passage van het dorpscentrum om 14.00 uur. De route vervolgt over een stukje Voorofscheweg, de Reinette (nieu we weg) en de Koninginneweg, om de Zijde over te steken. Na deze tweede passage van het oude dorp voert de optocht via de B.C. straat en het Torenpad naar de Zijde, om voor de derde keer het dorpscen trum te passeren. Over de brug rijden de karren naar de Overslag waar de optocht wordt ontbon den. Het thema van de optocht, die 's middags om 12.45 uur van start gaat, luidt 'Werelds carnaval'. Na afloop, om ongeveer 16.30 uur, vindt de prijsuitreiking plaats in De Rozenburcht aan de Rozenlaan en wordt er nog meer carnaval gevierd. Het publiek kan, middels een formulier, een stem uitbren gen op de mooiste of leukste crea tie. Aan de hand hiervan wordt de publieksprijs uitgereikt. Aanmel ding voor de optocht is nog altijd mogelijk: optocht@krooshappers nl of 06-51349079. De tenten van GroenDirekt moeten of straffe van een dwangsom worden afgebroken. werd gesommeerd voor 11 januari de tent af te breken op straffe van een dwangsom. Geert Koert van de firma GroenDirekt wilde geen com mentaar geven. Boskoop - Aan Wilma Rodenburg-Hoogerwerf werd tijdens de nieuw jaarsreceptie door het gemeentebestuur de Bronzen Conifeer toege kend. De oorkonde spreekt van 'grote inzet, gedurende 30 jaar, voor de Boskoopse dierenopvang en de Dierenbescherming'. Op boerderij Dank en Hoop aan de Otweg is de dierenopvang gehuisvest en poezenpen- sion Lucky Farm. Rodenburg stelt behoorlijk verrast te zijn door de toe kenning. Boskoop - Wethouder J.G. Schotanus, van onder meer Onderwijs, ver-, zorgde dinsdag 8 januari de aftrap van de eerste maatschappelijke stage bij het Wellantcollege. Dat deed hij in aanwezigheid van een flink aantal vierdejaarsscholieren en docenten, in restaurant 'De Heeren Hoogwerff Schotanus zei het fantastisch te vinden dat leerlingen op die manier een belangrijke bijdrage leveren aan de samenleving waar ze zelf deel van uitmaken. Schotanus stond stil bij het initi atief voor de maatschappelijke stage van het Wellantcollege en vergeleek dit met vrijwilligers werk. "Jullie zijn de vrijwilligers van de toekomst. Dat is namelijk niet alleen iets voor ouderen en gepensioneerden, maar ook voor jongeren", benadrukte hij. Een maatschappelijke stage is volgens hem daarom nuttig. "Zo ervaren jullie hoe het is om iets voor een ander te doen en levert de school op die manier een belangrijke bij drage. Maar daarnaast zijn er ook voordelen voor de bedrijven en in stellingen waar jullie stage lopen. Alleen al de vraag 'waarom doet u het zo?' kan heel verhelderend werken." Aan het slot van zijn be toog beloofde Schotanus voor het volgende jaar een stageplaats te zullen vrijmaken en hij nodigde een leerling uit om dan een dag met hem mee te lopen op het raad huis. Zinvolle stage Doel van de maatschappelijke sta-1 ge is dat de jongere iets voor eenl ander doet en op deze manier ken-l nismaakt met de samenleving enI ervaart hoe het is om verantwoor-l delijkheid te nemen voor een ander. Het gaat dus om vrijwilligerswerk.! Het gaat daarbij om een zinvolleI stage voor de leerling, maar ook! voor de samenleving, van ten min-l ste tien uur per stageopdracht. Datl kan bestaan uit wat extra handjes! in de bibliotheek, het zorgcentrum! of bij een feest in de wijk. De maatschappelijke stage is eenl landelijk project en sluit aan bijl een aantal punten uit het regeer-1 akkoord, zoals versterking van del sociale samenhang, dat één van de pijlers is van het huidige kabinet. Wethouder Schotanus (links) wenste de heer W. Konijn, docent van het Wellantcollege, succes met de maatschappelijke stage

Hart van Holland | 2008 | | pagina 32