BACHER MET DE AFWAS IS KLAAR tize man in ROMÈ BOLLYWOOD DANSLES KUNSTBENDE 08: SCHRIJF JE NU IN! joaramornnaiÊ cftiond nwsr johm qouw peptalk Dé talentenjacht voor jongeren weer van start JÓUW I ALENT, JÓUW WEDSTRIJD O O Cabaretavond Jeugdgroep de Kas vrijdag 25 januari Una richiesta per favore m f ge La n pagina 20 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 23 januari 2008 Kunstbende beleeft dit jaar de 18e editie. Jongeren van 13 tot en met 18 jaar die wonen in Zuid-Holland, hun creatieve werk willen delen en vastbesloten zijn om beroemd te worden kunnen meedoen aan de voorronde van Den Haag of Rotterdam. De voorronde van Den Haag vindt plaats op zater dag 8 maart in 't Paard van Troje en de voorronde van Rotterdam vindt plaats op maandag 12 mei (tweede pinksterdag) in Theater Zuidplein Het thema van de wedstrijd is 'geheim'. Dit thema dient ter inspiratie voor de act of het kunstwerk. Alle soorten kunst zijn toegestaan. Deelnemers kunnen zich opgeven in negen categorieën: mu ziek, theater, taal, dans, film, 'alles mag', expo, fa shion en dj. Inschrijven kan via de website www.kunstbende. nl. Er vinden geen audities plaats, ledereen die zich inschrijft heeft de mogelijkheid om vijf mi nuten lang zijn kunsten te vertonen voor een des kundige jury. Tijdens de voorrondes dingen alle deelnemers mee naar een plaats in de landelijke finale. Deze is gevuld met alle eerste prijswinnaars van de negen categorieën uit de andere regio's van Nederland en vindt plaats op 5 juli in Amsterdam in Muziek- gebouw aan 't IJ. CHECK vyWVf.KUNSllEKDE.NL EN SCHRIJF JE IN! «2S» Serrs Lansingerland/Regio - Jeugdgroep de Kas organi seerde in 2006 een avond rondom cabaretgroep 'De Oermannen'; het succes was zo groot dat de 15- plussers van de Kas besloten te gaan voor een her haling. "We vinden het gewoon leuk om dit soort leuke avonden te organiseren", zegt hoofdorgani sator Matthias Freeke (18), die er inmiddels al heel wat vrije uurtjes in heeft zitten om dit evenement te plannen en te organiseren, en hij voegt er aan toe: "De Kas is een actieve christelijke jongerenclub en met elkaar organiseren we thema- en filmvon- den, kampen, sportdagen en allerlei speciale activi teiten. Meestal doen we dit voor onze eigen groep, maar we vinden het ook leuk om iets te doen voor de jeugd en jongeren van Lansingerland en omge ving". Opnieuw is de school De Blesewic bereid ge vonden hun gebouw beschikbaar te stellen. En zo zal op vrijdag 25 Januari om 19.30 uur de zaal open gaan en begint er om 20.00 uur een cabaretavond. Deze keer is cabaretgroep BacheR te gast. BacheR, bestaande uit de twee broers Sander en Wim Mar- tijn. Het programma dat ze gaan spelen heeft als titel meegekregen 'De afwas is klaar'. Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - Miriam Swart is 15 jaar, zit in HAVO 4 van CSG De Goudse Waarden, is lid van Korfbal vereniging Korbis en speelt piano. Tot zover lijkt Miriam niet anders dan haar leeftijdgenoten. Schijn bedriegt, want in december werd ze gese lecteerd voor het Nederlands korfbaljeugdteam tot 16 jaar. Sinds die tijd stopt Miriam aanzienlijk meer tijd dan vroeger in de korfbalsport. "Twee keer per week bij mijn club Korbis en iedere maan dagavond bij het KNVB Centrum in Zeist. Daar naast train ik nog eenmaal per twee weken bij het district Zuidwest, waarvandaan ik uitgekozen werd voor het jeugdteam. En iedere zaterdag een wedstrijd natuurlijk. Best veel, maar wel heel leuk om te doen. Ik kijk vooral uit naar alle bijzondere trainingsdagen en wedstrijden. Deze week heb ben we drie stagedagen in Zeist en op 3 februari in Driebergen een wedstrijd tegen het jeugdteam tot 16 jaar van België. Een spannende tijd dus." Snel ontwikkeld Natuurlijk kon Miriam altijd al leuk korfballen en liep ze in de afgelopen jaren altijd voorop mee in de wedstrijden. Maar daarin blonk ze niet zó uit als nu. Miriam: "Sinds ik dit seizoen bij de B-jeugd speel, heb ik een andere trainer, Rick Hagen. Hij is net even wat strenger en dat komt mijn spel wel ten goede." Rick Hagen: "Mirjam heeft zeker talent maar moet zo nu en dan wel even bij de les worden gehouden. Dit jaar heeft ze zich sterk ontwikkeld. Met name in de verdediging. Aanvallend zijn er nog wel ver- beterpunten, maar daar kan ze de komende tijd De voorstelling De broers van BacheR hebben een losse band die er direct inhakt. Tijdens de afwas halen ze die be wust te strak aan. Religie zorgt alleen maar voor kabaal. Wim Martijn denkt het familiegeluk te rug te vinden: 'We gaan een stille tocht houden!' Een combinatie van een fanfare en losse veters doet wat teveel met Sander. Ondanks dat harmo niseert de muziek terwijl je muziek hoort die niet harmonieus is. Ga maar eens blindtypen achter de piano. Dat is een complimentje waard! Maar hoe incasseer je een compliment? Het afwaswa- ter koelt af. Gemengde gevoelens komen boven drijven; vroeger samen afwassen. Nu alleen, een pijnlijk perspectief. Toch blijf je broersEen programma vol met absurdistische logica en on navolgbare muzikale fratsen', (www.bacher.nl) Er worden 250 kaarten uitgegeven. De entree be draagt 7 euro, wie van tevoren bestelt betaalt 5 euro, bestellen kan via: bacher.bleiswijk@gmail. com. Tijdens de avond is een doventolk aanwe zig. aan werken. Bij ons, maar natuurlijk ook bij het Ne derlands jeugdteam én het district." Miriam speelt al korfbal vanaf haar achtste jaar. Ze werd enthou siast gemaakt door haar zus die de sport al beoe fende én door het schoolkorfbaltoernooi waar ze aan mee deed. Miriam wil zo ver mogelijk komen in de korfbalsport. Haar doel is het 'grote' Oranje, maar het duurt nog even voor ze daar aan toe is. Elias van der Plicht, verslaggever bij het Hart van Holland, studeert aan het Koninklijk Nederlands Instituut in Rome (KNIR). Vanuit Italië brengt hij verslag uit. Door Elias van der Plicht "Je zult als een hond behandeld worden." Mijn scriptiebe geleider had me voor mijn vertrek nog zo gewaarschuwd: wie in Rome de archieven induikt, hoeft niet te rekenen op een galante behandeling. Hij kreeg gelijk. Ik studeer twee en een halve maand in Italië en moet daarvoor het centraal staatsarchief in. Het is noodzakelijk de inventaris van het archief in handen te krijgen om een beeld te krijgen van de interessante delen van het archief. Het heeft me wat moeite gekost om daarvoor de Italiaanse bureaucratische rompslomp te overwinnen. In boekwinkels was de inventaris niet te koop en de enige bibliotheek die het boek uitleende, had het in een depot dertig kilometer buiten de stad ondergebracht. Na vier dagen zoeken, was het laatste alternatief het kopiëren van de inventaris. Ik pakte de inventaris uit de leeszaal van het archief en ging ermee naar de kopieerruimte. Een onderuitgezakte, chagrijnige Romein vertelde mij in een nauwelijks verstaanbaar dialect dat ik beslist niet zelf mocht kopiëren. Ik moest una richiesta, een aanvraagformulier, invullen om kopieën te laten maken. Terug naar de leeszaal, waar ik snel een formuliertje invulde. Bij terugkeer in de kopieerkamer maakte de Romein me op niet mis te verstane wijze duidelijk dat ik een verkeerd papier had ingevuld: ik moest una granda richiesta hebben! In de bibliotheek kon niemand mij een ander formulier geven. Terug naar de Romein. Ik vertelde hem dat ik geen granda richiesta kon vinden en alleen maar honderd kopieën wilde laten maken. Dat was geen tactische zet. Wat? Honderd kopieën! Zoveel? Dat bestond niet! Woedend wees hij mij de deur. De directie van de bibliotheek van het archief kon mij niet verder helpen. Ik zou het zonder kopieën moeten stellen, zo werd mij verteld. Murw geslagen verliet ik het archief. Wat nu? Op het KNIR wist men raad: ik zou foto's kunnen maken van alle pagina's van de inventaris. Dit zou een redelijke oplossing kunnen zijn. Met de camera om mijn nek de stoute schoenen aangetrokken. Juist op het moment waarop ik de eerste foto wilde maken, wachtte me een grote verrassing: er was een exemplaar van de inventaris voor me gehaald. Gratis. Dat deed het goed bij een Hollandse student die de Italiaanse bureaucratische molen inmiddels meer dan zat was. Ik voelde me al bijna een echte archiefrat. Mi r j l_ - Capelle aan den IJssel - Stichting Vedj organiseert voor woensdag 6 februari van 20.00 tot 22.30 uur een paranormale avond met John Goud in wijkcentrum Schollevaar aan het Maria Danneelserf 20. Thema deze avond is 'foto's van overleden dierbaren'. Zaal open om 19.30 uur. De toegang bedraagt 4,50 euro. Voor meer informatie en opgeven (verplicht): info.vedj@gmail.com of 06-38787180. Spannende tijd voor Miriam Swart. Capelle aan den IJssel - Stichting Vedj organiseert voor elke donderdag van 18.30 tgot 19.30 uur in wijkcentrum Schollevaar aan het Maria Danneelserf 20 Bollywood-dansles onder leiding van Amberien. De kosten bedragen 12,50 voor vier weken. Voor meer informatie en aanmelden: 06-13721332 ofjung.vedj@gmail.com. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting Vedj organiseert voor vrij dag 15 februari van 20.00 tot 20.30 uur een tafelvoetbaltoernooi in Con Musica, tweede gebouw op de velden van vv Nieuwerkerk. Teams, bestaande uit twee personen met ludieke naam, kunnen zich vooraf opgeven via info.vedj@gmail.com ter attentie van Mar- nix van Staaijeren, ondervermelding van: tafelvoetbaltoernooi 2008 of op 06-38787180. va da tie let be pi en 3 Vo i va Dl ke en j seel toll

Hart van Holland | 2008 | | pagina 20