SPORTTALENTEN KRIJGEN KANSEN OP HET COMENIUS COLLEGE ONBEGRIP OVER WACHTLIJSTEN BIJ PROMEN P 0 L I T I E BENEFIETCONCERT 'DEO CANTEMUS' VOOR IJSSELTHUIS BERICHTEN nieuwërkerK Nieuwerkerkse unit werkt mee aan successen OPBRENGST VERKOOP UNICEF EHBO BIJ KINDEREN OECUMENISCHE VIERING KERKDIENSTEN - 27 JANUARI Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 23 januari 2008 pagina 27 Nieuwerkerk aan den IJssel - Op de vestiging (unit) Nieuwerkerk van het Comenius College zit een tiental sporttalenten verspreid over de leerjaren 2, 3 en 4. De be kendste is Tessa van Nieuwpoort, die twee weken geleden Neder lands kampioen veldrijden werd bij de junioren. In april vorig jaar werd een andere leerlinge, Gladys Brown, Nederlands kampioen ju nioren dames taekwondo. Andere Comeniusleerlingen fietsen, voet ballen, tennissen, hockeyen, bas ketballen of rijden paard op een hoog niveau. Voor al deze leerlingen geldt dat zij dit hoge niveau bereikt hebben dankzij hun eigen inzet en motiva tie om intensief te trainen, goede begeleiding door sporttrainers en coaches, support van hun thuis front, maar ook medewerking van de school. Ook al is het Comenius College geen school met een sportstroom of sportklas, de schoolleiding en het schoolteam zorgen er in goed overleg voor dat de sporttalenten hun trainingen en deelname aan wedstrijden goed kunnen combi neren met hun schoolwerk. Daar voor maken ze duidelijke afspra ken over verzuimen en het inhalen van werk. Uitdagend onderwijs Het onderwijs op Comenius Nieu werkerk biedt veel kansen aan leerlingen die méér willen en kun nen. Het Comenius College daagt leerlingen op alle niveaus uit om het beste uit zichzelf te halen. Een voorbeeld van dit uitdagende on derwijs zijn de kleine projecten, waaraan leerlingen in de eerste leerjaren om de zes weken werken. Binnen deze projecten werken twee of drie vakken nauw samen. De leerlingen werken één of twee dagen aan zo'n klein project, of een paar uur per week. Er zijn ook grote projecten, waar alle vakken bij betrokken zijn. Deze grote pro jecten worden één of twee keer per jaar gehouden, gedurende twee tot drie weken. In de bovenbouw biedt het nieu we vak technologie veel uitdag ing voor de leerlingen die in Nieu werkerk hun diploma willen halen. Leerlingen die de havo of het vwo Tessa van Nieuwpoort viert succes. (Foto: AWE Fotografie) willen doen, stappen over naar Ca- pelle aan den IJssel, waar hen ook een interessante leeromgeving wacht. Mavo-brugklas De unit Nieuwerkerk start in augus tus 2008 met één of twee mavo brugklassen voor leerlingen met een duidelijk advies voor de theo retische leerweg van het vmbo. Deze 'tl' wordt op het Comenius College weer 'mavo' genoemd, omdat ouders zich daar beter een beeld bij kunnen vormen. Naast de mavo-brugklas(sen) blij ven de dakpanklassen bestaan, dat wil zeggen klassen waarin leerlin gen les krijgen op een basisniveau, terwijl ze ook worden uitgedaagd op een hoger niveau te werken. De brugperiode wordt ingekort tot één jaar. Chris Jansen: "Door een mavo-brugklas erbij aan te bieden én door de brugperiode eenjarig te maken, hopen we dat leerlingen nog sneller op de juiste plaats ko men op onze school. Dat komt hun motivatie en hun welbevinden ten goede." Betrokken leerlingen en ouders De unit Nieuwerkerk geeft leer lingen en ouders een steeds ac tievere rol bij de vormgeving van het onderwijs. Zo zijn er klank bordgroepen van onderbouw- en bovenbouwleerlingen. Zij denken mee over schoolzaken als de kerst markt, de Kerstviering en het aan bod in de kantine. Hun mening en voorstellen worden serieus geno men. Zo organiseerden de klank bordgroep voor de bovenbouw vorig jaar een eindexamenfeest, een schoolreis voor klas 3 en een schoolfeest in een disco in plaats van op school. De school overweegt ook leerling- mentoraat in te voeren, waarbij oudere leerlingen één of twee jongere leerlingen op school be geleiden. Betrokken ouders wer ken samen in de ouderraad, die zowel de school als de ouders on dersteunt. Zo heeft de ouderraad een thema-avond georganiseerd over Communiceren met pubers, die op maandag 17 maart gehou den wordt. Het onderwerp van de avond wordt aangekondigd als: 'Snap je wat ik zeg?'. Welkom op de Open Dag Het Comenius College houdt open dag op vrijdag 1 februari van 16 00 tot 21.00 uur. c Nieuwerkerk aan den IJssel - Na het publiceren van de begroting eind vorig jaar heeft de organisatie voor sociale werkvoorziening Promen nu ook het ondernemingsplan voor 2008 opgestuurd naar de gemeente. Over het plan werd gesproken tijdens de commissievergadering Wel zijn, Cultuur en Onderwijs. Tijdens de discussie over de realisering van het digitaal jongerenloket waren er vanuit de commissie vooral vragen over de vorm, onderhoud en beheer van de binnenkort van start gaande website. Door Niels Raas De heer Romph (CU/SGP) toonde zich tevreden met het streven om het ziekteverzuim bij Promen om laag te krijgen. Promen streeft in haar plan naar een verlaging van één procent per jaar. Volgens de heer Romph komt uit het plan niet duidelijk naar voren hoe hoog het ziekteverzuim op dit moment is en of een afname van één procent dan wel zo aanzienlijk is. De heer Heuvelman (GBN), mevrouw van Gelderen (PVDA) en de heer Dub- beld (VVD) toonden enige bezorg dheid met betrekking tot de wa chtlijsten. De heer Heuvelman vroeg van wethouder Venrooy meer toelichting over het aantal mensen dat werkzaamheden ver richt en hoeveel er op de wachtlijst staan. De heer Zijlstra (CDA) wees op het feit dat de exploitatiebe groting sluitend wordt gemaakt wordt gemaakt door geld uit de fusiereserve te gebruiken. Dit betreft een reserve die niet onu itputtelijk is. In een reactie bena drukte wethouder Venrooy dat er nog veranderingen gepland staan in de SW en dat de gemeenschap zuinig moet zijn met deze voorz iening. De wethouder wist met duidelijke getallen het ziektever zuim en de wachtlijsten toe te li chten: "Het ziekteverzuim schom melt zo tussen de tien en twaalf procent. Momenteel werken er 56 mensen bij Promen en staan er zestien mensen op de wachtlijst." De wethouder deelde de zorg van de heer Zijlstra met betrekking tot de fusiereserve. Promen streeft echter naar een zo hoog mogeli jk rendement om het systeem zo lang mogelijk te continueren. In een tweede termijn kwam de heer Heuvelman met een voorstel °rn mensen die zich bevinden op Wachtlijsten werkzaam te laten zijn op het afvalbrengstation, als brugwachter of toezichthouder bij winkelcentra. De heer Dub- beld toonde sympathie voor deze aanpak en zag hier een nieuwe manier in om het zwerfvuil aan te pakken. Wethouder Venrooy benadrukte dat het zuur is voor mensen die op een wachtlijst staan, zeker gezien het feit dat werken in de SW berust op vrijwil ligheid. Volgens de wethouder zijn reeds een aantal mensen die via Promen werken actief bij de gemeente en wordt deze aanpak verder uitgewerkt. Alle fracties toonden zich tevre den met de realisering van het digitale jongerenloket door de Stichting Jeugdwerk. De heer Zijls tra was van mening dat de begrot ing voor het project wat aan de forse kant is, aangezien jongeren reeds sites als hyves en msn ter be schikking hebben om met elkaar in contact te komen. Verder vond de heer Zijlstra het vreemd dat er geen gebruik gemaakt wordt van de gemeentelijke server voor het draaien van de website. De heer Romph wilde graag duidelijkheid over de criteria waaraan het suc ces bij toekomstige evaluatie getoetst wordt. GBN vroeg zich af of indien er zich gebeurtenissen voordoen op de website die niet door de beugel kunnen, dit wordt gecontroleerd door moderators of dat er controle geschied tijdens het onderhoud. Mevrouw Broeren (VVD) wilde graag weten wie de politieke pagina's gaat beheren en hoe de website er ongeveer uit komt te zien. Wethouder Venrooy liet in haar reactie weten dat het nog niet geheel duidelijk is hoe de website eruit komt te zien: "Het jongerenloket moet een website zijn die op jongeren afgestemd is. Het moet dus geen droge ge meente website worden." De wethouder vond het belangrijk dat de website eerst gaat draaien, om vervolgens na ongeveer drie maanden te beoordelen hoe de site loopt. Op de website zal ook een activiteitenkalender aan wezig zijn, waar iedere instelling in de gemeente haar jongerenac- tiviteiten bekend kan maken. In een tweede termijn bleef de heer Zijlstra het mogelijke gebruik van de gemeentelijke server benad rukken. Deze opstelling van de heer Zijlstra zorgde voor enige licht geïrriteerde reacties bij an dere commissieleden, omdat bij het besluit de website te creëren reeds was besloten hiervoor niet de gemeentelijke server te ge bruiken. In een laatste reactie liet wethouder Venrooy weten dat de website ongeveer in april wordt opgestart. Om het draagvlak te illustreren benadrukte de weth ouder dat de website is gecreëerd op het verzoek van een groot aan tal jongeren in de gemeente Politie onderzoekt brandstichtingen Nieuwerkerk aan den IJssel-De po litie doet onderzoek naar in totaal negentien kleine brandstichtin gen, waarvan de eerste zich begin december van vorig jaar voordeed en de anderen gebeurden na de jaarwisseling. De branden deden zich op diverse plaatsen voor. Er werden vooral (coniferen)hagen in de brand gestoken, maar ook twee fietsenstallingen, een kerst boom, een kelderbox, een fiets en een houthok. De meeste van deze branden deden zich voor in de Nieuwerkerk aan den IJssel - De afgelopen maanden heeft een groot aantal vrijwilligers de Uni- cefkraam in winkelcentrum de Reigerhof 'bemand' voor de ver koop van kaarten, agenda's, ka lenders en dergelijke in het kader van de actie 'Kinderen eerst'. De totale opbrengst is uitgekomen op een bedrag van 8.3200,- euro. Het hele jaar door kan men voor artikelen van Unicef terecht op 0180-314437. nacht van zaterdag 12 op zondag 13 januari. Bij één brand liep een woning waarin de bewoners slie pen gevaar. De politie wil dan ook de brandstichtingen snel een halt toe roepen en de daders daarvan aanhouden. De politie geeft dan ook prioriteit aan dit onderzoek en roept daarbij de hulp in van mensen bij dit onderzoek. Een ie der die iets heeft gezien heeft of denkt te hebben wordt gevraagd contact op te nemen met de poli tie in Nieuwerkerk aan den IJssel via 0900-8844. Ook kan gebeld worden naar MeldMisdaadAno- niem via 0800-7000. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Zorgiseenkeuze.nl aan het Raad huisplein 5 gaat op woensdag 30 januari een training van drie avon den van start voor eerste hulp aan kinderen. Omdat professionele f hulp soms even op zich laat wach ten is het van belang voor ouders om te weten hoe te handelen als hun kind iets overkomt. De cursis- ten leren onder meer over levens reddend handelen bij verstikking en verdrinking en krijgen een re- animatietraining. Voor meer informatie en opgeven: 0180-310180 of info@zorgiseen- keuze.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de week van 18 tot en met 25 januari wordt er wereldwijd gebeden voor de eenheid van de christenen. De werkgroep Avondgebeden, sa mengesteld uit zowel de rooms- katholieke als de protestantse ker ken in Nieuwerkerk, organiseert in verband met deze week voor za- terdag 26 januari om 19.30 uur een samenkomst in kerkgebouw De Bron aan de Ringvaartlaan 16. In deze lekenviering wordt gebeden en gezongen en het geheel wordt muzikaal omlijst door medewer kers van beide parochies. NIEUWERKERK AAN DEN IJS SEL Herv. Gem. Oude kerk 9.30 uur kand. A. van Kralingen; 18.45 uur ds. H.C. Marchand. Nieuwe kerk 9.30 uur ds. H.C. Marchand; 17.00 uur ds. A.L.A. den Besten. Inloop- en telefonisch spreekuur: Oranjepad 2, Nieuwerkerk aan den IJssel Maandag, dinsdag, woensdag en donderdag van 9.00 - 10.00 uur Telefoon: 0900-1202150 0182- 594710. www.stichtingkwadraad.nl info@stichtingkwadraad.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - De orgelcommissie van De Lichtkring houdt, in samenwerking met de besturen van de Stichting Vrien den van 'IJsselThuis' en 'Deo Cantemus', zaterdag 26 januari voor de tweede maal een benefietconcert, waaraan het Christelijk ge mengd koor 'Deo Cantemus' uit Rotterdam, bekend van radio en t.v., medewerking zal verlenen. Het 330 leden tellende koor staat onderleiding van Cor de Haan en zal deze avond met 200 leden aan wezig zijn. Sopraan Nelleke den Broeder, fluitist Severin van Dijk en organist André de Jager verlenen eveneens hun medewerking. Opbrengst Het grootste gedeelte van de opbrengst van dit concert is be stemd voor de Stichting Vrien den van 'IJsselThuis' ten bate van de exploitatie van de in 2006 geopende hospice. Het concert begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt 10 euro. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de christelijke boekhandel l'Ecrit aan de Kerklaan 80, Adam Menswear in winkelcentrum Rei gerhof 106, Aad en Marijke Da mesmode aan de Dorpsstraat 37 in Moordrecht en bij Reisburo De Zwaluw aan de Dorpsstraat 149 in Zevenhuizen. Voor meer informatie of reserve ringen: 06-43556721 of secreta- rispr@deocantemus.nl. Kaartverkoop aan de kerk zo lang de voorraad strekt.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 27