WeekNieuws Blijven sparen en toch kans op een hoger rendement? J» Rabobank Sprekende geldautomaat Gratis telefoon bij Rabo Mobiel Rabo RendeMix. LKP Plants uit Moerkapelle'Kweker van het jaar 2007' Betrokken, Dichtbij, Toonaangevend pagina 2 Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 23 januari 2008 Komend halfjaar rust Rabobank 750 van de 3000 geldautomaten uit met spraak en hoorn. Via de hoorn geeft een vrouwelijke computerstem stap voor stap instructies. De klanten maken geen gebruik van het beeldscherm, maar bedienen alleen het liggende toetsenbord met cijfers. Dat maakt de pratende geldautomaat goed toegankelijk voor visueel gehandicapten en mensen die moeite hebben met teksten. Bovendien is de geldautomaat dan prettiger te bedienen voor rolstoelgebruikers, omdat zij minder ver hoeven te reiken naar de knoppen naast het beeldscherm. De procedure voor het geld opnemen veran dert niet, bij de geldautomaten met stem kunnen mensen ook op traditionele wijze pinnen. Rabobank Apeldoorn beschikt vanaf 29 januari als eerste over de sprekende variant. Vernieuwing De spraakmodule is een van de speciale producten voor visueel gehandicapten en mensen die moeite hebben met teksten. Bart Jan Krouwel, directeur Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen Rabobank Nederland:'Om onze klanten beter van dienst te zijn, zijn we voortdurend op zoek naar verbetering en vernieuwing van onze dienstverlening. We zijn daarvoor regelmatig met speciale doelgroepen in gesprek. Deze doelgroep heeft in gesprekken aangegeven dat zij zelfstandig geld willen opnemen in een veilige omgeving. Wij vinden als Rabobank ook dat bankdiensten voor iedereen toegankelijk moeten zijn.' Stichting Oogfonds Nederland, organisator van de beurs in Houten, onderschrijft het belang van de komst van de pratende geldautomaat. Directeur Ingrid Kolkhuis Tanke: 'Wij streven ernaar het alledaagse leven voor blinden en slechtzienden zo toegankelijk mogelijk te maken. Deze pratende geldautomaat draagt bij aan een grotere zelfstandigheid van mensen met een visuele beperking. Het opnemen van geld wordt zo veel gemakkelijker voor deze groep.' De pratende geldautomaat is te zien op de ZieZo beurs in Houten (Euretco Expo Center), tot en met zaterdag 19 januari. Stel u bent een ervaren spaarder. Maar u zou best meer rendement willen halen met beleggen. Rabo RendeMix is dan de manier om naast het sparen stap voor stap te gaan beleggen. Uw adviseur wijst u de weg en zorgt ervoor dat de risico's nooit groter worden dan u zelf verantwoord vindt. Nieuwsgierig? Ga naar www.rabobank.nl/sparen of maak een afspraak met uw adviseur. «iïVftPUCHTC Het is tijd voor de Rabobank. www.rabobank.nl Rabobank U krijgt nu een gratis telefoon bij een abonnement. U heeft een maandelijks tegoed van 10 en u belt tegen een vast laag tarief. Ga voor meer informatie en de actievoorwaarden naar www.rabomobiel.nl Op donderdag 10 januari jl. vond de nieuwjaarsreceptie van Decorum Plants plaats bij kwekerij Ter Laak Orchids in Wateringen. Tijdens de drukbezochte avond waar kwekers, kopers en relaties bijeenkwamen werden traditioneel de prijzen 'Kweker van het Jaar'en 'Koper van het Jaar'uitgereikt. LKP Plants uit Moerkapelle won de prijs'Kweker van het Jaar 2007'. Aangesloten kopers waardeerden vooral het mee- en vooruitdenken van LKP Plants. Verder vonden zij de kwaliteit van de geleverde producten van deze Bromelia-kweker continu gewaarborgd, evenals de uniforme uitstraling en hun servicegerichtheid. Rabobank Gouwestreek feliciteert LKP Plants van harte met deze prijs. Rabobank Gouwestreek (0182)64 33 33 E-maii info@gouwestreek.rabobank.nl Website www.rabobank.nl/gouwestreek Bezoekadressen Boskoop A.P. van Neslaan 1 Speciale telefoonnummers Gouda Tielweg 26 Blokkeren passen/cards (0499)499 112 Nieuwe Markt 73 Schademelding Interpolis (013) 580 12 34 Ruigenburg 14 Schademeldingen overig (0180)63 73 23 Achter de Waag 9 Rabolijn (0900) 0907 Moordrecht Kerklaan 12 Rabofoon (0900) 0909 Nieuwerkerk J.A. Beijerinkstraat 31 Rabo Orderlijn (0800) 0705 Reeuwijk Raadhuisweg 43 Internetbankieren (0900) 0905 Waddinxveen Kerkweg-Oost 161 Rabo Internetbankieren Professional J0900)9270 Zevenhuizen Dorpsstraat 190 Telebankieren Extra (0900) 9270 Op de ZieZo-beurs voor visueel gehandicapten is donderdag de eerste sprekende geldautomaat in gebruik genomen. Fotomodel Bauke Backman, zelf blind, verrichtte de eerste handeling. Met de pratende geldautomaat kunnen blinden, slechtzienden, senioren en rolstoelgebruikers makkelijker veilig en zelfstandig geld opnemen.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 2