TWEEDE INL00PMARKT AMB0NWIJK BETER MOORDRECHT AGEERT TEGEN VERLENGEN VOORKEURSRECHT PVDA SCHOORVOETEND ACC00RD MET PLAN AANSLUITING A20 PROFESSIONEEL CONCERT MOORDRECHT KLASSIEK OPEN DEUR KERKDIENST Pu LITI E BERICHTEN moordrecht _j Moordrecht COMPUTERCURSUSSEN 50+ KERKDIENSTEN 27 JANUARI pagina 30 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 23 januari 2008 Moordrecht - Onder grote publieke belangstelling werd afgelopen maandag tijdens de commissiever gadering het voorstel tot verlenging van het voorkeursrecht behandeld voor het gebied in de gemeen te Moordrecht dat deel uitmaakt van de Zuidplaspolder en is gelegen ten noorden van de snelweg A20. Twee jaar geleden stelde de gemeente het voorkeursrecht vast met een geldingsduur van twee jaar. Binnen de twee jaar moest een ontwerp van een bestemmingsplan ter inzage worden gelegd. Omdat op 6 februari dit jaar de geldigheidsduur van het voorkeursrecht zal eindigen en niet verwacht wordt dat een ontwerp van een bestemmingsplan ter inzage kan worden gelegd, diende het college het voorstel in tot verlenging van het voorkeursrecht met een jaar. Door Natasha Qualm Met het voorkeursrecht wil de gemeente de re gie in handen houden met betrekking tot de toekomstige ontwikkeling en realisatie van de Zuidplaspolder. Als de raad komende dinsdag besluit in te stemmen met de verlenging van het voorkeursrecht houdt dat in dat eigenaren en zakelijk gerechtigden van percelen in het gebied tussen de Zuidelijke Dwarsweg, Derde Tochtweg, de snelweg A20, de Provinciale weg, de snelweg A20 en de snelweg A12, die hun onroerende zaak willen verkopen, deze eerst aan de gemeente te koop moeten aanbieden. De gemeente zal vervol gens besluiten om al dan niet tot aankoop over te gaan. Het gaat hier om situaties waarbij de eige naar zelf wenst te verkopen. Er werd met verschillend gereageerd op het voor stel. De SGP reageerde positief. "Onze fractie vindt het een goede zaak dat de gemeente de regie blijft houden. We gaan dan ook akkoord met het voorstel om een jaar te verlengen." De heer van der Wolf (VVD) reageerde gematigder: "Wij zien het voorstel als noodzakelijk kwaad, maar we heb ben nu eenmaal de stap gezet en moeten het ook afmaken." Weerstand tegen het voorstel kwam van de kant van Beter Moordrecht. "Ik vind dat de gemeente Moordrecht op een buitengewoon on zorgvuldige manier gebruik heeft gemaakt van de bevoegdheid in de afgelopen jaren. Mensen heb ben grond aangeboden bij De Grondbank zonder dat daarop werd gereageerd. Dan heb ik funda menteel verschrikkelijk veel problemen om het voorkeursrecht nog een jaar te verlengen, omdat dat betekend dat inwoners en ondernemers in dat gebied gedupeerd worden, geen kant op kunnen en nog een jaar in onzekerheid moeten zitten," aldus de heer de Koning. "Daarbij komt dat het voorstel ingediend wordt in afwachting van een uitspraak van de rechtbank in het kader van een ingediende zienswijze. Als de rechtbank uitspraak doet in het nadeel van de gemeente, dan is de vraag in hoeverre de verlenging van dit voorkeurs recht nog wel rechtsgeldig is." Beter Moordrecht deed vervolgens het voorstel om de uitspraak van de rechtbank eerst af te wachten. Wethouder Oo- men gaf namens het college aan daar niet op in te gaan. "Wij willen de regie houden en voor 6 fe bruari verlengen, omdat anders de ontwikkeling in de Zuidpias schade gaat oplopen," zei wethouder Oomen. "De opmerking over communicatie zit me toch wel erg dwars. In de wet staat dat de verplich ting voor de overheid als iemand zijn grond aan biedt binnen acht weken een reactie te sturen. Dat betekent dat we alle mensen die hun grond heb ben aangeboden een reactie hebben gestuurd. Dat die reactie misschien niet is wat men wil ho ren dat is een ander verhaal. Niet reageren dat kan volgens de wet gewoon niet en wij voeren de wet uit." Tijdens de komende raadsvergadering zal het onderwerp verder worden besproken. Moordrecht - Rijkswaterstaat was vorige week maandag tijdens de commissievergadering aanwezig om de aanwezige fractieleden en het publiek te informeren over het voorontwerp bestemmings plan aansluiting A20 Moordrecht. Dit plan omvat het realiseren van nieuwe op- en afritten op de A20, waarbij tevens voorzien wordt in het opheffen van de gelijkvloerse spoorwegovergang in de Middel weg. In plaats daarvan zal voor het doorgaande verkeer een nieuwe weg met een viaduct over de spoorweg en de Rijksweg A20 worden aangelegd. Deze weg zal via het perceel, gelegen direct ten noor den van Middelweg 19a, op de Middelweg worden aangesloten. Ter plaatse van de huidige spoorwegovergang zal een tunnel worden aangelegd voor het fietsverkeer en lokaal autoverkeer. Door Natasha Qualm De meeste fracties konden zich vinden in het besproken voor ontwerp, al reageerde de PvdA terughoudend. "Ik denk dat dit plan niet echt de schoonheids prijs verdient maar het moet nu eenmaal gebeuren," aldus de heer Laurier (PvdA). Beter Moor drecht gaf aan echter moeite te hebben met het voorontwerp. De heer de Koning: "In het ver leden hebben we in de commis sie gediscussieerd over gaan we nu er overheen of gaan we er onderdoor. We hebben toen op basis van financiële cijfers ge zegd dat de lage variant abso luut niet haalbaar was. Ik vrees nu met bange vrezen dat het uiteindelijke rekensommetje van de hoge variant net zo duur is of misschien iets goedkoper dan er onderdoor. Maar de hoge vari ant heeft landschappelijk een veel grotere impact. Met name het optrekken van de taluds vormt een inbreuk op het land schap zoals dat er nu is." Het voorontwerpbestemmings plan met bijbehorende toelich ting, voorschriften en tekening ligt ter inzage bij de afdeling Bouwzaken in het gemeentehuis (Westeinde 1 te Moordrecht). Ook is het plan in te zien op de website van de gemeente: www. moordrecht.nl. Op deze pagina politieke onderwerpen in de samenleving. Oeze pagina wordt samengesteld onder redactie en verantwoordelijkheid van medewerkers van het Hart van Holland Moordrecht - In de Raadzaal van het gemeentehuis organiseert Moordrecht Klassiek voor zaterdag 26 januari om 20.00 uur het jaar lijkse 'Professioneel Concert' met medewerking van Arte Duo en Ineke Gronsveld. Arte Duo, opge richt in 2001, wordt gevormd door Aubrey Snell op saxofoon en Line- ke Lever op piano. Arte Duo richt zich op samenwerking met andere kunstdisciplines zoals dans, thea ter en dichtkunst. In 2006 maakte Arte Duo haar debuut in Het Con certgebouw te Amsterdam en trad op in onder meer Muziekcentrum Vredenburg te Utrecht en De Oos terpoort te Groningen. Ook speel den zij drie wereldpremières van Chiel Meijering, David Dramm en Marijn Simons. In 2007 werd door Arte Duo met andere kunstvormen geëxperimenteerd. Exposante bij dit concert is Ineke Gronsveld uit Gouda. Zij exposeerde eerder on der meer in galerie Lempfer-dinge in Paterswolde, in het zorgcentrum Bezuidenhout in Den Haag en af gelopen jaar in het Groene Hart Ziekenhuis. De toegang bedraagt 10,- euro. Voor meer informatie: www.moordrechtklassiek.nl. <*5> Woninginbraak Moordrecht - Een laptop, een digitale fotocamera en sieraden zijn gestolen bij een inbraak in een woning aan de Molenlaan. De inbraak werd zondagavond 20 januari gepleegd. De politie is begonnen met een onderzoek. Moordrecht/Gouderak - In sa menwerking met bibliotheek de Groene Venen organiseert Se niorenweb computercursussen voor beginners en gevorderden voor 50-plussers. De cursus voor gevorderden omvat onder meer email. Internet en foto's verzen den. Voor meer informatie en aanmelden: 0182-374621. Moordrecht Herv. gem. Bethel 10.00 uur ds. G.C. de Jong; 18.30 uur ds. B. Oosterom. Herv. gem. 10.00 uur ds. H. Schipper. R.K. parochie 10.00 uur Thomas van der Horst woord- en communieviering gezins viering. Ger. Kerk. 10.00 uur drs. Mevr. A.M. Verbaan v.d. Heuvel; 17.00 uur dhr. D. van Gent. Maatschappelijke Dienstverlening Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht, dinsdag en don derdag van 9.00 - 10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. www.stichtingkwadraad.nl info@stichtingkwadraad.nl Moordrecht - De toekomstvisie van de Ambonwijk wordt op woensdag 23 januari aan de be woners van de Ambonwijk ge presenteerd tijdens een inloop- markt in het JWF gebouw. De toekomstvisie is het resultaat van diverse onderzoeken en ge sprekken die zijn gehouden tus sen mei en november vorig jaar, zoals het bewonersonderzoek en het bouwkundig onderzoek, de eerste inloopmarkt, twee in teractieve werkbijeenkomsten met de inwoners en gesprekke met diverse vertegenwoordigen uit de wijk. Tijdens de tweede inloopmark is er ook gelegenheid om te re ageren en om vragen te steller over de toekomstvisie. De reac ties worden meegenomen in de definitieve toekomstvisie, die in maart van dit jaar wordt vastge steld. Bewoners van de Ambor wijk en andere geïnteresseerder zijn van harte welkom tusse 16.00 en 20.00 uur. Moordrecht - In de Ontmoetings- kerk aan de Molenlaan wordt voor zondag 27 januari om 17.00 uur een Open Deur kerkdienst georga niseerd door de Protestantse Ge meenten rond de Dorpskerk en de Ontmoetingskerk. Thema van deze dienst is 'Liederen van vroeger' Tevens zal een korte meditatie worden gehouden over het onder werp 'Laatje kennen'. De toegang is vrij. Er wordt een collecte gehouden voor het dek ken van de kosten.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 30