KNAAGDIERENKEURING BIJ WELLANTCOLLEGE VROEG CARNAVALSFEEST BIJ KROOSHAPPERS "KANKER IS IETS VAN ONS ALLEMAAL" GEEN DWANGSOM GROENDIRECT BOSKOOP KINDERTHEATER IN BIBLIOTHEEK Officiële opening inloophuis De Gele Linde Hart vari Holland: dé krant voor de Zuidpias 23 januari 2008 pagina 33 Boskoop - Twee vierdeklassers Dierhouderij van het Wellantcol- lege Boskoop hielden woensdag 16 januari een knaagdierenwed strijd in de aula van de school. Leerlingen van alle basisscholen in Boskoop waren uitgenodigd om hun konijn, hamster of cavia laten keuren door leerlingen dier houderij van het Wellantcollege. En aan het eind van de dag wer den door de dezelfde leerlingen de winnaars bekend gemaakt. Initiatiefnemers van de knaag dierenwedstrijd waren Miryea Krijgsman en Elena Burggraaf. "We hebben op alle scholen flyers uitgedeeld met een uitnodiging", vertelt Elena, terwijl Miryea een wit konijn in een weegschaal tilt. "De deelnemende knaagdieren worden eerst gewogen, daarna maken we een foto en dan bekij ken we of ze goed gezond zijn", legt ze uit. En terwijl Miryea ver der gaat met het onderzoek, waar bij ze wordt geassisteerd door haar klasgenote Elena, maakt een aantal kleuters in de zogenaamde knuffelhoek kennis met enkele jonge konijnen. Zo'n 75 belangstellende dieren liefhebbers bezochten de wed strijd, waaraan door 25 knaag dieren werd deelgenomen. De winnaars werden Jennifer Koet sier met haar konijn, Bojoura van Zoest met haar hamster en Tessa van Oyen met haar cavia. Boskoop - In het kader van de Nationale Voorleesdagen, welke dit jaar voor de vijfde maal worden georganiseerd en waarin het voorlezen aan kin deren in de leeftijd van nul tot zes jaar centraal staat, wordt op zaterdag 2 februari van 15.00 tot 15.45 uur in bibliotheek de Groene Venen aan de Babsloot 7 de kindertheatervoorstelling 'Niet brullen in de bieb' van Buurvrouw en Buurvrouw op gevoerd voor peuters en kleu ters vanaf driejaar. De toegang bedraagt in de voorverkoop 4,- euro en op de dag zelf 5,- euro, inclusief con sumptie. Voorafgaand aan de voorstelling is een tentoonstel ling te bezichtigen van de Pren tenboek Top Tien. De linde kan heel oud worden, is grillig van vorm maar taai. Dit symboliseert de strijd om het bestaan. Boskoop - Voor initiatiefneemster Willy Barends en haar medehelpers vond donderdagavond 17 januari een warme gebeurtenis plaats. Veel belangstellenden waren naar De Loods gekomen voor de officiële ope ning van het inloophuis voor mensen die met kanker leven. Vanaf maart 2007 is gewerkt aan dit initiatief; de opening door burgemeester Rijsdijk was een kroon op het werk. Door M. Lindhout Doodsoorzaak nummer één "Je idee waarmaken heeft veel gevergd", stelt Willy Barends. Al gauw werkte ze met tien men sen aan de realisatie van het inloophuis: brainstormen inloop huizen elders bezoeken, locatie vin den, sponsors interesseren. "We hebben heel veel positieve reacties ontvangen." Ze bedankte velen voor de medewerking, met name het college van kerkrentmeesters voor de locatie en de Rotary Bos koop voor de inrichting van het huis en natuurlijk vooral de vele vrijwilligers die zich gemeld heb ben om invulling te geven aan de begeleiding. "De diagnose kanker moetje naar buiten brengen." Toekomst na kanker Namens de Boskoopse huisartsen voerde Rob van Wichen het woord. Hij stelde nadrukkelijk aan de hand van cijfermateriaal dat kanker leeft onder de mensen, maar ook dat er toekomst is na kanker. "Het aantal gevallen neemt nog steeds toe. Daarom is deze ziekte doodsoor zaak nummer één. Dat klinkt ne gatief, maar het positieve is dat de overlevingskans groter wordt. De behandeling wordt succesvoller", aldus Van Wichen. "De diagnose is een donderslag bij heldere hemel. De eerste reacties zijn hevig. Dan komt het afwach ten. Je wereld is veranderd. Je leeft als het ware in de verlenging." De huisartsen van Boskoop weten hoe belangrijk het is om dan bege leiding te krijgen en om te praten met lotgenoten. Van Wichen: "Je hebt medestanders nodig om je toekomst te bevechten." Vandaar dat de huisartsen op verzoek van Barends en tegen de wil van hun beroepsorganisatie in toch het in loophuis sponsoren. Applaus uit de zaal Linde In de officiële openingstekst, uit gesproken door de burgemeester, werden nogmaals de motivaties van de initiatiefnemers uitge sproken en werd ingegaan op de naam De Gele Linde. De linde is van oudsher een plek van samen komst. De linde kan heel oud wor den, is grillig van vorm maar taai. Dit symboliseert de strijd om het bestaan. Wilma Kempen en Willy Barends werden door Rijsdijk be dankt. Daarna kon in groepjes het huis worden bekeken. Op de eerste dinsdag van de maand van 9.30 tot 11.30 uur en iedere derde don derdag van de maand van 19.30 tot 21.30 is het inloophuis aan Zijde 11a achter de Zijdekerk naast De Loods open. Voor meer informatie: www.de-gele-linde.nl Boskoop - Een week voordat het echte carnaval van start gaat or ganiseert carnavalsvereniging De Krooshappers in de Rozenburcht aan de Rozenlaan carnavalsfeesten voor kinderen, jeugd en jongeren. Vrijdag 25 januari is er een disco carnaval voor de jeugd van 10 tot en met 15 jaar van 19.00 tot 22.00 uur. Deze avond zullen de nieuwe jeugdprins en jeugdhofdame ge presenteerd worden. Verder zul len de dansgardes Donderkopjes en Spetters en de Baggerbeugels een optreden verzorgen. Tevens is er deze avond een workshop Jum- pen. Na dit gedeelte van de avond is er nog tot 23.30 uur disco met drive-in discoshow Oekie. De toe gang bedraagt 5,- euro. Spuitbus sen zijn niet welkom. Zaterdag 26 januari gaat om 14.00 uur het kindercarnaval van start met een wervelende berenshow, die wordt afgewisseld met optre dens van de Spetters, de Donder kopjes en van Hofkapel De Bag gerbeugels. Wie verkleed is, wordt er misschien uitgepikt door de jury en valt in de prijzen. Roken is deze middag verboden. Zaal open om 13.30 uur. De toegang bedraagt 5,- euro (inclusief limonade en chips). Met het Jeans Carnaval, vanaf 21.11 uur, wordt er alvast, in spij kerbroek, een voorschot genomen op het carnaval van de week erna. De toegang bedraagt 10,- euro. Toegang vanaf 16 jaar; legitimatie verplicht. Voor meer informatie: 06-29191744. De jongste carnavalsvierdertjes worden tijdens het kindercarnaval volop vermaakt met een feestshow. (foto van Peter Groenendijk) Boskoop - De illegaal opgetrok ken tent van GroenDirect is na de uitspraak van de rechter afge broken. Bij controle op 21 janua ri lagen alleen de grondplaten er nog, omdat bleek dat een trilapparaat nodig is om de pen nen uit de grond te krijgen. GroenDirect hoeft geen dwang som te betalen. In de knuffelhoek konden de bezoekers met hun knaagdier spelen.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 33