Zevenhuizen- Gemeente PROJECT "KIES VOOR HART EN SPORT' RAAD EN COMMISSIES Ruimtelijke Ordening Altijd wati tic doovi 'm Z^v,cv\h\j'\zt>v\-l\Aoorkafoll& Oolc ill 2008! Evenementen kalender*) ïn-hi. DATUM EVENEMENT INFORMATIE Besluiten Algemene Plaatselijke Verordening Aanvragen bouwvergunning Bouwvergunningen Ontvangen aanvraag Monumentenvergunning: Monumentvergunningen Vrijstelling terras t Zonnetje, Strandweg 5, Oud-Verlaat Vrijstelling bestemmingsplan pagina 4 Hart van Holland 23 januari 2008 ..."TEaftv, Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl 'Sport en bewegen is leuk en nog gezond ook!' Dat is het motto van Kies voor Hart en Sport Het is een manier om de aandacht voor de gezondheid van hart en vaten én de voordelen van sporten in één project samen te laten gaan. Er is altijd een sport die bij je past is de boodschap. Kinderen van de groe pen 7 en 8 kunnen kennismaken met een diversiteit aan sporten en andere manieren om gezond te bewegen. Na afloop kunnen ze weloverwogen beslissen of de gekozen tak van sport iets voor ze is. En een bewuste keuze - zo is bekend - hou je makkelijker vol. Ook dit schooljaar lekker sporten Evenals de twee voorgaande schooljaren, organiseert de gemeente ook dit schooljaar het project "Kies voor Hart en Sport". De groepen 7 en 8 van alle scholen van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle krijgen een aanbiedingsboekje van de sporten, waar uit de kinderen een keuze kunnen makenDe kinderen kunnen dan in een aantal lessen kennismaken met de sport van hun keuze. vVWW.ZEVENHUlZEN-MORRKA PFi r: m, WEEK 4 Ook kunnen scholen als ze dat willen met een hele klas een cursus volgen. Veel keuzemogelijkheden dankzij 16 aanbieders! Maar helst 16 sportaanbieders uit de regio doen mee en hebben één of meerdere sport- cursussen aangeboden. Dit zijn de volgende organisaties: Badmintonvereniging Zevenhuizen te Ze venhuizen, Badmintonvereniging Enthos te Moerkapelle, Basketbal Waddinxveen Flyers te Waddinxveen, Gymnastiekvereniging O.S.S. Be Fit te Zevenhuizen, Gymnastiek vereniging Tarzan Jazztar te Moerkapelle, Hockeyvereniging Waddinxveen te Waddinx veen, Timmers Sports Fitnes te Zevenhui zen, Korfbal WKV Korbis te Waddinxveen, Rolschaatsvereniging Rolling'90 te Zevenhui zen, Ski en skate centrum Bergschenhoek te Bergschenhoek, Tennisschool Bram van Gilst te Rotterdam, Voetbalvereniging Groeneweg te Zevenhuizen, Volleybalvereniging VC Nes- selande te Zevenhuizen, Tennis en Squash- centrum te Moerkapelle, Conditiecentrum Moerkapelle te Moerkapelle en Fitnesscen trum de Koornmolen te Zevenhuizen. De gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle dankt alle bovengenoemde sportaanbieders hartelijk voor htm inzet en de aangeboden cursussen en wenst natuurlijk alle leerlin gen alvast veel ple zier met "Kies voor Hart en Sport". Hieronder vindt u een overzicht van de evenementen en activiteiten die in het vierde kwartaal van 2007 in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle worden georganiseerd. 2 februari Lampionnenoptocht Een lampionnenoptocht met muzikale begeleiding voor kinderen. De kinderen verzamelen zich om 18.30 uur en vertrekken om 19.00 uur vanaf het Dorpsplein te Zevenhuizen. Elke vereniging of organisatie die een evenement organiseert kan dit voor het begin van elk kwartaal aan de gemeente doorgeven. De gemeente zorgt ervoor dat het betreffende evenement op de evenementenkalender wordt geplaatst. De evenementenkalender wordt aan het begin van elk kwartaal op de gemeentelijke website geplaatst en in het Hart van Holland gepubliceerd. Evenementvergunning nodig? Organiserende verenigingen, instellingen en organisaties let op! Voor bepaalde evenementen is een vergunning nodig. Neem voor meer informatie over een evenementvergunning contact op met mevr. D.H. öijnaar, tel. 01Ö0-637712 (d.bijnaar@zevenhuizen-moerkapelle.nl.) Wijzigingen voorbehouden Vergaderschema januari 2008 Raad 29 januari 2008 Commissie I 3 maart 2008 Commissie II 4 maart 2008 De openbare vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis. Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. De aanvang is om 1930 uur. Bent u slechthorend? Onze raadszaal is voorzien van ringleiding en voldoet aan de internationaal geldende normen op dit gebied. Spreekrecht burgers Indien u van het spreekrecht gebruik wilt maken, dient u zich voor aanvang van de vergadering aan te melden bij de raadsgriffier, de heer H. Sterken, telefoon 0180637713. Agenda Raad 29 januari Agendapunten onder meer: Vragenuur Voorstel tot het nemen van een voorbe- reidingsbesluit en het instemmen met een vrijstellings-procedure ex artikel 19.1 Wet Ruimtelijke Ordening ten behoeve van fietspad 96 te Moerkapelle. Voorstel tot het nemen van een voorberei- dingsbesluit in verband met de ISP-ontwik- kelingen. Voorstel inzake de renovatie van het open baar groen en straatwerk aan de Wethou der Kreftlaanl t/m 25 te Zevenhuizen en het daarvoor beschikbaar stellen van het benodigde krediet. Voorstel tot het hervestigen voorkeurs recht op grond van artikel 2, lid 4 van de Wet voorkeursrecht gemeenten voor de gebieden in de Zuidplaspolder. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zeven huizen-Moerkapelle heeft besloten de navolgende vergunningen/ontheffingen te verlenen aan: SIMAVI voor het houden van een collecte in de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle van 23 maart tot en met 29 maart 2008. Oranje Comité Zevenhuizen voor de organisatie van een lampionnenoptocht op 2 februari 2008 door Zevenhuizen. Woord en Daad voor het houden van een collecte in de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle van 17 februari tot en met 23 februari 2008. Het Nederlandse Rode Kruis voor het houden van een collecte in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle van 16 juni tot en met 21 juni 2008. De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle heeft besloten de navolgende vergunningen/ontheffin gen te verlenen aan: Grand Café Restaurant Moerkapelle voor het aanwezig hebben van twee kansspeelautomaten in de inrichting aan de Bredeweg 66, 2752 AB te Moerkapelle. Café Knus voor het aanwezig hebben van twee kansspeelautomaten en één be hendigheidsautomaat in de inrichting aan de Moerkapelse Zijde 10, 2751 DL te Moerkapelle. A Horen naar aanleiding van ingebrachte zienswijzen Degenen die naar aanleiding van het hervestigen van het voorkeursrecht hun zienswijze kenbaar hebben gemaakt, zijn in de gelegenheid ten overstaan van uw raad te worden gehoord. De zienswijzen en de reactie van het college van burge meester en wethouders daarop liggen in de raadsmap ter inzage. B. Raadsbesluit Het college van burgemeester en wethou ders stelt de raad voor tot het hervestigen van het voorkeursrecht op grond van artikel 2, lid 4 van de Wet voorkeursrecht gemeenten voor de gebieden in de Zuid plaspolder. Voorstel tot het goedkeuren van de jaar rekening 2006 van de Stichting Dorpshuis Zevenhuizen, inclusief de ontvlechting van vermogenswaarden per 1 januari 2007 en het verlenen van een aanvullend subsidie. Bezwaar verleende vergunningen/ ontheffingen U kunt op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij respectievelijk de burgemeester en of het college van burgemeester en wethouders, naar gelang hun hierboven genoemde bevoegdheid, bezwaar aante kenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning/ ontheffing. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aan vrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondissementsrecht bank, postbus 20302, 2500 EH Den Haag. In de periode van 9/1/2008/2007 t/m 16/1/2008 zijn de vol gende aanvragen om vergunningen binnengekomen: Noordeinde 57, 2761 BR Zevenhuizen, plaatsen bedrijfsgebouw (Bl/2008/0001); Noordeinde 57, 2761 BR Zevenhuizen, plaatsen bedrijfspand (Bl/2008/0002); Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een vergun ning is verleend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. Voor de volgende plannen is vergunning verleend Verzonden: 16/1/2008 Beatrixlaan 23, 2751 XV Moerkapelle, vergroten hal (BL/2007/0043) Eendrachtsdijk 4,2761 AT Zevenhuizen, restaureren dakconstructie boerderij (BR/2007/0054) Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wet houders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaar- termijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan'de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de voorzie- ningenrechter van de Rechtbank te 's-Gravenhage, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Rijksmonument 527526 voormalige molen Rottedijk 16, 2751 DJ Moerkapelle, het aanbrengen van nieuwe vensters, het wijzigen van bestaande vensters en het plaatsen van een buitentrap (MV/2007/0004) ontvangen 19 dec 07. Rijksmonument 40455: sluis Rottekade (ongenum merd), 2761 EA Zevenhuizen, div. restauratiewerkzaam heden aan de sluis (MV/2007/0011 verzonden 24 jan 08) Belanghebbenden kunnen, gedurende een periode van zes weken na bekendmaking van bovengenoemde beslui ten, beroep instellen bij de Rechtbank, sector Bestuurs recht, postbus 20302,2500 EH Den Haag. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19.1 vrijstelling te verlenen voor het hebben van een terras ter grootte van ongeveer 170 m2 nabij brasserie 't Zonnetje, Strandweg 5 te Zevenhui zen (Oud-Verlaat). Het verzoek om vrijstelling ligt met de daarop betrekking hebbende stukken met ingang van donderdag 24 januari a.s. gedurende 6 weken (dus t/m 5 maart 2008) tijdens kantooruren voor een ieder ter visie bij de afdeling VROM op het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. Gedurende deze periode kunnen door een ieder zienswij zen tegen deze vrijstelling worden ingediend. Deze zienswijzen moeten worden gericht aan burgemees ter en wethouders, postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen- Moerkapelle zijn voornemens met toepassing van artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan Eendrag- tspolder voor het plaatsen van twee dakkapellen op de voorzijde en twee dakkapellen op de achterzijde van de woning op het perceel Middelweg 6, 2761 EB te Zevenhuizen. Het ontwerpbesluit en de daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 24 januari 2008 t/m 5 maart 2008 gedurende 6 weken tijdens de openingstijden van het gemeentehuis voor een ieder ter inzage bij de afdeling VROM. Tijdens de terinzagelegging kunnen belanghebben den naar keuze mondeling of schriftelijk zienswijzen indienen bij burgemeester en wethouders. Mondelinge zienswijzen kunnen naar voren worden gebracht bij de afdeling VROM, tel. 0180637732. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - iedere werkdag van 8 30-12.00 uur Alarm Alarm 112 Publiekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Politie 0900-8844 Brandweer 0172-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie

Hart van Holland | 2008 | | pagina 4