"Stoppen? Qnnp n> ilii-VMWRLt: EETSTOORNISSEN DE BAAS Vertel het in de apotheek!" Nel Huisman Rouwcentrum "Westhage" Akkerweg 84, Moerkapelle Neeltje Helena Huisman 3 januari 1940 f 21 januari 2008 Wanneer de tijd voor u even stilstaat nemen wij voor u alle tijd Telefoon OIO 522 27 90 BIEREN CENTRALE NEDERLAND gevonden OPEN DEUR KERKDIENST Cy GRAFMONUMENTEN EN SIERURNEN Grote sortering van modellen en steensoorten in onze toonzaal aanwezig 44.000 exemplaren organisatie van lokale nieuwsmedia Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 23 januari 2008 pagina 7 "Carpe Diem" Met gevoelens van verdriet, maar tevens dankbaar voor de vele positieve herinneringen die zij bij ons achterlaat, hebben wij kennis genomen van het overlijden van onze oud medewerkster en collega 27 jaar lang heeft Nel haar werk met veel liefde en inzet bij ons verricht. Zij was een heel fijne collega, een zeer gewaardeerde medewerkster, voor velen een vertrouwenspersoon, maar bovenal een geweldig mens! Wij wensen Bas, Linda, Mats, Erwin, Aija, overige familie en goede vrienden heel veel sterkte met het verwerken van dit grote verlies. Namens directie en collega's van Veerman Adviseurs Reisburo de Zwaluw Rouwcentrum "Zevenhuizen" Zuidpiasweg 3, Zevenhuizen UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Oolc thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten DAG EN NACHT DIRECTE HULP NA OVERLUDEN Vooraf regelen van uw TEL. 0180-328094 uitvaart mogelijk Met eerbied en respect Kantoor: Boekweitakker 1 2743 DL Waddinxveen Licht dat niet dooft Liefde die blijft Met diepe droefheid en met diep respect voor de wijze waarop zij haar ziekte heeft gedragen, geven wij u kennis dat na een leven vol liefde en zorg voor haar kinderen en hen die haar dier baar waren van ons is heengegaan onze lieve moeder, schoon moeder en mijn oma - Nel - Bas en Linda Mats Erwin en Arja Cor Visser t Correspondentieadres: E. Mesker Fluitekruid 25 2914 TB Nieuwerkerk aan den IJssel Donderdag is in rouwcentrum "Zevenhuizen", Zuidpiasweg 3 te Zevenhuizen van 19.00 tot 20.30 uur gelegenheid tot condole- ancebezoek. De afscheidsplechtigheid voorafgaand aan de begrafenis zal plaatsvinden vrijdag 25 januari om 13.00 uur, waarna wij haar zullen begeleiden naar haar laatste rustplaats op de Algemene Begraafplaats te Zevenhuizen. Na de plechtigheid is in het rouwcentrum gelegenheid de fami lie blijk te geven van uw medeleven. Jeanne Maize-Koch Uitvaartverzorging van den Bogerd Zorgverlening tot in het kleinste detail Marian v.d. Bogerd-Kind Hoekeindseweg SO 2665 KE Bloiswijk Omdat je medicijnen gebruikt is het verstandig om dit ook aan je apolheker te vertellen Morgen stop ik er echt mee! Apotheker De Leest over roken en medicijngebruik: Weinig mensen weten het: roken heeft invloed op de werking van medicijnen. En stoppen met roken óók. Is dat een belangrijk punt? Apotheker Karen de Leest uit Nieuwegein legt het graag uit. "Bij rokers kunnen medicijnen anders werken dan bij niet- rokers", zegt apotheker Karen de Leest. Iets om rekening mee te houden? "Ja, bij verschillende aandoeningen. Zoals bij diabetes, de longziekte COPD, hoge bloeddruk of hartaandoeningen. En ook bij pilgebruik boven de 35.' De 'pil' Apotheker Karen de Leest denkt graag mee met mensen die willen stoppen én met verstokte rokers die doorgaan. "Stel je bent een vrouw boven de 35 die 'aan de pil' is, of een ander type voorbehoedmiddel gebruikt met hormonen. Zoals een hormoonafgevend staafje of spiraaltje. Door het roken op zich heb je al meer kans op een hartinfarcL een beroerte of trombose. Maar door de wisselwerking tussen het roken en je anticonceptie middel wordt dat risico vergroot - en hoe meer je rookt, hoe groter het risico!" Wat kan die vrouw dan het beste doen? De Leest "Stoppen met roken is prima voor je gezondheid en is natuurlijk de beste oplossing! Maar als ze niet kan of wil stoppen, dan kan die vrouw beter kiezen voor een anti conceptiemethode zonder hormonen. Bijvoorbeeld een koperspiraaltje." Medicijngebruik omlaag Stoppen met roken kan betekenen dat iemand toe kan met minder medicijnen. "Kijk naar hoge bloeddruk. De bloeddruk stijgt door roken - dat komt doordat nicotine de bloedvaten vernauwt. Wie een hoge bloeddruk heeft en rookt, zal meer medicijnen moeten gebruiken dan iemand die niet rookt. Dus als de roker stopt, dan is het goed om te kijken of de hoeveelheid medicijnen naar beneden mag. Dit geidt bijvoorbeeld ook voor iemand met diabetes: het medicijngebruik kan misschien omlaag*. Alert Moet je alert zijn op het effect van je medicijnen als je stopt met roken? Karen de Leest: "Als je bepaalde klachten krijgt terwijf je bezig bent met stoppen, bespreek dat dan in de apotheek. Bij een paar medicijnen is er een wissel werking met roken. Zoals bij een zware roker die theofylline gebruikt - tegen benauwdheid 's nachts. Hij heeft veel nodig van dit middel. Wel anderhalf tot twee keer zoveel als een niet-roker. Ais hij stopt, is zijn oude dosis al snel veel te hoog. En dat betekent meer kans op bijwerkingen of verergering daarvan. Goed om daarop alert te zijn. En als wij in de apotheek weten dat iemand gestopt is met roken, dan nemen we dat mee in de medicatie bewaking. Vertel het ons!" Aanstaande niet-rokers Vaak zoeken aanstaande niet-rokers informatie over hulpmiddelen bij het stoppen - zoals bepaalde medicijnen op recept of nicotine- vervangers, zonder recept. "Wij apothekers kunnen hierover veel uitleggen", zegt Karen de Leest. "En een tip: kijk ook op de website van de Nederlandse apotheken: www.apotheek.nl, bij het thema 'Stoppen met roken'." VERMIST Reu, flatcoated retriever x, zwart, oude hond, Middelweg, Moordrecht Kater, zwart, witte voeten en bef, kitten, Plasweg, Waddinxveen Kater, rood,witte bef en sokken, bünd aan 1 oog. Zonnedauw, Boskoop Kater, rood, witte sokken en wit in snuit, Burg. Klinkhamerweg, Zevenhuizen Reu, rotthweiler x, zwart-bruin, halsband zwart, Westeinde, Moordrecht Poes, schildpad, donker van kleur, aan 1 voet witte tenen, Julianastraat, Boskoop Poes, zwart, witte voeten en bef, kitten, Zijde, Boskoop Kat, rood, zonder wit, Knibbelweg, Zevenhuizen Poes, zwart, witte bef, buik, voeten en neus, Dorpsstraat, Zevenhuizen Kat, rood, witte bef en buik, Creftlaan, Zevenhuizen Poes, rood, MeesterLallemanstraat, Moordrecht Voor gratis registratie en informatie over vermiste en gevonden huisdieren: 0186-601199 of www.dierencentrale.nl. Moordrecht - In de Ont- moetingskerk aan de Molenlaan wordt voor zondag 27 januari °m 17.00 uur een Open Deur kerkdienst georganiseerd door de Protestantse Gemeenten rond de Dorpskerk en de Ontmoetingskerk. Thema van deze dienst is 'Liederen van vroeger'. Tevens zal een korte meditatie worden gehouden over het onderwerp 'Laat je kennen'. De toegang is vrij. Er wordt een collecte gehouden voor het dekken van de kosten. Gouda - De afdeling Preventie en Dienstverlening van GGZ Midden- Holland organiseert een cursus voor volwassenen die zich zorgen maken over hun eetgedrag of die een eetstoornis hebben. De cursus bestaat uit zeven wekelijkse bij eenkomsten van twee uur en vindt plaats in groepsverband. Cursisten krijgen informatie over eetstoor nissen, over de oorzaken en de li chamelijke en psychische gevolgen en krijgen mogelijkheden aange reikt om iets aan de eigen situatie te doen. De cursus start begin februari en vindt plaats in het gebouw van GGZ Midden-Holland aan de Jac.P. Thijsselaan 45 van 15.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie: 0182-563656 of r.vanrooijen@ggzmiddenhol- land.nl. de gedenkteken specialist" Vtw c«rn blijvende herinnering Zegwaartseweg 4A 2712 PM Zoetermeer Telefoon 079-341 62 27 www.gedenktekenspecialist.nl info@gedenktekenspecialist.nl 10 Vestigingen in Nederland Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Bos koop, Zevenhuizen-Moerkapelie, Oud Verlaat, Nieuwerkerk aan den IJssel, Moordrecht, Nesselande en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Elgersma Media Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289 Fax 0180-633503 E-mail redactie: redactie@hart-van-holland.nl E-mail advertenties: verkoop@hart-van-holland.nl 5luitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur. Sluitingstermijn advertenties: maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar advertentiemateriaal (indien gereserveerd): dinsdag 10.00 uur. Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging in Zevenhuizen, Moerkapelle, Oud Verlaat en Nesselande: Elgersma Media, telefoon 0180-632289. Overige klachten: donderdag tus sen 18.00 en 20.00 uur: telefoon 0172-217615. Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 7