I VEEL PARTICIPATIE VAN JONGEREN BIJ INRICHTING JEUGDONTMOETINGSPLEK PRINS MARIUS I REGEERT IN W0KKELD0NK KERKDIENSTEN 3 FEBRUARI pagina 16 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 30 januari 2008 ^/vaddinxvffn Waddinxveen - In de wijk Zuidpias is geregeld sprake van overlast door jongeren. De gemeente probeert door middel van bewonersavonden te ontdekken wat er leeft onder de burgers. Maandag was er een bijeen komst waar jongeren in de Zuidpias konden bepalen hoe hun toekomsti ge jeugdontmoetingsplek er uit komt te zien. Onder leiding van wethou der Dorenda Gerts werd er besloten welk ontwerp er ook daadwerkelijk uitgevoerd gaat worden. Bij de opening van de avond refe reerde wethouder Gerts naar de pogingen die de gemeente doet om de behoeftes van de inwoners te peilen. Een groep die tot dusver ontbrak, waren de jongeren. "Er wonen in de Zuidpias negenhon derd jongeren. Er is veel overlast in de wijk, daarom willen we kij ken of de gemeente het één en ander kan oplossen. Er moet echt een plaats komen waar jongeren wat kunnen doen, niet alleen maar hangen bij een prullenbak," aldus Gerts. De jongeren die waren ge komen, konden daarna in groepjes aan het werk om een ontwerp te maken. Tevens konden er ideeën in een ideeënbus gestopt worden. Het is de bedoeling dat de ont moetingsplek gerealiseerd wordt op de plek waar vroeger noodloka- len stonden, naast Winkelcentrum Zuidpias. Sommige jongeren waren van te voren al aan de slag gegaan. "Ik kreeg een brief van de gemeente en ben gelijk begonnen met na denken. Ik zit vaak met jongens in de wijk en eerlijk gezegd ben ik het zat om voor kleine dingen in aanraking te komen met de poli tie. Nu is het zo dat ik straks te oud Waddinxveen Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. M. de Boer; 18.30 uur ds. C. Wesdorp. Ger.kerk. 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur ds. J.M. Batteau. Immanuelkerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. H.G. van Vliegen. Boskoop Chr. Ger.kerk. 9.30 en 17.00 uur ds. J. Vogel. De Stek 9.30 uur ds. E. Westrik. Zijdekerk 9.30 en 18.30 uur dr. R. de Reuver. Dorpskerk 9.30 uur ds. E. Baljet. Chr.gem. Bethel. 9.30 uur Piet de Kootër, doopdienst. Ger. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Evang. Gem. Parochie 10.00 uur P. Rullmann. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH) en Dienst Apotheek Midden- Holland (DAM), (Groene Hart Ziekenhuis) locatie Bleuland aar> de voorzijde van het ziekenhuis bij Spoedeisende Hulp, Gouda, 0182-322488. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl ben om op een dergelijke plek te zitten, maar ik denk ook aan de mensen die na mij komen," aldus Meivin Bullee. Aan één van de ta fels zitten Bryan van Leeuwen en Javier Goor druk na te denken over de plek: "We willen niet alleen een goed voetbalveld, maar bij voor beeld ook een speeltuin waar de jongere kinderen kunnen spelen," aldus Bryan. Javier vond ook dat het belangrijk is, dat er een plek komt waar jongeren kunnen schui len als het regent. Het plan valt onder het speelruim teplan. 'in het jeugdbeleid heeft de gemeente veel ruimte open gelaten voor participatie van jon geren. Dit beleid wordt nu uitge breid. We blijven met de jongeren in contact om uit te zoeken waar 'We willen een goed voetbalveld en een speeltuin voor de jongere kinderen." zij behoefte aan hebben. Het plan dat vanavond de meeste stemmen krijgt, wordt ook daadwerkelijk uitgevoerd," aldus wethouder Gerts. Toen het moment daar was, bleken er een aantal plannen veel op elkaar te lijken. Wethouder Gerts benadrukte dat het absoluut geen bezwaar is om punten uit an dere ideeën over te nemen in het uiteindelijke plan en nodigde iede re jongere uit om mee te doen bij de uitvoering. Aan het eind van de avond kwam burgemeester Roijers ook nog op bezoek. Hij benadrukte dat het plan een win-win situatie moet opleveren voor de jongeren en de gemeente. "De jongeren krij gen straks een mooie plek, maar er komt ook een gedragscode, waar in duidelijke regels worden gesteld met betrekking tot drugs, alcohol afval en geluidsoverlast," aldus de burgemeester. Burgemeester Roijers: Een mooie plek voor jongeren maar met gedragscode. Wokkeldonk - Vijf dagen carnaval met carnavalsvereniging de Wadde Wokkels. Deze vereniging organi seert voor deze dagen een bruisend programma onder het motto 'Car naval, daar dit muziek in'. Vrijdag 1 februari brengen Prins Marius I en prinses Hetty met hun gevolg een bezoek aan de Kardinaal Alfrink- school. Daar krijgen zij de sleutel van de school overhandigd, waarna zij één dag de scepter zullen zwaai en over de school. Zaterdag 2 febru ari maakt Prins Marius om 14.00 uur zijn opwachting in het gemeente huis, waar hij de gemeentesleutel in ontvangst neemt om gedurende vier dagen over Kwakveen te regeren. Vervolgens vindt er een muzikale rondgang plaats met medewerking van feestkapel de Maretoeters. Ter hoogte van Nesse 4 zal de rondgang worden ontbonden en vindt er tot 17.00 uur de traditionele Prinsenre ceptie plaats. Om 20.00 uur barst het Seniorencarnaval los in het Zuid- honk voor alle 30plussers met me dewerking van de Maretoeters en een optreden van onder meer Arie Heesbeen. Voor zondag 3 februari staat het Gehandicaptencarnaval op het programma van 14.00 tot 16.00 uur. Dinsdag 5 februari, Dikke Dins dag, wordt carnaval afgesloten in gebouw de Hoge Noot waar ieder een die dit seizoen zijn medewer king heeft verleend aanwezig zal zijn. Burgemeester Roijers zal deze avond de sleutel opeisen om weer over te kunnen gaan tot de orde van de dag. Prins Marius I en prinses Hetty met hun gevolg

Hart van Holland | 2008 | | pagina 16