genda VOORLEESONTBIJT BIJ PEUTERSPEELZAAL PIPPELOENTJE ALTERNATIEVE WIJKSCHOUW EHBO BIJ KINDEREN C0MENIUS COLLEGE IN MIDDELEEUWSE SFEREN LITIE BERICHTEN m NIEUWERKFRR INLOOPSPREEKUUR WERVELKOLOM CONNIE PALMEN: LITERATUUR, WAARHEID EN VERBEELDING REANIMATIE- EN AED-CURSUSSEN PEUTER IN ZICHT LAMPIONNENOPTOCHT KOM KIJKEN...... KOM MEEDOEN pagina 22 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 30 januari 2008 Het is goed eten na 'Kleine muis zoekt een huis'. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het kader van de Nationale Voorleesda gen werd vrijdag 25 januari een voorleesontbijt gehouden bij Peuter speelzaal Pippeloentje, één van de drie peuterspeelzalen van Stichting Peuterspeelgroep Nieuwerkerk. Door Marianne Fortuin Toen alle kindertjes binnen war en, werd er eerst een verhaaltje voorgelezen: 'Kleine Muis zoekt een huis' van Petr Horacek. Gezeten op kussens op de grond of op bankjes luisterden de 23 peuters naar één van de leidsters, die met de Kleine Muis als vingerpopje het verhaal vertelde van de zoektocht naar een huis. De Kleine Muis gaat onderweg met een grote rode appel; alle hol letjes die hij bezoekt zijn bewoond, maar uiteindelijk vindt hij een hol letje, waar hij met zijn inmiddels goeddeels opgegeten appel in past. Sommige kindertjes leefden intens mee, anderen waren sneller afgeleid. Daarna werd er in de twee lokalen het ontbijt geserveerd: witte boterhammen, krentenbol letjes, ontbijtkoek en beschuit. De peuters mochten zelf hun boter hammen beleggen, en omdat zien eten doet eten, gingen er heel wat Een uitgave van de Stichting Cultureel Netwerk Nieuwerkerk aan den Ijssel die tot doel heeft activiteiten van alle individuen en instanties die iets met cultuur hebben onder de aandacht te brengen van alle Nieuwerkerkers. Mededelingen voor deze agenda zijn welkom bij SCNN, t.a.v. Patricia van Schaick, Uilendaal 9, 2914 RC Nieuwerkerk aan den Ijssel, 0180-319041 of info@scnn.nl. Dinsdag 29 januari Volksdansen Locatie: Chrysanthemum Boslaan a1 aanvang 14.30 Donderdag 31 januari interactieve avond The Secret Locatie: gibliotneek aanvang 20.00 Donderdag 31 januari De gebekte Wijffies Locatie: Chrysanthemum Boslaan 1, aanvang 19.30 Donderdag 31 januari Lampionnenoptocht Locatie: Raadhuisplein aanvang 19.00 Woensdag 6 februari Poppentheater Dubbele Jan Locatie: Bibliotheek aanvang: 14.30 en 16.00 Donderdag 7 februari Connie Palmen Locatie: Bibliotheek aanvang 20.00 Schilderen PCOB Elke maandagmiddag 14.00 - 16.00 Vijf Boeken 12 Zaterdag 23 februari Open middag Oudheidkamer Locatie:'s-Gravenweg 8 14.00 17.00 Expositie Vera Maauire Locatie: Bibliotheek Nieuwerkerk aan den IJssel - Bur gemeester en wethouders bren gen dinsdag 5 februari van 12.30 tot 14.30 uur een bezoek aan de hoogbouwflats in de wijk Dor- restein. Deze flats worden momen teel gerenoveerd. Het bezoek is een alternatieve versie van de wijk- schouw per fiets die burgemeester en wethouders normaliter negen keer per jaar in deze, en de twee andere wijken van de gemeente, verrichten. Burgemeester en wethouders worden S februari om 12.30 uur ontvangen in een bouwkeet van Woningcorporatie Vestia. Na een lunch krijgen zij van deze orga nisatie een toelichting op het re novatieproces en brengen zij een bezoek aan een aantal reeds aan gepaste woningen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Zorgiseenkeuze aan het Raadhuis plein 5 organiseert gaat vanavond, woensdag 30 januari, een training van drie avonden voor Eerste Hulp aan Kinderen. Omdat professione le hulp niet altijd snel ter plaatse is, is het voor ouders en verzor gers van belang om te weten hoe zij moeten handelen als hun kind iets overkomt. De cursisten leren onder meer levensreddend hande len bij verstikking en verdrinking en krijgen een reanimatietraining waarbij gebruik gemaakt wordt van speciale oefenpoppen. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-310180 of info@zorgis- eenkeuze.nl. boterhammen naar binnen. Door de leidsters van de peuter speelzaal wordt veel belang ge hecht aan voorlezen. Eén van de re denen hiervoor is, dat er ouders zijn die hier niet aan toe komen, of die zelf weinig boeken lezen. Aan de in totaal 72 peuters die elke week aan wezig zijn, wordt aan het eind van elk dagdeel voorgelezen. Dit duurt meestal een kwartiertje en voor de peuters is dit een duidelijke en herkenbare afsluiting van hun dag deel op de peuterspeelzaal. Met het boek van het voorleesontbijt zit het wel goed: het is gekozen tot het Prentenboek van het Jaar voor De Nationale Voorleesdagen 2008. Nieuwerkerk aan den IJssel - De lokale vestiging van het Comenius College opent vrijdag 1 februari van 16.00 tot 21.00 uur haar deu ren voor leerlingen uit groep 8 en hun ouders. Belangstellenden kun nen deze dag een kijkje nemen in de school en zich, al dan niet met behulp van een puzzeltocht, la ten rondleiden. De unit belicht dit jaar speciaal het projectonderwijs. waarbij leerlingen de samenhang van verschillende vakken ontdek ken. Als voorbeeld dient het pro ject over de Middeleeuwen dat de afgelopen twee weken in de brug klassen plaatsvond. De Leerlingen hebben zich twee weken verdiept in kruisvaarders, Reynaert de Vos, blijspelen en rhonnikengezang Voor meer informatie: www.co menius Nieuwerkerk aan den IJssel - In de bibliotheek aan het Raadhuis plein organiseert de Nederlandse Vereniging van Rugpatiënten 'de Wervelkolom' voor dinsdag 5 feb ruari van 14.00 tot 15.30 uur een loopspreekuur waar men terecht kan voor het stellen van vragen en het verkrijgen van advies. Nieuwerkerk aan den IJssel - Con nie Palmen brengt op 7 februari vanaf 20.00 uur een bezoek aan de bibliotheek aan het Raadhuis plein. Zij zal, in een mengeling van ernst en luchtigheid, vertellen over haar werk en schrijverschap en ingaan op vragen van aanwer zigen. Connie Palmen (1955) stu deerde Nederlands en filosofie en debuteerde in 1991 met'De Wetten', een roman die alom ge prezen werd om zijn originaliteit. Literatuur en filosofie zijn in alle volgende boeken van Connie Pal men terug te vinden. Palmen wis selt haar romans vaak af met essay bundels. Na De Wetten schreef ze de romans De vriendschap (1995), I.M. (1998), De erfenis (boeken weekgeschenk 1999), Geheel de uwe (2002) en Lucifer (2007). Pal men is inmiddels een van de be langrijkste Nederlandse schrijvers. Haar werk is in zo'n twintig talen vertaald. De toegang bedraagt 4,- euro in de voorverkoop en 5,- euro op de avond zelf. Kaarten zijn ver krijgbaar tijdens openingsuren in de bibliotheek en bij boekhandel Van Delft in de Reigerhof. Nieuwerkerk aan den IJssel - Binnenkort starten er cur sussen reanimatie/AED onder leiding van gecertificeerde in structeurs. De cursus bestaat uit twee avonden van 19.00 tot 22.00 uur. Cursisten ont vangen een certificaat van de Nederlandse Hartstichting. Ook bij bedrijven en instel lingen kunnen deze cursussen worden gegeven. Voor meer informatie en aanmelden: www.reanima- tie-nieuwerkerk.nl of 06- 13500712. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Vierstroomzorgring or ganiseert een vijfwekelijkse cursus voor ouders voor het opvoeden van peuters. De cursus wordt gegeven door twee verpleegkundigen van het consultatiebureau en start woensdag 5 maart om 20.00 uur. In de cursus leren ouders hun kind te steunen, de ont wikkeling te stimuleren en tevens leren cursisten manie ren aan om het gedrag van hun kind te sturen. Voor meer informatie en aanmelden: 0900-9300 of cursussen@vier- stroom.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting Evenement organi seert voor donderdag 31 januari om 19.00 uur een lampionnen- optocht ter ere van de 70e ver jaardag van koningin Beatrix. Start en finish op het Raadhuis plein, alwaar vanaf 18.30 uur lampionnen verkocht worden. De route loopt door de Oranje- buurt, Veldewater en Kleinpol- der. Verkeersregelaars zijn aan wezig; bij windkracht 5 of meer gaat de optocht niet door. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het kader van 'Samenspelen is leuker dan alleen' start Symfo nisch blaasorkest Da Capo op dinsdag 5 februari van 19.30 tot 20.30 uur een meespeelproject voor belangstellenden die eens willen zien hoe het is om in een orkest mee te spelen. Alle blaas instrumenten zijn welkom. Ple zier in het muziekmaken staat bij Da Capo voorop en meedoen is niet aan leetijd gebonden. De repetities worden gehouden in gebouw Con Musica, tweede gebouw op de voetbalvelden van vv Nieuwerkerk. Het project wordt vrijdag 4 april afgeslote: met een concert. Voor meer informatie en aan melden: 0180-315734. Aanhouding voor mishande ling Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft zaterdag 26 januari rond 01.50 uur in een café aan de Dorpsstraat een 28 jarige man uit Nieuwerkerk aan den IJssel aan gehouden nadat deze daar een 22 jarige man uit Rotterdam een paar klappen had gegeven. Dit gebeur de na een woordenwisseling over besteld en gepakt bier. De ver dachte kreeg daarbij hulp van een nog niet aangehouden man. Bij deze café ruzie ontstond veel com motie, bezoekers begonnen zich met de aanhouding te bemoeien en het de agenten moeilijk te ma ken. Hierdoor zagen agenten zich genoodzaakt de hulp van collega's in te roepen. Met deze hulp lukte het om de rust terug te brengen en de verdachte naar het politie bureau over te brengen. Hij heeft een boete van 450 euro gekregen Als hij niet op tijd betaalt, moet hij zich op 1 april bij de rechter verantwoorden. De politie is nog bezig met het onderzoek naar de tweede verdachte.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 22