TOEKOMSTVISIE AMBONWIJK: OVERDRACHT AAN CORPORATIE ONVERMIJDELIJK VOOR RENOVATIE POLITIE BERICHTEN XPOSITIE 'NATUURLIJK' OP TWEE LOCATIES ONDERSTEUNINGSGROEP VOOR FAMILIELEDEN VAN MENSEN MET BORDERLINE G0DSH0USE Y0UTHH0ME MORE ^moordrecht Titel: IngehoudenBonsai in China POPPENTHEATER DUBBELE JAN IN BIBLIOTHEEK KERKDIENSTEN 3 FEBRUARI KORFBAL HET NET-NIET VERHAAL VAN IJSSELV0GELS Al Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 30 januari 2008 pagina 25 Moordrecht - Renovatie van de woningen, een nieuw wijkgebouw en behoud van het Molukse karakter van de buurt is een breed gedragen wens van de bewoners van de Ambonwijk. Gemeente en bewoners wer ken al sinds vorig jaar samen aan een toekomstvisie. Een harde voor waarde is echter wel dat de 140 woningen, nu nog gemeentebezit, zul len worden overgedragen aan een woningcorporatie. En daar zijn niet alle bewoners blij mee. Wethouder Gravesteijn: "We be grijpen dat dat gevoelig ligt, men sen hechten erg aan de band met de staatDe Molukkers zijn inder tijd door de overheid naar Neder land gehaald met de belofte ooit terug te keren naar vrije Moluk- ken. Ook nu duidelijk is dat dit niet zal gebeuren, houdt vooral de eer ste generatie vast aan die bijzon dere relatie met de overheid. Wethouder benadrukt: "Geen overdracht betekent geen geld voor renovatie. De huuropbrengst is te gering om de kosten te dek ken. Bovendien is een woningcor poratie beter in staat woningen te beheren dan de gemeente, dat is immers hun vak. Er zullen echter wel harde afspraken worden ge maakt met de toekomstige koper. Die krijgt er niet zomaar een con tingent van 140 huurwoningen, maar zal ook de in de toekomst visie omschreven renovatie moe ten uitvoeren, en ervoor moeten zorgen dat de wijk zijn Molukse karakter behoudt." Behalve renovatie van woningen en het opknappen van de buiten ruimte voorziet de visie ook in be perkte nieuwbouw om bewoners in staat te stellen 'woon carrière te maken'. Voor 2010 zal de gemeen te een besluit nemen over een nieuw wijkgebouw. De wens van de bewoners om een nieuw kerk gebouw te realiseren ligt vanwege de scheiding tussen kerk en staat wat moeilijker. Omdat het JWF ge bouw aan de kerk vastzit, zal wel gekeken worden of er samen op getrokken kan worden in het reali seren van nieuwbouw. Op de inloopmiddag in het JWF gebouw bekijkt de heer Tutuarima de conceptvisie die op grote vellen aan de muur zijn geplakt. "Tja, we moeten vooruit, dat begrijp ik wel. Ik vind verandering ook niet slecht, maar zie een beetje op tegen het gedoe. Moet ik straks mijnhuis uit tijdens de renovatie? En zal de huur omhoog gaan als alle is opge knapt?" Tutuarima woont al sinds het begin van de jaren zestig in de wijk. "Ik ben blij dat de buurt Moluks blijft. Nederlanders zijn leuke mensen, er wonen er hier ook een paar en dat gaat prima. Maar ik vind het zo fijn om onder mijn eigen mensen te wonen, op een plaats waar ik alles en ieder een ken." "Hm", zegt een vrouw die eerder aan de werkgroep sessies heeft meegedaan, maar die liever niet haar naam noemt, met een blik op de posters. "Volgens mij kwam er uit het overleg dat we tegen over- Vooral de eerste generatie Molukkers hecht erg aan de relatie met de overheid dracht waren." Op het dilemma keuze is, maar dit punt ligt zo ge- 'geen overdracht-geen renovatie' voelig. Vooral de oudere mensen reageert ze desondanks berustend, moeten we hier heel voorzichtig "Ik weet dat het een noodzakelijke op voorbereiden." Moordrecht- 'Natuurlijk' is de ti tel van de expositie, die Agaath de Kwaadsteniet en Joke de Bruin-de Kwaadsteniet houden in Moor drecht; van 6 februari tot en met 3 maart in de bibliotheek en van 8 fe bruari tot en met 30 maart bij Gale rie Fabri aan de Dorpsstraat. Twee zussen en twee technieken die samen unieke schilderijen in 3D en ruimtelijke objecten maken, een kunstzinnige combinatie van te kenen en schilderen tezamen met kantklostechniek. Agaath houdt zich bezig met tekenen, etsen, schilderen en het maken van lino's, en patronen ontwerpen voor haar zus Joke, die is gespecialiseerd in modern kantklos sen. Door te experimenteren met beide technieken ontstonden de gezamenlijk uitgevoerde kunstwer ken. Het thema 'Natuurlijk' heeft te maken met de vormen die er in de natuur te vinden zijn en die actueel zijn, in het belang van het behoud daarvan. Er zijn ook werkstukken van de afzonderlijke technieken te zien. Voor meer informatie: www.bi- bliotheekdegroenevenen.nl Infor matie: 0182-563656 of r.vanrooijen@ ggzmiddenholland.nl Moordrecht - Nog naar aanleiding van de Nationale Voorleesdagen van 23 januari tot en met 2 fe bruari komt poppentheater 'Dub bele Jan' op 16 februari om 13.30 uur naar de bibliotheek voor de opvoering van 'Kleine muis zoekt een huis', het bekroonde prenten boek van 2008. De voorstelling is bestemd voor kinderen vanaf zes jaar. De toegang bedraagt 4,- euro in de voorverkoop en 5,- euro aan de zaal. Kaarten zijn verkrijgbaar gedurende de openingstijden van de bibliotheek, informatie: www. bibliotheekdegroenevenen.nl. Woninginbraken Moordrecht - Er werd dinsdag 22 januari ingebroken in een won ing aan de Sluislaan en in een woning aan de Begoniastraat. Bij de laatste woning kwam men binnen via de achterdeur waarna de woning werd doorzocht. Er werden sieraden gestolen. Uit de woning aan de Sluislaan werden eveneens sieraden gestolen. De bewoner was 's avonds even de deur uit. Bij thuiskomst even voor 20.30 uur hoorde hij stem men uit zijn woning komen. De bewoner is achterom gelopen en zag een aantal mannen wegren nen via de Schielandstraat in de richting van de Koningin Julian- astraat. Bij de woning was een raam opengebroken om binnen te komen. Getuigen die iets ver dachts hebben gezien worden verzocht zich te melden bij de politie via 0900 - 8844. Gouda/Regio - Er gaat 11 februari een ondersteuningsgroep voor fami lieleden van mensen met een border line stoornis van start, georganiseerd door de preventieafdeling van GGZ Midden-Holland. De borderline stoornis is een ern stige psychiatrische ziekte waar 1 tot 2% van de inwoners in de regio Midden-Holland aan lijdt. Door deze aandoening, die gepaard gaat met extreme wisselingen in stemmin gen, tomeloze rusteloosheid of juist zware vermoeidheid en vooral een allesoverheersende angst, zijn deze mensen maar moeizaam in staat een 'normaal' leven te leiden. Mensen die lijden aan de borderline stoornis doen vaak een groot beroep op hun naaste omgeving, vaak op hun ou- Ongeval met dodelijke afloop Moordrecht - Een 58-jarige inwo nervan Moordrecht is vrijdagavond 25 januari om het leven gekomen bij een eenzijdig ongeval. De man is met zijn voertuig van de Schie- landse Hoge Zeedijk geraakt en in het water terecht gekomen. Ver volgens is hij met zijn auto te water geraakt. Een omstander is te water gegaan en heeft de man vervolgens uit zijn voertuig gehaald en hem eerste hulp verleend. Het slachtof fer is vervolgens vervoerd naar het Dijkzicht Ziekenhuis in Rotterdam, waar hij in de loop van de nacht is overleden. Vermoedelijk is de man door een medische oorzaak van de weg geraakt. Ten gevolge van het verkeersonderzoek op de Schie- landse Hoge Zeedijk is deze weg enige tijd afgesloten geweest voor verkeer. De politie verricht nader onderzoek naar de precieze toe dracht van het ongeval. ders of partner. Het blijkt dat het om gaan met en zorgen voor een kind of partner met een borderline stoornis voor veel familieleden ingewikkeld en vaak ook verwarrend is. Dat komt omdat iemand met borderline vaak impulsief handelt en last heeft van veel stemmingswisselingen. Naast betrokkenen worden zwaar belast en raken op den duur soms uitgeput. In de ondersteuningsgroep leren fa milieleden dan ook effectievere om gangsvormen ontwikkelen en hun eigen grenzen beter te bewaken om zo zichzelf beter staande te kunnen houden. Er is veel ruimte voor uitwis selen van ervaringen. De groep komt 10 keer bijeen in het gebouw van GGZ Midden-Holland in Gouda en wordt begeleid door twee ervaren hulpverleners. V Moordrecht Herv. gem. Bethel 10.00 uur ds. H. Visser; 18.30 uur ds. G.C. de Jong. Herv. gem. 10.00 uur ds. H. Schipper. R.K. parochie 10.00 uur Dick Vrijburg woord-en commu nieviering. R.K. parochie 19.30 uur Dick Vrijburg gebedsviering. Ger. Kerk. 10.00 uur dhr. Dr. F.L. Renes. Maatschappelijke Dienstver lening Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht, dinsdag en don derdag van 9.00 - 10.00 uur, tel: 0900-1202150/0182-594710. www.stichtingkwadraad.nl info@stichtingkwadraad.nl CHALETPARK MOERKAPELLE Voorzien van pannendak, CV hr, luxe keuken, luxe bad kamer met wasmachineaansluiting, 2 slaapkamers voorzien van kastenwand en spiegels. Inclusief volle dige tuin- en terrasaanleg. Prijs is inclusief grond. Het park is 365 dagen per jaar geopend. Bredeweg 66b Moerkapelle Brochures - Afspraak - Bezichtiging H.W. Beek 06-224 80 104 www.continental-rekreatie.nl Moordrecht - IJsselvogels A1 trad afgelopen zaterdag aan tegen het voorlaatste Sporting Delta. A1 begon zeer sterk aan de wedstrijd. Vooral verdedi gend werd het goed dichtge houden. Na een aantal aanval len was de stand 0-2. Toch kon Sporting Delta bijblijven en bleef het langere tijd redelijk gelijk in score. Elke keer als A1 op ruimere voorsprong stond, werden er kleinere fouten gemaakt, wat op dit niveau een tegengoal betekent. IJs selvogels ging met een 5-7 voorsprong de rust in. In de tweede helft bleef IJsselvo gels telkens twee punten voor, maar geleidelijk aan verloor het team controle. Een time out kon niet voorkomen dat Sporting een kwartier voor het einde op gelijke hoogte kwam bij een stand van 9-9. De laatste 15 minuten waren bloedstollend: van 10-9 voor Sporting naar 10-10 gelijk. Met nog anderhalve minuut op de klok scoorde Sporting Delta de 11-10, maar door een noodschot aan de kant van de Moordrechtenaren werd het in de laatste seconde toch nog 11-11. Moordrecht - Youthhome 'More' organiseert voor zaterdag 2 februari om 20.30 uur in het IJsclubgebouw aan de Leliestraat 72 voor jongeren vanaf 12 jaar een danceavond met optredens van DJ K-Lab DJ Code-Y van GodsHouse. DJ Code-Y is in de regio onder meer bekend van zijn radioprogramma op de lokale omroep Nieuwerkerk. Zaal open om 20.00 uur. Voor meer informatie: www. youthhomemore.tk of www. GodsHouse.nl. DJ K-lab.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 25