JÖRGEN RAYMANN LEEST VOOR BIJ HET SPECTRUM WIJNARRANGEMENT VAN START EENEN EEN INNERLIJKE- ÉN UITERLIJKE SCHOONHEID NESSELANDE Nationaal Voorleesontbijt Brede School Brede School Nesselande biedt extra activiteiten aan ZONDAG 3 FEBRUARI Aflevering tweeendertig van een serie over tweetallen in de regio door Ernst de Vogel BL - RV - 93 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 30 januari 2008 pagina 27 Kerk in Nesselande (Brede School) Nesselande 10.00 uur Ev. V.d. Bos ds. De Borst. HUISARTSENPRAKTIJK Nesse lande Noord, Robert van 't Hof- fstraat 10, tel. 010-3903320. SPOEDGEVALLEN en/of levens bedreigende situaties: op werk dagen 8-17 uur: 010-8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feestdagen: Huisartsenpost IJsselland Zieken huis, tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande: WONIO 010-2222811 of info@ Fijn om er mensen bij te zien... bij machines... op veel plaatsen al weggedacht... wegbecijferd... weggecijferd... als we het zelf al niet doen...! Joauuin en Mohammed geven m'n jeugddroom gezicht... vuilnisman... springen op een rijdende auto... sterk... buiten... vrij... Nesselande - Met ingang van 1 januari is de Brede School Nesselande door de gemeente Rotterdam geselecteerd om een 'wijkarrangement' te verzorgen. Dit betekent dat er extra activiteiten kunnen worden aan geboden onder- en na schooltijd. Door Maartje Letzel Na de kerstvakantie ontvingen alle leerlingen van de drie scholen in de Brede School Nesselande een programmaboekje van het wijkar rangement. Hierin staat een aantal creatieve- en sportieve activitei ten genoemd waaruit de kinderen kunnen kiezen. Er is knutselen, tennis, percussie, rugby, muziek en dans, en nog meer. De activiteiten worden in blokken van tien lessen aangeboden. De kinderen worden direct na schooltijd opgevangen door een medewerker van de or ganisatie. Na de activiteit kunnen de kinderen naar huis of naar de buitenschoolse opvang. Het principe van een 'brede school' komt door het wijkarrangement perfect tot uitting. Het doel van de activiteiten is om de kinderen te laten ontdekken waar ze goed in zijn en wat ze leuk vinden. Hier door wordt ook de omgang met elkaar en andere groepen in de wijk (ouderen, gehandicapten) ge stimuleerd. Het wijkarrangement wordt geor ganiseerd door Buurtwerk Alexan der en de partijen binnen de Brede School Nesselande. Diana Siraa is als coördinator aangesteld en er zijn speciaal een aantal medewer kers aangenomen om de activitei ten te begeleiden. Voor de lessen zijn er vakleerkrachten aangetrok ken vanuit het cursusbureau 'Cur- zusenzo' van Buurtwerk Alexan der, maar het is ook de bedoeling dat er docenten van de SKVR aan getrokken gaan worden of trainers van sportclubs in de buurt. De activiteiten kunnen de volgen de periode dan ook verder worden uitgebreid met andere sporten, muziekinstrumenten en vervolg cursussen. Tevens gaan er in de na bije toekomst activiteiten georga niseerd worden in Kindcluster II en in de Kristal, als deze gebouwen klaar zijn. In de Kristal komt een keuken op kinderhoogte waar van alles gedaan kan gaan worden. Naast naschoolse activiteiten worden er ook onder schooltijd praktische lessen georganiseerd in samenwerking met de BSO leid sters. Dit is in het kader van het 'levensecht leren'. Een voorbeeld is 'beestjes vangen' als aanvulling op de biologieles. In maart start een 'sprookjesproject' waarbij er veel aandacht komt voor verschillende culturen. Met zoveel activiteit in de Brede School, krijgen er heel wat talen ten de kans zich te ontwikkelen en is verveling welhaast onmogelijk. Voor meer informatie: wijkarran- gement@buurtwerk-alexander.nl Creatieve en sportieve activiteiten in het wijkarrangement. Luisteren naar Raymann, kijken naar het scherm; dat is voorlezen uit een prentenboek. Nesselande - De hele ochtend stond woensdag 23 januari in het teken van net Nationale Voorleesontbijt bij basisschool 'Het Spectrum'. Als klap op de vuurpijl kwam cabaretier en presentator Jörgen Raymann voor de groepen 3 tot en met 8 voorlezen uit een prentenboek. Doo; Maartje Letzel Het Nationale Voorleesontbijt is het startsein voor de Nationale Voorleesdagen, dit jaar van 23 januari tot 2 februari. Deze da gen worden georganiseerd door de Stichting CPNB (Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek). Tijdens deze dagen zijn er in bibliotheken, boekhandels en op scholen allerlei initiatieven om ouders te stimuleren meer voor te lezen. Op basisschool 'Het Spectrum' begonnen de kinderen in hun ei gen klas. Terwijl zij genoten van een ontbijt, werd er door moed ers, vaders, opa's of oma's die zich opgegeven hadden een prenten boek voorgelezen. Bij de klein sten werd er voorgelezen uit het prentenboek van het jaar 2008: 'Kleine Muis zoekt een huis' van de Tsjechische auteur en illustrator Petr Horacek. Een boekje waarbij veel interactie tussen lezer en kind mogelijk is, wat het voor beiden extra leuk maakt. Om 11.00 uur gingen de groepen 3 tot en met 8 naar de aula van de school, waar Jörgen Raymann aan wezig was. Raymann is geboren in Suriname en woont in Rotterdam. Hij zet zich in voor multiculturele integratie en is het boegbeeld van de campagne 'Verder leren dan je neus lang is' met als doel vroege schooluitval onder jongeren terug te dringen. Hij las voor uit het boek 'De drie kleine wolfjes en het vreselijke valse varken'. Zoals het een cabare tier betaamd, gaf hij een extra di mensie aan dit grappige boek. Met leuke stemmen en grappen tussen door had hij de zaal in een mum van tijd op de knieën. Zodra het in het boek uit de hand loopt met de wolfjes en het vreselijke varken, zegt Raymann "het lijkt Spangen wel". Als het vreselijke varken plot seling iets roept, schrikt de hele zaal zich een hoedje. Na afloop van de leuke ochtend wilden de kinderen nog wel graag een handtekening van Raymann. Nesselande - Een groep Chris tenvrouwen, verenigd in Zij&Hij, organiseert voor donderdag 31 januari om 20.00 uur een avond over schoonheid voor vrouwen in 'De Knoop' aan de Robert van 't Hoffstraat 10 met als thema 'Innerlijke schoonheid'. Spreek ster deze avond is Suzanne He- tyey. Workshops kunnen deze avond gevolgd worden op het gebied van uiterlijke schoon heid en kleur- en stijladvies. Zaal open om 19.30 uur. De toegang is vrij. Voor meer informatie: 010- 2095801 of www.zijenhij.info.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 27