Crob-Rik let waterschapsbestuur Workshops groendecoraties www.hhsk.nl BEKENDMAKINGEN Nu 2, 29 goede doel IJilll.l.llAJUJU.ITfligTiT npn Definitieve keurvergunningen BESTUURSBESLUITEN TER INZAGE BESTUURSVERGADERINGEN INFORMATIEBIJEENKOMSTEN Sluis 'Het Zevenhuizense Verlaat' Waterschapsverkiezingen SCHENKEN Rijk Zoeiermeer - Olof Palmelaan 15 (naast Praxis) - 079-3200522 - Oc. www.groenrijk.nP? Flora Fabrica Angelique van den Haak 0180-631888 of 06-23551404 www.florafabrica.nl e-mail: info@florafabrica.nl WaternrerAreii Bit jaar, en wel in november, zijn er waterschapsver kiezingen waarbij burgers kunnen kiezen voor een nieuw bestuur. In de aanloop naar deze verkiezin gen zullen de komende maanden regelmatig korte berichten worden geplaatst over en van het zittende bestuur. In dit bericht staan we stil bij de bestuur lijke opbouw van het waterschap zoals deze nu is. Het bestuur van een waterschap lijkt veel op dat van een gemeente. Het algemeen bestuur van ons water schap bestaat nu uit 36 op persoonlijke titel gekozen vertegenwoordigers. In het bestuur vertegenwoordigen zij de inwoners van het gebied (16 zetels), de eigena ren van gebouwde objecten (9 zetels), de bedrijven (5 zetels) en de agrariërs (6 zetels). Het algemeen bestuur vergadert, onder leiding van een door de kroon be noemde voorzitter, 4 a 6 maal per jaar. Voorafgaand aan deze vergaderingen komen de bestuurders een aantal weken vooraf bij elkaar in vaste commissies. Er zijn drie vaste commissies, de commissie Algemene Zaken en Middelen, de commissie Integraal Waterbeheer en de commissie Waterkeringen en Wegen. Het algemeen bestuur kiest uit hun midden de leden vpor het dagelijks bestuur. Dit dagelijks bestuur verga dert onder leiding van de voorzitter iedere twee weken. Het dagelijks bestuur bereidt als het ware de besluiten van het algemeen bestuur voor en is verantwoordelijk voor de dagelijkse gang van zaken. Naast de vaste commissies zijn in het gebied van het hoogheemraadschap ook territoriale commissies actief. Deze commissies, één voor het Rottedistrict, één voor het district Ringvaart en één voor het district Krim- penerwaard, adviseren gevraagd en ongevraagd het dagelijkse bestuur over onderwerpen die in deze dis tricten actueel zijn. Deze commissies zijn gevormd uit leden van het algemeen bestuur. De vergaderingen, on geveer drie tot vier per jaar, zijn openbaar. Gedurende het jaar houden deze commissies inspectietochten in het gebied. De datum, het tijdstip en de plaats van de verschillende bestuursvergaderingen worden vooraf bekendgemaakt om u in de gelegenheid te stellen deze vergaderingen te bezoeken. Het is een goed moment om in contact te komen met het bestuur van het waterschap dat u vertegenwoordigt. Ook kunt u inspreken tijdens de vergaderingen van het bestuur en daarbij uw mening of advies geven. Een hoogheemraadschap is niet anders dan een water schap. Het verschil is eigenlijk alleen maar gelegen in de geschiedenis. Waterschappen hebben een zeer oude geschiedenis; er zijn al waterschappen gesticht in de (vroege) Middeleeuwen. Sommige waterschappen heb ben van oudsher al de naam hoogheemraadschappen. Dit om ze te onderscheiden van de kleinere besturen en om de belangrijkheid van het gebied aan te geven. Bij een hoogheemraadschap heet het algemeen bestuur "verenigde vergadering", de leden worden hoofdinge landen genoemd. De voorzitter draagt de titel dijkgraaf en de leden van het dagelijks bestuur zijn hoogheem raden. waterkeringen, wegen en watergangen. Ook het gezond houden van het oppervlaktewater hoort daarbij. Om aan deze taken te voldoen verleent het hoogheemraadschap vergunningen en ontheffingen op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren (Wvo), de Keur en het Reglement Ver keersregels en Verkeerstekens (RVV). De volgende vergunningen liggen tot 13 maart ter inzage bij het hoogheem raadschap. Voor nadere informatie over de vergunningen kunt u met ons contact opnemen (tel. 010 - 45 37 335) of onze website raadplegen. Moordrecht - (K.07.654) Energiebedrijf Midden Holland NV voor het aanleggen van twee gasaansluitingen ter plaatse van de West Ringdijk 28 en 28A; - (K.07.672) Oasen NV voor het aanleggen van twee wateraansluitleidingen ter plaatse van de West Ringdijk 28 en 28A. Nieuwerkerk aan den IJssel - (K.07.666) Kwekerij Mostert Nieuwerkerk B.V. voor het dempen van een gedeelte hoofdwatergang en het aanbrengen van een duiker ter plaatse van de Tweede Tochtweg 143. Zevenhuizen-Moerkapelle - (K.07.381) Gemeente Zevenhuizen voor het uitvoeren van diverse werkzaamheden ter plaatse van de Opril 1 Tegen de keurvergunning kunt u schriftelijk tot 13 maart bezwaar maken. Het adres is hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard, postbus 4059,3006 AB Rotterdam. Verkeersbesluit fietspad Eiserwetering Op 28 november 2007 heeft de verenigde vergadering besloten om de toe komstige verbinding tussen de Koolwijkseweg in de gemeente Vlist, de kern Stolwijk en Zuidbroek in de gemeente Bergambacht als fietspad aan te wijzen. Dit verkeersbesluit fietspad Eiserwetering treedt op 7 februari 2008 in wer king. U kunt het verkeersbesluit tot 24 april inzien. Dat kan op onze website of op ons kantoor. Tot 13 maart kunnen belanghebbenden bezwaar maken tegen het besluit. Bij indiening van het bezwaar kan de uitvoering van het besluit worden opgeschort door bij de president van de arrondissementsrechtbank te Rotterdam, sector bestuursrecht (Postbus 50951,3007 BM te Rotterdam) om een voorlopige voorziening te verzoeken. Voor het indienen van zo'n verzoek zijn griffierechten verschuldigd. Voor meer informatie kunt u contact opnemen (tel. 010-45 37 372). Ontwerp Algemene subsidieverordening ter inzage Het dagelijks bestuur heeft op 22 januari 2008 de Algemene subsidieverorde ning in ontwerp vastgesteld. Deze verordening geeft een aantal voorschriften voor alle door het hoogheemraadschap te verstrekken subsidies. U kunt de ontwerpverordening tot 11 maart inzien. Dat kan op onze website of op ons kantoor. U kunt tot en met 10 maart schriftelijk of mondeling (tel. 010-45 37 320) reageren op het ontwerp. Uw schriftelijke reactie kunt u richten aan het dagelijks bestuur van het hoogheemraadschap, postbus 4059 3006 AB Rotterdam. Empowered by SoliLife Graag nodigen wij u uit voor de volgende vergaderingen - Adviescommissie Waterkeringen en Wegen op 6 februari vanaf 20.00 uur. •Adviescommissie Integraal Waterbeheer op 8 februari vanaf 9.30 uur. -Adviescommissie Algemene Zaken en Middelen op 8 februari vanaf 15.00 uur. Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard Het hoogheemraadschap zorgt voor het goed en veilig functioneren van Over de herstelwerkzaamheden aan de sluis'Het Zevenhuizense Verlaat'wordt een informatiebijeenkomst georganiseerd op donderdag 7 februari vanaf 19.00 uur in café De Roerdomp, Tweemanspolder 12, Zevenhuizen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen (tel. 010-45 37 372). Nieuwsgierig? Ca naar: www.schenken.nu Alle vergaderingen worden gehouden in het kantoor aan de Maasboulevard te Rotterdam. De agenda en de onder werpen van vergadering zijn in te zien op onze website. Inspreken tijdens de vergadering is mogelijk nadat u het heeft aangemeld bij de voorzitter of het secretariaat (tel. 010-45 37 272). Begin maart worden in het gebied informatiebijeenkom sten voor belangengroepen die zich kandidaat willen stellen georganiseerd. Indien u hiervoor belangstelling heeft, geeft u zich dan even op. De juiste data en plaatsen maken wij eind februari bekend. Voor meer informatie over de bijeenkomsten kunt u contact opnemen (tel. 010-45 37 372). - De territoriale commissie Rotte op 13 februari vanaf 20.00 uur. - De territoriale commissie Ringvaart op 14 februari vanaf 15.00 uur. U kunt kiezen uit verschillende creaties. Het is ook mogelijk om een eerder gebruikt frame mee te nemen om weer gezellig op te komen knappen. Het programma kunt u op onze website nalezen waar u ook voorbeelden zult aantreffen. We sturen u ook graag het programma per post toe. Heeft u een uitje van de zaak of wilt u met een vriendinnengroep iets creatiefs doen, dan kunnen we u een volledig arrangement aanbieden met lunch en/of diner. De Peperomia obtusifolia is van nature een schaduwplant. Verkrijgbaar in groen en bont bladig. Potmaat 12 cm. Pensioen sparen met je hart aan uw favoriete en tegelijkertijd SPAREN voor uw oudedagvoorziening Flora Fabrica organiseert creatieve workshops groendecoraties in Zevenhuizen of op locatie voor particulieren en bedrijven. In de workshop wordt o.a. gebruik gemaakt van ijzeren frames die opgesierd worden met lood, wilgenschors, salim en andere natuurproducten. Uniek is ons spaarprogramma voor interessante kortingen!

Hart van Holland | 2008 | | pagina 5