SPANNING STIJGT IN RAPIDCOMPETITIE GENEZINGSKRACHT MENEER KAFT EN MEVROUW ORDNER VOOROP IN LAMPI0NNEN0PT0CHT THEMAWEKEN VOOR REIGERBOSKLEUTERS: ZO WERKT DE POST! GEHEIM CONCEPT OP STRAAT CONTRACT TRAINER GROENEWEG NIET VERLENGD ACTIVITEITEN-AGENDA w COMPUTERCURSUSSEN KOFFIEOCHTEND SCHAKEN Zevenhuizen Oud Verlaat- Moerkapelle pagina 8 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 30 januari 2008 Zevenhuizen - Culinaire hoog standjes, de laatste roddels en weetjes, theater, cabaret, en dat allemaal in één uur op zondag middag in dorpshuis Swanla? De redactie van het Hart van Hol land is per toeval gestuit op een concept voor 'een nieuwe show' in Zevenhuizen. Dat wat strikt geheim had moeten blijven, is op straat beland. Een van de re dactieleden struikelde in de Bur gemeester Boerstraat over een opvallend papier op de stoep. Bij nadere bestudering lijkt het te gaan om een deels uitgewerkt format voor een nieuw (wellicht televisie-) programma. De nieuwsgierigheid was gewekt en besloten werd de betrokke nen (die nota bene bovenaan het format staan) te benaderen voor meer informatie. Geen van hen, voor zover bereikbaar, is bereid tot commentaar. Wel wordt pijn lijk duidelijk dat dit niet in de openbaarheid had mogen komen. Op de vraag of het klopt dat er plannen zijn voor een programma in Zevenhuizen, wordt noch be amend noch ontkennend gerea geerd. Telefonische navraag bij Geert van der Burg, genoemd als presentator in het format, levert het volgende op: na lang aarzelen en een excuus wordt de hoorn op de haak gelegd. Een anonieme bron brengt uit komst. Buurtgenoot M. zegt dat zij Bennie Verbakei, óók genoemd in het format, heeft horen praten over een praat- en entertainment- Bennie Verbakei in zijn gebruike lijke pose met de mond dicht, (foto: archief Hart van Holland) programma, waarin ook eten centraal staat. Het zou maande lijks moeten gaan plaatsvinden in dorpshuis Swanla. We maken een afspraak met de nieuwe be heerder van Swanla onder het mom van 'de programmering van het nieuwe theaterseizoen'. Wij overvallen hem echter met de vraag of binnenkort een show in het dorpshuis wordt opgenomen. Hoewel overrompeld, laat ook hij niets los. Er lijkt geen twijfel mo gelijk: er is iets groots gaande... Hart van Holland neemt telefo nisch contact op met Bennie Ver bakei, die de hele week niet thuis geeft. Dan wordt de redactie zelf gebeld door Geert van der Burg; hij is bereid om samen met een andere betrokkene een interview te geven. Wordt vervolgd... Zevenhuizen/Moerkapelle - Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar voor de computercursussen die vanaf vrijdag 1 februari worden gegeven in de plaatselijke biblio theek. Het gaat in dit geval om een beginnerscursus 'Kennismaken met de computer', een cursus 'Word en Windows' en een cursus 'Digitale fotobewerking voor beginners'. Informatie en aanmelden: www. bibliotheekdegroenevenen.nl, 0180-638388. Er is ook een folder beschikbaar in de bibliotheek. Zevenhuizen - Op initiatief van vrouwen van verschillende kerken van Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud-Verlaat wordt voor donder dag 7 februari een koffieochtend georganiseerd in het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat 156 van 9.30 tot 11.00 uur. Mevrouw Dinie Stortebeker zal deze och tend spreken over het thema 'Met vreugde vrouw zijn'. Zaal open vanaf 9.00 uur. Kinderoppas aan wezig. Informatie: 0180-631289 en 0180-632555. Moerkapelle - Bij schaakvereni ging Moerkapelle werd afgelopen vrijdag de derde ronde gespeeld in de raidcompetitie. Koploper Wou ter Vroegindeweij behaalde maar een half punt uit drie partijen waardoor hij zakte naar de vierde plaats. Veel beter deed Boudewijn Weijermars het door met een score van drie uit drie te stijgen naar de derde plaats. Gerard van Ommeren bezet door twee gewonnen par tijen nu de tweede plaats. Hugo van Elteren wist met 2,5 punt uit drie partijen de eerste plaats te be machtigen. De sand is nu: I.Hugo van Elteren, 2.Gerard van Omme ren, 3.Boudewijn Weijermars en 4,Wouter Vroegindeweij. Zij zullen 29 februari uit maken wie zich ra- pidkampioen 2007/2008 mag noe men. Moerkapelle - Magda Witsiers organiseert voor dinsdag 5 fe bruari, 4 maart, 1 april en 6 mei genezingsavonden in Eetcafé Knus aan de Moerkapelsezijde 10. De avonden duren van 18.00 tot 21.00 uur; de toegang is vrij. Voor meer informatie: www. wereldvandewijsheid.nl of 06 29352176 (van maandag tot en met vrijdag van 12.00 tot 13.00 uur en op dinsdag en donder dag van 19.00 tot 20.00 uur). Zevenhuizen - Het jaarcontract dat voetbalvereniging Groeneweg aan het begin van het seizoen 2007- 2008 sloot met trainer Rob Kool wordt niet verlengd. Hoewel het doel - handhaving in de derde klasse - beslist haalbaar is (Groe neweg staat momenteel in de mid denmoot), is in overleg met de spe lersgroep besloten niet met elkaar door te gaan. "De klik ontbreek", zegt Groeneweg-voorzitter Aad Zevenhuizen - De traditionele lam- pionnenoptocht ter gelegenheid van de verjaardag van Koningin Beatrix wordt zaterdag 2 februari gelopen. De tocht begint om 19.00 uur, vanaf 18.45 uur wordt er ver zameld. De afgelopen week heb ben meneer Kaft, een schrijver van oude, traditionele verhalen over Zevenhuizen, en de strenge bibli othecaresse mevrouw Ordner een bezoek aan de scholen gebracht. Zij hebben de leerlingen verteld dat meneer Kaft voor de Konin gin sterke verhalen moet schrijven en hij heeft aan de leerlingen ge vraagd hem te helpen. Bovendien hebben de schrijver en bibliotheca resse aangekondigd om op zater dag 2 februari mee te lopen in de Lampionnenoptocht. Zevenhuizen, traditioneel sterk! De lampionnenoptocht wordt tra ditiegetrouw gelopen op een za terdag in de buurt van de echte verjaardag van Koningin Beatrix. De majesteit is jarig op 31 janu ari en het Oranjecomité heeft daarom 2 februari voor de tocht uitgekozen. Meneer Kaft en me vrouw Ordner zullen voorop lo pen. Hopelijk worden zij gevolgd door heel veel kinderen uit Zeven huizen die zich allemaal verkleed hebben. Het thema is dit jaar: Zevenhuizen, traditioneel sterk! En hopelijk zal dat in de aankle ding terug te zien zijn. Een des kundige jury van sterke personen zal beoordelen wie er het mooist uitziet. Natuurlijk heeft iedereen een lampion bij zich. Zevenhuizen/Waddinxveen - Klas 1,2 b van basisschool 't Reigerbos had de afgelopen weken als thema 'vriendjes'. Omdat naar (oude) vriendjes weieens een kaartje of een brief geschreven wordt, kwam het thema 'post' hier achteraan. Om erachter te komen welke weg de brief af moet leggen voor het bij de ontvanger terecht komt én om het thema te starten, was de klas vorige week te gast in het postkan toor in Waddinxveen. Bert Hofman heeft de kinderen laten zien hoe de post binnenkomt, gesorteerd wordt en hoe het uitleggen van de post in zijn werk gaat. Een in gewikkelde klus met veel mensen, sorteervakjes, containers en ma chines. Tot slot was er een video instructie met een glaasje limona de erbij en dan terug naar school met een kleurplaat op zak; dit alles zorgde voor een leerzame en ge zellige ochtend. Roos desgevraagd. Kool maakt het seizoen bij Groe neweg af. "We gaan er alles aan doen om het seizoen zo hoog mo gelijk te eindigen." Kool is niet di rect op zoek naar een nieuwe trai nersbetrekking. Hij heeft het erg druk met zijn eigen bedrijf. "Maar mocht er iets op mijn pad komen, ga ik dat niet uit de weg." Het bestuur van Groeneweg komt binnenkort bij elkaar om een pro fiel samen te stellen voor een nieu we trainer. Verrassingen Tussen het beginpunt en het eind van de tocht zullen de deelnemers allerlei verrassingen tegenkomen. De tocht eindigt evenals vorig jaar bij de basisscholen. De aankomst zal om ongeveer 20.00 uur zijn, waarna iedereen nog een kopje warme chocolademelk kan drinken en kan luisteren naar de prijsuit reiking. Voor een deel zullen de verrassingen onderweg verzorgd worden door de bewoners langs de route, die daartoe door het Oranjecomité zijn opgeroepen. Zij zullen ervoor zorgen dat de tocht van dit jaar extra feestelijk zal zijn. Tenslotte wordt de Koningin maar één keer 70 jaar. De route van de tocht is te bekijken op www.oran- jezevenhuizen.nl. Kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapelle. Activiteiten kunnen gemeld worden bij mevrouw G. Beunder: 0180-631733 of greebeunder@yahoo.com eeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeee - Koffieochtenden Hervormd Centrum: 9.30-11.00 uur Koffieochtenden, 7 febr. Dinie Stortebeker (Met vreugde vrouw zijn); 6 maart Tinie Visser (vrouwen en relaties, oma's-moeders-dochters) - Ondernemersvereniging: iedere 1e donderdag van de maand: ondernemerscafé in dorpshuis Swanla van 17.30 tot 19.00 uur. - Speel-o-theek Beestenboel. Geopend di en do in dorpshuis Swanla. Kijk voor data en tijd op www beestenboel-zevenhuizen.nl - Oranjecomité Za. 2febr.2008 18.45 u lampionoptocht. Thema: Zevenhuizen traditioneel sterk, wo.30 april Koninginnedag met zelfde thema. De Zevenster Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00-13.30 uur; info 637111 koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil voor 55-plussers: geopend elke 1e woensdag van de maand (vooraf reserveren 0180-637111) ANBO Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 14 dgn. op woens dag): 14.00 uur in DeZevenster; Fietsen: (1x per 14 dgn): verzamelen bij dorpshuis Swan la vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur Zwemmen: zwembad De Koornmolen: donderdag 9.00,10.00, 13.30 en 14.30 uur. Musea Zevenhuizen Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Molenmuseum en het museurr van de Jan C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in het gebouw Tweemanspolder 151 Zevenhuizen, elke laatste zaterdag van de maand van 13.30-16.00 uur, elke tweede dins dagavond van elk kwartaal van 19.00 tot 21.00 uur en verder op afspraak. Vogelvereniging Zang en Kleur Kaarten. 15 febr.; 21 maart; 18 april Postduivenvereniging de Ntormvliegers paasbingo 22 maart. De Zeven Muzen - Amateurmuziekavond 12 april Ger.kerk Zevenhuizen Kleine Trompetter - 22 maart voorjaarsconc. Theater Swanla w Groeneweg Klaverjassen 20.00 uur: 25 jan.; 8 en 22 febr.; 14 en 28 maart;11 en 25 april iedere donderdagmiddag 14.00 u DE VIERKAP - Klaverjassen 11 en 25 jan. 20.00 uur; marathonkaarten 2 febr. (opg. 0104567036); Scha kei 15 jan.; 5 febr. 20.00 uur; Soos 8 en 22 jan.; 5 febr. 14.30 u - Maandagavonden toneelrepetitie 20.00 u - 8 maart 20.00 uur OudehHerv. kerk Orgelconcert Martin Mans m.m.v. The Martin Mans Formation. - Rode Kruis gebouw, iedere laatste dinsdag van de maand: Ouderen contact middag van 13.30 tot 15.30. - Ouderen soos: Dorpshuis Op Moer 14 febr.; 13 mrt.; 10 april en 8 mei; van 9.30-11.30 uur -15 maart: jubileum zangavond Chr. gemengd koor ASAF (50-jarig bestaan) in kerk ger. gemeente - 20 mei 2008: Seniorenreis. -13 sept. Open monumentendag; de oude herv. kerk is open Mogelijkheid beklimme van de toren.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 8