BEDEVAARTREIZEN NAAR LOURDES HOOFDCOLLECTE BEDANKT GEVERS EN COLLECTANTEN LITIE BERICHTEN I AMES DE GOUWE IN DE FOUT NIC GEERS ZET AANTAL ZWEMRECORDS SCHERPER BIJZONDERE WINTERBLOEIERS WADDINXVEEN I insluiping in woning WATERPOLO ZWEMMEN MASTERS SOIREE ALLIANCE FRANCAISE VOETBALPLAATJES SPAREN VOOR HET SOPHIA KINDERZIEKENHUIS FILMS IN KREATER/SWW EDDY S0UISAY NIEUWE TRAINER WSE Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias /.13 februari 2008 Waddinxveen - "Eén keer een bedevaartstocht naar Lourdes maken kan eigenlijk niet. Als het Lourdesvirus je heeft gegrepen, wil je er steeds weer naar terug". Alie Verweij, die de reizen organiseert, is er het hele jaar mee bezig. "Dit jaar is het 150 jaar geleden dat Ma ria voor de eerste keer verscheen aan het eenvoudige herderinnetje Bernadette Soubirus bij de grot van Lourdes; 2008 is daarom uitgeroe pen tot Jubeljaar", zegt Alie. "De Nationale Bedevaartorganisatie, waarbij wij zijn aangesloten, be staat dit jaar 125 jaar. De organisa tie schreef voor dit jaar een nieuw Marialied en er zullen nog meer bijzondere dingen gebeuren. Er wordt een compleet Nederlands talig bedevaartsprogramma aan geboden in Lourdes en bovendien gaat bisschop Van Luyn mee." De busreis naar Lourdes is al een belevenis op zich. Onderweg wordt onder meer het klooster in Nevers bezocht, waar Bernadette de laat ste jaren van haar leven woonde en waar haar geconserveerde lichaam ligt opgebaard. Overnachtingen en maaltijden zijn bij de reissom in begrepen. In Lourdes verblijft men zes dagen voor het bijwonen van diverse vieringen en ontmoetin gen. Aan de sacramentsprocessie en lichtprocessie doen duizenden mensen mee. Alie vertrekt 11 juni naar Lourdes met in haar kielzog parochianen van de federatie 'Levend Water'. In juni gaat ook Dik van Klaveren, de nieuwe moderator van de regi onale RK-parochies, mee. Voor meer informatie en inschrij ven voor de reis: 0172-217413, 0172- 613249) of 0172-612623. Waddinxveen - Vrijdagavond 8 februari vond er een insluiping in een woning aan het Sweelinckhof plaats. Vermoedelijk wist men via de achterdeur de woning binnen te komen toen de bewoonster even boven was. Uit de woning werd een laptop gestolen. De politie-verzoekt getuigen die iets verdachts hebben gezien zich te melden via 0900-8844. Voorkom insluipingen De politie adviseert ramen en deuren waarop geen zicht is af te sluiten. Wanneer het mooi weer is merkt de politie een toename van insluipingen omdat ramen en deuren open kunnen staan voor frisse lucht terwijl de bewo ner even boven is. Dieven hebben maar enkele luttele seconden no dig om binnen te dringen en hun slag te slaan. Waddinxveen - Het damesteam van van Uden-de Gouwe stelde za terdag in de uitwedstrijd bij Polar Bears 2 in EDE zwaar teleur. Niet alleen de nederlaag was niet ver wacht, ook de wijze waarop het team met de nederlaag omging was de dames onwaardig. De wedstrijd verliep vanaf het begin al stroef. Polar Bears Dames 2 was zeker niet sterker maar liet vooral zien dat het benutten van kansen ook een kwaliteit is. Aan het einde van de Ie periode stond het dan ook 2-0. Datzelfde beeld was hetgeen wat ook in de 2e periode de dames van De Gouwe nekte. Toch zag men kans aan het einde van de 2e pe riode te scoren via Karen Weerd. In de tussentijd had Polar Bears 2 ook al weer tweemaal gescoord en was het 4-1. Coach Michèl van der Zeeuw wekte de woede op bij Het scheidsrechtersduo door zijn aanmerkingen op de leiding en werd weggestuurd. In de 3e en 4e periode kwamen de dames in de problemen vanwege persoonlijke fouten. Eerst liep Karen Weerd te gen haar derde P op en in de 4e pe riode was het de beurt aan Astrid Schellingerhout. Doordat het team maar met negen dames in Ede was moest het een groot gedeelte van de wedstrijd met zeven spelers uit spelen. Dit lukte niet doordat ook Kirsten Veldman drie minuten voor het einde haar derde P kreeg. Het enige compliment wat de ploeg zichzelf die avond gaf was het feit dat in die laatste 3 minuten met maar 6 tegen 7 Polar Bears speel sters de stand van 8-5 werd be paald op een eindstand van 10-6. Een zeer zwakke wedstrijd waarbij de speelsters en technische staf he laas vergaten allereerst de fout(en) bij zichzelf te zoeken. Enkele andere uitslagen: De Devel- Van Uden-De Gouwe Heren 1, 12- 7; Alliance 1-Van Uden-De Gouwe Dames 2, 7-2; Koudekerk M1-Van Uden-De Gouwe Meisjes 1, 1-10; Van Uden-De Gouwe Jongens 1-'s- Gravenhage J 1, 3-7. Wadd inxveen/Boskoo p/Willems- Haven - Tijdens wedstrijden af gelopen vrijdag 8, en zaterdag 9 februari in het Duitse Wilhelms- Haven heeft Van Uden-De Gouwe Zwemmaster Nic Geers uit Boskoop wederom een aantal records bij de Masters 70+ scherper gesteld. Hij liet zelfs twee Europese records sneuvelen, maar omdat deze niet fijdig zijn aangemeld zullen ze Helaas niet worden erkend. Het is duidelijk dat Geers bezig is met een progressieslag in de opmaak naar de wereldzwemwedstijden in Australië komend voorjaar. De resultaten van afgelopen weekend op de korte baan, 25 meter, wa- Waddinxveen - De opbrengst van de Hoofdcollecte welke werd ge houden in de week van 27 januari tot en met 2 februari heeft een be drag van 2.501,- euro opgebracht. De organisatoren van de collecte, de Hersenstichting Nederland en het Fonds Psychische Gezondheid bedanken alle gevers en collectan ten voor hun bijdrage. Collectant gemist? Een gift is nog altijd wel kom op giro 950 ten name van de Hoofdcollecte van Nederland te Den Haag. Collectanten kunnen zich aanmelden op 0182-614583. Voor meer informatie: www.hoofdcollecte.nl. ren allemaal goed voor een eerste plaats. Op de 50m vrije slag was zijn tijd: 32,85 sec; 100m vrije slag 1.10,61 min.(Nederlands Master Re cord 70+); 200m vrije slag 2.35,95 min. (Nederlands, maar niet er kend Europees Record Masters 70+); 400m vrije slag 5.35,54 min. (Nederlands, maar niet erkend Eu ropees Record Masters 70+); 800m vrije slag 12.01,98 min. (Nederlands Master Record 70+); 50m rugslag 41,56 sec.; 100m rugslag 1.31,15 min. (Nederlands Master Record 70+); 50 m vlinderslag 39,09 sec. (Nederlands Master Record 70+); 100m wisselslag 1.29,31 min. (Ne derlands Master Record 70+). Het is een feest om planten tegen te komen die nu bloeien. Het zijn er niet veel, maar daardoor vallen ze des te meer op. Als ze geuren is zo'n ontmoeting helemaal een er varing. Vooral in parken en tuinen kan dat gebeuren. Soms laten ze een onuitwisbare indruk achter... Ook in uw tuin kunt u zo'n wonder beleven Bij de heestersoorten waar we het hier over hebben, verschijnen aan de bladerloze takken plotseling prachtige bloemen terwijl verder alles nog op de winter is ingesteld. Er zijn trouwens ook groenblijven- de soorten die nu bloeien. U kunt ze niet missen! Ze bloeien in perio des dat het niet of nauwelijks vriest (dat komt ook 's winters regelmatig voor), houden even in als het weer kouder wordt, maar gaan daarna weer volop door. Winterbloeiers beschikken vaak over slimme tech nieken om tijdelijk het vocht aan de bloemen te onttrekken zodat die niet bevriezen. Zo redden ze zich best. Het is fantastisch om ze in ei gen tuin te hebben. Een paar heel mooie soorten Hij is nog weinig bekend, maar de staartaar (Stachyurus praecox) is een van de mooiste (bloeit einde winter). Het is een tot 2 m hoge struik uit Japan die tot 8 cm lange trosjes gele bloemen aan zijn kale takken vormt. Later volgen er ge lige vruchten met een rode blos. Misschien wel de allermooiste is de soort die echt 'winterbloeier' wordt genoemd (z'n officiële Nederlandse naam): Chimonanthus praecox, met als fraaiste cultivar 'Grandiflorus'. Deze tot 2,5 m hoge struik bloeit hartje winter met massa's verruk kelijk geurende oranjegele bloem pjes met een paars hart. Prachtig! U zult ook de toverhazelaars niet willen missen (Hamamelis) met hun rode of oranje, gele of zelfs warm- bruine spinachtige bloemen. Kies de kleur die u het mooist vindt. Dat kunt u nu ontdekken! Sarco- cocca hookeriana var. digyna is een bladhoudende heesters met heel mooi grijsgroen, smal blad. Vanuit de bladoksels verschijnen de witte, zoetgeurende bloempjes in trossen. Die geur wilt u gegarandeerd ieder jaar opnieuw insnuiven! Garrya el- liptica heeft net als de vorige ook geen aparte Nederlandse naam. De plant heeft leerachtig, wintergroen blad. Aan de manlijke exempla ren verschijnen daartussen trossen sierlijke, hangende katjes. Maar de keuze is groter: diverse soorten sneeuwbal (Viburnum) bloeien nu ook, net als winterheide (Erica car- nea), de struikkamperfoelie Loni- cera x purpusii 'Winterbeauty' (wit, zoete geur) en mahoniastruiken (Mahonia) met hun gele bloemen. En bij de vaste planten doen win- terakonieten (Eranthis) en kerstro zen (Helleborus) hun best. Volgend jaar ook in uw tuin? Van winterbloeiers heeft u erg veel plezier. Ze hebben allemaal mooi blad en sommige geven na de bloei zelfs siervruchten. Plant de bladver liezers vanaf maart/april, groenblij- vende winterbloeiers iets later: in mei. Geef ze een plek waar u ze 's winters goed (ook vanuit huis) kunt zien, maar waar ze 's zomers als achtergrond dienen. Het is leuk om fraaie combinaties uit te zoeken. Mogelijkheden genoeg. En u kunt ze nu ontdekken. Tuintips voor februari U hoeft nog niets te doen. Nog niet spitten of dood materiaal op ruimen. Loop niet op plekken waar bolgewassen of vaste planten al naar boven beginnen te komen. Heeft de vijver een opening in het ijs om te kunnen 'ademen'? Smelt er anders een in met een keteltje heet water. Nooit in het ijs gaan hakken! De trillingen kunnen vissen beschadigen. Wadd inxveen/Boskoo p/Zoeter- meer - Het bestuur van Alliance Frangaise organiseert voor maan dag 18 februari om 20.15 uur in de zaal van de Immanuelkerk aan de Beatrixlaan 2 te Waddinxveen een soiree met een conférence door Madame F. Lelièvre met als titel 'La séduction chez les fleurs'. Madame F. Lelièvre is biologe. Zij zal aan de hand van een hon derdtal dia's op sprookjesachtige wijze uit de doeken doen welke verleidingskunsten planten inzet ten om dieren te verleiden mee te werken aan hun voortplan ting. En net als in sprookjes loopt dat niet altijd voor iedereen even goed af.... De conférence wordt in het Frans gehouden. De toe gang voor leden is vrij. Leden van andere Alliances Franchises betalen 3,- euro en niet-leden 6,- euro. Waddinxveen - Paula van der Hoek, vrijwilligster bij voetbalver eniging vv Waddinxveen, is een aktie gestart om zoveel mogelijk kankerpatiëntjes van het Sophia Kinderziekenhuis te verblijden met een voetbalplakboek met plaatjes van de Plus Supermarkt. Ze roept alle sparende kinde ren op hun dubbele plaatjes bij haar in te leveren. De supermarkt heeft zeven voetbalplakboeken tegen een zeer reduceerde prijs ter beschikking gesteld waarop een vriendin van Paula de boe ken heeft gesponsord. Op 6 fe bruari vond bij vv Waddinxveen een ruilbeurs plaats. Bekend met de aktie leverden kinderen spon taan hun dubbele plaatjes in. Alle medewerkers van vv Waddinx veen, jong en oud, zetten zich in om deze aktie te laten slagen. Bij ieder boek behoren 280 plaatjes. De voetbalplaatjes kunnen wor den ingeleverd bij Paula van der Hoek, Sperwerhoek 23, 2743 GB Waddinxveen. Portokosten wor den eventueel vergoed. Voor meer informatie: 0182- 619584. Waddinxveen - De kinderfilm Nanny McPhee met Emma Thomp son en Colin Firth is woensdag 20 februari om 13.30 uur te zien in Kreater aan de Kerkstraat 13. De film is geschikt voor kinderen vanaf zes jaar en duurt 95 mi nuten. De toegang bedraagt 3,- euro; voor Kreapashouders 2,50 euro. Das Leben der Anderen Op vrijdag 22 februari wordt om 20.00 uur de film Das Leben der Anderen vertoond met onder meer Ulrich Muhe en Sebastian Koch. De film won in 2006 een Oscar. Speelduur 137 minuten. De toegang bedraagt 6,00 euro, voor Pas 65+, CJP en Kreapas 5,- euro; prijs is inclusief consumptie. Reserveren kan op 0182-614422. Bij films die langer duren dan 90 minuten, wordt een pauze inge last. Kreater/SWW is goed toe gankelijk voor rolstoelgebruikers. Voor meer informatie: www.kre- ater.nl. Waddnxveen - Voetbalvereniging WSE heeft met Eddy Souisay een nieuwe hoofdtrainer gecontracteerd voor het eerste elftal. De 54-jarige trainer uit Moordrecht was hiervoor onder andere werkzaam bij NSV'46 en Gouderak. WSE en Souisay zijn een contract voor een jaar overeengekomen. Souisay gaat bij WSE aan de slag met een jonge groep waarmee hij volop kansen ziet in de vijfde klasse voor het seizoen 2008/2009.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 19