MEDISCH CENTRUM: NIEUWE UITDAGINGEN, NIEUWE KANSEN REDUCED SHAKESPEARE COMPANY ISALA THEATER KINDERJURY VAN START JËÊ ^/ioordréchT^ IHoogste punt nieuwbouw Brandtstraat bereikt WERELDPREMIÈRE DOCUMENTAIRE VAN ANNA POLITKOVSKAJA KERKDIENSTEN 17 FEBRUARI DUBBELCONCERT MGCAMB0 THE VELDMAN BROTHERS Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 13 februari 2008 pagina 27 •Moordrecht - Met het hijsen van vier vlaggen door vier vertegenwoor digers van betrokkenen werd donderdag 7 februari gevierd dat de nieuwbouw aan de Burgemeester Brandtstraat het hoogste punt heeft Lereikt. Op een locatie binnen loopafstand van het centrum van Moor drecht wordt in opdracht van Woning Bouw Vereniging Moordrecht een Ijiedisch centrum gebouwd in combinatie met een tiental 55-plus huur- dppartementen. I poor Geertrude Verweij door ouderen en jongeren dp de verdiepingen worden tien driekamer-appartementen gebou- l.vd. De huurprijs hiervan wordt dog nader vastgesteld, maar zal Ibinnen de marges van de sociale Loningbouw vallen, deter Meijer, voorzitter van de I.VBVM"Met het bouwen van deze levensloopbestendige ap partementen wordt ingespeeld op I je vraag uit de lokale markt. In die liin zijn de woningen een waarde- .olie aanvulling van ons bezit. De draag naar dit type woningen zal I vaarschijnlijk toenemen, want den goede driekamerwoning is diet alleen interessant voor oud- dren maar ook voor jongeren. Met het ontwikkelen van dit complex meent WBVM opnieuw te hebben aangetoond haar taken als lokale volkshuisvester en maatschappeli jke ondernemer te vervullen." Samenwerking en transparantie In het medisch centrum zullen twee huisartsenpraktijken onde de naam HOED (huisartsen onder een dak) gaan samenweken. Daar naast zullen fysiotherapiepraktijk de Jong en de Vierstroom zich er vestigen. Ook is er door een weth ouder voorgesteld in dezelfde rui mte een zorgloket te vestigen. De oplevering van het gebouw is gep land in augustus. Huisarts Arjen van der Wild ging in zijn toespraak in op de ontwik kelingen op het gebied van de huisartsenpraktijken. Die ontwik keling vatte hij in twee woorden samen: samenwerking en transpar antie. "In dit gezondheidscentrum zullen twee huisartsenpraktijken, die vroeger los van elkaar stonden, volledig samen gaan werken. Wij hebben dit besloten kijkend naar de ontwikkelingen en met het oog op de toekomst. Van der Wild voorziet dat de oud erwets huisartsenpraktijk aan huis zal verdwijnen. "Daarom is het voor de transpar antie van de organisatie goed dat er een duidelijke plaats is waar mensen terecht kunnen. Dat komt de zorgverlening ten goede. Zelfs ik, als rechtschapen solist, kijk reikhalzend uit naar de ingebrui kname van dit pand en deze ver dere samenwerking. Het biedt ons nieuwe uitdagingen en nieuwe kansen." Vlaggen Op het hoogste punt van het ge bouw werden de nederlandse Het 10e Amnesty International Filmfestival (AIFF) opent woens dagavond 26 maart met de we reldpremière van Anna, Seven Years on Frontline. De nieuwe documentaire van de Russisch- Nederlandse regisseur Masha Novikova belicht het leven en werk van de Russische journa list Anna Politkovskaja. Het AIFF vindt plaats van woensdag 26 tot en met zondag 30 maart. De ope ningsavond is in het Koninklijk Instituut voor de Tropen in Am sterdam. Politie onderzoekt woningin braken De politie doet onderzoek naar drie woninginbraken in Moor drecht. In twee woningen aan de Tuin van Bier en een woning aan de Meester Lallemanstraat is in de nacht van dinsdag 5 op woensdag 6 februari (gepoogd) ingebroken. Uit een woning aan de Tuin van Bier is een geldbedrag weggeno men, bij de tweede inbraak is het gebleven bij een poging. In de woning aan de Meester Lal lemanstraat is in de periode tus sen maandag 4 en dinsdagavond 5 februari ingebroken. Aan de achterzijde van de woning zijn de dader(s) de woning binnenge drongen. Er zijn onder andere een televisiescherm en sieraden weg genomen. De inwoners hebben aangifte gedaan van diefstal. De politie stelt een onderzoek in, in dien er sporen zijn achtergelaten doet de technische recherche daar onderzoek naar. Drie aanhoudingen na vernie len van ruit Moordrecht - De politie heeft drie jongens van 13 en 14 jaar uit Moor drecht en Leusden aangehouden op verdenking van het vernielen van een raam van een woonhuis aan de Narcisstraat. De verdach ten gooiden dinsdag 5 februari, rond 19.40 uur, een steen door de ruit bij hun bekende bewoners. Direct daarop vluchtte het drietal weg, maar oplettende getuigen konden een van de jongens in de kraag grijpen. De verdachte werd naar het politiebureau gebracht en al snel konden de andere twee verdachten aangehouden wor den. De bewoners van de woning hebben bij de politie aangifte ge daan. De ouders van de minderja rige jongens zijn in kennis gesteld en zij konden hun zoons op het politiebureau ophalen. Moordrecht Herv. gem. Bethel 10.00 uur ds. G.C. de Jong; 18.30 uur ds. P. Veerman. Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. Admiraal en 17.00 uur jeugd dienst. Herv. Gem. 10.00 ds. H. Schipper. R.K. parochie 10.00 uur Herman Thijssen cp. Eucharistie viering/presentatie vastenaktie. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding 10.00 uur Walter Vo gelaar. Maatschappelijke Dienstver lening Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht, dinsdag en don derdag van 9.00 - 10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. www.stichtingkwadraad.nl info@stichtingkwadraad.nl I fap/'e, drankje, rondleiding. legio The Reduced Shakespeare Company wordt in binnen- en buitenland geroemd om haar her kenbare en zeer eigen stijl; op één wond jassen deze drie Amerika an een groot aantal klassiekers erdoorheen. Ze weten omvangrijk repertoire onvoorstelbaar snel, Moordrecht - Bij Blues- en eet- tafé East End aan het Oorst- einde 7a vindt wordt zaterdag 8 maart een dubbelconcert ge- 9even door Mocambo blues The Veldman Brothers. Aanvang 22.00 uur, zaal open 21.00 uur. Kaarten zijn inmid dels verkrijgbaar: in de voor verkoop 5 euro, 7,50 euro aan da deur. Voor meer informatie en re deringen: info@tb-blues- management.nl. treffend en hilarisch op te voe ren. De komedianten van The Reduced Shakespeare Company wagen zich op donderdag 14 februari in het Isala theater in Capelle aan den IJssel aan de 'greatest hits' van de Moordrecht - De kinderjury is van start gegaan, zo ook in de biblio theek van Moordrecht. Kinderen tussen de zes en twaalf jaar kun nen stemmen op hun favoriete boek uit 2007. De kinderjury bekroont boeken in twee leeftijdsgroepen: van zes tot en met negen en van tien tot en met twaalf jaar. In het hele land zullen duizenden kinderen kinderboeken beoordelen. Tot 14 mei kunnen zij hun favoriete Top 5 samenstellen. Wordt de winnaar het boek 'Spekkie en Sproet en het raadsel van Roderik' van Vivian den Hollander, '100% Anna' van Niki Smit of 'Oorlogsgeheimen' van Jacques Vriens? De bibliotheek roept alle kinderen tot en met 12 jaar op om mee te doen. Bij de uitleenbaliebaiie van film: Casablanca, Dirty Dancing, The Godfather, Gone With the Wind, Pulp Fiction, Rocky en vele anderen. Een must voor elke film liefhebber met humor. Aanvang 20.15, entree 18,70 euro, pashouders 16,40 euro. de bibliotheek kun je je opgeven als jurylid. Deelnemers ontvan gen een stemboekje, waarin over elk gelezen boek een rapport kan worden bijgehouden. Meedoen is gratis en opgeven mag elke dag als de bibliotheek open is. Bij het kinderjurypunt, midden in de bi bliotheek, staan de deelnemende boeken. Ze hebben een oranje stic ker op de rug van het boek. In het boek zit een stemformulier voor de top 5 van Moordrecht. Iedere woensdag wordt de nieuwe top 5 van Moordrecht opgehangen. De bibliotheek regelt de verzen ding van de stemformulieren naar Stichting De Nederlandse Kinder jury. Die maakt in juni bekend welk boek de prijs van de Kinderjury 2008 mag ontvangen. Elk kind dat vijf boeken heeft ge lezen en gestemd heeft mag een cadeautje uitzoeken. Levensloopbestendige appartementen voor de lokale markt. vlag, de moordrechtse vlag, de vlag van Woning Bouw Vereniging Moordrecht en die van aannemer Vergeer gehezen door huisarts Burgers, fysiotherapeut Henk de Jong, vice voorzitter van de won ingbouwvereniging Thea de Jong en vertegenwoordiger van de Vi erstroom Guido Blom. Daarna was er voor de genodig den, waaronder omwonenden en gemeenteraadsleden, een hapje en een drankje. Ook was er gelege nheid mee te gaan op een rondlei ding door het gebouw.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 27