24 uur per dag paraat Maken wij even een goede beurt. if www.hhsk.nl BESTUURSVERGADERINGEN Nieuws van dijkgraaf en hoogheem raden (d&h) Definitieve keurvergunningen INFORMATIEBIJEENKOMSTEN Herhaalde oproep informatiebijeen komsten waterschapsverkiezingen Bij onderhoud Peugeot Assistance voor slechts 15,- 12 maanden lang, 24 uur per dag. Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 13 februari 2008 Waterwerken K Het waterschap zorgt voor "droge voeten en schoon water" in het gebied waarin het laagste punt van Europa ligt. In het ge bied is zowel recreatie, veeteelt, landbouw, glastuinbouw en dichte verstedelijking een grote verscheidenheid in gebruik. De ruimtelijke druk is groot, waardoor verandering aan de orde van de dag is. Om over stroming te voorkomen werkt het waterschap voordurend aan de stevigheid van de dijken in het gebied en zorgt zij dat het regenwater via sloten een weg naar de rivier vindt. Ook is het werk gericht op het in stand houden van de waterkwaliteit en waar mogelijk de verbete ring daarvan. Het rioolwater wordt via persleidingen naar de zuiveringsinstallaties vervoerd en daar door het waterschap gezuiverd. Bovendien wordt in de Krimpenerwaard het over grote deel van de wegen buiten de bebouwde kom beheerd. Naast de bekende taken heeft het waterschap ook de zorg om voorbereid te zijn op (ernstige) incidenten en calamiteiten. Want wat als de techniek het laat afweten, er zwaar weer op komst is en hoge waterstanden in de zee en de rivier worden verwacht. Een pomp kan stuk gaan, een persleiding kan scheu ren, een dijk kan onder extreme omstandigheden breken. Er kan zoveel regen vallen dat het onvoldoende snel kan worden afgevoerd, terwijl sneeuw of ijzel de verkeersveiligheid bedreigen. Ook kunnen ongecontroleerde lozingen de waterkwaliteit voor lange tijd verslechteren. Dit zijn situaties die ook buiten werktijd kunnen voorkomen. Hoewel het waterschap door goed en zorgvul dig onderhoud aan de technische installaties, de dijken en de watergangen de probleemsituaties zoveel als mogelijk wil voorkomen, vallen ze jammer genoeg niet uit te sluiten. Dit is dan ook de reden dat uw waterschap 24 uur per dag bereikbaar en paraat is. Weersomstandigheden worden door ons in nauwe samenwerking met onder andere het KNMI en Rijkswaterstaat vrijwel voortdurend in de gaten gehouden. Via de weerradar en het Waarschuwings- en Alarmsysteem zijn we vaak al uren vooraf gewaarschuwd. Daarom heeft het waterschap een calamiteitenplan. In dreigende of afwij kende situaties is de calamiteitenorganisatie van het waterschap dankzij het calamiteitenplan goed voorbereid. De activiteiten die volgen uit dit plan worden regelmatig en liefst samen met hulpdiensten en gemeenten geoe fend. Onlangs heeft het bestuur van het waterschap het calamiteitenplan herzien, zodat het plan actueel is en blijft. Dat dreigende incidenten in de praktijk ook voorkomen blijkt ieder jaar opnieuw. Gedurende het jaar treedt het calamiteitenplan 10 a 15 maal in werking door technische storingen, hoge waterstanden of extreme weersomstandigheden. U kunt er dan op rekenen dat het bestuur samen met de ambtelijke organisatie en eventuele aannemers en vrijwilligers (dijkleger) er alles aan doen om het gevaarte keren. U kunt ons voor dreigende of afwijkende situaties altijd bellen (010 - 45 37 200). Hiervoor zijn wij 24 uur per dag paraat. Graag nodigen wij u uit voor de volgende vergaderingen: -openbare vergadering van het algemeen bestuur op 20 februari aanvang 14.00 uur De vergadering wordt gehouden in het kantoor aan de Maasboulevard 123 te Rotterdam. -De territoriale commissie Krimpenerwaard op 2 "i februari aanvang 19.30 uur De vergadering wordt gehouden in partycentrum Amicitia, Raadhuisplein 1/5 te Lekkerkerk. Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard De agenda en de onderwerpen van de vergadering zijn in te zien op onze website. Inspreken tijdens de vergadering is mogelijk nadat u het heeft aangemeld bij de voorzitter of het secretariaat, (tel. 010 - 45 37 272). In de vergadering van 5 februari is besloten om: - de beschikking voor de bodemsanering van de Kralingse Plas bij de provincie aan te vragen; - de Stichting gemaal Jan Anne Beijerinck een bijdrage voor de renovatie van het gemaal toe te zeggen; - het herziene calamiteitenplan vast te stellen. Voorts zijn diverse (voorlopige) besluiten genomen voor de werving van gronden voor de realisatie van de dijkver sterking Nederlek. Het ontwerp van de partiële herziening in het dijkversterkingsplan Nederlek, locatie Opperduit, is vastgesteld en wordt nu in procedure gebracht. Het hoogheemraadschap zorgt voor het goed en veilig functioneren van waterkeringen, wegen en watergangen. Ook het gezond houden van het oppervlaktewater hoort daarbij. Om aan deze taken te voldoen verleent het hoogheemraadschap vergunningen en ontheffingen op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren (Wvo), de Keur en het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RVV). De volgende vergunningen liggen tot 27 maart ter inzage: Capelle aan den IJssel - (K.07.703) J.G. den Toom voor het wijzigen van een bestaande brug ter plaatse van Capelseweg 74; - (K.08.002) J. Termorshuizen voor het wijzigen van een bestaande brug ter plaatse van Capelseweg 88. Moordrecht - (K.07.707) Energiebedrijf Midden Holland NV voor het aanleggen van kabels tussen de Noordringdijk te Moordrecht en de Wilhelminakade te Waddinxveen; - (K.07.663) Energiebedrijf Midden Holland NV voor het aansluiten van een reeds gelegde laagspanningskabel ter plaatse van de Schielands Hoge Zeedijk Oost 8; - (K.07.681T.H. van Dam voor het vervangen van een woonhuis ter plaatse van de West Ringdijk 35. Nieuwerkerk aan den IJssel - (K.06.682) Energiebedrijf Midden Holland NV voor het door middel van twee gestuurde boringen kruisen van de kern en beschermingszone ter plaatse van de Zouterijweg en de Kerklaan. Waddinxveen - (K.07.727) Gemeente Waddinxveen voor het aanleggen van een dam met duiker in een watergang langs de Plasweg; - (K.08.027) Hoogenboezem V.O.F. voor het dempen en graven van water gangen ter plaatse van de Wilhelminakade 49; - (K.07.495) Gemeente Waddinxveen voor het ontwikkelen van een bedrijven terrein en een winkelcentrum tussen de Kanaaldijk en de spoorlijn Gouda-Alphen aan de Rijn; - (K.07.707) Energiebedrijf Midden Holland NV voor het aanleggen van kabels tussen de Noordringdijk te Moordrecht en de Wilhelminakade te Waddinxveen. Zevenhuizen - Moerkapelle - (K.07.418) KPN Telecom BV voor het door middel van een gestuurde boring aanleggen van een mantelbuis en zes telecommunicatiekabels ter plaats van het Kerkepad; - (K.08.025) J.A. van Stein, voor het maken van een steiger en het innemen van een vaste ligplaats in de boezemwatergang ter plaatse van de Lange Zijde 40; - (K.08.036) KPN Telecom B.V. voor het omhoog brengen van kabels langs de Rottekade. De vergunningen liggen ter inzage bij het hoogheemraadschap. Voor nadere informatie over de vergunningen kunt u contact opnemen, tel.nr. 010-45 37 335 of onze website raadplegen. Tegen de keurvergunning kunt u schriftelijk tot 27 maart bezwaar maken. Het adres is, Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard, Postbus 4059,3006 AB Rotterdam. In de periode van 3 maart tot 14 maart organiseren wij informatiebijeenkomsten voor mogelijke kandidaten. Wilt u één van deze bijeenkomsten bijwonen, meldt u dan aan op telefoonnummer 010 - 45 37 372. GARAGE SCHMIDT B.V. Zevenhuizen Dorpsstraat 38 Tel.: (0180) 63 13 23/63 15 88 www.garageschmidt.nl JE VOELT JE LEKKERDER IN EEN PEUGEOT. PEUGEOT 3eugeot Assistance staat voor pechhulp onderweg, 7 dagen per week, 24 uur per dag, in binnen- en buitenland. Vraag naar de voorwaarden.

HH | 2008 | | pagina 35