TRY-OUT 'DE MOND VOL' ZONDAG 17 FEBRUARI REIGERBOS IN DE JUNGLE SCHAAKTEAMS M0ERKAPEILE SCHIETEN TEKORT ACTIVITEITEN-AGENDA 7FVFNHUiZEFHVÏOËRKAPEÜ^ Geen geheimen, wel verrassingen SCHAKEN Zevenhuizen ANBO De Zeven Muzen ©udl Verlaat Moerkapelle Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 13 februari 2008 pagina 9 Zevenhuizen - Wat eerst een geheim concept was waar Hart van Holland de hand op wist te leggen, wordt zondag 17 feburari werkelijkheid. Om 12.00 uur gaat de pub van dorpshuis Swanla open en om half één begint de talkshow 'De Mond Vol' met als presentator Geert van der Burg en als bijzit de jeugdige Marloes Pet. Waren zij vorige week nog wat geheim zinnig over de gasten, nu zijn zij bereid meer te vertellen. Wat is er zo bijzonder aan De Mond Vol? MarloesWat een vraag! Dat Geert en ik het presenteren is al bijzonder... Geert: Even serieus Marloes, dat bewaar je maar voor zondag. Bij zonder is, dat wij de mensen de kans bieden om dat saaie begin van de zondagmiddag naar iets leuks te komen kijken en luiste ren. Daarnaast kan er ook nog een lekker hapjes worden gescoord. Marloes: Wat zo bijzonder is aan ons programma? Het zit boor devol afwisselende gasten en bijzonderheden. Zo hebben we bijvoorbeeld een aantal vaste ru brieken die in iedere show terug komen. Iedere keer doen we 'In 't regioootje'. Wat het is kan ik nog niet zeggen, maar het wordt la chen! Geert: Als je het zo vertelt, klinkt het opeens minder leuk dan toen we het bedachten. Maar ik heb de eerste opnames al gezien, het is inderdaad lachen. Wie zijn de eerte gasten? Geert(lachend): Ja, je merkt al dat wij niet gauw met De Mond Vol tanden staan. Marloes: Flauwe woordspeling; dat moet zondag spitser hoor, an ders halen we de tweede try-out niet. Geert: haal jij toch niet, want jij bent de side-kick en dat is iedere keer een ander. En nu de vraag.... Geert: Ja, normaal stellen wij de vragen hè. Onze gasten moesten heel speciaal zijn, want we willen wel vlammen zo'n eerste keer. Marloes: Ja, we hebben een top sporter uit eigen dorp. Internatio nal natuurlijk. Geen geheim, wel een verrassing. Geert: Daarnaast hebben we nog iemand met een bijzondere hob by. Echt een knaller. Marloes: Weer zo'n flauwe woord speling. Geert: Onze derde gast heeft iets met theater. Wat gebeurt er nog meer? Marloes: We hebben een zangeres, een eigen tune, een kok, neuzen tellen, een column en.... Geert (onderbreekt haar): Niet meer vertellen hoor. Er moet nog wat te raden over blijven. Marloes: Dus van de openingsrap mag ik niet vertellen? Geert: Nee, ook dat moet een ver rassing blijven. Wat wel belangrijk Het redactieteam van De Mond Vol. is om te vertellen, is dat we echt op jong en oud mikken. Het program ma moet fris en eigentijds zijn, maar moet ook warmte en gezel ligheid uitstralen. Marloes: Precies! Doen jullie alles samen? Marloes: Nee, dat zou niet kunnen. Het vergt allemaal nogal wat voor bereiding. Bennie Verbakei kwam met het idee en heeft meteen een heel redactieteam geformeerd. Daarin zitten wij samen, Gerard Baaij, Hans Sytsema, Pepijn de Groot en Wilco Moerman. Geert: Ook hebben we mensen die allerlei andere onmisbare taken vervullen. Wat dacht je van geluid, organisatie, licht et cetera Nee, er wordt weer een zwaar beroep ge daan op het keurkorps der vrijwil ligers. Marloes: Hij kan het zo mooi zeg gen hè. Eigenlijk heeft hij het de laatste tijd over niets anders meer dan onze talkshow. Hij heeft er echt de mond van vol. Geert: Geen woordspelingen hè! Toch ben je een geweldige meid! Marloes: Jij valt ook wel mee hoor. Talkshow 'De Mond Vol' - zondag 17 februari 12.00 uur - de Pub van dorpshuis Swanla. Entree €5,- - Kaarten te bestellen bij demondvol@planet.nl of (in dien nog beschikbaar) kaarten aan de zaal. Na de show is er een nazit met levende muziek. Vooruitlo pend op de nieuwe regeling is de talkshow rookvrij. Een interview met Geert en Marloes is te beluis teren bij LON radio (Lokale Om roep Nieuwerkerk) op zaterdag 16 februari om 10.00 uur. Zevenhuizen - Basisschool 't Reigerbos wordt omgetoverd tot een ware jungle. De kinderen nemen knuffels, boeken en films mee van thuis die te maken hebben met de jungle, 't Reigerbos volgt een project van het kunstgebouw waarbij de kinderen kennis maken met dans, muziek en literatuur in Afrikaanse sferen. De groepen 1 tot en met 4 hebben het project 'Junglebook'. De kinde ren kregen dansles gehad waarin ze leerden zich te bewegen als de dieren uit de film. In de klas worden de jungledieren bekeken op foto's, worden er verhalen voorgelezen en uitgespeeld en worden er taal en rekenactiviteiten uitgevoerd die allemaal te maken hebben met de jungle. De kinderen zijn op deze manier heel duidelijk spelend aan het leren. Donderdag 21 februari laten de kinderen uit groep 1 en 2 zien wat ze allemaal hebben geleerd met dit project en geven ze een jungleshow voor alle belangstellenden. Bewegen als de dieren in de jungle. De groepen 5 en 6 volgen een mu- ziekproject 'Rikke Tikke Tom'. De kinderen uit deze groepen hebben de afgelopen week geen dansles maar een muziekles met echte Afri kaanse muziekinstrumenten gehad. Deze ervaringen worden verder ge oefend en over twee weken in een kleine voorstelling aan de ouders, opa's en oma's geshowd. De groepen 7 en 8 starten over een week met het Afrikaanse project, dit project zal voor hun vooral ge richt zijn op de Afrikaanse kunst en literatuur. Moerkapelle - Het derde team van schaakvereniging Moerkapelle speelde vrijdag in Rotterdam tegen Charlois Europoort 4; alleen Pieter Perdijk wist te winnen. Zaterdag speelde het eerste team tegen Rijs wijk; ook deze wedstrijd eindigde in een verlies: 5Vi- 2Vï. Lichtpuntjes waren de overwinningen van Arno Luinenburg en de remise van Jesse van Elteren. Beiden hebben een stijgende lijn te pakken. Ook Maar ten Vroegindeweij wist zijn partij te winnen. Er moeten nu wel twee wedstrijden gewonnen worden om degradatie tegen te gaan. Bij de gewone competitie stonden. vanwege de twee externe wed strijden, slechts vijf partijen op het programma, waaronder die tussen Boudewijn Weijermars en Maar ten Pilgram. Ondanks een goede voorbereiding van Maarten moest hij toch het onderspit delven. Ron Droog trad aan tegen Jojanneke Weijermars, waarbij Ron lange tijd beter stond. In het middenspel gaf hij echter plotsklaps een loper weg, waarna hij opgaf. Arie Hoogduijn was deze avond te sterk voor Ad Voerman, en ook Walter van den Berg kon het niet bolwerken tegen Jan Blok. Kevin Bakker had aardig wat moeite met de jeugdige speler Jurian van de Waal. In deze span nende pot stond Kevin dan wel een pion voor, ook Jurian had nog kansen. Die benutte hij alleen niet goed genoeg, waardoor Kevin op het eind de winst naar zich toe kon trekken. De jeugd schaakte de volgende par tijen: Frits van der Starre - Walter van de Berg 1-0; Johan van Krevelen -Jan Noorland 0-1; Jonathan Pilgram - Jos van de Waal 0.5 -0.5 (pat). Ook waren er twee vriendschappelijke wedstrijden. De eerste was tussen Kors Visser en Jaap Spruijt, welke werd gewonnen door Jaap. Floris Pilgram won hier van Arie Ymker. Kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapelle. Activiteiten kunnen gemeld worden bij mevrouw G. Beunder: 0180-631733 of greebeunder@yahoo.com - Koffieochtenden Hervormd Centrum: 9.30-11.00 uur Koffieochtenden, 6 maart Tinie Visser (vrouwen en relaties, oma's-moeders-dochters) - Ondernemersvereniging: iedere 1e donderdag van de maand: ondernemerscafé in dorpshuis Swanla van 17.30 tot 19.00 uur. - Speel-o-theek Beestenboel. Geopend di en do in dorpshuis Swanla. Kijk voor data en tijd op www beestenboel-zevenhuizen.nl - Oranjecomité wo.30 april Koninginnedag met zelfde thema. De Zevenster Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00-13.30 uur; info 637111; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil voor 55-plussers: geopend elke 1e woensdag van de maand (vooraf reserveren 0180-637111) Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (1x per 14 dgn. op woens dag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (1x per 14 dgn): verzamelen bij dorpshuis Swan la vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: zwembad De Koornmolen: donderdag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Musea Zevenhuizen Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Molenmuseum en het museum van de Jan C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in het gebouw Tweemanspolder 15 te Zevenhuizen, elke laatste zaterdag van de maand van 13.30-16.00 uur, elke tweede dins dagavond van elk kwartaal van 19.00 tot 21.00 uur en verder op afspraak. Vogelvereniging Zang en Kleur Kaarten. 15febr.;21 maart; 18 april Postduivenvereniging de Stormvliegers paasbingo 22 maart. - Amateurmuziekavond 12 april Ger.kerk Zevenhuizen -Leerlingenconcerten 14 en 28 maart aanvang 19.00 uur in de vrijz. kerk Dorpsstraat 139. Amateurmuziekavond 12 april 20.00 uur in de Ontmoetingskerk, Dorpsstraat 106; Grote aovond thema: beweging. 19.00 - 20.30 uuur Ontmoetingskerk. Kleine Trompetter - 22 maart voorjaarsconc. Theater Swanla w Groeneweg Klaverjassen 20.00 uur: 22 febr.; 14 en 28 maart;11 en 25 april iedere donderdagmiddag 14.00 u DE V1ERKAP - Maandagavonden toneelrepetitie 20.00 u - 8 maart 20.00 uur in de oude herv. kerk Martin Mans orgel/vleugel m.m.v. The Martin Mans formation (ensemble De Gouwe Stem) - Rode Kruis gebouw, iedere laatste dinsdag van de maand: Ouderen contact middag van 13.30 tot 15.30. - Ouderen soos: Dorpshuis Op Moer 14 febr.; 13 mrt.;10 april en 8 mei; van 9.30-11.30 uur. -15 maart: jubileum zangavond Chr. gemengd koor ASAF (50-jarig bestaan) in kerk ger. gemeente - 20 mei 2008: Seniorenreis. 13 sept. Open Monumentendag de oude herv.kerk is open, mogelijkheid tot het be klimmen van de toren. 13 sept. Zendingsrommelmarkt van 9.00u tot 16.00 u in de Dorpsstr. Moerkapelle.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 9