WARME TRUIENDAG OP DE BURGEMEESTER KEIJZERSCHOOL HULDIGING KAMPIOENEN R0LLING'90 INNOVATIE CENTRAAL OP ONTMOETINGSDAG NBVP M0ERKAPELSE BILJARTERS BLIJVEN PRESTEREN WEINIG VERANDERING IN TOP SCHAKEN pagina 10 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 20 februari 2008 Door Marlonneke Willemsen Moerkapelle - Het was vrijdag 15 februari Warme Truiendag. Op deze dag werd iedereen in Neder land opgeroepen om thuis, maar ook op het werk en op school, de verwarming een aantal graden la ger te zetten en een warme trui aan te trekken, om zo het gebruik van energie te beperken. De Bur gemeester Keijzerschool deed aan de actie mee. De leerlingen en do centen hadden een dikke trui aan gedaan en een muts opgezet. De Warme Truiendag werd ge opend door de wethouder van Ruimtelijke ordening, Milieu en Onderwijs, Mies te Meij-de Laat. Ze vertelde de kinderen waarom het belangrijk is om zuinig met ener gie om te gaan en gaf een aantal voorbeelden hoe de kinderen dit zelf kunnen doen. Ze gaf bijvoor beeld aan datje beter spaarlampen kunt gebruiken en dat je de televi sie niet de hele dag stand-by moet laten staan. Verder vertelde ze de kinderen wat de consequenties van het broeikaseffect voor het klimaat zouden kunnen zijn. De wethouder stelde de kinderen ook een aan tal vragen over het milieu. Hieruit bleek dat de leerlingen, ondanks hun jonge leeftijd, veel van weten. Na de uitleg van de wethouder werd een wedstrijd gehouden wel ke leerling de mooiste muts op had. In groep 8 was er een wedstrijd wie breit de langste sjaal. Kyoto-verdrag De Warme Truiendag is een initi atief van de Vereniging Klimaat- verbond Nederland en het kinder programma Z@pp. De dag wordt Een prijs voor de mooiste muts. Moerkapelle-Rolling'90,trotsopde onlangs in Gouda geleverde pres taties van sporters en vrijwillgers, organiseerde voor al deze mensen een feest in de Zuidplaszaal van Dorpshuis Op Moer. De aanwezige sporters, trainers, ouders, vrijwilli gers, sponsors en andere vrienden van de vereniging maakten er met elkaar een sfeervol feest van onder leiding van Wim van der Lubbe van het dorpshuis. Uiteraard werden de 'gouden' sporters en trainers in het zonnetje gezet en werd er met behulp van de door Ed Koorevaar gemaakte dvd van de kampioens schappen nog even bij de hoogte punten stilgestaan. Het seniorenteam is kampioen in alle drie de categorieën. Door de sectie kunstrijden van de NRBB zijn alle nummers van Rol- ling'90 voor het Europese kampi oenschap in Hanau geselecteerd. Het bestuur van Rolling'90 heeft echter besloten om niet alle num mers af te vaardigen. Geselecteerd zijn het Cadet kwartet met 'Happy Feet', de Groep van 12 met 'Ghost Dance', het Kwartet senior met 'I Feel Good!' en de Grote groep met 'The hunch back of Notre Dame'. Voor meer informatie over het EK in Hanau: www.rolling90.nl of re dactie® rolling90.nl. Het trainerscorps. Moerkapelle - Nederlandse Bond voor Plattelandsvrouwen afdeling Moerkapelle hield op 7 februari een agrarische ontmoetingsdag die vrij wel geheel in het teken stond van innovatie. Hans Koehorst van de Stichting In novatie Glastuinbouw hield een presentatie over de kas als energie bron. "Hoe buig je energieverbruik in kassen om in levering van ener gie? Hiervoor is innovatie nodig en moet je 'out-of-the-box' denken. Verder kijken dan overmorgen en ideeën van buiten benutten is het devies." Schrijfster en presentatrice Mar- tine Kruider deed verslag van haar leven als boerin in de Flevopolder. Boerinnen zijn volgens haar de stille motor van het platteland, en helaas veel te bescheiden om daar trots op te zijn. Momenteel is ze bezig aan 'Het Groot Boerinnen- boek', dat in het najaar uitkomt. De middag brachten de platte landsvrouwen door in een zee van anthuriums. De Bleiswijkse kwe ker Niek van der Knaap leidde de dames rond door zijn verede- iingsbedrijf Anthura. Ontstaan uit een familiebedrijf in Wateringen is Anthura volgens eigen zeggen nu marktleider op het gebied van veredeling van Anthuriums. Per jaar worden miljoenen planten verstuurd, vaak per vliegtuig. Door de noodzaak steeds weer nieuwe soorten te ontwikkelen, is ook hier innovatie het toverwoord. Wethouder te Meij (rechts) heeft geen last van de kou. gehouden rond 16 februari, omdat op deze dag in 2005 het Kyoto-ver- drag in werking is getreden. Met het verdrag zijn is een groot aan tal industrielanden overeengeko men om de uitstoot van broeikas gassen, zoals koolstofdioxide en methaan, te verminderen. Er zijn aanwijzingen dat deze gassen een negatieve invloed kunnen hebben op het milieu en mogelijk tot een klimaatverandering leiden. In Ne derland wordt 40% van de energie gebruikt voor de verwarming van gebouwen, zoals scholen. Door hier beter mee om te gaan, zou er veel energie bespaard kunnen worden. Het Klimaatverbond stelt dat door de verwarming één graad lager te zetten, 7% minder energie gebruikt zal worden, wat leidt tot 7% minder C02 uitstoot. Daarom wil men met behulp van de Warme Truiendag volwassenen, maar ook kinderen, stimuleren om in de toe komst zuiniger met energie om te gaan. Bij de Keijzerschool lijkt dit goed te lukken. Naar aanleiding van de Warme Truiendag is afge sproken om ook in de toekomst zuiniger met energie om te gaan. Per jaar worden miljoenen Anthuriums verstuurd Moerkapelle - Tijdens het vorig weekend gehouden Districtskampioen schap Bandstoten derde klasse heeft René van Leeuwen van BV Moer kapelle een zeer verdienstelijke derde plaats behaald. In een sterk deel nemersveld wist René vier partijen in winst om te zetten. Ook andere Moerkapelse biljarters presteren goed. Komend weekend is het de beurt aan Kees de Knegt, die in Nieuwer- kerk a/d IJssel een gooi gaat doen naar het kampioenschap in de tweede klasse bandstoten. Ook in de districts-teamcompeti- tie draaien de Moerkapelse teams goed. Het eerste driebanden-team is titelverdediger en staat op een gedeelde tweede plaats. In de zelfde poule staat het tweede driebanden-team op een negen de plaats. Het eerste libre-team. eveneens titelverdediger, staat net als de afgelopen jaren weer boven aan. Zij denken al voorzichtig aan een nieuwe kampioenstitel. Het tweede libre-team staat bo venaan maar onder hen staan nog een aantal teams die nog één of meerdere wedstrijden moeten in halen. Een kampioenschap ligt dan ook niet direct voor de hand. Het derde libre-team staat onderaan maar moet nog twee wedstrijden inhalen. Moerkapelle - Er stonden voor schaakvereniging Moerkapelle deze week geen speciale wed strijden op het programma. In de onderlinge competitie werd een nieuwe ronde gespeeld. De top per werd gespeeld door Wou ter Vroegindeweij en Gerard van Ommeren. In de eindstelling van deze partij stond Gerard positio neel slechter en bovendien stond Wouter enkele stukken voor. Er zat voor Gerard dan ook weinig anders meer op dan op te geven. Maarten Pilgram speelde tegen Tim van Bre da, waarbij deze laatste de over winning naar zich toe trok. Hugo van Elteren speelde tegen Jojan- neke Weijermars. Beetje bij beetje wist hij zijn stelling te verbeteren. Toen Jojanneke de foute voortzet ting koos door lopers af te ruilen, kon hij toeslaan en moest Jojan neke opgeven. Arie Hoogduijn be hield zijn ongeslagen status tegen Arno Luinenburg; na dit seizoen twee keer te hebben gewonnen van Arno, werd het deze keer re mise. Ad Voerman en Gerrit van Meeteren wonnen respectievelijk van de jonge spelers Jurian van der Waal en Walter van den Berg. Bij de jeugd liet Jurian van der Waal in groep 1 zien wie de on betwiste leider is. Hij won van Jan Noorland en daarna ook nog van Johan van Krevelen. Jan Noorland won daarna nog wel van Geert van den Hoek. Arie Vmker hield de goede lijn van de afgelopen weken vast en won de vriendschappelijke partij tegen Martijn Mauritz. Ma- rijn van Krevelen won wel twee inhaalpartijen tegen Floris Pilgram en Kors Visser.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 10