WARME TRUIENDAG BEATRIXSCH00L KREATER EN SWW FUSEREN EN WORDEN STICHTING VONK TECHNIEKTORENS VOOR JUUANASCHOOI DJEMBÉ IN BIBLIOTHEEK PRIJSVRAAG: HOE GAAT HET CENTRAAL VOETBALPARK HETEN? pagina 14 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 20 (vervolg van voorpagina editie Waddinxveen) Voor een afgeladen publieke tri bune, waarop de echte raadsleden jaloers mogen zijn, zit burgemees ter Roijers de jongerenraadsverga- dering van Coenecoopleerlingen voor. Meteen in de eerste termijn is het prijsschieten op de tegenpar tij. Vooral eenmansfractie F.O.O.D. moet het ontgelden. Niet op de uitvoerbaarheid zijn voorstel, maar op de term "spijkerpoepen" als voorgesteld onderdeel. De fractie Move it is bij monde van woorvoerders Siham, Milou en Aranka buitengewoon overtui gend en 'to the point'. Fel bekriti seren zij het competitieve karakter van het olympische plan. "Dus de minder goede leerlingen komen niet in de selectie en mogen 's middags alleen nog maar de ster kere kinderen toejuichen", verwijt Siham de Olympique-fractie. "Ja, waarom staan de besten nu wéér vooraan?" vult Milou aan. "Nou ik train een hockeyteam en het eer ste wat de kids vragen is 'wanneer spelen we een partijtje?"', kaartst Stefan terug, die op zijn beurt de door Move it voorgestelde aanwe zigheid van de diëtist, het reuma- en diabetesfonds onnodig vindt. Verder betreft de kritiek, die als een spervuur door de raadszaal gaat vooral praktische details als de grootte en kwaliteit van de lo- katie en de keuze van het tijdstip. Het badmintonnen, tennissen en jeu de boulen waarmee JWW jon ge en oud wil verbroederen wordt te saai bevonden, maar het princi pe van ontmoeting tussen de leef tijdsgroepen blijft overeind. Zoals meestal in de lokale en lande lijke politiek is geen van de partij en groot genoeg om in zijn eentje hun idee door te drukken. Burge meester Roijers schorst daarom de vergadering en raadt de fracties aan in onderhandeling te gaan, en eventueel in ruil voor steun van an dere fracties hun voorstellen nog wat te wijzigen. De fracties, de plannen De zeven fracties, bestaande uit leerlingen van 4 en 5 vwo en 4 havo van het Coenecoopcollege presenteerden op de projectdag Jongeren in de gemeenteraad hun voorstellen met betrekking tot sport en spel in Waddinxveen. Sport Toernooi (2 zetels) De ST fractie stelt voor een sport toernooi te organiseren op het terrein van het Coenecoopcol lege. Teams kunen zich opgeven voor twee bekende en twee on bekende sporten: voetbal, bas ketball, een milde vorm van Ame rican Football en de Braziliaanse dans-vechtsport Capoeira. Olympique (5 zetels) De Olympique fractie wil de Wad- dinxveense Spelen organiseren voor leerlingen van groep 8 op verschillende lokaties in de ge meente. Aangeboden sporten zijn voetbal, hockey zwemmen en at letiek. 's Morgens zullen er voor ronden zijn, tijdens de lunch vindt de selectie plaats voor het compe titive deel in de middag. Move it (3 zetels) De fractie Move it stelt een sport- oriëntatiedag voor waarop alle sportverenigingen van Waddinx veen vertegenwoordigd zijn. De verenigingen hebben informatie stands en geven proeflessen. Ook zullen onder meer diëtisten en het astma- en diabetesfonds wor den uitgenodigd, die ouders en kinderen informeren over sporten formatiestands toe en vervangt zwemmen door basketball, waar mee hij zich verzekerd weet van de steun van PvdS en ST. Move it ver breedt de leeftijdsgroep, vraagt een klein bedrag per proefles, wat ten goede komt aan de voedsel- bank, waardoor F.O.O.D.We take Care for Family en JWW zich achter het voorstel scharen. Dat de grootse fractie niet altijd aan het langste eind trekt, bewijst Bij hervatting van de vergadering q zijn er twee geamenderde voor stellen over. Olympique voegt in de stemronde: met elf tegen tien wordt het voorstel van Move It aangenomen en dat voor een Wad- dinxeense Olympiade verworpen. met een aandoening. De catering mag uitsluitend gezonde snacks serveren. Jeugd Welzijn in Waddinxveen (3 zetels) JWW wil ouderen en jongen met elkaar in contact brengen door hen samen te laten sporten. De fractie denkt hierbij aan tennis, badminton, jeu de boules en wan delen. Partij voor de Sport (3 zetels) De PvdS wil een sportbraderie organiseren waar diverse clubs zich presenteren door middel van workshops. Kinderen van 8 tot 12 krijgen een stempelkaart waar mee ze drie workshops kunnen volgen. De lokatie is nog niet be kend. Fun Op Oranje Dag (1 zetel) F.O.O.D wil bewegen van sport en verenigingsleven loskoppelen door het organiseren van spelle tjes voor jong en oud. De nadruk ligt op plezier en bewust niet op competitie. De activiteiten zullen plaatsvinden op Koninginnedag, een dag waarop in Waddinxveen te weinig georganiseerd wordt, zo meent de fractie. We take Care for Family (4 zetels) Kern van het voorstel van We take Care for Family is sport te verbin den met solidariteit met minder draagkrachtigen. Door middel van sportactiviteiten wil de fractie geld ophalen voor de voedselbank in Waddinxveen. Debatpijs Het enige wat burgemeester Roijers per decreet mocht beslis sen, was wie de prijs voor de bes te debater won. Hij roemde de kalme vastberadenheid waarmee Michele van de eenmansfractie F.O.O.D. zich staande hield, en de luistervaardigheid en heldere betoog van Anouk van de Par tij voor de Sport (PvdS). De prijs ging echter naar Move it-fractie- voorzitter Aranka vanwege haar aandachtig luisteren scherpe vraagstelling. Waddinxveen - Brrrrrrrr de Beatrixschool zat er vrijdag 15 februari niet warmpjes bij. Het programma Z@pp en het Kli- maatverbond riep iedereen in Ne derland op om op deze dag in een warme trui naar school te gaan. Donderdag 14 februari werd de verwarming enkele graden lager gezet en kregen de leerlingen een brief mee over deze actie. De verwarming één graad lager betekent 7% minder energiever bruik en dus 7% minder C02-uit- stoot. Hiermee spaarde de school het klimaat sparen zonder com- fortverlies. "Zo konden wij het milieu een warm hart toedragen", aldus een vertegenwoordiger van de school. WA D D l N X V F F n p Waddinxveen - In het kantoor van de notarissen Koek, Ubach en Ver meulen zijn vrijdag 8 februari de laatste handtekeningen gezet on der de fusiestukken van de SWW en Kreater tot een nieuwe instel ling voor Kunst Cultuur Educatie en Welzijn. Deze ondertekening gebeurde door de bestuurders van beide stichtingen. Een heuglijke ge beurtenis, immers na een lang voorafgaand proces is de nieuwe instelling een feit geworden. Een instelling die zich beweegt op het terrein van de cultuureducatie en het welzijnswerk. Een mooie combinatie die veel voor de sa menleving in Waddinxveen mag betekenen en die zeker ook naar de toekomst toe nog veel van zich zal laten horen. De fusie kwam tot stand door de inspanning van velen. Dit heuglijke feit wil men gepast vieren. Het bestuur van de Stichting is dan ook voornemens dit eind april of medio mei te gaan doen. Dan zullen ook alle zaken in het licht van de nieuwe instel lingen naar buiten toe het daglicht zien zoals: Logo-website-briefpa- pier etcetera. Over deze feestelijk gebeurtenis zal tegen die tijd na dere berichtgeving verschijnen. Stichting SWW en de Stichting Kre ater heten voortaan Stichting Vonk voor Kunst Cultuur en Welzijn. Waddinxveen - Inwoners van Waddinxveen kunnen tot 7 maart een voorstel doen voor de nieuwe naam van het centraal voetbal park. Uit de inzendingen kiest de jury drie genomineerden, die aan de Commissie Naamgeving wor den voorgelegd. De Commissie Naamgeving kiest de winnaar. Iedere inwoner mag één deelna meformulier insturen, en er zijn nog een aantal spelregels. Het voetbalpark mag niet vernoemd worden naar een Waddinxveense voetbalvereniging. Ook moet de naam een relatie leggen met een Waddinxveens element, bijvoor beeld een gebeurtenis uit de ge schiedenis van Waddinxveen of een verwijzing naar een inwoner die veel betekend heeft voor de gemeente. Natuurlijk mag de naam niet beledigend zijn voor mensen of instellingen. De jury, bestaande uit wethouder Lont en vertegenwoordigers van Waddinxveense voetbalverenigin gen, kiest uit de inzendingen drie genomineerden en legt die voor aan de Commissie Naamgeving van de gemeente Waddinxveen. De Commissie Naamgeving wijst eind maart 2008 de winnende naam aan. Deelnameformulieren zijn verkrijg baar op het gemeentehuis en te downloaden op http://www.wad- dinxveen.nl/. Waddinxveen - De Koningin Juli- anaschool heeft maandag 11 fe bruari op een feestelijke manier de nieuwe techniektorens geopend. Er is een toren voor de onderbouw, één voor de middenbouw en één voor de bovenbouw. De kinderen hadden thuis hard geknutseld aan een 'werkstukje van techniek'. Alle werkstukken werden op een leuke manier neergezet in het speello kaal, waar 's middags de tentoon stelling plaatsvond. De techniek torens werden geopend door een levende robot en een paar leerlin gen. De ouders konden na school tijd een kijkje komen nemen bij de techniektorens en bij de technische werkjes die de kinderen hadden gemaakt. De rest van het jaar zul len de kinderen met de techniek torens gaan werken. Waddinxveen - Tijdens de Multicul turele Tiendaagse werd voor woens dag 13 februari in de plaatselijke vestiging van bibliotheek de Groene Venen een workshop Djembé geor ganiseerd voor kinderen van zes tot twaalf jaar. De workshop werd goed bezocht en na een korte oefening waren de klanken van de djembé's door de hele bibliotheek te horen.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 14