IN DE PRIJZEN BIJ TOOS ZONTA VROUWENFESTIVAI RTW FM FRIST PROGRAMMERING OP PEfLITI E BERICHTEN VOGELHUISJES MAKEN BIJ DIERENDAL WADDINXVEEN KERKDIENSTEN 24 FEBRUARI BINGO PADDESTOEL CURSUS MODELTEKENEN EXPOSITIE GROEP BERNADETTE GREEVE KUMPULAN IN ANNE FRANKCENTRUM Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 20 februari 2008 pagina 15 Waddinxveen - Bij Jazzdans- en Turnvereniging TOOS vonden vrijdag 15 en zaterdag 16 februari de jaarlijkse clubkampioenschappen plaats. De jongens, meisjes, dames en heren konden deze dagen laten zien wat ze opgymgebied in huis hadden. Door Mariska van Bommel De vlag hing uit bij TOOS Plaza, het thuishonk van de vereniging. TOOS organiseert de clubkampi oenschappen ieder jaar. Willem Jan Kerkhoven, bestuurslid en organisator: "We hebben 250 re creanten bij de gym, waarvan er vandaag zo'n 225 deelnemen aan de wedstrijden. We hebben geko zen voor veel niveaus en veel inde lingen, dus veel deelnemers gaan met een prijs naar huis." Zaterdagochtend kwamen de meisjes van groep 3/4 in actie. Sommige deelnemertjes vonden het wel spannend, dat was te zien. Het ging natuurlijk allemaal heel officieel. Even buigen voor de jury en dan presteren. Kerkhoven: "Het is allemaal anders dan tijdens de reguliere lessen. Het is heel spannend, maar het is ook wel leuk en goed om te doen, com petitie. We hebben vier toestellen staan en er zijn twee oefenstof fen. Er kan gekozen worden voor Veel deelnemers gaan met een prijs naar huis. Vele winnaars in vele categorieën. een gemakkelijk en een moeilijk niveau. Er zijn bij de vereniging vijf mensen die de opleiding tot jurylid hebben gevolgd en hier ook jureren. Door deze opleiding mogen ze ook op regionaal en landelijk niveau jure ren." Na de oefeningen mochten de deelnemertjes even uitrusten. Er werd een korte voorstelling ge geven door wat turnsters van de vereniging, waarna de uitslagen volgden. Er werden heel wat medailles uit gereikt en de handen werden blauw geklapt voor alle deelne mertjes. Zo kon ook het publiek nog wat 'gymnastieken'. Waddinxveen Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. Z. de Giaaf (Heilige Doop). Ger.kerk. 9.30 ds. E. Brink en 16.30 uur leesdienst. Immanuelkerk 10.00 uur ds. A.W. Ridder en 18.30 ds. J.P. Koning. Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. J.P. Koning en 18.30 Vesper in IK. Boskoop Chr. Ger.kerk. 9.30 uur en 17.00 uur ds. J. van Dijken. De Stek 9.30 uur ds. K.J. Jansen. Zijde- kerk 9.30 uur ds. E. Baljet en 18.30 kand.mevr. D. Hoekstra. Dorpskerk 9.30 uur ds. A. Schip per. Chr.gem.Bethel. 9.30 uur Willem de Vink. Ger. Gem. 9.30 uur en 16.30 uur ds. M. Golver- dingen. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur P. Rullmann. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH) en Dienst Apotheek Midden- Holland (DAM), (Groene Hart Ziekenhuis) locatie Bleuland aan de voorzijde van het zie kenhuis bij Spoedeisende Hulp, Gouda, 0182-322488. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hartziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informa tie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Waddinxveen - Vanaf deze week kan men op de lokale omroep RTW luisteren naar een nieuwe, verfrissende programmering. Dit valt samen met het besluit van het Commissariaat voor de Media om aan RTW FM opnieuw een vergun ning te verstrekken voor vijf jaar. De nieuwe programmering komt tegemoet aan de wensen van de luisteraars om te komen met ge presenteerde programma's waarin hits uit de jaren '60 tot en met de jaren '90 gedraaid worden met tussendoor lokaal en regionaal nieuws. Tijdens de resterende uren kan men luisteren naar non-stop muziek met tussendoor regio- en shownieuws, het weerbericht en de laatste nieuws uit Waddinx veen. Elvis-fans kunnen op vrijdag luisteren naar 'the Memphisflash'. Op maandag kan men luisteren naar het Metalchapter. In het pro gramma 'The Long Hard Ride' ver schijnt maandelijks 'Henk the Blues Man'. Voor meer informatie: www.rtw. nl. RTW FM is via de ether te be luisteren op 105.8 FM, via de kabel op 103.4 FM en via de stream op de website. Woninginbrak en Waddinxveen - Tussen zondag 10 en donderdag 14 februari is in gebroken in een woning aan de Kerkweg-Oost. Men heeft een ruitje van de voordeur ingesla gen waarna de deur geopend kon worden. Uit de woning werd een flatscreen televisie, een laptop en geld gestolen. De politie verzoekt getuigen zich te melden via 0900 - 8844. Waddinxveen - De politie heeft het afgelopen weekend twee wo ninginbraken in onderzoek geno men. De eerste vond zaterdag 16 februari rond 03.00 uur plaats in een woning aan de Zuidkade. Van de woning werd een raam open gebroken. Er werd een laptop ge stolen. De tweede inbraak vond zondagavond 17 februari plaats in een woning aan de Noordkade. Ook hier werd een raam openge broken. Voor zover nu kan wor den overzien is er niets uit deze woning gestolen. Politie zoekt veroorzaker schade aan auto De politie is op zoek naar de be stuurder van een auto, vermoede lijk rood van kleur, die van zater dag 16 op zondag 17 februari op de Zuidkade schade heeft gere den aan een vrij nieuwe daar ge parkeerde zwarte Volvo. De daar wonende eigenaar ontdekte de schade zondagmorgen. De gehele flank van de auto was bescha digd. Uit achtergebleven sporen denkt de politie dat dit moet zijn veroorzaakt door een rode auto. Vermoedelijk heeft deze auto ook schade aan zijn knipperlicht om dat ter plaatse gebroken oranje glas werd aangetroffen. De po litie roept de veroorzaker zich te melden. Ook getuigen zijn van harte welkom..Zij kunnen contact opnemen met de politie in Wad dinxveen via 0900-8844. Voor vernieling opgepakt De politie heeft zaterdag 16 fe bruari rond 06.20 uur een 18 ja rige jongen uit Gouda en een 22 jarige uit Waddinxveen aange houden omdat zij bezig waren een telefooncel aan de Staring laan te vernielen. Een getuige die dit zag belde de politie. Deze was snel ter plaatse en nam ze mee. De politie maakt proces-verbaal tegen ze op. Waddinxveen - Zonta Club Gouda houdt zaterdag 19 april voor vrou wen van 18 tot 81 een middag vol workshops, lezingen en proeve- rijen. De aanwezigen kunnen twee programmaonderdelen kiezen (cultureel, creatief, informatief en sportief), bijvoorbeeld een mas terclass pokeren, een workshop verhalen schrijven, wijn proeven en schilderijen restaureren óf een clinic salsadansen. Ook kunnen zij in debat met een Tweede Kamerlid of alle ins en outs horen over cos metische chirurgie. Een hapje en drankje zijn inbegrepen. De kosten voor deelname bedragen 25 euro. Het Zonta Vrouwenfestival vindt Waddinxveen - Wijk- en Speel tuinvereniging De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat 18 organiseert voor vrijdag 22 februari om 20.00 uur de maandelijkse bingoavond. Naast de tafelronde's, waarbij men diverse prijzen kan winnen, worden er ook een geldronde en drankenronden gespeeld. De Superronde is ingebrepen in het boekje. Als afsluiting vindt er een loterij plaats. Voor meer informatie: www.wsv- depaddestoel.nl. Waddinxveen - Aleid Abels or ganiseert bij Kreater/SWW een korte cursus modeltekenen in het leslokaal aan de Peter Zuidlaan. Men kan zich inschrijven voor vijf aaneengesloten dinsdagavonden van 19.30 tot 22.00 uur met in gang van 11 maart. De cursisten zullen zich bezighouden met het weergeven van de menselijke figuur op het platte vlak. Begin ners doen dit met houtskool; de genen die meer ervaring hebben kunnen ook met andere materi alen werken, zoals inkt of aqua rel. Enige ervaring met tekenen is wel wenselijk. Voor meer informatie en aanmel den: 0182-614422. Waddinxveen - In de plaatse lijke vestiging van bibliotheek de Groene Venen is tot en met 3 maart een expositie te bezich tigen van de groep Bernadette plaats in het Coenecoop College aan de Dreef. Aan het Vrouwen festival werken onder meer kin derboekenschrijfster Vivian den Hollander, Holland Casino, kampi oenen salsadansen Crema Latina, Ineke Fles Wijnen, de Velthuis Kli niek en Tweede Kamerlid Liesbeth Spies mee. Inschrijven voor deelname aan het Vrouwenfestival is mogelijk via www.zontagouda.nl. Op de web site staat het volledige programma van deze unieke dag. De opbrengst van het Vrouwenfestival komt ten goede aan het Imani Straatkinde- renproject in Kenia. Greeve: een groep kunstenaars die elke zaterdagmorgen bijeen komt bij kunstzinnig therapeute Bernadette Greeve om te schilde ren (acryl, nat-in-nat, sluieren), beelden te maken van speksteen en klei, te tekenen en te werken met pastelkrijt. Exposanten zijn Anja Postmus, Diana van der Wal- le, Cocky van Wichen, Anneliese Zoutendijk, Bernadette Greeve en Thea van der Ent uit Waddinx veen en Ingrid van Rijn en Willy Smit uit Gouda. Voor meer informatie, ook over aanschaf van werken: 0182- 634806 of 0182-634730. Waddinxveen - Kreater/SWW or ganiseert voor zaterdag 8 maart voor de vijfde keer een Kumpu- lan, een samenzijn in Indische sfeer, in het Anne Frankactivitei- ten-centrum van 12.00 tot 17.30 uur. Het programma omvat een kookdemonstratie door Bea Be- rens, een demonstratie Soalim van de Kung Fu Club en muziek, verzorgd door Ed Brodie. Tussen de optredens door kan men met elkaar ngobrol: kletsen, babbe len, onder het genot van Indische drankjes en hapjes en er kan ook gedanst worden. De toegang be draagt 4,- euro in de voorverkoop en 5,- euro op de dag zelf. Voor meer informatie en reserve ren: 0182-631932. Op woensdag 27 februari wordt om 12.30 uur op Radio Plus, ka belfrequentie 103.4 MHz en etherfrequentie FM 105.8 MHz, een programma aan de Kumpu- lan gewijd. Waddinxveen - Kinderboerderij Dierendal organiseert in de voor jaarsvakantie voor woensdag 27 en donderdag 28 februari een doe- middag waarop kinderen vogel huisjes kunnen maken. De kosten bedragen 5,- euro. De opbrengst van de knutselmiddagen is be stemd voor de aanschaf van hooi, stro, diverse materialen en onder houd van de boerderij. Voor meer informatie en opgeven: 0182-610777.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 15