Qze man ri in ROME DE LIEFDE BLOEIT.. tin onica ABALONE SPEELT COVERS VAN GREENDAY I I ISS ZELF KIEZEN Wj i DOEN WILT OP DE SPORTINLOOP peptalk Eerst graven dan bewegen 1 pagina 20 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 20 februari 2008 Nieuwerkerk aan den IJssel - In Taverna kan op vrijdag 22 fe bruari van 20.30 tot 0.30 uur flink gerockt worden. Bekende nummers van bands als Green- day, Red Hot Chilli Peppers en the Ramones vliegen worden deze avond ten gehore gebracht door de band Abalone. De band speelde al eerder op Greppelpop in 2006. 'Abalone' betekent 'Ge nus Haliotis' oftewel 'zeeoor'. Deze naam werd gekozen omdat het lekker uitspreekt en omdat de naam er leuk uitziet op een affiche. Op dit moment heeft Abalone ongeveer 70 covers en een vijftal eigen nummers in het repertoire. Naast Abalone staat er ook nog een surprise-act in het voorprogramma. De toe gang bedraagt 2,- euro. m' Abalone on stage. Waddinxveen - Vierhonderd maal werd op donderdag 14 februari de liefde verklaard, geheime liefde... De rozenactie van het Coenecoopcollege werd hiermee een enorm succes, de rozen waren uitverkocht. Niet iedere anonieme geliefde kon zijn gevoelens kwijt. De liefdesbodes van het evenementenbestuur hebben hard gewerkt om de rozen rond te brengen en maakten veel leerlingen, maar ook docenten gelukkig en nieuwsgierig. Elias van der Plicht, verslaggever bij het Hart van Holland, studeert aan het Koninklijk Nederlands Instituut in Rome (KNIR). Vanuit Italië brengt hij verslag uit. Door Elias van der Plicht Eerst bewegen dan bouwen. Dat is het motto dat in de Zuidpias wordt gehanteerd. Om de polder voor het verkeer bereikbaar te houden, is het van essentieel belang dat ruimschoots aandacht wordt gegeven aan de infrastructuur voordat de heipalen de grond ingaan om bijvoorbeeld nieuwe stedelijke ontwikkelin gen mogelijk te maken. In Rome kan men van een dergelijke situatie alleen maar dromen. De ontsluiting van de stad is al decennia een groot probleem. Vaak genoeg was er de politieke wil om iets aan de verkeerschaos te doen: extra wegen, omleidingroutes om sluip- verkeer tegen te gaan, het uitbreiden van het openbaarvervoers netwerk, het is allemaal aan de orde geweest, maar keer op keer zonder veel resultaat. Deze stad kampt met de situatie dat op elke willekeurige plek waar een spade de grond in wordt gestoken, men op archeologische schatten stuit. Bij elk project dat gestart wordt, ruiken archeologen hun kans, waardoor projecten jaren lang vertraging oplopen of definitief moeten worden stopgezet. Tijdens de jaren dertig hield Mussolini niet of nauwelijks rekening met de wensen van archeologen. Dwars over de oude keizersfora legde hij de Via dellTmpero aan, een brede straat die hij wilde gebruiken voor militaire parades en tegenwoordig een belang rijke verkeersader is. Destijds was niet of nauwelijks plaats voor archeologische opgravingen, zodat grote delen van de keizers fora verloren zijn gegaan. Vandaag de dag gaat men op een duurzamere manier om met overblijfselen uit het verleden. Waar steden als Londen en Parijs een uitgebreid metronetwerk hebben, moet Rome het doen met slechts twee lijnen. Meer was lange tijd niet mogelijk vanwege het archeologisch erfgoed. Op dit moment wordt echter hard gewerkt aan een derde en vierde metrolijn, die in 2011 gereed zouden moeten zijn. Opnieuw zorgt archeologisch onderzoek ervoor dat deze streefdatum waarschijnlijk niet gehaald gaat worden. Tijdens de spits proberen nog altijd massa's ronkende auto's zich claxonerend een weg te banen door lange rijen opstoppingen. Eerst bewegen dan bouwen? Dat geldt niet voor de Italiaanse hoofdstad. In Rome is het: eerst graven dan bewegen. Volle bak tijdens een vorige house avond. Lekkerkerk - Voor het eerst in de geschiedenis van de Nederlekse uitgaanscultuur staat een wel heel bijzondere DJ in Amicitia. Miss Mo nica, één van de grondleggers van de hedendaagse house sound, komt op zaterdag 23 februari tijdens het evenement Presented, wat voor het eerst in 'De Shop' gehouden wordt. Miss Monica, alias Monica van der Lem, wordt door velen bestempeld als de beste vrouwelijke DJ van Euro pa en misschien wel van de wereld. Met haar eigen avond in Off Corso Rotterdam trekt zij iedere maand steevast een vol huis. Monica draait tegenwoordig veel eclectic sound met latin invloeden, afgewisseld met vloervullende house- en old- school classics. Naast Monica zullen Robbie Taylor en Allessandro Stasi optreden. De toegang bedraagt 10,- euro (exd. fee). Kaarten zijn verkrijgbaar via www.2go-events. nl. De minimum leeftijd is 18 jaar. Presented begint om 21.00 uur en duurt tot 03.00 uur. Voor meer in formatie: www.2go-events.nl. P» Do ge en Spr ze, der typ jor ho k. Uitei uitkc onlin zulle 0e« kans een stei vindi lats op 5** gaK VoK Door Marlonneke Willemsen he Nesselande - Het is algemeen bekend dat spor ten goed is en meestal ook nog heel gezellig om samen met anderen te doen. Daarom or ganiseert het jongerenwerk Nesselande sinds eind 2005 elke donderdagavond van 18.00 tot ongeveer 20.00 uur een sportinloop in de gym zalen van de Brede School aan de Robert van 't Hofstraat. hele tijd te sporten, maar je kunt ook even met anderen praten of kijken wat iedereen aan het doen is. We komen hier al meer dan een jaar en hebben al veel verschillende sporten gedaan. Je kunt zelf kiezen wat je wilt doen, dus als je een sport niet leuk vindt, ga je gewoon iets anders doen". Youraicha, Khimmy en Keshia komen iedere week Eigenlijk is de sportinloop bestemd voor jonge ren tussen de 12 en 18 jaar, maar er zijn ook kinderen van 10 en 11 jaar die gezellig mee komen doen. De jongeren mogen zelf bepalen welke sport ze willen doen. In één zaal worden balsporten, zoals voetbal, hockey of badmin ton gedaan. In de andere zaal staan gymtoe- stellen om bijvoorbeeld trampoline te springen of touwen om in te klimmen. Op deze manier is het programma erg afwisselend en kunnen de deelnemers met verschillende sporten kennis maken, zonder dat ze direct lid van een vere niging moeten worden. De meeste deelnemers aan de sportinloop komen ook voor de gezelli gheid. Een goed voorbeeld hiervan zijn de vri endinnen Youraicha, Khimmy en Keshia. "We gaan meestal elke week naar de sportinloop, omdat we het heel gezellig vinden. Er komen vaak dezelfde mensen, waardoor we altijd eerst even moeten bijkletsen. Je hoeft hier niet de

Hart van Holland | 2008 | | pagina 20