"SIMON'S INZET IS ALTIJD HONDERD PROCENT" TO? VAN VADERLANDSE BLUES IN MOORDRECHT p moordrecht Boodschappendienst door cliënten de Schakel groot succes 24 FEBRUARI BAZAAR IN DORPSKERK ZANGAVOND IN DE GROTE KERK TE MOORDRECHT KERKDIENSTEN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 20 februari 2008 pagina 29 Moordrecht - Al een jaar draait de boodschappenservice van De Schakel, activiteitencentrum voor mensen met een handicap. Cliën ten van het centrum doen eens in de week boodschappen voor een zestal ouderen van het Zorgcen trum Moerdregt. Onlangs kwa men vrijwilligers en ouderen bij elkaar om de balans op te maken van het eerste jaar. Het idee ontstond toen de super markt van Moordrecht verhuisde van het centrum naar de Am- bachtsweg. Voor ouderen in het dorp betekende dat een flinke af stand overbruggen voor de dage lijkse boodschappen. Een aantal cliënten van de Schakel vindt het heerlijk een wandeling of fiets tochtje te maken. De combinatie van vraag en aanbod resulteerde erin dat voor een vaste groep ou deren wekelijks boodschappen gedaan wordt. Vrijwilligers van de Schakel en van het Zorgcentrum ondersteunen de cliënten. De ene cliënt heeft wat hulp nodig bij het vinden van zijn weg in het verkeer en voor een andere wordt het briefje voor de boodschappen gelezen. In vaste koppels voorzien zij hun klanten van hun natje en droogje. Mevrouw Groeneveld krijgt weke lijks bezoek van Stefan en vrijwil ligster Hajar. Zij heeft dan al haar lijstje klaar liggen. Stefan en Hajar halen de wekelijkse boodschap pen en leveren deze direct bij haar af. Stefan doet dit nu een jaar en weet ondertussen precies wat me vrouw Groeneveld nodig heeft. Ook de 94-jarige mevouw Kooy- man is tevreden. "Het is een schot in de roos geweest" vertelt ze. "Mijn familie woont verder weg. Mijn dochter is nu 71 en komt met het openbaar vervoer. Ik kan haar niet met een groot pak closetrol- lende bus in laten stappen. Simon Vrijwilligers en gebruikers van de boodschappen dienstblikken terug op een succesvol eerste jaar. kan heel veel meenemen. Zijn inzet is altijd honderd procent. Ik kan zelf niet boven in de kast komen, dus dat doet Simon en zo langzamerhand weet hij wel waar alles opgeruimd moet worden". De ouderen denken goed mee met de cliënten. Mevr. Heinsbroek knipt etiketten of bewaard ver pakkingen om mee te geven aan Wim. Zo kan precies het juiste merk worden gekocht. De vrijwil ligster helpt Wim met afrekenen in de winkel. Mevr. Tupamahu ge bruikt altijd de folder van de su permarkt als boodschappenbrief- je. Ze streept daarop aan wat ze nodig heeft en spreekt het lijstje even door met Dick, die voor haar de boodschappen haalt. "Dick is altijd heel serieus" vindt Mevrouw Tupamahu. "Hij doet alle taken zelf en gaat met de fiets heen en weer, weer of geen weer." Marrie van Vliet, de vaste bege leidster van Simon, was al vrijwil ligster in het Zorgcentrum toen zij gevraagd werd om met cliën ten van de Schakel mee te gaan. Ze wist totaal niet wat haar te wachten stond, maar nu kan ze het iedereen aanraden om vrijwil liger te worden van de Schakel. "Boodschappen doen is absoluut niet mijn hobby, zegt ze. Maar het contact met de cliënten van de Schakel is hartstikke leuk. Ik had niet verwacht dat dit zo makkelijk en open zou zijn. Je wordt echt bij het project betrokken en krijgt veel waardering van cliënten en personeel." Behalve, Wim, Dick, Stefan en Si mon zijn er bij de Schakel zijn meer cliënten die graag willen meewer ken aan de boodschappendienst. Voor hun begeleiding is de Scha kel op zoek naar vrijwilligers die een uurtje in de week over heb ben. Voor meer informatie: Hélè- ne Dronkert, 0182-378455. Moordrecht Herv. gem. Bethel 10.00 uur en 18.30 uur ds. G.C. de Jong. Ger. Kerk 10.00 uur ds. D.N. Verschoor. Herv. Gem. 10.00 ds. W.L. van der Geer. R.K. parochie St. Johannes Onthoofding 10.00 uur Woord en Communieviering en verder elke donderdag van 10.00 tot 13.00 uur geopend met om 12.30 uur een gebedsdienst. Maatschappelijke Dienstver lening Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht, dinsdag en don derdag van 9.00 - 10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. www.stichtingkwadraad.nl info@stichtingkwadraad.nl Moordrecht - In de Dorpskerk wordt voor zaterdag 8 maart van 9.00 tot 16.00 uur een ba zaar georganiseerd waarvan de opbrengst bestemd is voor pro jecten in Roemenië en voor het plaatselijke jeugdwerk. Op de bazaar kan men terecht voor al lerhande tweedehands spullen, boeken, planten en er is een rad van avontuur. Kinderen kunnen creatief bezig zijn en ze kunnen ook worden geschminkt. Van 11.30 tot 12.30 kan een ritje wor den gemaakt met de ponywa gen. Van 10.30 tot 14.30 uur is de toren opengesteld. Bruikbare spullen (geen meubels en kle ding) kunnen worden afgeleverd op 5, 6 en 7 maart van 19.00 tot 20.00 uur. Moordrecht - In de Grote Kerk te Moordrecht zal op zaterdag 29 maart een grote zangavond wor den gehouden. Aan deze avond werken mee het Gemengd Sebakoor uit Krimpen a/d IJssel, het Gemengd Koor 'Ouderkerk' uit Ouderkerk a/d IJssel en het Christelijk Regio naal Mannenkoor 'Sola Fide' uit Schoonhoven. De dirigent is Arie van der Vlist en de organisten zijn Jan Verweij en Johan van der Ham. Verder is er ruim plaats ge maakt voor samenzang. De leiding van de avond is in handen van de stichting Hulp Vervolgde Christenen (HVC) T.W. Kruithof die ook kort iets zal vertellen over zijn werk in India. Hiervoor zal ook een collecte ge houden worden. Aanvang 19.30 uurtoegang gra tis. The Veldman Brothers. Moordrecht - In bluescafé East End vindt zaterdag 8 maart een optreden plaats van twee top bands uit de vaderlands bluesscene: Mocamba Blues en The Veldman Brothers. Een steeds groter wordende schare trouwe fans is de afgelopen jaren deelgenoot geworden van een ge passioneerd stuk bluesmuziek met een vette knipoog naar de verv logen tijden van Jimi Hendrix en Stevie Ray Vaughan en 'All Those People'. Twee nationale bands die hun gezamenlijke gedrevenheid voor bluesmuziek hebben laten uitmonden in een hechte vriend schap, De deelname van Bennie Veldman op de Live DVD van Mo- cambo Blues en de jamsessie van Mocambo Blues en Gerrit Veldman tijdens de Bluesnight in Hoorn in 2007 zijn hier overduidelijke voor beelden van. Dat er dus niet al tijd een moordende concurrentie hoeft te zijn tussen twee bands zal op 8 maart door deze bands wor den bewezen. Voor meer informatie en kaart verkoop (de toegang bedraagt 5 euro in de voorverkoop, 7,50 euro aan de zaal): info@tb-bluesman- agement.nl of aan de bar van East End aan het Oosteinde 7.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 29