GROOT SWANLA: DE MENSELIJKE MAAT IN EEN DORPS KLIMAAT FIRST LADY OPENT 'SOUTERRAIN OPENING NIEUWE BEDRIJFSRUIMTE OP DE NOORDKADE 64 MEVROUW DE HEER WINT W00NCHEQUE -v. A Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 20 februari 2008 BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. mde, ;nzu- ngst. vond i ook Jt 6,- irten leek. toe- '0.00 Zevenhuizen-Moerkapelle - Tussen de bestaande bouw van de wijk Swanla en de Knibbelweg verrijst op het moment de nieuwbouw wijk Groot Swanla. Hopman Interheem Groep realiseert voor Woon- par'ners Midden Holland een veertigtal sociale huurwoningen, in totaal worden er circa 250 woningen gerealiseerd. In de week van 25 februari start de toewijzing van de eerste 26 huurwoningen. We hebben bewust gekozen voer een bouwstijl die goed past in Het landelijk karakter van Ze venhuizen", vertelt projectleider Stefan van der Padt. "De mense lijke maat in een dorps klimaat. Dus korte rijtjes, het dak van de hoekhuizen een kwartslag ge draaid, en natuurlijk veel groen. En de huizen hebben elk een tuin van 75 tot 100 vierkante meter." De eengezinswoningen komen ln B en C-typen, waarvan de C- woningen iets breder zijn. "Type C is bedoeld voor doorstromers", zegt Van der Padt. "Dat betekent dat mensen die in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle een woning achterlaten, voorrang krijgen bij toewijzing. Wanneer ze voldoen aan de inkomenscri teria. Zo zorgen we ervoor dat mensen die nu bijvoorbeeld te klein wonen, niet buiten de ge meente hoeven te gaan zoeken, en dat kleinere woningen vrijko men voor bijvoorbeeld jongeren °f alleenstaanden." De wijk voldoet aan het politie keurmerk veilig wonen. Hang en sluitwerk zijn stevig, er zijn voldoende lichtpunten aan de gevel en in de achterpaden naar de tuinen. De woningen hebben geen opklimbare delen waarvan daan ongewenste gasten kunnen binnendringen."Ook wat betreft het uitzicht hebben we gedacht aan veiligheid", zegt Van der Padt. "Er zijn geen dode hoeken of achteraf-parkeerplaatsen. Ie dere rij woningen heeft zicht op een deel van de wijk. Zo voorko men we dat er onveilige plekken ontstaan." De komende week zullen wonin gen via het reguliere aanbod en door middel van advertenties in de kranten worden aangeboden. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met medewerkers bij de vestiging in Zevenhuizen- Moerkapelle 0180-63 34 02 of bij de vestiging in Waddinxveen 0182-64 64 64 tevens kunt u in formatie vinden op de website www.woonpartners-mh.nl. Kirsten de Quillettes van Recycling consultants en Mike Bijl van Remax makelaars. Waddinxveen - Met een feestelijke receptie werd afgelopen vrijdag middag de nieuwe gezamenlijke bedrijfsruimte van Recycling Con sultants Nederland B.V., Veenstede Vastgoedontwikkeling en Remax makelaars geopend. Met deze samenwerking proberen de onderne mingen nieuw leven te blazen in het bedrijventerrein aan de Noord kade 64 en hopen ze een steentje bij te dragen aan de professionalise ring van het bedrijfsleven in Waddinxveen. Door Marlonneke Willemsen Recycling Consultants Nederland en Veenstede bevonden zich al eerder in Gebouw C van de Noord kade 64, maar omdat de bestaan de ruimte te klein was geworden, zijn beide bedrijven verhuisd van de derde naar de vierde etage. Gezamenlijk hebben ze deze eta ge opgeknapt, om een zakelijkere omgeving te creëren. Samen met Remax hebben de ondernemin gen een aantal eigen kamers op de etage, maar er zijn ook geza menlijke vertrekken, zoals een centrale vergaderruimte. Doordat de bedrijven bij elkaar zitten, kun nen ze sommige ondersteunende functies gemeenschappelijk uit voeren. Hierdoor blijven meer tijd en middelen over voor de werke lijke dienstverlening. Op deze ma nier proberen deze lokale onder nemers toch op een professionele manier te kunnen werken. De opening is hopelijk een nieu we impuls voor het bedrijventer rein. De afgelopen tijd zijn en kele gebouwen op het terrein al opgeknapt en gebouw C wordt de komende tijd verder gereno veerd. Het is de bedoeling dat ook andere, nog beschikbare, ruimtes in het gebouw binnenkort aan lokale ondernemers verhuurd worden en dat daarbij hopelijk ook nieuwe samenwerkingsver banden ontstaan. De renovatie van het bedrijventerrein aan de Noordkade 64 maakt deel uit van het herstructureringsplan van de gemeente Waddinxveen voor de gehele Noordkade. De komende twintig tot dertig jaar moet de Noordkade veranderen in een aantrekkelijk woon- en werkge bied. Dit wil de gemeente berei ken door de grotere bedrijven el ders in Waddinxveen te vestigen en de vrijkomende ruimte voorna melijk te gebruiken voor woning bouw. Boskoop - Damesmodewinkel First Lady opent donderdag 21 fe bruari haar Souterrain. Dit bete kent een uitbreiding van 70 vier kante meter in de kelder van de toch al ruime winkel om nóg meer klanten van dienst te kunnen zijn. Via een brede trap bereikt men het Souterrain. Voor klan ten die moeilijker ter been zijn is een stoeltjeslift geplaatst. In het Souterrain bevinden zich merken als Frank Walder, Setter Lady, Ro berto Sarto en Sensia, alsmede het sportievere merk Gelco. Deze merken waren voorheen te koop bij Monique Mode aan de Burge meester Colijnstraat 17. Klanten kunnen in het Souterrain tevens hun voordeel doen in de 'Koop- jeshoek'. Hier hangen het hele jaar door leuke aanbiedingen van allerlei merken, overschotten en enkele stuks. Eigenaar Van Willigen en zijn zus Van der Starre zijn trots op het eindresultaat: "Toen we ons pand van Monique Mode konden verhuren, is de keus meteen ge maakt om de collectie mee te ne men naar First Lady en is het idee 'Souterrain' ontstaan. De ruimte was al aanwezig, maar werd nog niet benut. Het resultaat is zeer zeker de moeite waard om te ko men bekijken." Bij First Lady op de begane grond is het assortiment wat verjongd met onder andere het merk Tom Tailor, een leuk en stoer merk voor jonge meiden en vrouwen. De broeken zijn wat lager, de tops wat stoerder of aparter. De linge- riehoek is enigszins verplaatst. Er is een collectie MEY ondergoed te koop en er zijn nieuwe modellen en kleuren bh's en slips te koop van de merken Chantelle, Passio- nata en Triumph. Ook voor Sloggi slips is men bij ons aan het juiste adres. Binnenkort ligt de eerste First Lady folder van dit seizoen in de brievenbus. Voor vrijdag 14 maart wordt in de winkel van 19.00 tot 21.00 uur een modeavond georganiseerd, waar op modeflitsen van de nieuw ste voorjaarsmode gepresenteerd worden. kans te willen maken op een wooncheque. Een van de prijzen viel in Zevenhuizen. De cheque werd overhandigd door de heer Johan van Vulpen van Concepts Companies, dat verschillende formules biedt aan ondernemers in de verf-, woondecoratie- en meubelbranche. De Heer: "Ik was eigenlijk al ver geten dat ik het had ingevuld. Het kwam echt als een verras sing, ik ben er erg blij mee." Zevenhuizen - Tot haar grote verrassing kreeg mevrouw Wil de Heer vrijdag 15 februari bij Versprille Verf en Behang een wooncheque ter waarde van 500 euro uitgereikt. In het kader van een landelijke actie van de franchise organisa tie Verf en Wonen' waarbij Ver sprille is aangesloten, waren er kaartjes uitgereikt aan de klan ten. Daarop kon men aangeven

Hart van Holland | 2008 | | pagina 31