Zevenhuizen- Gemeente PLAN HERINRICHTING RDMGVAARTRfVRK GEREED WERKZAAM VIN IK FABRK3ÜSSTRAAT ZEVENHUIZEN Ka ded Wethouder Kreftlaan OPNIEUW BEVOIi EC BORSTKANKER IN ZEVENHUIZEN Inburgeren in ZeuenhuizenMoerkapefle Kbmnldp^cnidei^ciieiding uitgereikt Ordening SIPIJB i, i-iii.ui -i iitf kvi M i w;//i a in Bekendmaking Wet milieubeheer Aanvragen bouwvergunning Bouwvergunningen: BESLUITEN ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENING Hart van Holland 20 februari 2008 Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl j^^^^ENHUIZE^OERKAPELLE.NL WEEK 8 Het plan voor de herinrichting van het Ringvaartpark is op basis van de inbreng van omwonenden en belangstellenden aangepast Na het uitzetten van de paden kan nu ook beplant gaan worden. Omwonen den zijn inmiddels rechtstreeks geïnformeerd. Er komt een gevarieerde beplanting waarin veel aandacht voor struiken en bomen die in alle seizoenen mooi zijn: veel bloesem en besdragers en herfsttinten. Volgens planning kan het park op 1 mei weer in gebruik genomen worden. In de hal van het gemeentehuis hangt een nieuwe tekening waarop te zien is hoe het park eruit gaat zien (be plantingsplan). Of kijk op www.zevenhuizen-moerfcipeile.nl /A& 5^4 ij Op 22 februari start Bam Wegen BV met werk zaamheden aan het riool in de Fabriausstraat Er zullen opbrekingen zijn. De werkzaamheden gaan ongeveer drie weken duren. Dit betekent dat het kruispunt nabij de Staringstraat - Fa briausstraat tot aan het kruispunt Perkstraat - Fabriausstraat voor circa 3 weken afgesloten zal zijn. De Perkstraat en de Staringstraat zullen dan alleen via de Boutenstraat en Multatulistraat bereikbaar zijn. Op 29 januari 2008 heeft de gemeenteraad ingestemd met de renovatie van een gedeelte van de Wethouder Kreftlaan in Zevenhuizen. Nieuwe bestrating, beplanting, verlichting, betere afwatering en nieuwe verkeersveilig- heidsmaatregelen zijn opgenomen in het renovatieplan, dat naar verwachting in het najaar wordt uitgevoerd. Vooruitlopend op de planvorming en uitvoe ring is het noodzakelijk een aantal bomen in het renovatiegedeelte Wethouder Kreftlaan te kappen. Het betreft de bomen aan de Wet houder Kreftlaan 1 t/m 35. Betreffende bomen veroorzaken momenteel overlast De bewoners hebben er onder meer last van: dat de verharding van het wegdek wordt opgedrukt; dat de bomen mogelijk schade aan woning of erfafscheiding veroorzaken; dat de bomen licht wegnemen uit de woon kamer. De overlast komt doordat in het verleden de bomen zijn geplant op plaatsen waar dat ei genlijk niet kan. Het kappen van deze bomen gebeurt eind februari of begin maart 2008, indien de weersgesteldheid dit toe laat. De renovatie van een gedeelte Wethouder Kreftlaan zal in het najaar van 2008 plaats gaan vinden. Nadere informatie? Afdeling Openbare Werken, dhr. H. Stegeman (di, wo, do) of dhr. R. Landman (ma, vr), tel 0180637777 Op 28 februari aanstaande start in Zeven huizen opnieuw het Bevolkingsonderzoek Borstkanker. Elke vrouw van 50 tot en met 75 jaar in Zevenhuizen ontvangt daarvoor een schriftelijke uitnodiging. Het onderzoek vindt plaats in de "mammobiel" op het plein voor het gemeentehuis aan de Dorpsstraat Borstkanker vroege opsporing vergroot de genezingskans Borstkanker is nog steeds de meest voorkomende vorm van kanker bij vrouwen: elk jaar wordt bij ongeveer 10.000 vrouwen in ons land borstkanker geconsta teerd. Hoe eerder de ziekte wordt ontdekt hoe groter de kans is op succesvolle behandeling en genezing. Door het bevolkingsonderzoek kan de ziekte bij vrouwen al vroegtij dig wor den opgespoord en zal het aantal vrouwen dat geneest toenemen. Het is dus van groot belang dat zoveel mogelijk vrouwen van 50 tot en met 75 jaar aan het onderzoek deelnemen! Aan het onderzoek zijn voor de vrouwen geen kosten verbonden. Vanaf 1 januari 2007 is er een nieuwe wet in Nederland, de Wet Inburgering. In deze wet staat het volgende. Alle mensen die in Nederland zijn komen wonen, zijn verplicht de Nederlandse taal te leren. Ook moeten zij weten wat voor land Nederland is. Als u Neder lands spreekt, kunt u meedoen in de samenleving. U kunt contact maken met andere mensen. Het is ook mak kelijker om werk te vinden. Dat is goed voor Nederland, maar ook goed voor u. Inburgeren, dat doet u voor u zelf. Speciaal voor het inburgeren is er een website ontwikkeld om deze 'inbur- geraars' meer informatie te geven over het inburgeringsproces in de 12 gemeenten die onder het Interge meentelijk Samenwerkingsorgaan Midden-Holland vallen, waaronder ook onze gemeente. Deze speciale website is bereikbaar via de website van onze gemeente. Dus kijk op www.zevenhuizen-moerkapelle.nl en klik op de button. Op 16 februari 2008 is ter gelegenheid van het 40jarig bestaan van de Vogel vereniging "Zang en Kleur" te Zevenhuizen aan de heer JX). van den Berg een Koninklijke onderscheiding uitgereikt door loco-burgemeester De Jong. De heer Van den Berg is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. De heer Van den Berg is reeds 40 jaar actief binnen de Vogelvereniging, waar van 22 jaar voorzitter en 9 jaar bestuurslid. Daarnaast verdient zijn inzet en betrokkenheid bij het tot stand tomen van het nieuwe clubgebouw in 2005 alle waardering. Met de thermostaat laag, het zonnetje buiten en een trui binnen was de Warme Truiendag aangenaam voor wie er aan deelnam. VERGUNNING Burgemeester en wethouders hebben de volgende vergunning verleend: CA Bregman: oprichtingsvergunning voor een akker bouwbedrijf boomkwekerij op het perceel Bredeweg 162,2761 KC Zevenhuizen. Dit besluit kunt u vanaf 21 februari tot en met 4 april 2008 inzien bij de gemeente Zevenhuizen-Moerka- pelle. Binnen deze termijn kunt u beroep tegen een besluit instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA Den Haag. Een besluit blijft van kracht wanneer u beroep instelt, tenzij u een voorlopige voorziening aanvraagt bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. In beide gevallen moet u een bepaald bedrag (griffierecht) betalen. Beroep kan worden ingesteld door: belanghebbenden die eerder zienswijzen hebben inge bracht over een ontwerpbesluit; belanghebbenden die het niet eens zijn met de wijzigingen ten opzichte van een ontwerpbesluit; belanghebbenden die redelijker wijs niet in staat waren hun zienswijzen in te brengen over een ontwerpbesluit. Inzage Voor inzage en informatie kimt u tijdens kantoor uren terecht in het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen (telefoon 0180637777). Voor inzage buiten kantooruren kunt u een afspraak maken. Deze bekendmaking, met bijbehorende stukken, staat ook op de website van de Milieudienst Midden-Holland, wwwmilieudienstmiddenholland.nl. 1111111(^111 Nieuwe ronde in Zevenhuizen Het bevolkingsonderzoek is bestemd voor vrouwen van 50 tot en met 75 jaar. Alle vrou wen in die leeftijdsgroep krijgen elke 2 jaar een schriftelijke uitnodiging. Elke vrouw ontvangt de uitnodiging enkele weken voordat ze aan de beurt is. Het onderzoek heeft plaats in een mobiele onderzoeksruimte, de zogenaamde mammobiel, hl Zevenhuizen komt de mam mobiel evenals bij vorige rondes weer te staan: op het plein voor het gemeentehuis aan de Dorpsstraat In de periode van 7/2/2008 t/m 14/2/2008 zijn de volgende aanvra gen om vergunningen binnengekomen: Oranjestraat 10,2751 BH Moerkapelle, veranderen bedrijfspand (BR/2008/0005) De Bonk 17,2761 EG Zevenhuizen, plaatsen schuur (BL/2008/0006) Bredeweg 158, 2761 KC Zevenhuizen, nieuwbouw woning (Bl/2008/0005); Wilhelminastraat 20,2751 BM Moerkapelle, plaat sen dakkapel achterzijde (BL/2008/0007) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een vergunning is verleend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. Voor de volgende plannen is vergunning verleend: Verzonden: 12/2/2008 Dorpsstraat 200,2761AJ Moerkapelle, vernieuwen gevelreclame (BR/2007/0083) Wilhelminastraat 14, 2751 BM Moerkapelle, veigro ten berging (BL/2007/0044) Dorpsstraat 18, 2761 AE Zevenhuizen, vergroten woning achterzijde (BL/2008/0002) Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aanteke nen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezen ding/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de voorzieningen- rechter van de Rechtbank te 's-Gravenhage, Postbus 20302,2500 EH Den Haag. Vrijstelling ex artikel 19.1 WRO tb.v. de aanleg van provinciaal fietspad 96 te Moerkapelle Burgemeester en. wethouders maken bekend, dat door Gede puteerde Staten van Zuid-Holland medewerking is gevraagd voor een vrijstellingsprocedure tb.v. het aan te leggen fietspad 96 nabij de Noorddijk in Moerkapelle. Het gemeentebestuur is voornemens om aan dit verzoek medewerking te verlenen. Het provinciale fietspad past in het voorontwerp van het nieuwe bestemmingsplan Tweemanspolder/Wilde Veenen. Om de voortgang van het project te borgen is derhalve een vrijstellings procedure noodzakelijk. Het ontwerpbesluit en de daarop betrekking hebbende stukken liggen miv. donderdag 21 februari 2008 gedurende 6 weken tijdens de openingstijden van het gemeentehuis voor een ieder ter inzage bij de afdeling VROM, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. Tijdens de terinzagelegging kan een ieder naar keuze mondeling of schriftelijk zienswijzen indienen bij burgemeester en wet houders. Mondelinge zienswijzen kunnen naar voren worden gebracht bij de afdeling VROM, tel. 0180637735. De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle heeft besloten de navolgende vergunning te verlenen aan: NNFC voor het houden van tweewekelijkse zwemtrainingen met Newfoundlanders van 23-3-2008 tot en met 289-2008 van 900 uur tot 13:00 uur aan de Zevenhuizerplas te Zevenhuizen. In de periode van 20 juli tot 24 augustus 2008 wordt niet getraind. Bezwaar verleende vergunning U kunt bij de burgemeester binnen 6 weken na verzending van de beschikking aan de aanvrager, een bezwaarschrift indienen als u direct belang heeft bij de verleende vergunning. U kunt bij spoedeisend belang ook een voorlopige voorziening aanvragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Den Haag, bereikbaar via postbus 20302,2500 EH Den Haag. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Publiekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdaa van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie

Hart van Holland | 2008 | | pagina 4