AANSLUITING BIJ ERA: GOEDE AANVULLING /ffAKL A AVv^W Era Geschiedenis Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 20 februari 2008 pagina 5 Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO ERA Zevenhuizen - De vertrouwde wit met lichtblauwe bordjes van Perdijk Makelaardij zijn sinds vorige week verdwenen uit het dorpsbeeld van Zevenhuizen. Alle borden van de makelaar zijn in één dag vervangen door de kenmerkende rood-wit-blauwe borden van Era. Perdijk Makelaardij heet vanaf nu Perdijk Era Makelaardij. Door Geertrude Verweij Nieuwe stap "Het is geen overname, het is een toevoeging", benadrukt Nico Per dijk. "Iedere Era makelaar is een zelfstandige ondernemer. We hebben ons alleen aangesloten bij de franchise organisatie Era." Voor de naamsbekendheid was het niet nodig. De naam Perdijk is een begrip in Zevenhuizen en omstreken. Toch was het voor de makelaardij tijd voor een nieuwe stap. "De consument vraagt heel veel Era is een samenwerkingsver band van kwaliteitsmakelaars, dat wereldwijd opereert. Era begon in 1971 in Amerika en is inmiddels in 28 landen actief. Wereldwijd zijn er meer dan 3.500 makelaars bij Era aange sloten. In Nederland zijn dat er ruim 175, die allen ook NVM makelaar zijn. Het uitgangspunt van Era is dat de makelaar "actief naar zijn markt toegaat en meer mar keting pleegt dan anderen ten behoeve van zijn opdrachtge vers die hun woningen bij hen in verkoop hebben gegeven", aldus de Era website. Door de intensieve samenwer king tussen de verschillende en wij willen aan die vraag vol doen. We zijn een full service makelaarskantoor. We leveren diensten voor het hele traject van de inverkoopname van het huis tot de afwikkeling bij de notaris. Het is belangrijk om ieder pand zo goed mogelijk in de markt te zetten, maar de huidige markt is best lastig. Door de contacten die Era ons als landelijke organisatie biedt, kunnen we de klanten nog beter van dienst zijn. Era biedt ons bovendien allerlei extra ge reedschappen om de woningen nog beter in de markt te zetten." makelaars in het land en lande lijke acties als de Open Huizen Route, kunnen Era Makelaars een groter publiek bereiken en daardoor de verkopers beter van dienst zijn. Daarnaast biedt Era de aangesloten makelaars meer dan 40 unieke diensten voor kopers en verkopers. Zo is er op de website de mogelijk heid een "Era voor mij"-account aan te maken, waar men een persoonlijk zoekprofiel aan kan maken of gemakkelijk informa tie kan verkrijgen over de ver koop van de woning. Ook biedt Era een Kijkwijzer, die helpt bij het bezichtigen van een wo ning, de Bezoekwijzer, die helpt bij het verkoopklaar maken van de woning en de Woonwens- Landelijke acties De beslissing zich aan te sluiten bij de Era organisatie is niet van de ene op de andere dag geno men. Daar is een ruime bedenk tijd overheen gegaan. "Een paar jaar geleden heb ik met Marcel Meijer, een makelaar uit Bodegraven, een kantoor in Wad- dinxveen opgezet. Dat idee ont stond tijdens een vakantie, waar we merkten dat we op zakelijke gebied beiden behoefte hadden aan ondersteuning en uitwisse ling van kennis. Marcels kantoor in Bodegraven was al aangeslo ten bij Era. Het is bij hen de af spraak dat een tweede kantoor dan ook Era makelaardij wordt. Omdat het in dit geval om een sa menwerkingsverband ging, vroeg Era mij of ons kantoor in Zeven huizen zich ook wilde aansluiten. Dat wilde ik best overwegen, maar ik wilde eerst zien hoe het in Waddinxveen zou lopen. We hebben toen afgesproken dat ik binnen een bepaalde termijn zou beslissen." De aansluiting bij Era biedt veel voordelen, zowel voor de make laars zelf als voor de klanten. "Wat mij bijzonder aanspreekt is dat er vanuit Era een bepaalde structuur geadviseerd wordt in het verkoopproces. Die struc turele aanpak vind ik plezierig werken. Ook geeft Era de mo gelijkheid voor het volgen van praktijkgerichte cursussen. Niet alleen voor de makelaars, maar ook voor medewerkers in de bin nendienst. Zij krijgen cursussen waarin zaken behandeld worden als klantvriendelijkheid, het te woord staan van kandidaatko- Perdijk Makelaardij bestaat bijna 40 jaar en is een gevestig de naam in de omgeving van Zevenhuizen. Gerard Perdijk begon het makelaarskantoor in 1971 als van Dongen-Per- dijk Makelaardij. De opzet was heel bescheiden; zijn eerste huizen verkocht hij vanachter een bureautje in een slaapka mer van zijn woning aan de Burgemeester Klinkhamerweg in Zevenhuizen. Zijn inspan ningen waren succesvol en het bedrijf groeide. Na verloop van tijd verhuisde van Dongen-Per- dijk Makelaardij naar een kan toor achter het woonhuis aan de Tweemanspolder, waar kort daarna de naam werd gewij zigd in Perdijk Makelaardij. pers en het behandelen van ver koopopdrachten." "Wat ik ook heel plezierig vind zijn de landelijke acties. Zo heb ben we op 8 maart een landelijke open huizenroute. Als Perdijk Ma kelaardij organiseerden we wel een lokale versie daarvan, maar daarmee bereik je geen mensen buiten de regio. Omdat Era lan delijk werkt, verwachten we nu ook kijkers die uit andere delen van Nederland komen." Deze vergaande samenwerking is ook een groot voordeel voor indi viduele klanten. "Stel dat iemand die op de Ve- luwe woont op zoek is naar een huis hier in het westen. Die per soon kan dan in zijn eigen regio bij een Era makelaar binnenlopen Gerards zoon Nico begon zijn loopbaan bij de makelaardij in 1988, toen nog gewoon in loondienst. Een jaar later, in 1989, verhuisde het kantoor naar een ruimer pand, centraal gelegen aan de Dorpsstraat. In 1999/2000 nam Nico Per dijk het bedrijf officieel over van zijn vader. Gerard Perdijk is inmiddels gepensioneerd, maar nog steeds actief in het bedrijf. In de loop der jaren breidde het personeelsbestand zich uit. Inmiddels telt het kantoor behalve vader en zoon Perdijk nog één assistent-makelaar en vier binnendienst medewerk sters. Ook Nico's dochter Susan werkt enkele uren per week in het familiebedrijf. en om informatie vragen. Mijn collega brengt die klant dan in contact met mij. Andersom werkt dat net zo. Als iemand van hier op zoek is naar een huis buiten de randstad, kan ik hem in contact brengen met een collega in de betreffende streek. Voor de klant biedt dit zekerheid. Hij kiest voor de kwaliteit van een Era makelaar en weet wat hij kan verwachten, ook in een andere regio." De proeftijd in Waddinxveen leid de tot een positieve beslissing. "Na anderhalf jaar in Waddinx veen tot in volle tevredenheid met Era gewerkt te hebben, ben ik tot de conclusie gekomen dat onze aansluiting bij Era een goe de aanvulling zal zijn. Dit is goed nieuws voor de consument in Ze venhuizen."

Hart van Holland | 2008 | | pagina 5