1 1 11 I 4 m r i 1 1 N M v 1 AAN TAFEL BIJ GEERT EN MARLOES BEVOLKINGSONDERZOEK BORSTKANKER 'ONS VERLEDEN' ZATERDAG OPEN Él aM 7FVFNHÏÏIZEN-M0ERKAPELLE1 Eerste try-out 'De Mond Volgroot succes VOORLEZEN BIJ DIKKIE DIK Fietsen in Nieuw-Zeeland WAAR KOMT MELK VANDAAN? Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 20 februari 2008 pagina 9 Door Geertrude Verweij Zevenhuizen - Bij de try-out van een nieuw concept weet je nooit wat je te wachten staat. Toch bleek een groot aantal mensen bereid dat risicio te nemen. De allereerste aflevering van talkshow 'De Mond Vol' speelde op zondag 17 februari voor een uitverkochte zaal in de pub van dorpshuis Swanla. Rapper Pepster verzorgde de ope ning en daarna volgde een afwis selend en boeiend programma. Aan tafel bij presentatoren Geert van der Burg en Marloes Pet zaten drie gasten. Inge Dalderop, een van de sleutelfiguren van het vrij willigerswerk in het theater lichtte een tipje van de sluier op over het programma van het volgende sei zoen. "We krijgen meer muziek en veel cabaret", aldus Inge. Met Koen Gouweloos werd ge sproken over zijn passie voor jagen en het negatieve beeld dat het pu bliek daarvan heeft. Gouweloos: "Het draait niet om het doodschie ten alleen, net als voetbal veel meer is dan alleen een doelpunt." De derde gast was volleyballer Christian van der Wel, hoofdaan valler in het team Ortec Rotter- dam-Nesselande. De 30-jarige Van der Wel is sinds enige jaren prof speler en is hoofdaanvaller. "Maar dat komt eigenlijk omdat ik niet goed kan passen", was zijn be scheiden uitleg. Goed Gebekt, Regi-ootje en Neusje Op De interviews werden afgewisseld met vaste rubrieken. Zo verzorg de Gerard Baay in 'Goed Gebekt' een gesproken column waarin hij in spitse bewoordingen de onbe kendheid van Zevenhuizen aan de kaak stelde. Ook werd een fimpje n Garnaal, champignon, ganzenborst. Zevenhuizen - Het Bevolkingson derzoek Borstkanker gaat op don derdag 28 februari van start. Elke vrouw van 50 tot en met 75 jaar in Zevenhuizen ontvangt hiervoor een schriftelijke uitnodiging. Het onderzoek heeft plaats in een mo biele onderzoeksruimte die komt te staan op het plein voor het ge meentehuis aan de Dorpsstraat. Borstkanker is nog steeds de meest voorkomende vorm van kanker bij vrouwen. Hoe vroeger de ziekte wordt ontdekt, hoe groter de kans is op succesvolle behandeling en genezing. Door het bevolkingson derzoek kan de ziekte bij vrouwen al vroeg worden opgespoord en zal het aantal vrouwen dat ge neest toenemen. Het is dus van groot belang dat zoveel mogelijk vrouwen van 50 tot en met 75 jaar aan het onderzoek deelnemen. Dit bevolkingsonderzoek, waaraan voor de vrouwen geen kosten ver bonden zijn, in de regio georgani seerd door de Stichting BoBWest, de GGD Zuid-Holland Noord en de gemeenten. Ook het gemeentebe stuur van Zevenhuizen is daar dus bij betrokken. Het gemeentebe stuur vindt dat het bevolkingson derzoek een belangrijke bijdrage levert aan de bescherming van de gezondheid van de bevolking en adviseert de vrouwen dringend zich te laten onderzoeken als zij de oproep ontvangen. Voor meer informatie: op werkda gen tussen 09.00 en 14.00 uur op 0900-262 9378 (lokaal tarief). Dat geldt ook voor vrouwen die ver hinderd zijn of om een dringende reden hun afspraak willen verzet ten. Oud Verlaat/Zevenhuizen - Bij peuterspeelzaal Dikkie Dik werd op woensdag 23 en vrijdag 25 januari voor gelezen door een heuse voorleesoma. Aan de hand van een vertelkastje werd voorgelezen uit het boek 'Kleine muis zoekt een huis'. De kinderen mochten ook hun eigen lievelingsboek meenemen, waar de voorleesoma uit voorlas terwijl de kinderen gingen kleuren. De vestiging van bibliotheek de Groene Venen in Ze venhuizen is nog op zoek naar 55-plussers die zich wil len aansluiten bij de voorleesgroep. Zevenhuizen - Het historisch cen trum Ons Verleden is zaterdag 23 februari voor het publiek geopend. Te bezoeken is de tentoonstelling 'Oud Zevenhuizen-Moerkapelle bekijkt jong Zevenhuizen-Moerka pelle'. Hoe gingen vorige generaties naar school? En hoe bracht men de scha mele vrije tijd door? OP dit soort vragen vindt de bezoeker zaterdag ongetwijfeld een antwoord. Op de bovenverdieping van het museum is een tentoonstelling te bezoeken over de molens met on der andere de geschiedenis rond de Rotte en de thematentoonstel ling over het waterschap Rijnland en in de filmzaal maakt de bezoe ker kennis met 'De boerderijen van Van zuilen'. Het museum aan de Tweemans polder 15 is geopend van 13.30 tot 16.00 uur. ledereen is welkom. Voor meer informatie: Johan@bo- venmolen.nl of 06-53385372. Informatie en onthullingen... vertoond waarin Marloes Pet en Anoek Smits van theatergroep 'Zoet!' plaatsgenoten in het 'regi- ootje' namen. Het publiek werd ook bij de show betrokken. Op een kaartje mocht men een 'te gekke vraag' inleve ren. Aan het eind van ieder inter view werd een vraag uit een grote kom getrokken. Ook was er een in teractieve quiz, waarbij het al dan niet opzetten van een rode clown sneus als middel om antwoord te geven diende. Tijdens de hele show dreven heer lijke geuren van de kookplaat van Gert Westerik. De nieuwe be heerder van dorpshuis Swanla wil "langzaam opbouwen naar een meer culinaire belevenis" in en om het theater. De hapjes die hij ser veerde waren daar in ieder geval een goed voorproefje van. Live zang tijdens en na de show werd verzorgd door Marije Scho- newille die begeleid werd door Ernst de Vogel op de piano en Hat- tem van der Burg op de gitaar. Al met al was dit een geslaagde eerste editie van de talkshow, waarvan na afloop het publiek nog lange tijd de mond vol had. De volgende tryout vindt plaats op zondag 16 maart. Van 16 januari tot en met 6 maart fietsen Jan Ottevanger en Jan Heemskerk door Nieuw-Zeeland. In Hart van Holland doen zij verslag van hun reis We gaan met de bus van Eketahuna naarTaupo, een hele zit, zo'n 300 kilometer. Hier logeren we bij de Nederlanders Ton en Corry Berg. Heel vroeg wekt Corry mij, ze had me namelijk een prachtig schouw spel beloofd als het weer goed zou blijven. En ja hoor: de Waikato River is gehuld in een mistdeken en de daarachter gelegen berg Tauhara omgeven door een aura van door de mist komende zonne stralen. Marvellous! Na het ontbijt gaan vie met de auto naar de Waikato River om per kajak stroomafwaarts te peddelen richting Huka Falls. Tussen de rotsen door over het stromende water, geweldig! Onderweg komen we langs een bungyjump punt, waar net een meisje vanaf springt, tot haar middel in het water verdwijnt en weer bovenkomt aan het elastiek. Verder door stroomversnellingen met diverse kleu ren blauw water, tot het op de rotsen gelegen huis van Ton en Corrie. Hier kan je aan de andere kant afmeren bij het thermale water (circa 38 graden), dat in de rivier komt. Een aparte ervaring om in dit naar zwavel ruikende water te liggen. De volgende dag brengen we Jan H. naar de bus richting New Plymouth, waar hij familie gaat bezoeken. Over een aantal dagen zien we elkaar weer in Pungarehu. Alleen verder dus. Via de "Forgotten World Highway" die zijn naam eer aandoet, trap ik naar Whangamomona. Mijn vrouw zegt wei eens dat ik in mezelf zit te kletsen. Nou dat doe ik nu dus helemaal, niemand die me hoort! Oud Verlaat/Moordrecht - Groep 3/4 van basisschool 0e Nessevliet bracht donderdag 14 februari een be zoek aan melkveehouderij 't Hout in Moordrecht. In het kader van het project gezonde voeding mochten de kinderen een kijkje nemen in de koeienstal. Ze leer den er hoe de koe melk geeft en wat er allemaal van gemaakt wordt. Ook mochten ze de verse melk proe ven en kregen de kinderen melk mee om op school Pannenkoeken te kunnen bakken. Het werd een ge zellige en leerzame dag; de pannenkoeken smaakten heerlijk... Nog een dag later steekt onderweg naar Dawson Falls een fikse wind op, natuurlijk pal op kop, met heel lastig klimwerk erbij. Aangekomen bij het Visitors Centre wan del ik tussen met mos begroeide bomen en de varens over een heel -smal paadje met gladde treden naar de waterval. De reis van de Jannen is van dag tot dag te volgen via http://reislog.riksja.nl/NZfietsen2JJ/

Hart van Holland | 2008 | | pagina 9