IEDEREEN KAN LEREN OMGAAN MET DE COMPUTER DE NESSEVLIET WERKT AAN GEZONDHEID KRIEBELS IN JE BUIK IN DE GYMZAAL OPBRENGST COLLECTE AMNESTY INTERNATIONAL Raad van State - rechtszitting GEMEENTE KRIJGT GEEN VAT OP RUZIEMAKENDE BUREN Vrijwilligers gezocht KOFFIEOCHTEND IN HERVORMD CENTRUM Turninstuif Eendragt-kinderen pagina 12 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 27 februari 2008 Zevenhuizen - De collecte van Am nesty International, die van 10 tot en met 16 februari in Zevenhuizen werd gehouden, heeft 1163,74 euro opgebracht. Het was de zesde keer dat men senrechtenorganisatie Amnesty International een landelijke col lecte hield. De collecte is voor Am nesty van groot belang. De men senrechtenorganisatie is volstrekt onafhankelijk en voor haar werk grotendeels afhankelijk van giften van particulieren. Amnesty dankt de 15 collectanten in Zevenhuizen en de gevers voor hun bijdrage. Den Haag/Zevenhuizen-Moerka- pelle - De Raad van State moet knopen gaan doorhakken in een conflict tussen twee families aan de Vlietkade in Oud Verlaat. Af gelopen week bleek bij de Raad in Den Haag andermaal dat de kemphanen hun ruzie tot voor de rechter willen uitvechten. "Dit is toch een ideale zaak om via bemiddeling op te lossen", be toogde raadsvoorzitter D. Slump. "Je zult uiteindelijk toch als bu ren vreedzaam verder moeten leven." Maar zijn voorstel werd vlot afgewezen. Een rechterlijke uitspraak moet het conflict nu beëindigen. Maar het is de vraag of de verliezer zich daarbij zal neerleggen. Eerder al deed de gemeente meerdere ver geefse pogingen om de ruzie te sussen. Maar volgens gemeente woordvoerder A. de Vries is het onbegonnen werk gebleken. Met bedreigingen, smaad en peste rijen maken de buren elkaar het leven zuur, aldus De Vries. Zijn pleidooi om elkaar enige ruimte te geven, vond geen gehoor. De ene buur wil dat de gemeente een einde maakt aan enkele il legale bouwsels op het terrein van de andere buur. Die verdient daar zijn brood met het houden van paarden. En de ander heeft zijn buurman een vertraging be zorgd in de verbouwing van zijn monumentale boerderij. Zijn be zwaar tegen de verbouwing le verde automatisch een bouwstop op, omdat de regels nu eenmaal zo zijn. De gemeente wilde aanvankelijk niets doen tegen de illegaal ge bouwde schuur, omdat die er al heel lang staat en niemand tot last is. De buurman vindt overi gens van wel. Hij meent ook dat de paarden die daar rondlopen, beletten dat er in de directe om geving kan worden gebouwd aan de monumentale boerderij. Binnen een bepaalde afstand tot agrarische activiteiten geldt een bouwverbod, stelt hij. Volgens woordvoerder De Vries is dat onzin. Die regel zou hier helemaal niet gelden. Ook de be stuursrechter heeft dat bezwaar al afgewezen, zegt De Vries. Des ondanks werd de gemeente door de bestuursrechter gedwongen om op te treden tegen de illegale bouwsels. Er volgde een dwangsom. De Raad van State moet nu in hoger beroep beoordelen of die straf terecht is gegeven. De andere buurman heeft de Raad gevraagd om de bouwstop onge daan te maken, zodat hij verder kan gaan met de verbouwing. De Raad doet over zes weken uit spraak. Zevenhuizen - Kinderen laten ken nismaken met turnen op school. In samenwerking met gymnastiek vereniging O.S.S. hield basisschool de Eendragt een turninstuif voor de kinderen van groep 3 en 5. De kinderen konden zich uitleven op de familieschommel - een om gekeerd trapezium in de ringen, de wipwap - een omgekeerde bank op een opgerolde dikke mat, touwklimmen, acrobatische toeren uithalen op de evenwichtsbalk, bergbeklimmen aan het wandrek met een touw als houvast en wie durfde, kon zich wagen aan een tipsalto met trampoline op de dik ke mat. "De turninstuif past binnen sport- stimulering; bewegingsonderwijs op school slaat zo een brug naar sporten in verenigingsverband", legt leerkracht Simone van Bok- kem uit. "OSS reageerde heel enthousiast op mijn vraag om mee te werken Oud Verlaat - Op basisschool De Nessevliet werd donderdag 21 febru ari, na vele inspanningen van juffen, meesters en kinderen, het thema 'gezondheid' afgesloten. Voordat het project gepresenteerd werd aan ouders en andere belangstellenden, brachten de groepen 1 en 2 en 3 en 4 een bezoek aan de supermarkt in Nesselande. Door Geertrude Verweij Zevenhuizen - De computer is inmiddels zo ingeburgerd in het dagelijks leven, dat iedereen er mee te maken krijgt. Voor ouderen is dat vaak lastig. Toch is het ook voor hen belangrijk met de computer te leren werken, bijvoorbeeld om foto's van kleinkinderen via de mail te kun nen ontvangen. Daarom vond Kees Smorenburg dat het tijd werd om in zorgcentrum de Zevenster een computerruimte in te richten. Smorenburg: "Het begon allemaal toen ik in juni in de cliëntenraad opperde dat het wel leuk zou zijn als we in de Zevenster een inter netcafé zouden krijgen. Directeur Wim Ansen ging daar meteen posi tief op in en daarna heb ik het plan niet meer losgelaten." Op zijn aandringen ging men kij ken bij de Ronssehof in Gouda, waar een dergelijke voorziening aanwezig was. "Daar hebben we wat voorlichting gehad en toen is het echt gaan rollen. De laatste paar maanden hebben we het uit de grond gestampt." Gesponsord Smorenburg wil met name Cor Strijdhorst noemen als uitvoeren de kracht. "Ik ben de coördinator geweest. Ik heb gezorgd dat al les gaat lopen. Cor heeft het ont werp gemaakt en met hulp van Rob Bergkotte en Jan Groen alles in elkaar gezet en de hele ruimte aangekleed." Met behulp van sponsoring wer den tafels, stoelen en computers aangeschaft. "Het bedrijf dat in de Zevenster het onderhoud van de computers verzorgt, heeft ons een computer gegeven. De stichting Vrienden van de Zevenster heeft ons een be drag beschikbaar gesteld en er was iemand die tijdens de Vierdaagse geld voor ons heeft opgehaald." Opening Op 3 maart wordt wordt de com puterruimte officieel geopend. Be woners van het zorgcentrum en de aanleunwoningen kunnen vrijblij vend binnenlopen. "Mensen kun nen even rondkijken en meekijken met andere bewoners die al bezig zijn. En als ze belangstelling heb ben, kunnen ze een afspraak ma ken met een van de vrijwilligers om ook hulp te krijgen, ledereen kan leren omgaan met de computer." Vrijwilligers gezocht Smorenburg en Strijdhorst zullen Zevenhuizen - In het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat 156 wordt donderdag 6 maart een koffieochtend gehouden. Tine Visser spreekt over 'Vrouwen in relaties: oma's, moeders, dochters'. Aanvang 9.30 uur. Er is kinderoppas aanwezig. Voor meer informatie: 0180-631289 of 0180-632555. Zelf de boodschappen scannen. Project 'bewegen' De turninstuif sluit aan op het the ma 'bewegen'. Dit was het onder werp van het schoolbrede project op de Eendragt van de afgelopen weken. In dat kader zijn de leerlin gen naar de tentoonstelling 'Alles beweegt' in de Kunsthal geweest, waarin kunstenaar Jan Tinguely in beeld brengt hoe dingen, appara ten en raderen kunnen bewegen In de klas werd het thema vertaald naar molens, drijven en zinken, kettingreacties, et cetera. Er werd een bezoek gebracht aan een tra ditionele korenmolen, er werden molens gemaakt in een techniek circuit, molenaarsbrood gebakken; alle vakken staan in het teken van molens. De kinderen waren enthousiast en hadden nog uren door willen gaan. Brigitte, groep 5: "Of het leuk was? Nee, het was té leuk!" Daar werden eerste de lege fles sen ingeleverd en mochten de leerlingen een kijkje nemen achter de schermen. Vervolgens werden boodschappen gedaan voor de lunch. Voor het afrekenen van de boodschappen mochten sommige kinderen, met hulp van de super marktmanager, plaats nemen op de stoel van de caissière om zelf de boodschappen te scannen. Projectavond 's Avonds was de projectpresen tatie; overal op school was iets terug te vinden over gezondheid. In groep 1&2 was een markt na gebouwd. In groep 3&4 werden zelfgemaakte appelmoes en hap jes aangeboden. Op diverse wijzen was de aandacht voor de schijf van 5 in de klas terug te vinden. Ook Cor Strijdhorst (links) en Kees Smorenburg, op zoek naar meer vrijwilligers. in eerste instantie zelf de senio ren gaan helpen, maar zoeken nog meer vrijwilligers. "Dat hoeven geen mensen met een speciale op leiding te zijn. We zoeken iemand die thuis ook een computer heeft en daar een beetje mee kan wer ken. En het moet iemand zijn die veel geduld heeft om dingen uit te leggen en steeds opnieuw voor te doen." Er is in het zorgcentrum op alle gebieden een tekort aan vrijwil ligers. "Dat is erg jammer, want daar drijft zo'n instituut toch op Het zou geweldig zijn als er meei mensen bereid waren een paar uui per week te helpen." De computerruimte bevindtzich op de eerste verdieping van het zorg centrum en is geopend op maan dag- en vrijdagochtend van 10.OC tot 12.00 uur en op woensdagmid dag van 14.00 tot 16.00 uur. en ik denk dat dit niet de laatste keer is." kon men er ideeën opdoen voor een gezonde traktatie waarvoor de kinderen eerder deze week zelf suggesties hadden aangedragen. Met één stap over de drempel stap te men in groep 5&6 in het 'Kook Restaurant; hier werden gerechten aangeboden uit Frankrijk, Indo nesië, Japan, China, Italië en Ne derland. Alles was, soms met een beetje hulp van ouders, zelf klaar gemaakt. Na al dat eten werd er in groep 7&8 aandacht besteed aan beweging en de functie van hart en longen. Men kon er roeien op roeimachines, dammen, schaken en hockeyen Ook het BMI laten berekenen behoorde tot de moge lijkheden. Al met al een geslaagd project waarbij de kinderen op alle fronten veel geleerd hebben over gezondheid. Dikke pret op de familieschomrrd

Hart van Holland | 2008 | | pagina 12