1 RINGVAARTPARK KRIJGT BEETJE VORM OLDTIMERS EN ROLSCHAATSEN BIJ KOM IN DE KAS OP 5 APRIL TAM-TAM IN 'T REIGERB0S 'T REIGERBOS OP HET IJS WAT HEBBEN WIJ HET DAN GOED HÈ Fietsen in Nieuw-Zeeland ZEVENHÜIZEN-MOERKAPELLE B - - %lar m C' V - af WKSÊÊtHmÊmSmmmÊ Cabaret in theater Swanla pagina 14 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 27 februari 2008 Van 16 januari tot en met 6 maart fietsen Jan Ottevanger en Jan Heemskerk door Nieuw-Zeeland. In Hart van Holland doen zij verslag van hun reis. In Pangarehu vind ik Jan Heemskerk terug. Samen rijden we verder over een drukke Highway 3 langs Waitara, Motunui, Urenui. In Urenui vraag ik de weg naar een bed and breakfast. De dame zei dat we na een kilomter of zes een een zouden tegenkomen. Niet dus. We houden een pickup-auto aan. De chauffeur wil ons wel helpen en brengt ons naar de school van zijn kind om de weg te vragen bij de secretaresse van de school. Dit bleek een Nederlandse te zijn, die hier al 25 jaar woont. Karen stelde voor om de nacht bij haar en haar man door te brengen. Toni, de chauffeur van de pickup-auto, brengt ons met de fietsen in zijn laadklep naar het huis van Karen, zo'n 350 meter hoog. Wat een uitzicht op de North Taraniki Bight vanaf deze hoogte, en aan de andere kant een diepe vallei. Zo zitten wij onverwachts hoog en droog op een mooie plek. Met een wijntje erbij zitten we even later gezellig te kletsen. Karen's man John heeft diverse stukken land achter Whangamomona, waar van hij een deel wil verkopen. Dat gaat niet zomaar. Eerst moet onderzocht worden of het geen archeologische waarde heeft. De Maori's groeven vroeger hier in de streek bij wijze van bergplaat sen hele gangenstelsels, die nu cultureel erfgoed zijn. De volgende morgen zijn de weersvooruitzichten ronduit slecht: regen en storm uit het Noordoosten, precies waar wij heen moeten. Na twintig kilometer op de Highway komt Mount Messenger inzicht. De klim valt best mee. Boven begint het wel harder te regenen. We rijden verder langs de kust. Jammer van het weer, keiharde wind en regenflarden. In Awakino aangekomen, besluiten we om morgen verder te gaan, ook al is het nog maar vroeg op de middag. Het waait gewoon te hard, windkracht zes tot acht vol tegen,, gedurende 40,50 kilometer is wel wat te gek. De reis van de Jannen is van dag tot dag te volgen via http://reislog.riksja.nl/NZfietsen2JJ/ -r - - BPHSj -gsyr -V T' T r Zevenhuizen - In theater Swanla treden zaterdag 1 maart Ernesto Marcellino op, 'met bijwerking van Wilfried Finkers'. In hun streven naar een bijna-lee- fervaring laten Ernesto Marcel lino en Wilfried Finkers in 'Wat H hebben wij het dan goed hè!' het landleven over zich heenkomen. En het wordt gieren en brullen... Om dat achteraf alles leuker lijkt zijn ze maar achteraf gaan wonen. Wie hen bezig ziet zal vaak denken: wat hebben wij het dan goed, hè? Over de diepere inhoud van hun nieuwe voorstelling houden ze het kort en daar willen ze het bij laten. Hun vorige show kreeg uitsluitend lovende recensies, waaronder "Zelfspot en absurdisme: weerga loze voorstelling van Ernesto, Mar cellino en Wilfried", "Leuk in hun eenvoud", "'Opvolging Herman Finkers in goede handen", "Heer lijk slap geouwehoer" en "Stort vloed aan grappen." Te verwachten: droge humor van het duo, de hilarische optredens van de 'broer van', goed voor on geveer zo'n veertig procent van de teksten (eenzelfde percentage haalde Wilfried ook in de program ma's van Herman), de fantastische imitaties van Ernesto, de kolderieke erotische gedichten en het speelse contact met het publiek. Theater Swanla - zaterdag 1 maart - 20.15 uur. Voor meer informatie: www.dorpshuis.nl/theater. Zevenhuizen - Veel bedrijvigheid aan de kades van de Ringvaart, waar hard wordt gewerkt aan de herinrichting van het Ringvaart park. De paden worden uitgezet en er kan gestart worden met de beplanting. Een gevarieerde be planting, met veel aandacht voor struiken en bomen die het hele jaar mooi blijven. Het park kan op 1 mei weer in ge bruik worden genomen. Zevenhuizen - Kom in de Kas in Zevenhuizen steelt op zaterdag 5 april de show met oogverblinden de oldtimers. De glastuinbouwbe drijven aan het Oogstpad zijn niet alleen decor voor dit schouwspel. Aan dit pad gaan die dag van acht kassen de deuren open. Van 10.00 tot 17.00 uur kunnen belangstel lenden een kijkje nemen achter de schermen. Rolschaatsvereniging Rolling '90 verrast de bezoekers onderweg met bijzondere roi- schaatsdemonstraties. Kijk hoe het werkt! Er is van alles te zien in de kassen aan het Oogstpad: snij-anthuri- ums, grootbloemige snij-Cymbi- dium (orhideeën), bromelia's, sier- grassen, azalea's en tuinplanten, aardbeien, rozen, Skimmia en to maten. De diverse teelten maken Kom in de Kas aantrekkelijk voor bezoekers. Met het thema 'Kijk hoe het werkt!' doelen de organisatoren op werken en leren. De glastuin bouw biedt aantrekkelijke functies op uiteenlopend niveau. Ook de extra presentaties veraangenamen het bezoek. Zo geeft Eveline de Vos-Van der Vlugt een bloembind- college om 11.00, 13.00 en 15.00 uur bij kwekerij Oosterzon en is er een orchideeënshow bij kwe kerij Viitro. Op dit bedrijf zijn ook werkstukken van de kunstenaars van 'Rondje Kunst' te zien. Bij LKP Plants verzorgt de Decorumgroep een presentatie over potplanten Aardbeien en tomaten proe ven Bij het bedrijf van Koolhaas kun nen bezoekers aardbeien proeven en krijgen uitleg over biologische gewasbescherming en groene energie. In de moderne rozenkas van Spider Roses is te zien hoe een robot de tuinder werk uit handen neemt. Ook is hier een zogeheten WK-installatie (Warmtekrachtkop peling) te zien. In de glastuinbouw wordt sinds tientallen jaren veel geïnvesteerd in energiebesparing, onder meer in WK-installaties. De glastuinbouw loopt daarmee voor op. Hovenier Ed Plazier kookt in zijn buitenkeuken hapjes met verse kasproducten. De kinderen kunnen zich uitleven op een springkussen of een ritje maken op de rug van een pony. De live muziekshow van 'De aardbeienplukkers' maakt het feest compleet. De ondernemers en hun medewerkers en veel vrij willigers leiden de bezoekers graag rond over de bedrijven. Voor meer informatie: www.komindekas.nl Gratis pendeldienst Bezoekers kunnen hun auto par keren op de centraal gelegen par keerplaats in Zevenhuizen. Hier vandaan worden de bezoekers met bussen gratis naar de kassen gebracht. In het gebied liggen de kassen op loopafstand. Aan het eind van de kasroute stappen de bezoekers weer in de gratis pen deldienst terug naar hun auto. Zevenhuizen - De leerlingen van basisschool 't Reigerbos genoten vorige week van een djembé- voorstelling als aanvulling op het school cultuur project over Jungle Book en Djembé spelen. Op de muziek 'zet je beste beentje voor..' van Junglebook kwamen de muzikanten binnen ge marcheerd, vermomd als olifanten. De kleuters reageerden enthousiast toen zij zagen dat hun juf op de trommel speelde. Juf Marianne van der Burgt had speciaal voor dit project enkele ken nissen opgetrommeld: Annemieke Everaarts en djembé-leraar Morcoumba N'Diaye Rose, die di rect enthousiast reageerden. Ook de neef van Morcoumba, Serigne, speelde mee op de trom. Naast enkele nummers van Junglebook brach ten zij liederen en trommelmuziek uit Senegal ten gehore. Bij dit geslaagde optreden tikten en klapten de kinderen mee op het ritme van de Afrikaanse muziek. Zevenhuizen - Openbare basis school 't Reigerbos is de voor jaarsvakantie op een leuke ma nier begonnen. De groepen 7 en 8 gingen de donderdag voor de vakantie schaatsen in de Uit hof. Met behulp van ouders zijn de kinderen naar de ijsbaan ge bracht. De ouders konden zelf ook genieten van het schaatsen. Die middag werd bewezen dat de juffen en meesters nog wel een paar schaatslessen kunnen gebruiken. Het werd een erg ge zellige middag en op een paar valpartijen na is de middag zon der ongelukken verlopen.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 14