FLORA HAZENBR0EK WINT VOORRONDE V00RLEESKAMPI0EN DEFINITIEF ADVIES LOCATIE BREDE SCHOOL WINTERCONCERT CONCORDIA HEKSEN, LIEGBEESTEN EN WAT DAARMEE GEBEURDE PLASTIC LIEFDE SPEELT '3 ZUSTERS IN AFRIKA' Kleuters voeren de musical op ZONNIG ZUID WIL BRIDGEN BOSKOOP pagina 28 Boskoop - De stuurgroep Brede School adviseert het gemeen tebestuur om de Brede School te vestigen naast de Plataan. Uit onderzoek is gebleken dat deze locatie beter aansluit bij de uitgangspunten van het convenant dan de locatie aan de Puttelaan. De totale kosten en de termijn waarbinnen de Brede School naast de Plataan gerealiseerd kan worden, heb ben uiteindelijk de definitieve doorslag gegeven. De stuurgroep Brede School be staat uit vertegenwoordigers van de gemeente en bestuur ders van de Vereniging Prostes- tants Christelijk Onderwijs Bos- koop-Waddinxveen, Stichting Openbaar Primair Onderwijs Regio Alphen aan den Rijn en Stichting R.K. Basisonderwijs De Groene Waarden. De drie betrokken scholen, de Ichtus- school. De Brug en De Zeven sprong, maken onderdeel uit van deze regionale koepelorga nisaties. Na de informatieavond van 26 november 2007 is veel tijd ge ïnvesteerd om belangrijke on derwerpen als veiligheid, de centrumfunctie, de identiteit van de Brede School, het aan tal vierkante meters en derge lijke in relatie tot beide loca ties uit te werken. Hoewel uit onderzoek is gebleken dat de locatie naast de Plataan beter aansluit bij de uitgangspunten van het convenant dan de loca tie aan de Puttelaan, heeft dit niet direct geresulteerd in een voorkeur bij alle partijen voor één van beide locaties. De la gere kosten en het streven om een brede school voor 2010 te realiseren hebben uiteindelijk tot het advies geleid de Brede School naast de Plataan te vesti gen. Een goede en veilige inpas sing van de Brede School op die locatie staat daarbij voorop. Inmiddels zijn ook het func tionele programma van eisen en een plan voor de ontwik keling, beheer en exploitatie van de Brede School door de stuurgroep vastgesteld. In deze documenten is vastgelegd hoe de scholen hun eigen identiteit behouden en op welke vlakken ze samenwerken. Het functio nele programma van eisen, het beheerplan en het advies om de Brede School naast de Plataan te vestigen worden voorgelegd aan de gemeenteraad, die naar verwachting in april een besluit zal nemen. Boskoop - De christelijke muziek vereniging Concordia, een vereni ging die dit jaar 105 jaar bestaat, houdt vrijdag 7 maart haar jaar lijkse winterconcert in de Planta- riumhal aan de Italiëiaan 4 op het ITC terrein. Voor de pauze is het orkest te ho ren met onder andere 'Ross Roy' van Jacob de Haan en het Obli vion' van Astor Piazzolla. De slag werkgroep brengt onder andere 'Soundtrack Souvenir' en 'Groove Garden' van de andere slagwerk componist H.Schleiffert. Na de pauze brengt het orkest 'Les Misérables' en 'Two Worlds', Het winterconcert wordt afgeslo ten met de 'Final Celebration' van Hans Derks en 'Jericho' van William Himes. Het concert begint om 20.00 uur, de toegang is vrij. Na afloop wordt een deurcollecte gehouden ter be strijding van de kosten. Schrikkeljaarconcert Voorafgaande aan het wintercon cert speelt Concordia vrijdag 29 februari in het Zorgcentrum aan de Boezemlaan een 'Schrikkeljaar concert'. Deze luchtige muzikale happening begint om 19.30 uur en de entree daarvoor bedraagt 4,50 euro. Boskoop - Zonnig Zuid wil graag starten met een bridgeclub en on derzoekt of daar in Boskoop vol doende belangstelling voor is. De buurtvereniging heeft de intentie een club te starten voor begin nende bridgers. Er zijn minimaal 20 mensen nodig om een dergelij ke club te kunnen starten. De ver eniging verzoekt geïnteresseerden zich te melden bij N. Steensma, telefoon 612718 of bij M. van Trijp, telefoon 616143. problematiek, gebruikt om van een klassiek toneelstuk, de drie zusters van Tsjechov, een nieuwe voorstelling te maken; 3 zusters in Afrika. Wat gebeurt er wanneer Nederlanders terugverlangen naar huis terwijl ze het idee hebben vast te zitten in Afrika? Een tragikomische voorstelling over niet ingeloste dromen en verlangens, over onvermogen de sleur van het dagelijkse bestaan te doorbreken. Gebracht met veel vaart en humor. De voorstelling wordt gegeven in De Barg, Oude Wijk 11. Aanvang 20.30 uur, zaal open 19.30 uur.. De entree be draagt 8 euro. Voor meer informatie en reserve ringen (gewenst): info@debarg.nl of 0630-338769. Op het podium van basisschool De Brug aan de Populierenhof werd er woensdag 20 februari spannende momenten beleefd Boskoop - Op het podium van basisschool De Brug aan de Populie tnhof werden woensdag 20 februari spannende momenten beleefd. Vaders, moeders, opa's, oma's en overige familieleden waren uitgenodig te komen kijken naar de door groep 2 uitgevoerde musical 'Heksen, l|e9' beesten en wat daarmee gebeurde.... De regie was in handen van Ju Ellen. Boskoop - Na drie succesvolle voor stellingen in Rotterdam speelt Plastic Liefde zaterdag 1 maart de voorstelling '3 zusters in Afrika' in Boskoop. Regisseur Jolina Wessels heeft een actueel gegeven, integratie- Het is op de Populierenhof sinds ja ren een goede gewoonte om met de oudste kleuters een muscal in te studeren, leder jaarstaan de kinde ren 's morgens op het podium voor de generale repetitie. Ze acteren, dansen en zingen tot de vonken er van af spatten. Alle leerlingen van de school kijken deze ochtend naa het resultaat van het harde oefe- nen. Er kwam ook een groep Peü' ters van het kinderdagverblijf Tuinhuis'. Het ging heel goed en ie dereen genoot. De artiesten waren klaar voor de échte voorstelling ook die verliep uitstekend. Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 27 februari 2008 Door Marianne Fortuin Boskoop - In de bibliotheek aan de Babsloot werd woensdag 20 februari de voorronde gehouden voor de Nationale Voorleeswed- strijd. De deelnemers zijn leerlin gen uit groep 7 en 8 van het basis onderwijs, die vorig jaar herfst tot voorleeskampioen van hun school zijn gekozen. Eén van de deelne mers - Joally Jonker uit Zevenhui zen - was ziek, waardoor er zeven in plaats van acht kinderen van basisscholen uit Bodegraven, Bos koop en Zevenhuizen streden om een plaats in de kwartfinale. Voordat de kinderen begonnen met voorlezen, werd aahen ge vraagd welke hobby's ze hadden en wat voor soort boeken ze het liefste lazen. Achtereenvolgens la zen Dounia El Hakkouni, Emma van der Hoek, Flora Hazenbroek, Jinne Samson (de enige jongen), Julia de Flora Hazenbroek naar kwartfi nale. Jong, Michelle van der Lans en Sop hie Blom uit een boek naar eigen keuze. Het boek moest geschreven zijn voor deze leeftijdsgroep en het voorlezen mocht maximaal vijf minuten duren. De gekozen au teurs waren Paul van Loon, Carry Slee, Jacques Vriens, Francine Oo- men, R.L. Stine en Elizabeth Honey. In de zaal zaten de meegebrachte fans: zo'n 30 klasgenoten, maar ook enkele ouders en een docent. Het was mooi om te zien en vooral te horen, hoe de deelnemers stuk voor stuk hun uiterste best deden om hun verhaal voor het voetlicht te brengen. De zenuwen speelden bij de één wat meer op dan bij de ander, waardoor het voor de jury een lastige opgave was een win- Jury en supporters, muisstil tijdens het voorlezen. naar te kiezen. In de jury zaten Eva Perfors (winnares voorronde 2007), mevrouw Huizer (oud-leer kracht en vrijwilligster bibliotheek Zevenhuizen) en mevrouw van den Hoogenband (oud-leerkracht en bestuurslid bibliotheek Bodegra ven). Na de pauze en een boekenrace estafette kwam de jury terug om de uitslag bekend te maken. Er werd gelet om zaken als introduc tie van boek en schrijver, inleiding, contact met het publiek en het voorlezen zelf. Mevrouw van den Hoogenband benoemde van alle deelnemers een aantal punten, zo wel positieve als aandachtspunten. Eva Perfors maakte de winnares bekend: Flora Hazenbroek van 0BS Het Reigerbos uit Zevenhuizen. Zij gaat in maart naar de kwartfinale in het Kwadrant Theater in Zoeter- meer. De provinciale halve finale vindt op 19 april plaats in DOK Biblio theek in Delft en op 21 mei is de landelijke finale in Muziekgebouw Aan 't IJ in Amsterdam. De Nationale Voorleeswedstrijd viert dit jaar haar 15-jarig bestaan. Elke school die een schoolwmnaar aanmeldt krijgt daarom dit jaar rond de landelijke finale v De Nationale Voorleeswedstrijc een bundel met voorleesverhalen die speciaal voor dit jubileum vordt samengesteld.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 28