VAN OUDE MENSCHEN... BOEKENWEEK DE BIBLIOTHEEK DAKAR KONDIGT LENTE AAN nn p ca t elct ERE DE WEG AFGESLOTEN DIEREN CENTRALE NEDERLAND r// Wanneer de tijd voor u even stilstaat nemen wij voor u alle tijd 44.000 exemplaren organisatie van lokale nieuwsmedia VRAAG HET DE BIBLIOTHECARIS Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 27 februari 2008 pagina 31 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelie Met eerbied en respect antoor: Boekweitakker 1 2743 DL Waddinxveen AG EN NACHT DIRECTE HULP NA OVERLIJDEN TEL. 0180-328094 Rouwcentrum "Zevenhuizen" Zuidplasweg 3, Zevenhuizen Rouwcentrum "Westhage" Akkerweg 84, Moerkapelie Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle lidinq van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Rego - Van woensdag 12 tot en met zaterdag 22 maart is het Boeken week en worden in de verschillende vestigingen van bibliotheek De Groene Venen activiteiten gehouden. Het motto van de Boekenweek is dit jaar: Van oude menschen... De der de leeftijd en de letteren. Jeanne Matze-Koch tvaartverzorging van den Bogerd Zorgverlening tot in het kleinste detail Iedere volwassene die zich tijdens de Boekenweek aanmeldt als lid van de bibliotheek krijgt een fees telijk mapje met daarin een bon voor een exemplaar van het Boe kenweekgeschenk. En als extraatje een boekenbon. Op zondag 16 maart kan ieder een die het Boekenweekgeschenk bij zich heeft gratis reizen met de Nederlandse Spoorwegen. Het ge schenk werd dit jaar geschreven door J. Bernlef en heet 'De Piano man'. Literaire lezing: Van oude menschen... Neerlandicus Rutger Martens ver zorgt in de vestiging Waddinxveen op donderdag 20 maart een lite raire lezing met als titel: 'Van oude menschen...de derde leeftijd en de letteren'. Er zijn veel boeken geschreven van uit het perspectief van een ouder personage. Wat doet dit met een verhaal? Zijn er overeenkomsten aan te wijzen tussen het meester werk van Couperus uit 1906 en re centere romans die over ouderdom gaan? Denk bijvoorbeeld aan Het satijnen hart van Remco Campert of Alleman van Philip Roth. In een interactieve lezing zal inge gaan worden op de derde leeftijd in de literatuur. Het beginpunt zal de roman van Louis Couperus zijn, maar het verdere verloop van de lezing ligt voor een groot gedeelte af van de inbreng van het publiek. De lezing van Martens begint om 19.30 uur, bibliotheek open 19.00 uur. De toegang bedraagt 3,50 in de voorverkoop en 5 euro aan de zaal. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen. nl Zeven huizen-Moerkapelie/ Waddinxveen - Van donderdag 28 februari 20.00 uur tot vrijdag 29 februari 6.00 uur is de Bre- deweg ter hoogte van nummer 106 (tussen de kruising met de Noordelijke Dwarsweg/Plasweg en afrit 10 van de RW12) afge sleten in verband met het aan brengen van een asfaltdrem- pel. Dc afrit van RW12 wordt niet afgesloten. De omleidingsroute loopt via Plasweg, G. van Dort ICoonweg en IJsermanweg. VERMIST Kater, cypers, witte neus, sokken en bef, mager. Zuidkade, Wad dinxveen Poes, cypers, met rood door de vacht, witte voeten, bef en kin, halsband roze koker. Jasmijn straat, Moordrecht Poes, cypers, witte borst, kin, voeten en vlek op achterpoot, jong, Haagwinde, Boskoop Poes, lapje, met veel wit, ge ringde staart, jong, Noordeinde, Boskoop Poes, cypers, zonder wit, 's-Gra- venweg, Nieuwerkerk aan den IJssel Sierduif -pauwstaart, wit met zwart-bruine vlekken, Schieland- singel, Zevenhuizen GEVONDEN Reu, beagle, 3 kleur, is gechipt, Voroofscheweg, Boskoop Reu, mechelse herder. Westring dijk, Nieuwerkerk aan den IJssel Poes, schildpad, hangbuik, is ge- chipt, Marga Klompehoeve, Wad dinxveen Poes, cypers, gevlekt met veel wit, vl.band bruin, 6e Tochtweg, Waddinxveen Kat, cypers, Bierhoogtweg, Ze venhuizen Kat, grijs, Stevensstraat, Moor drecht Poes, cypers, witte borst, kin en poten, Noordeinde, Boskoop Kater, rood, zonder wit, J. van Stolberglaan, Waddinxveen Poes, cypers, met rood door de vacht, Bierhoogtweg, Zevenhui zen Konijn, zwart, enkele witte ha ren in vacht, Bilderdijklaan, Wad dinxveen Voor gratis registratie en in formatie over vermiste en gevonden huisdieren: 0186- 601199 of www.dierencen- trale.nl. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Bos koop, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud Verlaat, Nieuwerkerk aan den IJssel, Moordrecht, Nesselande en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Elgersma Media Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289 Fax 0180-633503 E-mail redactie: redactie@hart-van-holland.nl E-mail advertenties: verkoop@hart-van-holland.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur. Sluitingstermijn advertenties: maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar advertentiemateriaal (indien gereserveerd): dinsdag 10.00 uur. Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging in Zevenhuizen, Moerkapelie, Oud Verlaat en Nesselande: Elgersma Media, telefoon 0180-632289. Overige klachten: donderdag tus sen 18.00 en 20.00 uur: telefoon 0172-217615. Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Regio - Noord- en Zuid-Holland se bibliotheken lanceren een vernieuwde website voor hun vragendienst Al@din. De inwo ners van de provincies kunnen via de website vragen stellen aan de bibliothecarissen. Ook Bibliotheek De Groene Venen levert een bijdrage aan het be antwoorden van de vragen. De website is overzichtelijker geworden en is weer helemaal bij de tijd. Een netwerk van bi bliothecarissen draagt zorg voor de vraagbeantwoording. Uit tuigmerrie Waronita en tuigpaardhengst Plain's Liberator werd op 21 februari een veulen geboren: Dakar. De nakomeling kwam iets te vroeg ter wereld en is daarmee een vroege lentebode... Hengstveulen en moeder maken het uitstekend. Zij zitten klaar om vragen te beantwoorden op allerlei gebied zoals wetenschap, li teratuur, muziek en kunst. De vragendienst is uniek omdat vragenstellers een persoonlijk antwoord krijgen op een door hen gestelde vraag. Daarnaast wordt Al@din gratis aangebo den en is voor iedereen toegan kelijk. Het is niet nodig lid te zijn van de bibliotheek. Voor meer informatie: www.vraag-aladin.nl Moerkapelie

Hart van Holland | 2008 | | pagina 31