Nieuwe uitdagingen www.hhsk.nl week 9 INFORMATIEBIJEENKOMSTEN Informatiebijeenkomsten uitgesteld BEKENDMAKINGEN Definitieve keurvergunningen Verkeersbesluit Afsluiting Krilpad Aanslag waterschapsbelasting 2008 Winnaar bekend DROGE VOETEN Qf EN SCHOON WATER pagina 36 Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 27 februari 2008 Aan het begin van de 21e eeuw staan de waterschappen op nieuw voor uitdagingen: klimaatsverandering, zeespiegelstijging en duurzame veiligheid. Schieland's bestaan is terug te voeren tot 1273, toen het opdracht kreeg van Graaf Floris de Vijfde om de inwoners te beschermen tegen hoog water en overstroming. Sinds die tijd is er veel veranderd in ons gebied, maar de core-business is hetzelfde gebleven: zor gen voor veilig wonen, werken en recreëren. In november 2008 zijn er verkiezingen voor de waterschappen. Een landelijke verkiezing georganiseerd voor alle waterschappen, met de invoering van lijsten. Daaraan kunnen ook politieke partijen mee doen. Dat is een structurele verandering omdat waterschapbesturen tot nu toe georganiseerd waren rondom het belang dat de bestuurder heeft bij taakuitoefening van het waterschap. Hoewel deze relatie niet helemaal zal verdwijnen, vrees ik wel voor een politisering van het bestuur. Kort gezegd: meer partijpolitieke macht en minder afweging van belangen. Dat hoeft geen ramp te zijn als maar op de volgende zaken wordt gelet: zorgen dat het accent van besluitvorming blijft bij de noodzakelijke en functionele taken van het waterschap. Geen besluitvorming op basis van macht (geen situatie a la New Orleans) maar op basis van argumenten en kennis. Zorg voor voldoende ervaringsdeskundigen uit het gebied, inhoudelijke mensen die weten waar ze het over hebben. meer diversiteit van het bestuur: meer vrouwen, evenals meer jonge mensen met verschillende sociaal culturele achtergronden. Onderzoek heeft aangetoond dat divers samengestelde besturen tot betere besluitvorming komen dat kan rekenen op breed draagvlak in de samenleving. samenwerking in het bestuur is noodzakelijk vanwege een goede belangenaf weging. Ook de zorg voor samenwerking mèt andere overheden vereist aandacht vanwege hun verschillende belangen bij de inrichting van ons gebied waarbij het water(beheer) steeds meer leidend is. communicatie en zichtbaarheid: de realisatie van duurzame maatregelen uit de Europese kaderrichtlijn Water, het 21e eeuw proof zijn, het zijn van een trans parante en doelmatige organisatie die verantwoording aflegt aan haar inwoners moeten goed over het voetlicht komen. De tijd dat waterschappers dachten dat het goede werk zichzelf rond praat, is voorbij. Kortom: de waterschappen hebben door de eeuwen heen bewezen hun werk goed te doen. Dat hebben ze gedaan door flexibel in te spelen op de behoeften van de tijd. Als ze dat blijven doen, zullen de waterschappen met hun professionele orga nisaties en hun functioneel opererend bestuur ook in de 21 e eeuw het waterbeheer in Nederland ongetwijfeld goed kunnen behartigen. Mea van Ravesteyn-Kramer Hoogheemraad/loco-dijkgraaf gebied hebben, ontvangen het aanslagbiljet later dit jaar. Schieland en de Krimpenerwaard streeft er naar om alle aanslagen voor dezelfde belastingplichtige zoveel mo gelijk op één aanslagbiljet te verzamelen. Voor bedrijven wordt de verontreinigingsheffing echter voor elk adres afzonderlijk met een apart aanslagbiljet opgelegd. Parti culieren hebben de mogelijkheid om gespreid te betalen via een machtiging tot automatische incasso. Voor de inwoners van Rotterdam kan het zijn dat de tenaamstelling van de aanslag anders is dan voorheen. In voorgaande jaren liep deze verzending via de klanten administratie van EN ECO Energie. Met ingang van 2008 is op wettelijke gronden deze samenwerking beëindigd en wordt uitgegaan van de gegevens in de gemeentelijke bevolkingsadministratie. Dit heeft ook tot gevolg dat de inwoners van Rotterdam voortaan het bedrag van de aan slag rechtstreeks aan het hoogheemraadschap betalen. Mocht u nog vragen hebben, neemt u dan contact op met Klanteninformatie, telefoon (010- 453 73 72). Ook kunt u onze website www.hhsk.nl raadplegen. Om mogelijke kandidaten of lijsten van kandidaten te in formeren over de procedure en het proces van kandidaat stelling houdt het hoogheemraadschap informatiebij eenkomsten. Deze bijeenkomsten waren eerder gepland gedurende de eerste (twee) weken van maart. Aangezien er nog enige onduidelijkheden over de registratie en het internetstemmen bestaan is er voor ge kozen om de bijeenkomsten uit te stellen, tot de tweede kalenderweek in april. De eerste informatiebijeenkomst staat nu gepland voor donderdag 10 april, vanaf 20.00 uur in het kantoor aan de Maasboulevard. Een iedere balangstellende is hartelijk welkom. Het hoogheemraadschap zorgt voor het goed en veilig functioneren van waterkeringen, wegen en watergangen. Ook het gezond houden van het oppervlaktewater hoort daarbij. Om aan deze taken te voldoen verleent het hoogheemraadschap vergunningen en ontheffingen op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren (Wvo), de Keur en het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RVV). De volgende vergunningen liggen tot 27 maart ter inzage: Capelle aan den IJssel - (K.08.064) Gemeente Capelle aan den IJssel voor het verwijderen en het maken van een voetbrug ten noorden van de Sportlaan en ter hoogte van Ringspoor 187. Gouda - (K.07.713) Dhr/Mevr. Kortenoeven, de Stoofkade 7; voor het aanbrengen van beschoeiing; - (K.07.716) B.C. Streefland, Stoofkade 9; voor het aanbrengen van beschoeiing. Nieuwerkerk aan den IJssel - (K.07.606) E.C. Bier-Reitsma, 's-Gravenweg 318; voor het verplaatsen van een dam met duiker. Zevenhuizen-Moerkapelle - (K.07.480) H. van Vliet, Rottekade 50; voor het maken van een steiger met ligplaats. Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard De vergunningen liggen ter inzage bij het hoogheemraadschap. Voor nadere informatie over de vergunningen kunt u contact opnemen, tel.nr. 010 - 453 73 35 of onze website raadplegen. Tegen de keurvergunning kunt u schriftelijk tot 27 maart bezwaar maken. Het adres is, Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard, Postbus 4059,3006 AB Rotterdam. Het dagelijks bestuur heeft op 19 februari het'ontwerp- verkeersbesluit stremming sluis Zevenhuizense Verlaat' vastgesteld. Deze sluis is onderdeel van de recreatieve vaarwegverbinding tussen de Hennipsloot en de Rotte- meren in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Het stremmen van deze sluis is noodzakelijk voor het treffen van herstelmaatregelen. De stremming voor de recreatievaart duurt van 1 april tot 31 juli 2008 en zoveel korter als mogelijk of zoveel langer als noodzakelijk. U kunt het ontwerpbesluit inzien van 20 februari tot en met 1 april. Dat kan via de website of op het kantoor aan de Maasboulevard 123 in Rotterdam. Op 29 februari plaatst HHSK een nieuwe brug in het Kril pad in Krimpen aan de Lek. Een brug van een bijzondere kunststof (koolstof composiet) met een drijvende funde ring van hetzelfde materiaal. Deze duurzame constructie is minder belastend voor het milieu. Vanaf 25 februari tot 3 maart is geen doorgang mogelijk en wordt het fiets- en voetgangersverkeer omgeleid. De heffing van de waterschapsbelasting gebeurt in een aantal stappen. Eind februari zullen de gebruikers van woonruimten een aanslag verontreinigingsheffing en ingezetenenomslag ontvangen. Gebruikers die ook eige naar van hun woning zijn of andere eigendommen in het De afgelopen vier weken heeft het hoogheemraadschap een prijsvraag uitgeschreven voor het ontwerp van een poster voor de waterschapsverkiezingen. Deze prijsvraag werd maandag 11 februari afgesloten, waarna de jury de ingezonden ontwerpen anoniem heeft beoordeeld. Het overgrote deel van de ruim 30 inzendingen was van buitengewoon hoge kwaliteit. Er kan echter maar één winnaar zijn. Al was het voor de jury zeker geen gemakkelijke opgave om uit de inzendin gen te kiezen. Na een voorselectie van zes ontwerpen is unaniem gekozen voor het ontwerp van Martine Konijn. Het kenmerkende en aansprekende van dit ontwerp is de heldere weergave van de waterschapstaken geplaatst in de omgeving die het hoogheemraadschap kenmerkt. De prijsuitreiking was woensdag 20 februari j.L WATERSCHAPS VERKIEZINGEN 13 lot 26 november 2008 Voor meer informatie over één van de bovenstaande artikelen kunt u contact opnemen met onze klanten informatie (010 - 453 73 72).

Hart van Holland | 2008 | | pagina 36