Zevenhuizen- Gemeente Afvalscheiden, goed bezig! Descheidingsregdsopeenry Rapportage hidiftwafiteit 2006 Snoei Swanlaweg/ N219inweekl0 HerindeKngsadviesvastgestieMmdiiegen^enteraden Gesprekken centraal bij werkbezoek Commissaris Franssen RimnteEgke Ordening www.afvalscheiden.info Aanvragen bouwvergunning Aanvragen sloopvergunning Bouwvergunningen: Vrijstelling: Sloopvergunningen: Vrijstelling bestemmingsplan Hart van Holland 27 februari 2008 WWW.ZEVENHU1ZEN-MOERKAPF.I 1 F Ml Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gei WEEK 9 Bas de Bij heeft de afgelopen twee jaar actie gevoerd in Zevenhuizen-Moerkapelle voor het scheiden van afval. Hij ging in op KCA, oud par pier en karton, GFT, textiel, grof huishoudelijk afval en glas. Nu is Bas bezig aan zijn slotcam- pagne en zet hij de scheidingsregels nog eens voor u op een tij. Oud papier Wel bij oud papier - (vensterjenveloppen - stapels papier met hier en daar een nietj e, paperclip of plakbandje - kleine kartonnen doosjes en verpakkingen van rijst hagelslag, thee of cosmetica - telefoongidsen, catalogi, tijdschriften en kranten - boeken, die je overigens ook naar de kringloopwinkel kunt brengen - lege rollen van toilet- en keukenpapier Niet bij oud papier - pizza- en taartdozen en ander nat vet of vies papier en karton - drank- en sappakken en ander geplastificeerd papier en karton - ordners en ringbanden - sanitair papier, oa. zakdoekjes en luiers - behang, vinyl, fotopapier en carbonpapier Groente-, Fruit- en TuinafVal Wel bij het GFT: - schillen en resten van groenten, fruit en aardappelen - resten van gekookt eten - vlees- en visresten (inclusief graten, schelpen en botjes) - pinda- en notendoppen en eierschalen - plantaardige olie en gestold vet - theezakjes en filters met koffiedik - brood en kaaskorsten (zonder plastic) - onkruid, klein snoeiafval, gemaaid gras en bladeren - snijbloemen en kamerplanten - mest van kleine huisdieren met stro - kattenbakkorrels met milieukeur - plastics met kiemplantlogo Niet bij het GFT: as uit asbak en open haard - vogelkooizand - (volle) stofzuigerzakken - honden- en kattenharen - luiers - melk- en vruchtensappakken - hout en dikke takken - zand - kattenbakkorrels zonder milieukeur Klein Chemisch Afval Wel bij het Klein Chemisch Afval: - alle producten met het KCA-logo erop - doe-het-zelfproducten, zoals verf en terpetine - huishoudproducten, zoals batterijen enTL-buizen - hobbyproducten, zoals fotofixeer en fotoontwikkelaar - spullen uit het medicijnkastje, zoals medicijnen en kwikthermometers - vervoerproducten, zoals accu's en motorolie -TL-buizen Niet bij het Klein Chemisch AfVal: - frituurvet - lege spuitbussen Glas Wel in de glasbak: - lege flessen en potten waarin dranken, levensmiddelen, cosmetica en medicijnen hebben gezeten - klein glas, zoals potjes babyvoeding, kruidenpotjes, tabascoflesjes, parfumflesjes en glazen deodorantrollers Niet in de glasbak: - doppen, deksels, kurken, jeneverkruiken en aardewerk - gebroken ruiten, spiegels, gelaagd glas, diaadglas en isolatieglas (dit kunt u bij het afvalbrengstation als vlakglas inleveren) - gloeilampen, spaarlampen en TL-buizen - kristallen glazen - vazen en bloempotten - theekopjes en ander serviesgoed van porselein - kachelruitjes, keramische kookplaten en vuurvaste ovenschalen Textiel Welbij textiel - kleding - schoenen, laarzen, gympen en sandalen (per paar gebonden) - gordijnen en vitrage - dekbedhoezen, lakens en dekens - handdoeken, washandjes, theedoeken - dassen, riemen, hoeden en petten Niet bij textiel - vloerbedekking en tapijt - matrassen, dekbedden en kussens - zwaar vervuild textiel - natte kleding of natte schoenen Grof huishoudelijk afval Al het huishoudelijk afval dat niet in een minicontainer of vuilniszak past of mag, is grof huishoudelijk afval. Denk aan elektrische apparaten, oude meubels en metaal. Veel van dit afval kan opnieuw gebruikt worden. Spul len die niet teveel beschadigd zijn, kunt u naar de kringloopwinkel brengen. Dingen die vies of kapot zijn, kunt u naar het afvalbrengsta tion brengen. GEEF0UDE SPULLEN EEN TWEEDE LEVEN --5 WIST JE DAT? Je mei oude bankttelJen, Lasten en tafels d«e te niet meer moo; vindt, vaalt nog veel mensen een plezier kunt doen. Daarom zi|n er kringloopwinkels waar ie de spullen kwijt kunt De Rapportage luchtkwaliteit 2006 is op 12 februari 2008 vastgesteld en ver volgens toegezonden aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. De rapportage is verplicht in het kader van het Besluit luchtkwaliteit 2005. Naast Zevenhuizen- Moerkapelle hebben ook andere Zuidhollandse gemeenten gerap porteerd. De Provincie Zuid-Holland verwerkt alle gemeentelijke rapportages in één provinciaal rapport Op een aantal locaties is sprake van een grenswaardenoverschrijding. De situatie in Zevenhuizen-Moerkapelle is echter nergens zorgwekkend. Inzage De Rapportage luchtkwaliteit 2006 kan elke werkdag van 830 tot 12.00 uur worden ingezien op het gemeentehuis van Zevenhuizen-Moerkapelle aan de Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. Kijk voor meer informatie, ook over andere afvalsoorten, op www.tdvalscheiden.info. In opdracht van de provincie zal vanuit het oogpunt verkeersveiligheid de eerste bomen- en heesterstrook langs de Swanlaweg/N 219 in week 10 week 3 t/m 7 maart) geheel worden gesnoeid. Tijdens deze werk zaamheden zal één rijbaan van de N219 worden afgeslo ten. De tijdelijke afsluiting is tussen 9.00 uur en 15.00 uur en de duur van de werkzaamheden is maximaal 5 werkdagen. Voor inlichtingen kunt u het gemeentehuis bellen, tel: 0180637777 De gemeenteraden van Moordrecht, Nieuwer- kerk aan den IJssel en Zevenhuizen- Moerkapelle hebben het herindelingsadvies op 19 februari 2008 vastgesteld. Met de vaststel ling van herindelingsadvies is ook het visie document vastgesteld. In het visiedocument is de toekomstvisie op de nieuwe gemeente geformuleerd. Het herindelingsadvies zal nu aan Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland worden aangeboden met het verzoek om het herindelingsadvies met een positieve zienswijze door te sturen aan de minister van Binnenlandse Zaken. Aangepast visiedocument Aan het herindelingsadvies ging een herin- delingsontwerp en concept visiedocument vooraf. De uitkomsten van de dialoogbijeen- komsten (met burgers) en de uitkomsten van de terinzagelegging van het ontwerp zijn aan het advies toegevoegd. Zo zijn er zienswijzen ingediend door de gemeenten Rotterdam en Lansingerland. Met deze gemeenten heeft in januari 2008 bestuurlijk overleg plaatsge vonden. De dialoogbijeenkomsten leidden tot aanpassingen in de concept-visie. Er is bijvoorbeeld meer aandacht besteed aan het hoofdstuk maatschappelijke ontwikkeling met specifieke aandacht voor welzijn en zorg. Het visiedocument is digitaal beschikbaar op de drie websites van de gemeenten. Kijk op wwwjnoordrechtnl, wwwnieuwerkerk-ijssel. nl of www.zevenhuizen-moerkapelle.nl Afgelopen donderdag bracht Commissaris van de Koningin, J. Franssen, en zijn delega tie een bezoek aan onze gemeente. Het was een officieel werkbezoek. Het programma bestond uit een drietal gespreksronden met college, vertegenwoordigers uit het maat schappelijk middenveld en de gemeenteraad. Vanuit het maatschappelijk middenveld waren vertegenwoordigers aanwezig van De Zeven Muzen, Natuur- en Vogelwacht Rotta, Ondernemerskring Zevenhuizen-Moerka pelle, Wmo adviesraad Zevenhuizen-Moerka- pelle/Nieuwerkerk aan den IJssel, Openbare Basisschool 't Reigerbos en Volleybalvereni ging Nesselande. Bij de gesprekken kwam een reeks onderwer pen aan bod. Onder meer de gemeentelijke fusie met Nieuwerkerk aan den IJssel en Moordrecht. Maar ook de infrastructuur, de voortgang en de ontwikkelingen in de Zuidplaspolder en het grenzenvraagstuk met Rotterdam. De dialoog tussen de Com missaris en de vertegenwoordigers uit het maatschappelijk middenveld ging over sport, zorg/Wmo, Brede School, kunst en cultuur, natuur/recreatie en ondernemen met het oog op de toekomst en op samenwerken in breder (regionaal) perspectief. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Publiekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur In de periode van 14/2/2008 t/m 21/2/2008 zijn de volgende aan vragen om vergunningen binnengekomen: Van Swaanswijckstraat 38,2751 XL Moerkapelle, vergroten woning (BL/2008/0008) Julianastraat 3,2751 GC Moerkapelle, vergroten woning (BL/2008/0009) Bredeweg 138,2761 KCZevenhuizen, sloopwoning (SA/2008/0004) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een vergunning is verleend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. Voor de volgende plannen is vergunning verleend: Verzonden: 19/2/2008 Julianastraat 13a, 2751 GC Moerkapelle, plaatsen beiging (BL/2008/0001) Noordelijke Dwarsweg 96, 2761 GD Zevenhuizen, vergroten winkelruimte (Bl/2008/0003) Verzonden: 22/2/2008 percelen wijk Swanla, Catsburg en Knibbelweg, 2761 Zevenhuizen, oprichten 92 woningen (BR/2007/0078): Verzonden: 22/2/2008 percelen wijk Swanla, Catsburg en Knibbelweg 2761 Zevenhuizen, oprichten 92 woningen en inrichten openbare ruimte (BR/2007/0078) Verzonden:18/2/2008 Bredeweg 572751 GH Moerkapelle, geheel sloper, van glastuinbouwkas (SA/2008/0001) Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van buigemeester en wethouders bezwaar aanteke nen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezen ding/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvragen Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de voorzieningen- rechter van de Rechtbank te 'sGravenhage, Postbus 20302,2500 EH Den Haag. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelk' zijn voornemens met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het gel dende bestemmingsplan "Oud Verlaat" voor het vergroten van de woning (het betreft een legalisatieprocedure) op het perceel Rottekade 22,2761 DX te Zevenhuizen. Het ontwerpbe sluit en de daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 28 februari 2008 t/m 9 april 2008 gedurende 6 weken tijdens de openingstijden van het gemeentehuis voor een ieder ter inzage bij de afdeling VROM. Tijdens de terinzagelegging kan een ieder naar keuze mondeling of schriftelijk zienswijzen indienen bij burgemeester en wet houders. Mondelinge zienswijzen kunnen naar voren worden gebracht bij de afdeling VROM, tel. 0180637732. 2 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie

Hart van Holland | 2008 | | pagina 4