HOLLANDS GLORIE IN NESSELANDE? NEGATIEF ZWEMADVIES ZEVENHUIZERPLAS kerkdienst ZONDAG 2 MAART m m PAASWORKSHOP Wijkschouw levert een aantal actiepunten op Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 27 februari 2008 Door Maartje Letzel Nesselande - Op initiatief van een aantal actieve bewoners uit de wijk en woningcorporatie Woonbron vond woensdag 20 februari een wijk- schouw plaats in 'Deelplan 6.5'. Vertegenwoordigers van deelgemeente Prins Alexander, woningcorporatie Woonbron, de wijkagent en de be wonerscommissie waren aanwezig om de problemen in de wijk te in ventariseren, te aanschouwen en oplossingen te bedenken. Tevens over handigde de bewonerscommissie de uitslag van een enquête, gehouden onder bewoners van de wijk. De wijk De wijk wordt begrensd door de Laan van Avant-Garde, de Laan van Surrealisme, het Henri Laurenspad en het Frida Kahlopad. Dit plan be staat voornamelijk uit 22 herenhui zen aan de Laan van Avant-Garde en 33 hofwoningen aan autovrije hofjes. Deze huizen kostten rond de 300.000 euro. Daarnaast zijn er 136 betaalbare vijf- en zeska merwoningen gebouwd door wo ningcorporatie Woonbron. Deze huizen hebben opvallende trapge vels. Dit stuk van de wijk heet 'Hol lands Glorie'. De toewijzing van deze huizen is via loting verlopen. Alle huizen hebben een ruim aan tal kamers en hebben een tuin en zijn dus voornamelijk bedoeld voor gezinnen met kinderen. Door de singels rond de wijk, de hofjes en de groenstroken is er geen door gaand verkeer in de wijk. De situatie De wijk is sinds ongeveer een jaar bewoond. Er zijn echter veel erger nissen tussen de bewoners omtrent leefstijl en gedrag. Een groepje actieve en betrokken bewoners heeft een enquête opgesteld en Kerk in Nesselande (Brede School) Nesselande 10.00 uur ev. G. van den Bos. HUISARTSENPRAKTIJK Nes selande Noord, Robert van 't Hoffstraat 10, tel. 010- 8903320. SPOEDGEVALLEN en/of le vensbedreigende situaties: °P werkdagen 8-17 uur: 010- 8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feestda gen: Huisartsenpost IJsselland Ziekenhuis, tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande: WONIO 010-2222811 of info@ nesseweb.nl Opzoomerbonnen gebruiken? verspreid. Uit de enquête en eer dere klachten bij Woonbron en de politie kwam het volgende beeld naar voren. Er is een groep pubers in de buurt, die weinig te doen heeft en veel op straat hangt. Er wordt met scooters gecrossed. Het is druk in het speel- tuintje. Als omwonenden de ou ders van kinderen op bepaald ge drag aanspreken, zijn deze ouders hier niet van gediend of ontken nen het gedrag van hun kinderen. Er rijden vaak auto's dwars door de autovrije zönes en zelfs door de hofjes en over de fietspaden. Dit levert heel gevaarlijke situaties op. Er ligt veel zwerfvuil door de hele wijk. De klikobakken blijven dagen op straat staan nadat de Roteb is geweest. Mensen richten hun tuin tjes niet in, er hangen lappen voor de ramen. Woonbron en de deelgemeente benoemen het probleem als volgt: "Nesselande begint ook een stukje Rotterdam te worden, met alle pro blemen van dien". Dat is makkelijk gezegd, maar veel mensen had den hoge verwachtingen van de Tuinstad Nesselande. Meer ruimte, meer rust, een veilige omgeving voor de kinderen. Toch zijn het de bewoners zelf die dit met hun wijk doen. De problemen moeten dus onderling opgelost worden met hulp van de betrokken partijen. Wat wordt er al aan gedaan? Woonbron heeft een complex beheerder aangesteld, hij legt contacten in de wijk en gaat ook 's avonds langs om te kijken wat er gebeurt. Hij kan de bewoners de 'spelregels' duidelijk maken. De politie onderneemt actie aan de hand van de klachten en gaat tijdens de buitendienst regelma tig langs. Zo krijgen zij een beeld van de overlastgevers. Er is een buurtnetwerk gestart in samen werking met de Brede School, de politie en jeugdzorg, voor de op vang van probleemgezinnen. De jongerenwerker van stichting Wel zijn Alexander heeft meer uren beschikbaar en richt zich op de jongeren van deze wijk. Er wordt momenteel een sport- en spelpro- g ram ma ontwikkeld door de dienst Sport en Recreatie, en een project 'Kunst in de buitenruimte' voor de oudere kinderen. Eind maart 2008 wordt er al een veldje gecreëerd aan de rand van de wijk met graszoden en een aan tal bankjes, waar de oudere jeugd terecht kan. Er is nog een grote speeltuin gepland, bij de metro- baan. In Kindcluster II komt ook nog een extra openbaar speelveld, Aangeklede huizen op het Giacomettipad. de start van de bouw wordt in sep tember 2008 verwacht. Acties? Tijdens de wijkschouw kwam nog een aantal praktische ideëen naar voren. Het viel op dat er op het Giacomettipad zoveel leuke plantenbakken en bankjes staan, terwijl het straatje daartegenover er rommelig en kaal uitziet. Door zo'n kaal hofje zal eerder een auto rijden dan door een aangekleed hofje met bloempotten. De bewo nerscommissie kan gebruik maken van de Opzoomerbonnen en ook Woonbron wil geld beschikbaar stellen om bijvoorbeeld gezamen lijk plantenbakken te gaan maken. Als de bewoners het zelf doen, zal er ook beter gelet worden of ze niet vernield worden. Er zijn geen duidelijke verkeersbor den bij de fietspaden, waardoor een automobilist zich zou kunnen vergissen. Ook zou er aan het be gin van de wijk een bord moeten staan dat duidelijk maakt dat het geen doorgaande route is en dat de wijk een dertig kilometerzöne is. De heer Pot van de deelgemeen te meldt dat deze borden er zeker nog moeten komen, deze staan vermeld in het Inrichtingsplan. De wijkagent oppert om een bordje met 'speelregels' te plaatsen bij de speeltuin. Zijn ervaring is dat dit goed werkt. De bewoners gaan zelf met de Roteb bellen om het zwerfvuil op te laten ruimen. Als laatste organiseert Woonbron in het voorjaar een 'Tuinendag' met de bewonerscommissie, waarbij er extra aandacht zal worden besteed aan de tuinen in de wijk. Geduld en hard werken Om degenen die niét aanwezig waren bij de wijkschouw mee te krijgen, is nog veel geduld en hard werken nodig. Maar het is overdui delijk dat iedereen die aanwezig was er graag een succes van wil maken. Verboden te zwemmen.... Nesselande/Zevenhuizen - Hoewel het zwemseizoen officieel pas op 1 mei ingaat, heeft de provincie Zuid-Holland nu al een negatief zwemadvies in moeten stellen voor de zwemlocatie Zevenhuizerplas, bij strand noordzijde en bij Nes selanden. De reden dat zwemmen hier wordt ontraden is dat er een grote hoeveelheid giftige rood- wieren is aangetroffen. Het nega tieve advies treft in deze tijd van het jaar voornamelijk de surfers. Maar ook honden kunnen gezond heidsklachten krijgen na contact met het roodwier. Roodwieren Roodwieren vormen een spons achtige massa en geven het water een rode kleur. Ze kunnen gezond heidsklachten veroorzaken, zoals huidirritatie, maag- en darmklach ten, hoofdpijn en koorts. Daarom adviseert de provincie nooit op pervlaktewater in te slikken. Voor al kleine kinderen en mensen met een minder goede gezondheid lo pen extra risico. Er vindt regelma tig onderzoek plaats naar de hoe veelheid roodwieren. Zwemwatertelefoon Het zwemseizoen duurt van 1 mei tot eind september. De provincie gaat dan weer, net als ieder jaar, actuele informatie over de zwem waterkwaliteit verstrekken. Dan wordt ook de zwemwatertelefoon weer bemenst. Eind april komt de nieuwe zwemwaterfolder met al gemene informatie en adviezen uit. Voor meer informatie: 070-4416111, zwemwater@pzh.nl ofwww.zuid- holland.nl. Nesselande - CurZus&Zo organi seert voor dinsdag 18 maart van 20.00 tot 22.00 uur in de Brede School aan de Robet van 't Hof fstraat 14 een Paasworkshop ge organiseerd onder leiding van docente Marit Kuypers. Maximaal 14 cursisten. De kosten bedragen 38,50,-; met Rotterdampas 30,63 euro. Voor meer informatie en aanmel den: 010-251 89 88 of www.curzu- senzo.nl. WSM NESSELANDE

Hart van Holland | 2008 | | pagina 7