COMMISSARIS VAN DE KONINGIN ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE JUNGLE IN DE SCHOOI FRANSSEN BEZOEKT PROBLEMEN BIJ AANLEG OMLEIDINGSWEG NIET VOORBIJ ACTIVITEITEN-AGENDA ZEVENHUÏT^NMOËRKAPELLE Raad van State - rechtszitting Oud Verlaat.... Moerkapelle Zevenhuizen ^j3i^/ai^Holland^l^uai^vooi^j^Zuidpla^^^ebruari2008pagina 9 Den Haag/Zevenhuizen-Moerka- pelle - De gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle heeft de bouw vergunning voor een viaduct in de geplande omleidingsweg N 219 ten onrechte verleend. Dit bleek dinsdag 19 februari tijdens een rechtszitting bij de Raad van State in Den Haag. De Raad constateer de dat de gemeente een procedu refout heeft gemaakt, die eerder dij de rechtbank in Den Haag over het hoofd is gezien. Glastuinbouwer A. Klein van de Knibbelweg wees de Raad op de procedurefout. Klein is tegen stander van het aanleggen van de weg, omdat die vlak langs zijn wo- hing zal lopen. De weg krijgt wel iswaar geluidsschermen, maar dat is voor Klein niet de oplossing. Volgens gemeentewoordvoer der A. de Vries gaat het om een klein formeel probleem dat vlot kan worden gerepareerd. Maar de procedurefout is wel een voor beeld van de moeizame manier waarop de aanleg van de weg wordt geregeld. De Raad van State vernietigde in 2006 het bestemmingsplan voor de aanleg van de langverwachte weg. Intussen is er een nieuw bestemmingsplan gemaakt, dat binnenkort bij de Raad van State wordt behandeld. Klein heeft na melijk tegen dit nieuwe bestem mingsplan ook weer bezwaar aangetekend. Adviseurs van de Raad hebben dit nieuwe plan al tegen het licht gehouden. Ze oordelen dat de luchtkwaliteit bij de woning en het bedrijf van Klein niet verslech tert. Wel zal de naastgelegen weg voor meer vervuilde kassen zor gen. Volgens de provincie zal het glas van de kassen dan wat vaker moeten worden schoongemaakt. De adviseurs van de Raad vinden dat dit tot de normale bedrijfskos ten behoort. Kleins advocaat bestreed ook de bouwvergunning voor de geluids schermen die langs de nieuwe weg worden aangebracht. Maar of dit bezwaar succes heeft, moet nog blijken. De Raad van State doet over zes weken uitspraak. Burgemeester Fijen biedt de Commissaris een relatiegeschenk aan: een mand met lokale delicatessen. Rotterdam legt zelfs een claim op een deel van het Zuidplasgebeid voor toekomstige bouw. De Commissaris merkte op dat de gemeente het probleem zelf heeft gecreërd door het maken van de afspraak, maar benadrukte te vens dat de provincie niet van zins is Rotterdams claim op het Zuid- plasgebied in te willigen. Voor de groene buffer raadde hij aan om van de naleving van het convenant een gemeenschappelijke zaak van de fusie gemeenten te maken: "Een aanval op een van ons in een aanval op ons allen." Even leek het of de Commissaris de informele borrel aan zich voor bij zou laten gaan toen hij zijn bezorgdheid uitsprak over alco holmisbruik, met name onder jon geren. Hij drukte de raad op het hart het probleem van overmatig alcoholgebruik en schuurfeesten aan te pakken. Iets waar de heer Freeke zei best gehoor aan te wil len geven, maar tevens opmerkte dat de gemeente daar dan wel de wettelijk instrumenten voor moet hebben. Franssen beloofde hierop actief mee te denken en de kwestie met de verantwoordelijke minister te bespreken. Waarna alsnog het glas werd geheven. Mariska van Bommel Kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapelle. Activiteiten kunnen gemeld worden bij mevrouw G. Beunder: 0180-631733 of greebeunder@yahoo.com ARTE Dl CANTO koor uit Nieuwerkerk geeft op zondag 9 maart een Pas sieconcert in de Ger.kerk dorpsstr.106 Zevenhuizen. Aanvang 14.30 u Werken van Bach, Gounod en Brahms O.l.v. Johan Vingerhoed. DE VIERKAP - Maandagavonden toneelrepetitie 20.00 u - 8 maart 20.00 uur in de oude herv. kerk Martin Mans orgel/vleugel m.m.v. The Martin Mans formation (ensemble De Gouwe Stem) - Rode Kruis gebouw, iedere laatste dinsdag van de maand: Ouderen contact middag van 13.30 tot 15.30. - Ouderen soos: Dorpshuis Op Moer 13 mrt.;10 april en 8 mei; van 9.30-11.30 uur. -15 maart: jubileum zangavond Chr. gemengd koor ASAF (50-jarig bestaan) in kerk ger. gemeente - 20 mei 2008: Seniorenreis. -13 sept. Open Monumentendag de oude herv.kerk is open, mogelijkheid tot het beklimmen van de toren. -13 sept. Zendingsrommelmarkt van 9.00u tot 16.00 u in de Dorpsstr. Moerkapelle. Door Christine de Vos Zevenhuizen-Moerkapelle - Commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland, de heer J. Franssen, bracht op 21 februari een officieel werkbezoek aan de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Op het pro gramma stonden gesprekken met het college, en met vertegenwoordi gers van maatschappelijke groeperingen. Ook was er ter gelegenheid een bijzondere gemeenteraadsvergadering belegd. Op de agenda stond onder meer de grens met Rotterdam-Nessde- lande. Zevenhuizen-Moerkapelle heeft indertijd grondgebied af gestaan aan Rotterdam voor de bouw van de nieuwe wijk. Omdat toen nog niet duidelijkwas hoe veel ruimte Nesselande precies in beslag zou nemen, werd overeen gekomen dat een deel van die 450 hectare te zijner tijd in de vorm van een groene buffer aan Zeven huizen teruggegeven zou worden. Raadslid Oosterhoff liet weten daad bij woord te willen zien en vroeg de Commissaris dit 'vuiltje' schoon te poetsen. Bagheera vindt Mowgli, alle dieren kijken toe. door Bagheera de panter en vervol gens grotendeels wordt opgevoed door wolven. De kinderen hadden in het kader van het project een dansles gevolgd waarin ze leerden zich te bewegen ais de dieren uit de film. Alle dieren kwamen voor bij. De olifanten marcheerden net jes, de tijgers slopen en sprongen en de apen en beren dansten er op los, net als Baloe in de film. Uiteindelijk koos Mowgli toch voor een leven tussen de mensen, dank zij de mooie Shanti. Na afloop van het swingfestijn, maakten ae kin deren als echte professionals een buiging voor het publiek. - Koffieochtenden Hervormd Centrum: 9.30-11.00 uur 6 maart Tinie Visser (vrouwen en relaties, oma's-moeders-dochters) - Ondernemersvereniging: iedere 1e donderdag van de maand: ondernemerscafé ii dorpshuis Swanla van 17.30 tot 19.00 uur. - Speel-o-theek Beestenboel. Geopend di en do in dorpshuis Swanla. Kijk voor data en tijd op www beestenboel-zevenhuizen.nl - 30 april van 7.00 - 17.00 uur viering van kononginnedag in Zevenhuizen, georgan seerd door het Oranjecomité en J O Z; thema Zevenhuizen, traditioneel sterk! De Zevenster Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00-13.30 uur; info 637111; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil voor 55-plussers: geopend elke 1e woensdag van de maand (vooraf reserveren 0180-637111) ANB© Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (1x per 14 dgn. op woens dag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (1x per 14 dgn): verzamelen bij dorpshuis Swan la vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: zwembad De Koornmolen: donderdag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Musea Zevenhuizen Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Molenmuseum en het museum van de Jan C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in het gebouw Tweemanspolder 15 te Zevenhuizen, elke laatste zaterdag van de maand van 13.30-16.00 uur, elke tweede dins dagavond van elk kwartaal van 19.00 tot 21.00 uur en verder op afspraak. Vogelvereniging Zang en Kleur Kaarten 21 maart; 18 april Postduivenvereniging de Stormvliegers paasbingo 22 maart. De Zeven Muzen - Amateurmuziekavond 12 april Ger.kerk Zevenhuizen -Leerlingenconcerten 14 en 28 maart aanvang 19.00 uur in de vrijz. kerk Dorpsstraat 139. Amateurmuziekavond 12 april 20.00 uur in de Ontmoetingskerk, Dorpsstraat 106; Grote aovond thema: beweging. 19.00 - 20.30 uuur Ontmoetingskerk. Kleine Trompetter - 22 maart voorjaarsconc. Theater Swanla w Croeneweg Klaverjassen 20.00 uur: 14 en 28 maart;11 en 25 april iedere donderdagmiddag 14.00 u Kinderkleding en speelgoedbeurs t.b.v. UNICEF do'dag 3 en vrijdag 4 april. Ger.Kerk Dorpsstr 106 EL JAKIM zaterdag 8 mrt jubileumconcert (20 jaar) in de Herv. Kerk Zevenhuizen. Aan vang 20.00 u De Commissaris van de Koningin in gesprek met de leden van de gemeenteraad. "Het contract dat in 2005 met de gemeente Rotterdam is gesloten, is op dit punt helder. Maar nu heeft Rotterdam nuances toegevoegd aan de bepalingen. Zo willen ze onder meer eerst duidelijkheid over de inrichting van de Eendrag- tspolder voor er tot teruggave kan worden overgegaan." ^venhuizen - Basisschool 't Rei- jierbos werd de afgelopen weken ™gzaam omgetoverd tot een jun- ?'e- 't Reigerbos volgde een pro ject van het kunstgebouw waarbij ee kinderen kennis maakten met Jens, muziek en literatuur in Afri- aanse sferen. Kinderen uit groep toten met 4 hadden als thema ungle Book', een dansproject ge beerd op de film Jungle Book, tgelopen donderdag gaven de lnderen uit groep 1 en 2 een Jun- 9le Show, waarmee ze lieten zien Watze hebben geleerd e kinderen leerden spelender- 'Is over de jungle. In de klas ;'erden jungledieren bekeken op ,°t°s, de poppenhoek werd een lunglehoek', er werden verhalen °0rgelezen en nagespeeld en er •jerden taal en rekenactiviteiten Jl gevoerd die allemaal te maken adden met de jungle. e kinderen speelden tijdens de j 0rste"ing het verhaal van Jungle dat na' 0ver het kindje Mowgli Wordt gevonden in het bos

Hart van Holland | 2008 | | pagina 9