TAIZE- VIERING POLDERROMANCE SPEELT STERFGENAAM TWEEDE-KANS-WINKEL MOERKAPELLE WEER OPEN KAARTEN MAKEN MET MALLEN SPORTDAG O.S.S. MUSICALLESSEN VOOR KINDEREN 'GEZICHT VAN DE BIBLIOTHEEK' ONTVANGT LINTJE COMPUTERRUIMTE OPENT MOGELIJKHEDEN VOOR OUDEREN ONDERLINGE WEDSTRIJDEN TARZAN 7F\/^MH1II7ENM\/10ERKAPELLE Mieke van Dijk Lid in de Orde van Oranje Nassau Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 5 maart 2008 pagina 11 Zevenhuizen - Er vindt 9 maart een oecumenische viering in de traditie van Taizé plaats in de Ontmoetingskerk aan de Dorps straat 106. Een meditatieve vie ring met eenvoudige liederen, lezingen, gebed, ruime stilte en muziek van gitaar en fluit. Na de viering is er gelegenheid voor onderlinge ontmoeting tijdens het koffiedrinken, ledereen is welkom. Aanvang 19.00 uur, vanaf 18.30 binnenkomst. Moerkapelle - De onderlinge wed strijden van gymnastiekvereniging Tarzan worden zaterdag 8 maart gehouden in dorpshuis Op moer. Aanvang 14.00 uur. Alle jeugd- en asprirantleden strijden om de pun ten op de onderdelen ring, brug, lange mat en trampoline. Na de wedstrijden en de prijsuit reiking, om ongeveer 16.00 uur, neemt de vereniging afscheid van juf Lien Dullaart-van Hoven. Zij heeft ruim 17 jaar les gegeven bij de vereniging. Zevenhuizen - Het zijn meestal musicals die De Polderromance speelt, maar vrijdag 4 en zaterdag 5 april wordt een toneelstuk 'neergezet' in theater Swanla. Het gaat om 'De Sterfgenaam' (murders in the heir'). De voorstellingen beginnen om 20.15 uur. Kaarten a 10 euro zijn verkrijg baar bij reisbureau de Zwaluw of aan de zaal. De regie is in handen van Anne Sytsema. Interactief De Sterfgenaam is een interac tieve misdaadkomedie van auteur Billy St. John. Het publiek is er ge tuige van dat in het eerste bedrijf een moord gepleegd wordt. In de pauze na dat bedrijf kiest elke be zoeker een van de verdachten als de meest waarschijnlijke moorde naar. In het tweede bedrijf wordt de meest gekozen verdachte als moordenaar in de kraag gegre pen. Simon Starck is zeer oud, zeer rijk, zeer ziek maar ook nog altijd zeer tiranniek. Hij laat zijn kleine familie tijdens een hevige onweersavond naar zijn afgelegen Starck State komen. Daar onthult hij dat hij in zijn huidig testament hen en zijn personeel zijn miljarden nalaat, ledereen blij. Vervolgens kondigt hij aan de volgende dag een nieuw testament te tekenen met daarin zijn bizar en kostbaar plan zichzelf te laten klonen. Wat daarna over blijft van zijn gigantisch vermogen erft hij zelf als de nieuwe Simon Starck. En ja, die nacht wordt de oude Si mon in zijn rolstoel om het leven gebracht, ledereen in het huis is verdacht. Moerkapelle - De tweede-kans winkel, gevestigd in de voorma lige DA drogisterij aan de Dorps straat in Moerkapelle opent op zaterdag 8 maart weer haar deu ren. Er is van alles te koop. Speel goed, huishoudelijke apparatuur. glazen, mokken, keukenspulletjes, meubilair en boeken, veel boeken. Wie overtollige spullen een twee de kans wil geven, kan ze dineren aan de tweede-kans-winkel. De opbrengst komt ten goede aan de zending. Zevenhuizen - De Work-Shop aan de Dorpsstraat 208a organiseert voor zaterdag 8 maart van 12.00 tot 16.00 uur een demonstratie 'Kaarten maken met mallen'. De toegang is vrij. Voor meer informatie: www.de- work-shop.nl. Zevenhuizen/Middelharnis - 37 Kinderen en elf begeleiders vertrok ken zaterdag 1 maart richting Middelharnis om deel te nemen aan de sportdag die gymnastiekvereniging Middelharnis jaarlijks organiseert voor andere gymnastiekverenigingen. Het turngedeelte stond centraal tijdens deze dag. In een hal met allerlei turntoestel- len konden de kinderen kennis ma ken met de Pegasus, tumblingbaan en verschillende trampolines. Ook kregen de kinderen instructies om de klimwand te trotseren en kreeg een aantal begeleiders een spoed cursus 'zekeren', zodat er zich geen ongelukken voor konden doen. Er waren verschillende klimniveaus en al snel bleek dat OSS binnen de vereniging een flink aantal klim- geiten heeft. Tijdens de derde ronde werd er gebowld; na ook nog een demon stratie in de turnhal werd een friet jesmaaltijd genuttigd en mochten de kinderen gebruik maken van het zwembad. De kinderen en begeleiders kijken terug op een geslaagde dag. Zevenhuizen - De Zeven Muzen biedt van 10 maart tot 21 april (maximaal) 20 kinderen tussen de acht en de twaalf jaar de mogelijk heid om kennis te maken met de musicallessen. Op zes maandag middagen krijgen de deelnemers drie lessen van drie kwartier dans, zang en toneel. De laatste les (21 april) geven zij een presentatie aan ouders en belangstellenden. De lessen worden gegeven in dorpshuis Swanla op maandag van 15.45 tot 18.00 uur. Voor meer in formatie en aanmelding: www.de- zevenmuzen.nl, info@zingendoe- maarmee.nl of 0180-632829. Zevenhuizen - Ze had helemaal niets in de gaten. Pas toen familie, col lega's en oud-collega's luid 'Lang zal ze leven' zingend de bibliotheek in kwamen, begreep Mieke van Dijk dat er iets bijzonders aan de hand was. Mevrouw M.W. van Dijk-Telghuijs was op 1 maart 2008 vijfentwin tig jaar als vrijwilliger verbonden aan de bibliotheek van Zevenhuizen en ontving uit handen van burgemeester Fijen een koninklijke onderschei- d.ng. Zij werd daarmee benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Door Geertrude Verweij Burgemeester Fijen begon zijn toe spraak met de vraag of mevrouw van Dijk wist of er in de bibliotheek een boek te vinden is over het Ne derlandse decoratiestelsel. Het antwoord was typerend: "Ik weet het niet direct, maar ik kan het wel voor u opzoeken." Burgemeester Fijen legde uit dat het stelsel van koninklijke onder scheidingen in 1994 vernieuwd is. De nadruk ligt nu niet meer alleen op het aantal jaren dat iemand zich ingezet heeft, maar meer op de persoonlijke verdiensten van de betrokkenen. "De onderscheiding wordt toege kend aan mensen die zich gedu rende geruime tijd ten bate van de samenleving hebben ingezet en daarbij opvallende prestaties of werkzaamheden met een bij zondere maatschappelijke waarde hebben geleverd. Als je daaraan voldoet moetje een bijzonder per soon zijn. En dat is Mieke." Gezicht Mieke van Dijk werkt officieel veertien uur per week als vrijwil liger in de bibliotheek, maar daar naast zet ze zich veel uren extra in bij verschillende gelegenheden. Het gaat daarbij niet alleen om het uitlenen van boeken, maar ook om het maken van de presentaties en voorstellingen. Daarnaast is ze gastvrouw bij lezingen en cursus sen. Fijen: "Mieke is vraagbaak voor iedereen. Voor de klanten, voor de andere vrijwilligers en voor de vaste krachten geldt: vraag het Mieke. We kunnen met een gerust hart zeggen: Mieke is het gezicht van de bibliotheek." Niets mooiers Hettie Kolijn, manager van biblio theek de Groene Venen, Vestiging Zevenhuizen, is het daar volledig mee eens. "ledereen kent Mieke. Ze werkt nu al vijfentwintig jaar voor de bibliotheek en heeft ge holpen bij het ontstaan van de bi bliotheek zoals die nu is. Ze is een echte duizendpoot. Ik werk hier nu vier jaar als manager. Als ik het in het begin even niet wist, vroeg ik het aan Mieke. Zij is echt een gou den kracht. Wat je haar ook vraagt of het nu iets is over boeken of het verplaatsen van kasten, Mieke staat altijd klaar. Ze doet gewoon alles. Het is gewoon onvoorstel baar dat een vrijwilligster zoveel doet. Ze is zo klantvriendelijk. Als het moet brengt ze de boeken bij de mensen thuis en gebruikt ze haar vrije tijd om dingen voor mensen op te zoeken." Van Dijk was erg verrast. "Ik had er niet bij stil gestaan dat het precies vijfentwintig jaar geleden is. Het begon met een uitleen en ik ben van het een in het ander gerold." Zelf vindt ze het geen verdienste dat ze al zo lang als vrijwilligster werkt: "Als je het leuk vindt, blijf je het gewoon doen. Ik vind het nog steeds leuk en het blijft af wisselend. Er is steeds iets nieuws, steeds iets anders. Een mens kan niets mooiers wensen." best. Dat toetsenbord viel me ook mee, het lijkt toch wel op een type machine." De computerruimte bevindt zich op de eerste verdieping van het zorgcentrum en is geopend op maandag- en vrijdagochtend van 10.00 tot 12.00 uur en op woens dagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur. Bewoners van het zorgcentrum en de aanleunwoningen kunnen vrij blijvend langskomen om te kijken en zelf achter de computer te gaan zitten. Eerste gebruiker Ansen bedankte alle mensen die zich voor het realiseren van de computerruimte hadden inge zet en noemde met name de Cor Strijdhorst, Kees Smorenburg, Rob Bergkotte en Jan Groen die de hele ruimte hebben ingericht. Drie le den van de cliëntenraad, mevrouw Eindhoven, mevrouw van der Wal en mevrouw Schurink openden de ruimte officieel door de fraaie be lettering, geschonken door een van Een e-mail naar Santa Barbara, Californië. Zevenhuizen - Met gebak bij de koffie werd de opening van de compu terruimte in Zorgcentrum de Zevenster gevierd. Op maandag 3 maart werd de ruimte officieel in gebruik genomen. Door Geertrude Verweij Wim Ansen, directeur van het zorg centrum: "Eindelijk is het de grote dag. Er is heel lang over gepraat, maar we staan nu voor de 'werk ruimte computeren voor senioren'. Hiermee willen we de bewoners de mogelijkheid geven te leren wat een computer nu eigenlijk is en wat ermee kan. De computer maakt al dertig jaar deel uit van onze sa menleving en ik weet zeker dat ook ouderen daar profijt van kunnen hebben." de sponsors, te onthullen. Mevrouw van der Wal mag zich de allereerste gebruiker van de ruimte noemen. Bijgestaan door Cor Strijdhorst typte zij een email aan haar zoon in Santa Barbara, Californië. "Het opent wel mogelijkheden. Ik vond het erg spannend, maar ook heel leuk. Ik was bang dat ik iets stuk zou maken, maar het ging

Hart van Holland | 2008 | | pagina 11