LIONS VOORJAARSCONCERT MET AFRIKAANS ACCENT STERKE VERHALEN IN ZEVENHUIZEN SPANNENDE ONTKNOPING RAPIDCOMPETITIE BURENRUZIE VLIETKADE BESLECHT BOUW 'T ZONNETJE MAG DOORGAAN KADER ABD0LAH IN DE BIBLIOTHEEK ZEVENHUIZEN -ZEVEN H UI ZEN-MO ERK APE iTT^ VOORJAARSCONCERT KLEINE TROMPETTER CINEAST SPREEKT BIJ VOGELVRIENDEN ONTDEKKINGSREIS BIJ VROUWEN VAN NU MUSICALLESSEN KINDEREN 'Mevrouw Ordner' in Bibliotheek Zevenhuizen SCHAKEN Raad van State - uitspraak pagina 12 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 5 maart 2008 i i Zevenhuizen - Na het eerste lus trum in 2007 en gestimuleerd door het succes van alle voorgaande con certen gaat Lions Club Zevenhui zen gewoon door met de organi satie van Voorjaarsconcerten in de Hervormde kerk te Zevenhuizen. Na het swingende ensemble 'De Perlina's' uit de Oekraïne (twee- Skumbuzo. Zevenhuizen - Muziekvereniging De Kleine Trompetter geeft zater dagavond 22 maart haar jaarlijks voorjaarsconcert. Voorheen ook wel donateursconcert genoemd omdat met dit concert de dona teurs bedankt worden voor hun giften. Uiteraard worden de dona teurs uitgenodigd maar dit concert is natuurlijk voor iedereen die be langstelling heeft voor De Kleine Trompetter. De gehele muziekver eniging zal zich presenteren. Af wisselend zullen de harmonie, het opleidingsorkest, slagwerkkids en Afslag 9 verschillende soorten mu ziek laten horen. Het concert staat deze avond in het teken van film. Aanvang 20.00 uur in Dorpshuis Swanla; de entree bedraagt 3,50 euro. Zevenhuizen - Bij vogelvereniging Zangen Kleurspreekt7maartvanaf 20.00 uur, cineast Chris van Dam uit Pijnacker. Hij toont de aanwezigen beelden over de flora en fauna en wellicht is er tijd voor een natuur film over vogels in de omgeving van de Rottemeren. Clubgebouw Zang en Kleur, Nijverheidscentrum 50. De toegang is vrij. Informatie: 0180-632271 of 06-53339257. Zevenhuizen - De Vrouwen van Nu organiseren voor 13 maart een Sondela lezing over Zuid Afrika. De heer W. Vriend spreekt over 'de ontdekkingsreis'. Een Sondela le zing is interactief, doordat de spre ker gebruik maakt van rolspelen, muziek, beelden en voorwerpen. Voor leden is de toegang vrij, niet- leden betalen 3 euro. Zevenhuizen - De Zeven Muzen biedt van 10 maart tot 21 april (maximaal) 20 kinderen tussen de acht en de twaalf jaar de moge lijkheid om kennis te maken met de musicallessen. Op zes maan dagmiddagen krijgen de deelne mers drie lessen van drie kwartier dans, zang en toneel. De laatste les (21 april) geven zij een presen tatie aan ouders en belangstellen den. De lessen worden gegeven in dorpshuis Swanla op maandag van 15.45 tot 18.00 uur. Informatie en aanmelding: www.dezevenmuzen. nl, info@zingendoemaarmee.nl of 0180-632829. maal), Marco Bakker, en de win naars van het prestigieuze Prinses Christinaconcours, de zusjes Char lotte en Josefien Stoppelenburg (tweemaal), is het op 11 april de beurt aan Skumbuzo, bariton uit het Afrikaanse Swaziland. Skumbuzo werd zeven jaar gele den ontdekt tijdens een tournee van het Grootkoor door Zuid- Afrika en Swaziland. Skumbuzo zong toen in een koor waarmee het Grootkoor een concert gaf. De Nederlands sprekende reisgids was zeer onder de indruk van deze jonge zanger en ze heeft er de afgelopen jaren met haar financi ële steun voor gezorgd dat hij kon gaan studeren. Inmiddels is Skum buzo afgestudeerd en heeft het Grootkoor hem opnieuw ontmoet tijdens een vervolgtournee door Zuid-Afrika. Hij heeft zich ont wikkeld tot een volwassen zanger met een schitterend stemgeluid. Skumbuzo reageerde zeer enthou siast op de uitnodiging om samen met het Grootkoor Rotterdam een concert in Zevenhuizen te verzor gen. Het repertoire van het voor jaarsconcert zal bestaan uit klas sieke koorwerken, negrospirituals en populaire musicalfragmenten. De setting van het zesde Lions Voorjaarsconcert is onveranderd. De artistieke leiding is in handen van Etty van der Mei en Nan van Groeningen met Rob van Dijk aan de piano. Het concert vindt weer plaats in de monumentale Her vormde Kerk. Bij reisbureau De Zwaluw en bij De Fotoboetiek in Moerkapelle zijn vanaf woensdag 5 maart kaarten in de voorverkoop verkrijgbaar. De opbrengst van het concert zal dit jaar ten goede komen aan het regiohospice IJsselThuis in Nieu- werkerk aan den IJssel, de Stichting Breath, en het voor basisscholieren ontwikkelde 'normen en waarden'- programma 'Leefstijl'. De Stichting Breath heeft als missie de leefsitua tie te verbeteren en het opbouwen van een zelfstandig bestaan voor hulpbehoevende kinderen, onge acht huidskleur, religie of afkomst. Het Lions-Voorjaarsconcert wordt geopend door burgemeester J.C.G. Fijenat. Het concert begint om 20.00 uur, kerk open 19.15 uur. De toegang bedraagt 15 euro. Voor meer informatie: 0180-631956 of csarneel@wxs.nl Zevenhuizen - Mevrouw Ordner, een strenge doch vriendelijke biblio thecaresse, was maandagavond 3 maart aanwezig in de bibiotheek. Zij was daar om kinderen te helpen met het schrijven van 'sterke verhalen'. De mooiste verhalen zullen door het Oranjecomité worden gebundeld in een boekje. Dit boekje zal op Koninginnedag worden verkocht en worden opgestuurd naar Koningin Beatrix ter ere van haar zeventigste verjaardag. Door Maartje Letzel Het thema voor Koninginnedag dat het Oranjecomité dit jaar heeft gekozen is: 'Traditioneel Sterk'. In dat kader heeft het comité de jeugd van Zevenhuizen gevraagd om sterke verhalen te schrijven. Mevrouw Kaft en meneer Ordner zijn begonnen met hun missie tij dens de jaarlijkse Lampionnen- optocht, dit jaar gehouden op 2 februari, de zaterdag na de echte verjaardag van Koningin Beatrix. Daarna zijn ze langs gegaan bij de basisscholen 't Reigersbos en De Eendragt. Zij hebben daar in vrij wel alle groepen een les gegeven over 'sterke verhalen'. De jongere kinderen moest eerst geleerd wor den wat een 'sterk verhaal' is. Dit werd uitgelegd aan de hand van een verhaal over een meneer die gaat vissen met een heel klein hen geltje, maar hij beweert een hele grote viste hebben gevangen. Heel veel kinderen vonden het moeilijk een onderwerp voor hun verhaal te verzinnen. Met een beetje hulp kwamen er toch hele mooie verha len op papier. De mooiste verhalen zullen worden gebundeld in een boekje. De verhalen worden deels ingescand zodat het handschrift van de kinderen zichtbaar blijft, en deels overgetypt. Normaal gesproken zou mevrouw Ordner worden bijgestaan door meneer Kaft, maar hij was ver hinderd. Mevrouw Ordner kon het deze avond echter wel alleen aan, want het was niet druk in de bibliotheek. Wellicht omdat de voorjaarsvakantie net is afgelopen en veel .ouders de kinderen van avond maar eens op tijd naar bed stuurden. Er is deze week nog een kans om dit stel, dat in het dage lijks leven studeert en lid is van de musicalvereniging, te ontmoeten: donderdag 6 maart zijn ze weer aanwezig in de bibliotheek, tussen 18.30 en 20.00 uur. Voor meer informatie: www.oran- jezevenhuizen.nl of www.biblio- theekdegroenevenen.nl Moerkapelle-lnderapidcompetitie 2007-2008 waren nog drie kandidaten over om te strijden voor de overwinning, te weten Gerard van Ommeren, Hugo van Eiteren en Wouter Vroegindeweij. Samen met Jan Blok speelden ze een finalepoule waarin de drie kemphanen precies gelijk eindigden en Blok zesde werd. Dus werd er overgegaan op het spelen van snelschaakpotjes. Hier bleek Vroegindeweij niet opgewassen tegen de kracht van Van Eiteren en Van Ommeren. Ook na een tweede ronde snelschaken werd er elke keer remise gespeeld en werden er voor het eerst in jaren twee winnaars aangewezen. Zodoende mogen dus Gerard van Ommeren én Hugo van Eiteren zich rapidkampioen 2007-2008 noemen. Bij de senioren werd er niet geschaakt. De stand aan kop is I.Boudewijn Weijermars, 2.Maarten Vroegindeweij en 3.Jesse van Eiteren. Bij de jeugd waren de uitslagen als volgt: groep 1Frits van der Starre-Bart Mauritz 1-0; Walter van den Berg-Johan van Krevelen 1-0; Martijn Mauritz-Frits van der Starre 1-0; Geert van der Hoek-Bart Mauritz 0-1. Uitslagen groep 2: Arie Ymker-Marijn van Krevelen 1-0; Jonathan Pilgram- Floris Pilgram 1-0. Den Haag/Zevenhuizen-Moerkapelle - De Raad van State heeft één van twee ruziënde buren aan de Vlietkade in Oud Verlaat een klin kende overwinning bezorgd. De Raad gaf deze week de overwinnaar op twee fronten gelijk. Hij mag de restauratie van zijn monumentale boerderij weer voortzetten en zijn buurman moet een oude schuur weghalen. Of er echt valt te spreken van een winnaar is echter zeer de vraag. Beide buren maken elkaar al lange tijd het leven zuur. In plaats van zelf een einde te maken aan de langdurige ruzie werd de ge meente gevraagd om in de zaak te beslissen. Aanvankelijk was de gemeente daar helemaal niet toe bereid. Volgens de gemeente was het helemaal niet nodig om de zaak op de spits te drijven. Maar bemiddelingspogingen van de ge meente waren aan dovemansoren besteed. Een van de twee buren zorgde er zelfs voor dat de gemeente verpli cht werd om maatregelen te ne men tegen de schuur die niemand tot last is. Dat is uiteindelijk ge beurd. De eigenaar van de schuur probeerde afbraak via de Raad van State te voorkomen. Maar de Raad oordeelt dat de schuur er staat in strijd met het bestem mingsplan en dus moet worden verwijderd. De Raad concludeert bovendien dat de bouwstop voor de restau ratie van de boerderij voorlopig kan worden opgeheven. Volgens de Raad heeft de buurman een procedurefout gemaakt, waarov er later nog een definitief oordeel moet volgen. Vooralsnog vindt de Raad dat de buurman geen sterke argumenten heeft geleverd om de bouwstop te laten voortduren. «*as! De bouw van Brasserie 't Zonnetje hoeft niet te worden stilgelegd. Oud Verlaat - De bouw van Brasserie 't Zonnetje mag gewoon doorgaan. Dat besliste de voorzieningenrechter in Den Haag onlangs. Een aantal inwoners van Oud Verlaat had gevraagd om een zogenaamde voorlo pige voorziening die, in afwachting van een definitief oordeel van de rechtbank, de bouw van 't Zonnetje zou stilleggen. Buurtbewoners waren dit keer naar de rechter gestapt omdat zij menen dat met de tweede bouw laag het bestemmingsplan wordt overschreden, en de gemeente Ze venhuizen ten onrechte een bouw vergunning heeft verleend. De maximale bestemmingsoppervlak te voor de horeca onderneming van 't Zonnetje is 103 m2. Met een tweede bouwlaag, zo stellen en kele bewoners van Oud Verlaat, ontstaat een bestemmingsvlak van 195 m2. De voorzieningenrechter ziet dit anders en baseert zich op een uit spraak van de afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State van augustus 2007, waarin staat dat een tweede bouwlaag volgens de planvoorschriften is toege staan, zolang er geen horeca acti viteiten plaatsvinden. Navraag van de rechtbank bij de uitbater leerde dat de verdieping bedoeld is als kantoor en kleedruimte voor het personeel van de Brasserie. De voorzieningenrechter achtte nader onderzoek door de recht bank niet tot andere inzichten zou leiden en maakte gebruik van zijn bevoegdheid om in plaats van een voorlopig een definitief oordeel te vellen in het voordeel van 't Zon netje. Tegen dit oordeel is nog beroep mogelijk bij de Raad van State. Zevenhuizen - Kader Abdolah houdt op woensdag 26 maart in de biblio theek een lezing over en uit eigen werk. Bibliotheek De Groene Venen, vestiging Zevenhuizen organiseert deze avond samen met De Zeven Mu zen, De Wereldwinkel en boekhandel Van Delft. Kader Abdolah ontvluchtte in 1985 zijn moederland Iran en kwam een aantal jaren later naar Nederland. In korte tijd maakte Abdolah zich de Nederlandse taal eigen en hij schrijft zijn boeken in het Nederlands. Hij publiceert verhalen en romans. Zijn Nederlandse debuutbundel 'De ade laars' werd bekroond met het Gou den Ezelsoor voor het best verkochte debuut van 1993. In 1997 publiceert Abdolah zijn eerste roman, 'De reis van de lege flessen', een roman die zich afspeelt in Nederland. De ro man 'Spijkerschrift' uit 2000 speet zich bijna helemaal in Iran af. In 2005 volgde de roman 'Het huis van de moskee'. Aanvang 20.00 uur uur, toegang 7,50 euro in de voorver koop, 8,50 aan de deur. Boekhandel van Delft is aanwezig met een boe kentafel en in de pauze zal Kader Ab dolah boeken signeren. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de bibliotheek, bij boekhandel Van Delft of via www. bibliotheekdegroenevenen.nl

Hart van Holland | 2008 | | pagina 12