ZONTA VROUWENFESTIVAL: VAN, VÓÓR EN DÓÓR VROUWEN NK VOOR DAMES BIJ BV DE BRUG KLEUTERS SCHITTEREN IN 'KIKKER IN DE KOU' Waddinxvener Waddinxveen leeft! ■^waddinxveen l in het nieuws... KERKDIENSTEN 9 MAART GOUDSE KOMEDIE IN HET ANNE FRANKCENTRUM Waddinxveen - Biljartvereniging De Brug in Waddinxveen heeft ko mend weekeinde het toernooi om het Nederlands Kampioenschap li- bre voor dames (partijlengte over 150 caramboles) in huis. In de vier wedstrijdtafels tellende accommo datie aan de Brugweg komen acht finalisten in actie. Christel Willemse uit Alphen aan den Rijn verdedigt in Waddinxveen haar titel en doet dat tegen Joke Breur (Terneuzen), Harmie Evenhuis (Appingedam), Monique van Exter (Lelystad), Marie Therese Ikink (Bredevoort), Marieke Mulders (Tilburg), Fran- cine van Yperen (Willemstad) en Graddy Borst (Rijpwetering). Vrij dag wordt om 19.00 uur begon nen, zowel zaterdag als zondag is de aanvang 11.00 uur. De toegang is vrij. Op dezelfde dagen wordt in Sa- monda Zuiderpark (Den Haag) het gewestelijk kampioenschap hoofdklasse libre (180 caramboles) afgewerkt. BV De Brug is daarin vertegenwoordigd in de persoon van Erik Winkster, het Goudse Concordia brengt Joop van Veen in stelling. De winnaar van deze titel strijd plaatst zich voor het NK, eind april in Beverwijk. Waddinxveen - De kleuters van de Koningin Julianaschool hebben ze ven weken lang gewerkt met de prentenboeken van schrijver Max Velthuijs. Het boek 'Kikker in de kou' heeft centraal gestaan. De kinderen waren helemaal in de ban van kikker en hebben mooie werkjes gemaakt. Naar aanleiding van het boek 'Kikker in de kou' is een musical gemaakt. Deze musical hebben de kinderen gedurende de zeven weken inge studeerd en op donderdagavond 21 februari opgevoerd voor de ou ders. De musical was een enorm suc ces en na een staande ovatie werd de uitslag van de kleurwedstrijd over kikker bekend gemaakt. Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 5 maart 2008 pagina 17 In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp.. Waddinxveen Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. G.G.S. van Hoogstraten, bid dag en 18.30 uur dhr M. van de Linden, lofprijzingsdienst. Ger. kerk. 9.30 ds. W. de Groot en 16.30 uur dr. E. Brink, aangepas te dienst voor mensen met een verstandelijke beperking in de Kruiskerk. Immanuelkerk 10.00 uur mw. Ds. D.C. van Houwelin- gen-Verdonk. Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. J.P. Koning. Boskoop Chr. Ger.kerk. 9.30 uur ds. F.W. van der Rhee en 18.15 uur ds. A. van Ek. De Stek 9.30 uur ds. E. Baljet. Zijdekerk 9.30 uur ds. E. Westrik. Dorpskerk 9.30 uur en 18.30 uur dr. R. de Reuver. Chr. gem.Bethel 9.30 uur Kees Goed hart. Ger. Gem. 9.30 uur en 16.30 uur leesdienst. Evang. Gem. Pa- rousia 10.00 uur R. Mohanu. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH) en Dienst Apotheek Midden- Holland (DAM), (Groene Hart Ziekenhuis) locatie Bleuland aan de voorzijde van het ziekenhuis bij Spoedeisende Hulp, Gouda, 0182-322488. Diabeteslijn (033) 463 05 ,66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl Waddinxveen - De Culturele Com missie van de Stichting Kreater/ S.W.W. organiseert dit jaar een aantal culturele avonden in het Anne Frankactiviteitencentrum. Op dinsdagavond 11 maart komt de Goudse Komedie met het blij spel 'Ligt de dader op het kerkhof", een blijspel van Max Andrea. In het stuk worden familieleden door de notaris bijeengeroepen, onder werp: een erfenis. Reden voor al lerlei doldwaze avonturen. De zaal gaat open om 19.30 uur, om 20.00 uur begint de voorstelling. De entree bedraagt 4 euro. Wie gebruik wil maken van de Groene- HartHopper kan bellen met: 0800- 0220900. Waddinxveen/regio - De leden van Zonta Club Gouda organiseren voor 9 april een wervelend evenement voor vrouwen van alle leeftijden: het Zonta Vrouwenfestival. Het wordt een gezellige middag vol creatieve, culturele en sportieve workshops en vindt plaats in het Coenecoop Col lege in Waddinxveen. Door Karin Jongkind (Tekstueel) Imani project 'Zontian' Marjan Hofmijster is één van de drijvende krachten achter het festival. "Zonta is een interna tionale serviceclub voor vrouwen en sinds 2000 actief in de regio Gouda. Een van onze belangrijkste doelstel lingen is activiteiten ontplooien, die gericht zijn op het verbeteren van het welzijn en de positie van vrou wen en hun kinderen. De opbrengst van het Vrouwenfestival komt ge heel ten goede aan het Imani proj ect in Kenia. Dat houdt in het kort in dat straatkinderen worden op gevangen, geschoold en begeleid naar werk. Een goed doel dus, waar wij ons graag voor in zetten. Het idee voor het Vrouwenfestival is ruim een jaar geleden geboren. Ook het welzijn van vrouwen dicht bij huis gaat ons aan het hart. Daarom organiseren wij met grote regel maat een evenement in onze eigen ^omgeving. Hiermee komen we dan gelijk toe aan de derde doelstelling van ZontagezamenIijk iets tot stand brengen om de onderlinge band te versterken. Met de organisatie van het Vrouwenfestival worden alle energie, kennis, talenten en ervarin gen van de leden goed benut." Pakkende workshops Het Vrouwenfestival vindt haar oorsprong in Drenthe. Hofmijster: "Een zusterdub organiseerde dit in 2007 en zowel de Zontaleden als de deelnemers aan het festival waren zeer lovend. Binnen Zonta Gouda was iedereen direct enthousiast. Wij zijn met zo'n 25 leden en hebben vijf commissies gevormd die ieder een deelgebied van de organisatie op zich nam. Alle leden zijn actief be trokken bij het evenement en op 19 april zijn wij ook allemaal aanwezig om alle voorkomende werkzaam heden te verrichten: van parkeer wacht tot garderobedame en van workshopbegeleider tot catering service. Het programma is zeer ge varieerd en biedt voor elk wat wils. Het is een goede mix geworden van actieve en passieve, serieuze en ont spannen workshops. Je kunt onder meer praten over politiek, leren hoe je moet salsadansen, moleculair kunt koken of een goed verhaal kan schrijven, informatie krijgen over cosmetische chirurgie of over beleg gen en wijnen proeven of interieu radvies krijgen, Alle workshops zijn voortgekomen uit de netwerken van onze eigen leden en daar zijn we best trots op." Goed doel Margrethe Kooijman is voorzit ter van Zonta Club Gouda. "In de afgelopen jaren hebben we re gelmatig van ons laten horen met onder meer concerten, lezingen of culturele activiteiten. Fundraising was hierbij vrijwel altijd de drijfveer en doorgaans waren we best suc cesvol. Nadat we in contact waren gekomen met Joop Vink, een belan grijke initiator van het Imani project in Kenia, besloten we een nieuw evenement nóg grootschaliger aan te pakken. Zodat we ook een sub stantiële bijdrage kunnen leveren aan dit project. Het mooie ervan is namelijk, dat er vooral hulp wordt Marjan Hofmijster. geboden in de vorm van scholing. De ontwikkeling van meisjes en vrou wen in Kenia krijgt mede dankzij de bijdrage van het Vrouwenfestival echt een impuls. Alle sponsoren, de mensen die belangeloos de work shops geven én de deelnemers aan het festival zijn wij daarom reuze dankbaar voor hun bijdrage. Overi gens kunnen we best nog wat spon soren gebruiken." Prima locatie Zonta Gouda is bijzonder blij met de locatie van het evenement. Mar grethe Kooijman: "Het Vrouwenfes tival vindt plaats op locatie Zuid van het Coenecoop College. Deze locatie heeft zowel gymzalen als computer lokalen en kookruimtes. Dat is voor het festival ideaal omdat alle work shops nu in geëigende ruimtes kun nen plaatsvinden. Waddinxveen ligt daarbij ook centraal in de regio. Wij rekenen op een grote opkomst op 19 april. Alle vrouwen van 18 tot 81 die zin en interesse hebben in een gezellige en inspirerende middag doen er goed aan zich zo snel mo gelijk in te schrijven via www.zonta- gouda.nl. Voor slechts 25 euro volg je twee workshops én krijg je daar- naast een hapje en een drankje."

Hart van Holland | 2008 | | pagina 17