START COMPETITIE HSW WADDINXVEEN 10UWT BRUGGEN STARS ON BIKES III - THE MOVIE 4 4 PjtS L I T I E BERICHTEN DUBBELCONCERT C AKKOORD EN JEUGD BRASSBAND ALMERE WADDINXVEEN HENGELSPORT ALZHEIMER CAFÉ BINGO EN SNUFFELMARKT BE BOOG Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 5 maart 2008 pagina 19 Vechtpartij bij station Waddinxveen - Bij het station van Waddinxveen ontstond op zon dag 2 maart, rond 04.20 uur, en vechtpartij waarbij meerdere jon geren betrokken waren. Een 17 ja rig meisje uit Waddinxveen raakte gewond nadat zij op haar hoofd was geslagen door een onbeken dejongen. Ook werd een 19 jarige Boskoper mishandeld. De politie was snel ter plaatse en heeft in totaal 4 jongeren van 17 (2x) en 22 (2x) jaar uit Waddinxveen aan gehouden. Het meisje uit Wad dinxveen en de Boskoper hebben bij de politie aangifte gedaan. Na een woordenwisseling zouden zij mishandeld zijn. De politie zet het onderzoek naar de precieze reden van de confrontatie voort. Waddinxveen - C Akkoord, het opleidingsorkest van Muziekver eniging Concordia uit Waddinx veen en Muziekvereniging Ex celsior uit Boskoop, organiseert voor vrijdag 7 maart van 19.00 tot 21.15 uur een dubbelconcert met de Brassbende, dejeugdband van Brassband Almere. Het concert wordt gehouden in clubgebouw De Hoge Noot aan de J.W. Friso- weg. De toegang is vrij. Waddinxveen - Bij Hengelsport vereniging Waddinxveen (HSW) start zaterdag 8 maart de zater dagcompetitie en woensdag 12 maart de ouderencompetitie. Bei de competities gaan over 18 wed strijden en traditiegetrouw zullen Waddinxveen - Een zevental fiets- en voetgangersbruggen in Waddinx veen zijn aan vervanging toe. Twee verkeersbruggen zullen geheel wor den vervangen. Het gaat om een viertal bruggen aan de J.W. Frisoweg en Maurit- slaan, één brug aan de Wingerd, één brug aan de Winterdijk en één brug aan de Molenring. Deze werkzaamheden zullen deze zomer verricht worden door Haas noot Bruggen BV. De kosten van de renovatie zullen ruim 110.000 euro bedragen. Twee verkeersbruggen aan de Lede zullen, eveneens komende zomer, in hun geheel worden ver vangen door Giverbo BV. De kosten bedragen ruim 125.000 euro. Over omleidingsroutes is op dit moment nog niets bekend. Waddinxveen - Voor de derde keer in successie organiseert Pieter West- dijk Stars on Bikes. Zaterdag 15 maart zal sporthal De Dreef het toneel zijn van een zes uur durende spinningmarathon. Dit keer gaat de op brengst naar De Opkikker, een stichting die verwendagen verzorgt voor langdurig zieke kinderen en hun families. de eerste wedstrijden in de Oude Rijn worden gevist. Inschrijven en verzamelen bij het station NS; op zaterdag is de vertrektijd 6.30 uur en op woensdag 7.00 uur. Voor meer informatie: 0182-617119. Jonathan, de 10-jarige zoon van sportinstructeur Pieter Westdijk, heeft een zeldzame dodelijke stof wisselingsziekte. Er wordt onder zoek gedaan naar medicijnen om het te stabiliseren en te stoppen. Maar een middel is er op dit mo ment nog niet voorhanden. Dan is het goed om even alles te vergeten en met je kind en gezin iets leuks te doen. Met het hele gezin heb ben ze een leuke dag gehad bij De Opkikker, reden voor Pieter om de opbrengst van de derde spinning marathon ten goede te laten ko men aan deze stichting. Zaterdag zal om 10.00 het startschot klinken en zullen honderden sporters hun bijdrage leveren op de spinning- fiets. Van de 250 fietsen die er staan, zijn er nog enkele 'te koop' voor dit sportieve en goede doel dat door velen omarmd is. Van een 83-jarig lid van de Waddinxveense afdeling van de ANBO tot en met de kinde ren van de Koningin Beatrixschool; van het bedrijfsleven tot en met de bekende Nederlanders. Aanwezig zullen zijn: Opkikker ambassadeur Froukje de Both, meervoudig we reldkampioene indoor-sprint Nelli Cooman, musicalster Chris Tates en zanger Edwin. NOC*NSF voorzitter Erica Terpstra kan niet aanwezig zijn, maar middels een videobood schap zal ze de deelnemers op de haar bekende manier toespreken. De spinners zullen tijdens de ma rathon worden ondersteund door professionele sportinstructeurs en -masseurs. Daarnaast zal Studio da Danza een spectaculaire show verzorgen waarbij het energie pijl door het dak van De Dreef zal schieten. Westdijk is in het dagelijks leven sportleraar in het onderwijs, in de avonduren geeft hij onder andere spinninglessen. Een van zijn leer lingen is juf Annemieke Weijsters van de Koningin Beatrixschool in de Zuidpias. En dan is een link naar een leuke actie op deze ba sisschool snel gelegd. Maandag 3 maart is er met het loslaten van enkele honderden ballonen een actie gestart die loopt tot en met vrijdag 14 maart. Kinderen kun nen lege flessen ophalen en met de statiegeldopbrengst De Op kikker steunen. Ook gaan ze met f3» Pieter Westdijks derde spinningmarathon. krasboekjes langs de huizen, een 'vol' boekje brengt 40 euro op. Met elf klassen moet er een mooi bedrag voor hun langdurig zieke leeftijdgenoten bij elkaar kunnen worden gekrast. Zoals gezegd zijn er nog enkele fietsen beschikbaar. Wil je De Op kikker steunen met de actie Stars on Bikes 111 The Movie, dan kun je voor 150 euro een fiets 'kopen'. Je wordt dan over de rode loper bin nengehaald en kunt je krachten meten met de BN-ers en andere spinners tot 16.00 uur. Niet fit genoeg om deel te nemen? Geen probleem, supporters zijn ook van harte welkom. Inschrijven is moge lijk via: www.starsonbikes.nl. Ballonnenactie voor De Opkikker. Waddinxveen - In het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad 1 wordt voor woens dag 12 maart om 19.30 uur een Alzheimer Café georganiseerd. Huisarts Gerritsen zal deze avond spreken over het thema 'Wat be tekent de huisarts voor iemand met dementie, maar ook voor de partner'. Het Alzheimer Café, dat voor elke tweede woensdag van de maand wordt georganiseerd, is bedoeld voor Alzheimerpatiën- ten, hun partnersen familieleden. Ze kunnen onder deskundige lei ding praten over hun ervaringen en problemen met deze ziekte. Er zijn hulpverleners aanwezig. Ook zijn er van de Stichting Alzheimer Nederland voorlichtingsboekjes en brochures te verkrijgen. Zaal open om 19.00 uur. De toegang is vrij. Waddinxveen - In buurtcentrum De Boog wordt vrijdag 7 maart een bingo gehouden, ledereen is welkom aan de C. Huygenslaan Z vanaf 19.00 uur, de bingo start om 20.00 uur. Er wordt een rommelmarkt ge houden op zaterdag 5 april van 10.00 tot 15.00 uur. Een ieder wordt in de gelegenheid ge steld een tafel te rerserveren om spullen te verkopen. Voor meer informatie: 0182-610469 of 06- 22681097. Koesterkaart 34» Koesterkaart 34, de geliefde plek die een willekeurige voorbijganger kiest en door Ernst de Vogel van het Hart van Holland laat tekenen en beschrijven gaat dit keer over Het Weegje. Maarten de Mik weet het gelijk. Daar... waar hij heeft leren schaatsen achter een keukenstoel, leerde zwemmen, vissen, roeien, waar hij kastanjes roste, woonde met z'n twaalven en nog een familie in een boerderij, trouwfeest gaf., samen met z'n vrouw op de foto ging... 27 jaar geleden. 'Het Weegje... ja., daar zit een stuk herinnering...' e stappen langs twee in de zon rijpende kiwi's naar binnen bij Maarten. Die zijn voor z'n sportende zoon. Ik krijg een drankje ter voorbereiding op m'n fietstocht naar het Weegje. Het waait hard... m'n band is zacht... als ik op de plek ben waar de boerderij heeft gestaan ontmoet ik Jan Verboom met hond 'easy'. 'Dat was de varkensschuur' weet hij. Met een laaste krachtinspanning van de batterijen en mezelf fotografeer ik de plek waar de families de Mik en KijkindeVegte woonden... De t(on gaat mooi onder tussen n>iigëntakken. ik rijd Waddinxveen 3 maart 2008

Hart van Holland | 2008 | | pagina 19