HORROR FILMAVOND PLICHTENMODEL EN OVERLAST IPIAP 2008 BUS KRIJGT MINDER HALTES PEPTALK Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 5 maart 2008 zi rk aan den IJssel - In Con Musica, tweede gebouw op de velden van vv Nieu- vordt vrijdag 28 maart om 20.30 uur door Vedj de horrorfilm The Others ver toegang bedraagt 2,50, inclusief popcorn. Zaal open om 20.15 uur. informatie: 06-13721332 ofjung.vedj@gmail.com. Mi :-Om de aanpak van overlast door jongeren op bepaalde plekken tenanteren, ge- brjjemeente in samenwerking met de politie een 'stoplichtenmodel'. Iedere hangplek injeente heeft een rode, gele of groene kleur, al naar gelang de mate van overlast. De m.eri die gemeente en politie hiertegen nemen, corresponderen met de kleurcode. K -jutpark is 'groen', dus met de over las ïwel mee. Met het opbouwen van ee verstandhouding tussen de buurt en ïren kan overlast worden beperkt en piek blijven bestaan. Be rrein het Ambacht heeft code ge leer jongeren overlast veroorza- ke ze verwijderd. Hun gegevens ku irden genoteerd en hun ouders wc irsoonlijk benaderd. Indien no- dic espreking in het Jeugd preventie ■iPO) in Gouda. 'Rc onder meer de Kanaalbrug en de Ko ilianastraat Hier wordt niets meer getolereerd. Overlast veroorzakende jongeren worden verwijderd en hun gege vens worden genoteerd Indien daar Aanlei ding voor is, behoren processen-verbaal en aanhouding tot de mogelijkheden, even als het inschakelen van het JPO en zelfs het Openbaar Ministerie en het JPO. De driekleurenaanpak is ingesteld naar aan leiding van klachten van omwonenden van bepaalde plekken in de gemeente, aangif ten en eigen signaleringen van de pcfitie, de jongerenwerker en de gemeenteTEIke twee maanden worden de locaties geëvalueerd. pan den IJssel - Kindermishandeling komt in Nederland veel vaker voor dan tot kend was. Bij het Advies- en Meldpunt Kindermishandeling (AMK) kan ieder- die zich zorgen maakt over kinderen in zijn of haar omgeving en denkt aan lishandeling. Op woensdag 26 maart om 20.00 uur komt het AMK in wijkcentrum ia aan het Maria Danneelserf 20 toelichten waarom het zo belangrijk is dat melding maken van kindermishandeling. Zaal open om 19.30 uur. De toegang is Wleen - In samenwerking met de politie, uitgaansgelegenheid La Baraque te Zeven- hutds gemeente Waddinxveen is besloten het aantal haltes van de Ben-Bus in Wad- dieper 15 maart te verminderen van twaalf naar vijf haltes. Deze maatregel is getrof- feioverlast en vernielingen rondom de haltes van jongeren terug te dringen. De en maanden is er in de gemeente f® regelmatig sprake geweest val it en vernielingen door jongeren, 0°::m de bushaltes van de Ben-Bus. Bu oners hebben hierover veelvuldig m£ gedaan bij gemeente en politie. E>a Jrdt er een pakket van maatrege- 'er eld die de genoemde problemen ter ten dringen. Het verminderen van de ihaltes is één van de maatregelen dif 'e termijn wordt uitgevoerd. 'n 3zijn twee nieuwe haltes opgeno- mexaties van de haltes zijn gekozen om de overlast te minimaliseren en de jonge ren in staat stellen om op een gecontroleerde en veilige manier per bus van en naar de po pulaire uitgaansgelegenheid te reizen. Vanaf 15 maart stopt de Ben-bus bij de vol gende haltes: Aan de Beijerincklaan ter hoogte van de Sterrenlaan, aan de Dreef ter hoogte van Sporthal de Dreef, aan de Wil lem de Zwijgerlaan ter hoogte van de Prin ses Beatrixlaan, aan de Dreef ter hoogte van het Evenemententerrein en aan de Dreef ter hoogte van de Fazantdreef. itbijeenkomst gingen de aan- ^^—iiineerde schrijvers Dimitri Ver- JeE Münstermann en een aantal ^Jvan de Libris Literatuurprijs, ö^Hiwigerenhart met ondermeer 'zijn eerste dichtbundel Vlees optredens van Flip Kowlier en ontvangen door de inktaapju- wam als uiteindelijke winnaar ^mse jongeren uit de bus. Wrprijs en de Gouden Uil in de- tojdige juryleden. Stijn Vranken •den ei imitrl ferla® vool prden - Ultramarijn n - Specht en zoon f-Een schitterend gebrek f-Boze Tongen F1-Siegfried f-Eranklin "van de Nederlandse Taalunie, ft departement Onderwijs van "Ke Gemeenschap en de admi- 'epartement WVC en Stichting aap wordt uitgevoerd door Vil- ■"Ikboek in Rotterdam. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het is vrijdag 15 maart 'Road to Greppel- pop-avond'. Deze derde ronde ko men er bands spelen die zeker de moeite waard zijn om niet thuis op de bank te hangen en tv te blijven kijken. Kom en geniet van de bands: SPOUNK, Crimson Sky en What about Amy. SPOUNK! brengt een over tuigende mix aan rock; funk; ska; blues; reggae; fun; variatie; kwalit eit; frisse met eigen geschreven tek sten! Keihard rocken, dat is waar de Boskoopse band Crimson Sky voor staat. Door de afwisseling tussen ei gen nummers en covers van onder andere Red Hot Chili Peppers, Led Zeppelin en Jimi Hendrix, zetten ze bij ieder optreden een gevarieerde, energieke en onvergetelijke show neer. De roots van de derde band (WAA) liggen in punk, hardcore, rock en klassieke genres. Een zeer aange name, lekker klinkende rock band. De deur gaat om 21.00 uur open. De toegang is vrij. Naam: Jop van den Berg Door Marlonneke WiHemsen Leeftijd: 13 jaar Woonplaats: Moerkapelle School: Alfrink College Zoetermeer Klas: 3 VWO Mijn toekomst: weet ik nog niet precies, misschien iets met grafisch ontwerpen. Vraag: De afgelopen weken hebben de leerlingen van groep 8 van alle basisscholen in Nederland de Cito-toets gemaakt. Hier was erg veel aandacht voor in de media. Het lijkt wel of er de laatste jaren steeds meer ophef over de Cito-toets wordt gemaakt en ook de ouders besteden er steeds meer aandacht aan, door bijvoorbeeld hun kinderen van te voren naar Cito- toetstraining te sturen. Vind jij het terecht dat er steeds meer aandacht voor deze toets is en wat voor gevolgen denk je dat dit heeft voor de kinderen die de toets moeten maken "ik vind de aandacht van de media voor de Cito-toets een beetje overdreven. Ik kan me voorstellen dat het op de eerste dag op het journaal komt, maar meer aandacht voor de toets vind ik niet nodig. Ik vind het ook overdreven dat kinderen naar speciale trainingen moeten. Bij de Cito-toets gaat het erom wat je kunt en weet. Je kunt er eigenlijk niet voor leren, dus heeft training ook niet zo veel zin. Ik denk ook dat de kinderen op deze manier alleen maar bang en zenuwachtig worden. Toen ik de toets moest maken, werd er veel minder aandacht aan besteed. We moesten in een aantal dagen de toets maken en later kregen we de uitslag. Dat was alles. Ik was gelukkig ook niet echt nerveus. Ik denk dat het dus goed is geweest dat er niet zo veel aandacht aan besteed werd." tk.Via deze website is het ook nog mogelijk je op te geven voor de nieuwe reeks muziekwork shops in Taverna onder leiding van Sebas Vugt. Deze gaan 14 maart weer van start. Nieuwerkerk aan den IJssel - Cursisten van de afgelopen muziekworkshops hebben onlangs een spetterende show neergezet. Deze afslui ting was goed bezocht....spannend om je geoe fende kunsten ineens aan een publiek te tonen. De beginnersgroep begon en daarna was het de beurt aan de groep gevorderden. De gespeelde nummers zijn op de volgende website alsnog te beluisteren: http://www.muziekworkshops. Nieuwerkerk aan den IJssel - Kroegavonden in het bruincafé van jongerencentrum Taverna aan de 's Gravenweg: woensdag 5 en vrijdag 7 maart: darten, kletsen, iets drinken; waar je ook zin in hebt het is in ieder geval gezellig even langs te komen. De kroeg is geopend van 20.30 uur tot 23.00 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de voorjaars vakantie werd een straatvoetbaltoernooi gehouden. Het was donderdag 28 februari perfect weer voor straatvoetbal. Vijf teams namen het tegen elkaar op: de Lama's, Quick Boys, Spiderface, de Sjaakies en Black Nights. Tien spannende duels van een kwartier. waarbij in de laatste wedstrijd Black Nights tegen de Quick Boys, de zege en de beker met 3-1 voor de Black Nights was. Het toer nooi dat gepland stond voor 29 februari kon geen doorgang vinden door ziekte van de organisator. Tijdens de volgende vakantie wordt wederom een toernooi gehouden.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 21