t GEUREN EN KLEUREN IN WERELDWINKEL EHBO BIJ KINDEREN tR WERD GEBRIDGED BOEKENBAL EN (HUISKAMER) CONCERTJES IN BOEKENWEEK RAAS KIDZ KNUTSELEN EN PAASEIEREN ZOEKEN MET VEDJ FIT DOOR HET LEVEN BC IJSSELBRIDGE INTERMEZZO BRENGT REQUIEM VAN FAURÉ nieuwerkerk AVONDGEBEDEN IN DE BRON BOEKENMARKT REIGERHOF OPENING SPEELTUIN IJSSELKIDS JUMPEN BIJ VEDJ PAASCONCERT VOX JUBILANS Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 5 maart 2008 pagina 29 Nieuwerkerk aan den IJssel - Met het langer worden van de dagen, komt de lente in zicht en de kleuren in de natuur tot bloei. Over geu ren en kleuren gesproken, in Wereldwinkel Nieuwerkerk is het al een ware kleurenpracht met nieuwe producten. Zo zijn er vanuit Aziatische ontwikkelingsprojecten zeer kleurrijke mode- en woonaccessoires bin nengekomen met elk hun eigen verhaal. Zoals het Bong Mai servies, ge maakt door Vietnamese pottenbakkers of het Tempelbloemservies uit Thailand. Uit het decennia lang door oorlog geteisterde Vietnam komen de groene rieten manden, het Bong Mai servies en de door vooral vrou welijke werknemers van de Vietna mese producentengroep Hien in Ho Chi Minh van gerecycled papier veelkleurige gemaakte woonacces soires. Een nieuw sprekend servies is het gestipte Bong Mai servies met oorspronkelijke Vietnamese motieven en vrolijke pasteltinten. Van de zeer productieve Thaise Sang Arun fabriek komt het ser vies dat versierd is met de Tempel- bloem. In een moderne werkplaats boetseren de werknemers met de hand deze fijne bloemetjes op de vaasjes en de waxinehoudertjes. Voor de driehonderd vrouwelijke werknemers is Sang Arun een aan- Boekenbal Het Boekenbal vindt plaats op dinsdag 11 maart om 20.00 uur in de bibliotheek aan het Raad huisplein en is een variant op de Amsterdamse versie. Deelnemers zijn onder meer debutante Sanne Collée, 16 jaar en schrijfster van gedichten, Peter van Zwienen, verhalenschrijver, en Marjolein Meijers. Het muzikale gedeelte van de avond wordt verzorgd door Stichting Cantare Con Pia- cere. De verdere programmering is nog in voorbereiding. De toe gang bedraagt 3,50 euro. Kaar ten zijn verkrijgbaar in de bibli otheek en bij boekhandel Van Delft. Huiskamerconcertjes Leerlingen van de muziekschool verzorgen huiskamerconcertjes bij ouderen (75+) op zaterdag 15 maart tussen 10.00 en 12.00 uur en tussen 15.00 en 17.00 uur. Ouderen die thuis een concertje willen, kunnen zich opgeven bij Corry de Klepper van de muziek school op 0180-315462. trekkelijke werkgever, ook van wege de eigen crèche voor hun kinderen. Niet alleen kleuren, ook veelzijdige wierookgeuren zijn in Wereldwinkel Nieuwerkerk te vin den, gemaakt door de Wierookfa- briek in Pondicherry waar zo'n 500 vrouwen deze bloemenparfums maken. Woensdagmiddag 19 maart komt de Paashaas in de Wereldwinkel met schminken, eieren zoeken en knutselen. De Wereldwinkel is gevestigd aan de Prins Bernhard- straat 7-a, vlakbij het NS station en is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 16.30 uur en op zaterdag tot 16.00 uur. Voor meer informatie: nieuwerkerkijs- sel.wereldwinkel.nl. Boekenmarkt In de Reigerhof wordt voor zaterdag 15 maart, alleen voor particulieren, een boekenmarkt georganiseerd van 10.00 tot 16.00 uur. Een kraam is te huur voor 15,- euro en kan ge reserveerd worden via info@SCNN. nl of op 0180-314818. Na inschrij ving dienen de kosten overgemaakt te worden op rekeningnummer 3452.38.133 van SCNN bij Rabobank Nieuwerkerk aan den IJssel. Zondagmiddagconcert De muziekschool organiseert voor zondag 16 maart om 15.00 uur een concert in Thorbecke Voortgezet Onderwijs (TVO) aan de Kamerlingh Onnesstraat. Uitvoerenden zijn Koos Verheul op dwarsfluit en Jan van der Meer op piano. Zij vormen al meer dan 50 jaar een duo en kunnen bo gen op een ruime concertervaring in binnen en buitenland. De toegang bedraagt 6,- voor volwassenen en 3,- voor kinderen, met een maxi mum van 12,- per gezin. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de muziekschool en bij de Pianoworkshop aan de Kerklaan. Zaal open om 14.30 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel/Regio - Vierstroomzorgring organiseert een cursus 'Fit door 't leven', waar in wordt besproken wat bewegen voor de gezondheid doet. Wat is fitheid (uithoudingsvermogen, kracht, lenigheid en handigheid)? Hoe fit ben ik? En is dat voldoende? De cursus is ontwikkeld voor 55- Nieuwerkerk aan den IJssel - Pro jectkoor Intermezzo verzorgt voor zondag 16 maart om 15.00 uur een concert in de St. Josephkerk aan de Kerklaan 20 waarbij het Requiem van Fauré ten gehoren gebracht zal worden. Deze mis ontstijgt het strikt religieuze kader en is met haar universele boodschap zeer geschikt voor de zondag vóór Pa- Nieuwerkerk aan den IJssel - De uitslag van de voorjaarsdrive; ge zien het grote aantal deelnemers worden uit iedere lijn de eerste vijf koppels genoemd. In lijn-A is het koppel Jannie van As-Gé Bantje als eerste geëindigd met 60.86; tweede werd het koppel Joop de Fonkert-Paul Korporaal met 58,27; derde Nel Vente-Jan Klück met 57,82; vierde Thea en Toon de Kort 53,43 en vijfde Jet en Siebe Vlietstra 52,67. In lijn-B werd het koppel Yvonnne en Bert Klapwijk eerste met 66,29; tweede werden Kees van der Made-Kees Mertens Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Zorgiseenkeuze.nl aan het Raadhuisplein 5 start van avond, woensdag 5 maart, een driewekelijkse training Eerste Hulp aan Kinderen. Omdat professionele hulp niet altijd snel ter plaatse is, is het van belang voor ouders om te we ten hoe zij moeten handelen als hun kind iets overkomt. De cursisten leren onder meer levensreddend te handelen bij verstikking en verdrinking en krijgen een reanimatietrai- ning. Hierbij wordt gebruik gemaakt van speciale oefen poppen in verschillende leef tijdscategorieën. Voor meer informatie en aan melden: 0180-310180 of info@ zorgiseenkeuze.nl. plussers en mensen met klachten. De cursus bestaat uit vier bijeen komsten van twee uur en start op woensdag 2 april van 10.00 tot 12.00 uur in Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor meer informatie en in schrijven: 0900-9300 of cursussen@ vierstroomzorgring.nl. sen. De muzikale leiding is in han den van Cor van der Wijngaard. De toegang bedraagt 5,- euro. Kaar ten zijn verkrijgbaar bij de Piano workshop aan de Kerklaan, bij de koorleden, via p.krijt@live.nl of via ingeborg.vanravels@casema.nl. Aan de zal zijn de eventueel res terende kaarten verkrijgbaar. Zaal open om 14.30 uur. met 63,41; derde Jolande Boorsma- Trees Hoofman met 55,95; vierde Mona Richter-Joke Tool 55,14 en vijfde Marga Blok-Riet Scheele 53,62. In lijn-C: I.Betsie Kuiper-Eli- sabeth Tump 64,19; 2.Clara Oos- terwijk-Corrie Rosier 53,81; 3.Clara Arkesteijn-Hannie Kiekens 53,27; 4.Riet Overgaag-Joke Verschoor 52,82 en 5.Bep Meyer-Nel Breeman 52,64. In lijn-D:1.Lenie en Joop de Jong 61,53; 2.Alice de Looze-Ci- lia van Ooyen 60,68; 3.Berry Dor- land-Adèle Flores 54,94; 4.Corrie van 't Hart-Henny de Jong 52,27 en 5.Tonny Duvalois-Ada Suurbach Nieuwerkerk aan den IJssel - In ge bouw Con Musica, tweede gebouw op de velden van vv Nieuwerkerk, kunnen kinderen in de leeftijd van vier tot twaalf jaar op woensdag 12 maart van 14.00 tot 16.00 uur een paashaas met kuiken van wol knutselen. De toegang bedraagt 2,50 euro inclusief materiaal en consumptie. Voor meer informatie: 06-50825583 of mickydekker.vedj@gmail.com. Paaseieren zoeken Op maandag 24 maart kunnen kin deren van 14.00 tot 16.00 uur de eieren zoeken die de Paashaas die ochtend in het Essepark verstopt heeft. De gevonden eieren kunnen aan de tafel bij de Paashaas ge verfd worden. De kinderen kunnen ook met de Paashaas op de foto. Voor meer informatie: 06-20207501 of kidzfun@casema.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De oecumenische werkgroep organi seert avondgebeden in de veer tigdagentijd in Nieuwerkerk. De avondgebeden kenmerken zich door inkeer en verstilling, door zingen en bijbellezing, door ge bed. Het thema is dit jaar 'Als druppels van één stroom'. De vieringen worden gehouden op woensdagavond vanaf 21.30 uur in De Bron aan de Ringvaartlaan 16. Op 5 maart gaat het over 'Ver bondenheid' Op 12 maart is het kernwoord 'Draagkracht', leder een is welkom. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het winkelcentrum Reigerhof wordt zaterdag 15 maart een boekenmarkt gehouden van 10.00 tot 16.00 uur. ledereen die 'oude boeken' heeft die hij/zij wil verkopen kan een kraam huren. Zonder kraam geen verkoop en de kraam kan alleen worden ge huurd door particulieren. De prijs van een kraam bedraagt 15 euro. Voor meer informatie en reserve ren kraam: 0180 314818. Nieuwerkerk aan den IJssel - De kinderen van de vrijwilligers, die maanden hard gewerkt hebben, openen zaterdag 15 maart om 11.00 uur het hek van de speel tuin in Nieuwerkerk. Alle kinde ren zijn welkom om te komen spelen. Ook ouders, grootouders, sponsors en belangstellenden zijn van harte welkom tot 17.00 uur. Speeltuinvereniging 'de IJs- selkids' is te vinden aan de Klein- polderlaan 100. Nieuwerkerk aan den IJssel - Elke vrijdagavond van 19.00 tot 20.00 uur kan iedereen vanaf zeven jaar meedoen aan de jumplessen van Marnix van Staaijeren in gebouw Con Musica. Meenemen: gympen en joggingbroek. De kosten bedragen 12,50 euro per vier weken. Voor meer informatie en aanmelden: 06-38787180 of info. vedj@gmail.com. Eerst een keer komen kijken kan ook. Nieuwerkerk aan den IJssel - Jon gerenkoor Vox Jubilans verzorgt op zaterdagavond 15 maart om 20.00 uur een paasconcert in de Oude Kerk aan de Dorpsstraat/ Kerklaan onder leiding van diri gent Leon van Veen. De toegang is vrij. Deur open om 19.30 uur. Glazen potjes Vedj is opzoek naar lege glazen potjes van babyvoeding om hier tijdens Pleinpop op zaterdag 7 juni kaarsjes in te kunnen zetten. Pot jes kunnen ingeleverd worden op woensdag 12 maart van 14.00 tot 16.00 uur in gebouw Con Musica; op andere dagen op de Vrijheids laan 40. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de A-poule van de op maandag 25 februari gespeelde vijfde, tevens voorlaatste ronde van de vierde competitieronde van het seizoen 2007-2008 van de Nieuwerkerkse Bridgeclub is het koppel Marijke Blok-Gerda Goedhart bovenaan geëindigd. In de tussenstand zijn zij inmiddels onbereikbaar voor de concurrentie. In de B-poule be reikte het koppel Adrie en Frans Bijl een score van 70 procent. Voor meer informatie: www.de nieuwerkerksebridgeclub.box.nl. Aanhouding na diefstal fiets Nieuwerkerk aan den Ijssel - De politie heeft donderdagmiddag 28 februari een 15-jarige Capelle- naar aangehouden op verdenking van diefstal van een fiets. Een ge tuige zag even voor 17.00 uur hoe twee jongens bij de Van Beetho- venstraat sleepten met een nieu we fiets. In een steeg werd gepro beerd het slot open te breken met gereedschap. Agenten hebben direct in de omgeving uitgeke ken naar de jongens. Ter hoogte van de Eykmanstraat werden ze fietsend gezien. De jongens zijn er vandoor gegaan waarbij ze in eerste instantie wisten te ontko men. Op de Vrijheidslaan werden ze weer aangetroffen. De jongens wilden opnieuw wegfietsen ech ter de Capellenaar werd na een korte sprint van een agent aange houden. De andere jongen, een 15-jarige Nieuwerkerker, moest zich aan het bureau melden en Nieuwerkerk aan den IJssel - De boekenweek, van 12 tot 21 maart, heeft dit jaar het thema 'Van oude MenschenStichting Cultureel Net werk Nieuwerkerk aan den IJssel organiseert samen met de bibliotheek en de muziekschool een boekenbal, huiskamerconcertjes, een zondag- middagconcert en een boekenmarkt.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 29