genda KROKUS KOOKCURSUS VOOR KINDEREN ACTIVITEITENPROGRAMMA MAART CHRYSANTHEMUM WETHOUDER GAST OPENT FOTO-EXPOSITIE 150 JAAR ANALOGE FOTOGRAFIE BIJ BIBLIOTHEEK HOSANNA IN OPEN DEUR DIENST KINDEREN IN DE GEMEENTERAAD Fotoclub Moerkapelle exposeert portretten van Moordrechtenaren KERKDIENSTEN 9 MAART n|F. ivft/cDi^FRKTMObRDRECHT Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 5 maart 2008 pagina 31 Nieuwerkerk aan den IJssel - Een enthousiaste groep van 35 minikoks ging woensdag 27 februari met souschef Erik van Meerkerk aan de slag tijdens de eerste 'Krokus kookcursus voor kinderen' bij het Van der Valk Hotel Nieuwerkerk. Ze kwamen overal vandaan: Capelle aan den IJssel, Moordrecht, Zoetermeer, Gouda, Amersfoort, Zevenhuizen en Nieuwer kerk aan den IJssel. Het waren niet alleen meisjes die voor de drie uur lange kookcursus voor kinderen hadden ingeschre ven. Het blijkt dat jongens net zo veel van koken houden De kinderen hebben van alles ge leerd, maar hun allereerste en belangrijke les was om je handen altijd goed te wassen voor dat je gaat beginnen met koken. 8-jarige Maaike uit Nieuwerkerk aan den IJssel legt uit waarom: "Je moet je handen goed wassen anders komt de viezigheid in het eten en dan is het niet zo lekker meer." Na een rondleiding in de grote keuken van het restaurant gingen ze stap voor stap zelf een driegan gen menu koken en leuke figuur tjes maken van groenten in een aparte zaal. De vliegzwammen- en egeltjeseie- renrecepten waren een groot suc ces voor de kleintjes. Maar vooral was het gewoon leuk voor de kin deren om met hun vingers alles te mixen, maken, versieren en proe ven. Ze hebben hun eigen gerech ten gemaakt, maar ook in groepjes gewerkt, net als met koekjes kne den en bakken. Het was niet alleen een middag voor de kinderen, hun ouders konden ook genieten van een buffet in een naastgelegen zaal. Hier konden ze op een groot projectiescherm zien hoe hun (klein)kinderen aan het kokkerel len waren. Mevrouw Haasbroek uit Moordrecht was aanwezig met haartwee kleinkinderen van 6 en 7 jaar. "Ze wilden hier niet naartoe in het begin", vertelde ze. "Maar als ik ze nu zie zitten krijg ik ze niet meer mee naar huis." Nieuwerkerk aan den IJssel - Zorg centrum Chrysanthemum organi seert voor de maand maart diverse activiteiten voor alle 55plussers uit Nieuwerkerk. 'Beter bewegen' kan men elke maandag van 14.00 tot 14.45 uur onder leiding van fy siotherapeut Rob Schonk. De kos ten bedragen 5,- euro per maand. Handwerken' kan op maandag van i4.00 tot 16.00 uur. Hier zijn geen kosten aan verbonden. Op maandagochtend van 9.45 tot 11.45 uur kan er geboetseerd wor den onder leiding van kunstenares Sara van Roon. De kosten bedragen 60,- euro voor een strippenkaart van acht lessen. Op vrijdag 7 en 21 maart wordt de week om 14.30 uur afgesloten met een praatje en een spelletje. De toegang is vrij. Men betaalt al leen voor de consumpties. Voor donderdag 13 en 27 maart wordt er om 14.00 uur bingo georgani seerd. De kosten bedragen 2,- euro per plankje, inclusief consumptie. Voor 5,50 euro kan men dagelijks om 11.45 uur de warmte maaltijd gebruiken in het restaurant. Twee maal per maand op dinsdag wordt een 'andere maaltijd' geserveerd. Op 11 maart is dat patat en op 25 maart pannenkoeken. Donderdag 20 maart kan men om 14.30 uur een mooie lenteschaal maken. Bewoners betalen 4,50; be zoekers 9,50. Info over alle activiteiten: 0180- 333777 of aan de balie, Boslaan 1. Een uitgave van de Stichting Cultureel Netwerk Nieuwerkerk aan den IJssel die tot doel heeft activiteiten van alle individuen en instanties die iets met cultuur hebben onder de aandacht te brengen van alle Nieuwerkerkers. Mededelingen voor deze agenda zijn welkom bij SCNN, t.a.v. Patricia van Schaick, Uilendaal 9, 2914 RG Nieuwerkerk aan den IJssel, 0180-319041 of info@scnn.nl. Dinsdag 6 maart portrettekenen Open Atelier Locatie: de Batavier aanvang 13.00 16.00 Zondag 9 maart gemengd koor Hosanna Locatie: Ontmoetingscentrum Bospolderstraat Dinsdag 11 maart boekenbal Locatie: Bibliotheek aanvang 20.00 Zaterdag 15 maart Boekenmarkt Locatie: Reigerhof Zondag 16 maart Zondagmiddagconcert Locatie: TVO aanvang 15.00 Vrijdag 22 maart optreden band Abalone Locatie:Taverna aanvang 20.30 Schilderen PCOB Elke maandagmiddag 14.00 - 16.00 Vijf Boeken 12 Expositie Schoolplaten Het woord in beeld Locatie: Bibliotheek Nieuwerkerk aan den IJssel - Het christelijk gemengd koor Hosanna uit Gouda verzorgt voor zondag 9 maart een optreden in de Open Deur Dienst in het Ontmoetings centrum aan de Bosppolderstraat 10 onder leiding van Carel Schulz. Ds. H.J. Franzen uit Wateringen zal in deze dienst voorgaan en de muziekale begeleiding zal wor den verzorgd door Cor de Haan. Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de tiende keer wordt in Nieuwe rkerk aan den IJssel een kinderge meenteraad georganiseerd voor groepen 8 van de basisschool. Tussen nu en half maart zullen alle groepen 8 een bezoek bren gen aan de Tweede Kamer. In de loop van maart bezoeken de raadsleden de kinderen op school. In april zullen verschillende fora gehouden worden in het raa dhuis, waar kinderen vragen ku- nen stellen aan lokale politici. Moordrecht - De foto-expositie van portretten van oude Moordrechte naren in de bibliotheek van Moordrecht wordt op 8 maart om 10.30 uur officieel geopend door wethouder Ron Gast. Een aantal van de gefo tografeerde Moordrechtenaren en leden van de Fotoclub Moerkapelle zullen bij de opening aanwezig zijn. Fotoclubleden aan het werk in het Zorgcentrum. Leden van Fotoclub Moerkapelle exposeert van 4 tot en met 31 maart eigen werk in de vestiging Moordrecht van Bibliotheek De Groene Venen. Dit gebeurt in het kader van de landelijke Boeken week. Het thema van de Boeken week is 'Van oude menschen; De derde leeftijd en de Letteren'. Dit thema heeft de Fotoclub geïn spireerd om portretten van oudere mensen uit Moordrecht te maken. Dit is gebeurd in Zorgcentrum Moerdregt, in het Molukse Oud- erenhuis en bij mensen thuis. De keuze van de te fotograferen oud eren is op advies van een medew erker van de Bibliotheek, het Zorgcentrum en het Ouderenhuis gemaakt. Een van de geportretteerde oude ren, de heer Chr. van Gennep. De leden van de Fotoclub heb ben de foto's met veel plezier ge maakt. Zij inspireren elkaar tijdens de maandelijkse bijeenkomsten tot het maken van steeds betere en mooiere foto's. Nu de digitale fo tografie ook bij de leden z'n in trede heeft gedaan is er extra aan dacht voor de technische kant van dit type camera's en het bewerken van de foto's, maar ook onderwer pen als natuur en landschap, mac ro, compositie, licht en belichting krijgen ruim de aandacht. De leden proberen (sinds 26 jaar) elkaar naar een hoger plan te brengen, waarbij de discussie niet wordt ge schuwd. Uiteindelijk draagt dit bij tot een positieve invloed op het fo tograferen. Het doel van de foto clubleden blijft het maken, laten zien en samen genieten van het gemaakte werk. De expositie is te bezoeken ti jdens de openingsuren van de bibliotheek aan de Sportlaan 3B: maandag 14.00-16.00 uur en 19.00- 21.00 uur, dinsdag 10.00-12.00 uur, woensdag 13.30-16.30 uur, don derdag 19.00-21.00 uur en zaterd ag van 10.00-12.00 uur. Voor meer informatie over de Foto club Moerkapelle: 079-5932372; over de bibliotheek: www.bibli- otheekdegroenevenen.nl. Moordrecht Volle Evangelie Gem. 15.00 uur de heer Baak. Herv. gem. Bethel 10.00 uur ds. J. Boer en 18.30 uur ds. G.C. de Jong. Ger. Kerk 10.00 uur ds. W.M. de Boer-vervallen. Herv. Gem. 10.00 ds. H. Schipper, SoW-dienst in Ontmoetingskerk met zendingsechtpaar Los. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding 10.00 uur ds. Walter Vogelaar en verder elke don derdag van 10.00 tot 13.00 uur geopend met om 12.30 uur een gebedsdienst. Maatschappelijke Dienstver lening Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht, dinsdag en don derdag van 9.00 - 10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. www.stichtingkwadraad.nl info@stichtingkwadraad.nl Moordrecht - Cor Speksnijder uit Hardinxveld-Giessendam is lid van de grootste verzamelaarsvereni ging Fotografica, die tweemaal per jaar de grootste fotograficabeurs in Europa organiseert. Hij bezit zo'n vierhonderd camera's uit het ana loge tijdperk vanaf 1850 tot aan het ontstaan van de digitale camera aan het einde van de vorige eeuw. De meeste camera's van vóór 1900 vond hij in Engeland en Schotland bij boeren en kleine antiekzaken maar de meest bijzondere vondst was een complete Dubroni camera uit 1860 die hij kocht op de weke lijkse rommelmarkt in Rotterdam. Uit een paar dozen met rommel kwam de camera in onderdelen te voorschijn en verwisselde voor slechts een paar gulden van eige naar. In de bibliotheek De Groene Venen in Moordrecht is een kleine selectie uit de verzameling te zien van de oudste camera's tot één van de eerste commerciële digitale ca mera's. Bijzondere camera's zijn en kele stereo camera's en panorama camera's. Tot de collectie behoort ook een grote saloncamera. Ruim tegebrek bracht Speksnijder ertoe over te gaan tot het verzamelen van miniatuur camera's, ook wel spionagecamera's genoemd; came ra's vermomd in een pakje sigaret ten, een zakhorloge, een boekje en een aansteker. In de bibliotheek is een speciaal gedeelte ingericht als de Jan Furrer alias Jan de Kiek- hoek. Deze Goudse straatfotograaf maakte tot ongeveer 1955 foto's in de dorpen rondom Gouda, onder andere in de Krimpenerwaard, de Zuidplaspolder, de Vlist et cetera en de kiekjes werden ter plaatse ont wikkeld en afgedrukt. Activiteiten voor kinderen Voor basisschool kinderen is een aantal activiteiten geregeld. Zij kunnen, naast de tentoonstelling bekijken, onder andere een spe ciale stereobril maken, meedoen aan de prijsvraag 'Moordrecht in Stereo', grote 19-eeuwse camera bedienen en plaatjes bekijken met stereokijker, vroeger een vorm van vermaak. Voor openingstijden van de biblio theek en andere informatie kunt u terecht op onze website www.bibli- otheekdegroenevenen.nl

Hart van Holland | 2008 | | pagina 31