Dnnp TWEEDE JONGERENPERSBUREAU WADDINXVEEN VAN START WADDINXVEEN VEREENVOUDIGT MINIMAREGELINGEN BESTEMMING GELDPRIJZEN VRIJWILLIGERS BEKEND THEMA-AVOND GOUWE VIS Willempje Brandhorst - Hertog Wanneer de tijd voor u even stilstaat hemen wij voor u alle tijd BOEKENMARKT VOOR SINT VICT0RKERK 44.000 exemplaren Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: organisatie van lokale nieuwsmedia Telefoon OIO 522 27 SO r Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 5 maart 2008 pagina 00 Liefde is dat ene dat blijft bestaan, als al dat andere wegvalt. iHeel erg verdrietig, maar met fijne herinneringen aan haar I liefde en zorgzaamheid, geven wij u kennis dat wij onverwacht I afscheid hebben moeten nemen van onze lieve moeder, oma en loveroma sinds 27 april 1999 weduwe van Pieter Brandhorst lin de leeftijd van 88 jaar. "Ik dank u allen voor de liefde en vriendschap welke ik in mijn lange leven heb ondervonden." Jannie en Koos Edwin en Esther, Emerentiana, Enrico Frans en Adri Peter en Hellen, Nicole, Marcel Anita en Henk, Luuk, Sterre Ronald en Angela, Kiki Winfred I Zevenhuizen, 3 maart 2008. I Woonzorgcentrum De Zevenster, Leliestraat 3. ICorrespondentie-adres lilevrouw J.C. van Blitterswijk - Brandhorst, Essendreef 18, 12831 XM Gouderak. Gelegenheid tot condoleren op donderdag 6 maart van 19.15 tot 20.15 uur in de zaal op de le etage van De Zevenster. Een afscheidsplechtigheid zal worden gehouden op vrijdag 7 maart om 13.30 uur in het rouwcentrum aan de Zuidplasweg 3 te Zevenhuizen, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de naast gelegen begraafplaats. Na de begrafenis is er in het rouwcentrum eveneens gelegenheid tot condoleren. UITVAARTVERZORGING j Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect (ontoor: Boekweitakker 1 2743 DL Waddinxveen |IAG en nacht directe hulp na overlijden TEL. 0180-328094 Rouwcentrum "Zevenhuizen" Zuidplasweg 3, Zevenhuizen Rouwcentrum "Westhage" Akkerweg 84, Moerkapelle Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk ptvaartverzorging ^van den Bogerd Zorgverlening tot in het kleinste detail Jeanne Matze-Koch Marian v.d. Bogerd-Kind Waddinxveen - Het tweede Jongeren Pers Bureau (JPB) gaat dinsdag 11 maartvan start gaan in de wijken Groenswaard en Vondelwijk. Het JPB is een initiatief van Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Midden-Holland, ondersteund door Jantje Beton. Jongerenwerker Arjan Hoogendijk zal het JPB in Waddinxveen begeleiden. In het JPB voeren jongeren onder begeleiding van een professionele journalist producties uit. Als jour nalist, redacteur of cameraman zullen de jongeren nieuws of an dere wetenswaardigheden ver slaan in de buurt. Het resultaat is een krant, een radio- of televisie programma of een eigen website. De invalshoek is: 'Hoe ervaren jongeren hun wijk, hun directe omgeving?'. Spelenderwijs doen de deelnemers zo ervaringen op die van belang zijn: overleggen bij het kiezen van een thema, sa menwerken in verschillende rollen als fotograaf of interviewer en het verwoorden van de eigen mening en die van een ander. De jonge ren, met de leeftijd van 12 tot 18, krijgen zo een stem en de moge lijkheid hun mening en visie een breed bereik te geven. Voor veel deelnemers aan een JPB is dit een unieke kans om van zich te laten horen. Het JPB moet via de mediaproduc- ties een dialoog op gang brengen tussen jongeren en de buurt of wijk en jongeren onderling. De journa listieke invalshoek draagt ertoe bij dat jongeren een genuanceerde kijk op de kwestie ontwikkelen. Leena, voormalige presentatrice bij MTV: "Ik vind het geweldig om me in te zetten voor Jantje Beton. Als kind uit Amsterdam Oost weet ik als geen ander hoe het is om niet buiten te kunnen spelen. Agressie ve sfeer, vies of gevaarlijk, en dan heb je het over een hele normale wijk in Amsterdam. Een JPB is na tuurlijk een fantastische manier om je vrije tijd te besteden." "Graag zie ik dat de jongeren een eigen mening ontwikkelen en de kans krijgen om die ook naar bui ten te brengen. Op deze manier wil ik de jongeren laten partici peren in hun eigen wijk om deze aantrekkelijker te maken voor al haar inwoners", zegt Arjan Hoog endijk, die op het moment bezig is met de laatste voorbereidingen voor het JPB. "Het JPB gaat nu snel beginnen, maar je kan je natuurlijk nog opgeven." Meer informatie is op te vragen via arjanhoogendijk@ stjjmh.nl. Het JPB is mogelijk gemaakt onder de noemer Make a Connection. Dit programma wordt mogelijk gemaakt door het International Youth Foundation, Nokia, Jantje Beton en Go4Media.p Waddinxveen - Aquariumver eniging De Gouwe Vis houdt maandag 10 maart een vereni gingsavond met als titel 'De Koi en hun kweekomgeving'. De Heer Peter Oranje verzorgt een presentatie en neemt de aanwezigen daartoe mee naar Japan en Israel. De verenigings avond vindt plaats in Gebouw Zonnig Zuid aan de Victorstraat 2. Aanvang 20.00 uur. ledereen is welkom. De entree bedraagt 2,50 euro. Waddinxveen - Vrijwilligers van de Victor Activiteiten Commissie, de VAC, organiseren voor zater dag 8 maart van 10.00 tot 16.00 uur een boekenmarkt, waarvan de opbrengst bestemd is voor het restauratiefonds van dit beeld bepalende kerkgebouw aan de Zuidkade 176. Naast allerlei soor ten boeken kan men op de markt tevens terecht voor langspeelpla ten, videobanden en voor de 'Sint Victor Specials' als wijn, jam en kaarten. Giften zijn welkom op re kening nr. 42.74.71.249. Voor meer informatie: 0182-615137. Waddinxveen j De gemeentelijke regelingen voor minima kunnen per 12 maart met één formulier gelijktijdig en het hele jaar door worden aangevraagd. Eerder moest dit met verschillende formulieren. Hiermee wil de gemeente de dienstverlening aan haar klanten verbeteren en de uitvoering efficiënter en soepeler maken. De gemeente hoopt zo het ge bruik ervan te stimuleren. De gemeente Waddinxveen kent een aantal regelingen voor men sen met een smalle beurs. Het doel is bij te dragen in de bijzondere kosten, met het oog op volwaardig deelnemen aan de samenleving. Voorbeelden zijn een verzekering voor ziektekosten, plotseling grote uitgaven, schoolkosten, contribu ties van verenigingen, muziekles, zwemles, enzovoort. Een wijziging van de RBMA (rege ling bijdrage maatschappelijke ac tiviteiten) is dat niet meer voor ie dere bijdrage een betalingsbewijs nodig is. Als iemand met een laag inkomen bijvoorbeeld aantoont lid van de bibliotheek te zijn, dan wordt het maximale bedrag uit betaald, ook voor andere gezins leden. Het vereenvoudigen en versoe pelen van de minimaregelingen is een van de pijlers van de gemeente Waddinxveen op het gebied van sociale zaken. Wethouder Dirk Lont van sociale zaken, arbeid en armoedebestrijding lichttoe: Ons beleid heeft drie pijlers. Ten eer ste werkzoekenden snel aan een stage, werkervaring en een baan helpen. Zolang dat niet lukt een rechtvaardige uitkering in de vorm van algemene en bijzondere bij stand. En als derde iets extra's bie den voor mensen met een smalle beurs. Mensen hebben aan de ene kant zelf een verantwoordelijk heid, aan de andere kant ook recht op een stevige inspanning van de gemeente. Wij hebben regelmatig overleg met het Platform Armoe debestrijding Waddinxveen. Ons gezamenlijk doel is dat de moge lijkheden volledig worden benut. Dat doen we door ruime grenzen, namelijk 120% van het sociaal mi nimum, door de aanvraag en af handeling makkelijkerte maken en door goede voorlichting." Vanaf 12 maart ligt de uitgebreide folder over de minimaregelingen, inclusief formulier, klaar op het gemeentehuis. Deze zijn ook te downloaden via de website www. waddinxveen.nl. Mensen met een WWB-uitkering krijgen de folder met formulier thuisgestuurd. Dat zelfde geldt voor mensen die vorig jaar gebruik gemaakt hebben van één van de regelingen. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Bos koop, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud Verlaat, Nieuwerkerk aan den IJssel, Moordrecht, Nesselande en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Elgersma Media Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289 Fax 0180-633503 E-mail redactie: redactie@hart-van-holland.nl E-mail advertenties: verkoop@hart-van-holland.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur. Sluitingstermijn advertenties: maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar advertentiemateriaal (indien gereserveerd): dinsdag 10.00 uur. Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging in Zevenhuizen, Moerkapelle, Oud Verlaat en Nesselande: Elgersma Media, telefoon 0180-632289. Overige klachten: donderdag tus sen 18.00 en 20.00 uur: telefoon 0172-217615. Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Waddinxveen - Stichting Vrijwil ligerswerk Waddinxveen maakte vrijdag 8 februari tijdens een fees telijke bijeenkomst in het Anne Frank-centrum de winnaars be kend van de jaarlijkse vrijwilligers- prijzen. Behalve een oorkonde en een sculptuur ontvingen zij ieder een geldbedrag van 400,- euro, bestemd voor een Waddinxveense vrijwilligersorganisatie naar keuze. De heerT. Lesschen, Vrijwilliger van het jaar, schenkt zijn 400,- euro aan Basketbalvereniging Flyers. Over de besteding van het bedrag bin nen de vereniging heeft Dhr. Les schen nog contact met het bestuur van de basketbalvereniging. Jon gere vrijwilliger van het jaar, Ben jamin Visser, schenkt de 400,- euro aan Korfbalvereniging Korbis. Een deel van het bedrag zal worden besteed aan het 'ballenproject', waardoor ieder team binnenkort zijn eigen ballen heeft; het reste rende bedrag komt ten goede aan het spaarpotje voor een goede ge- luids-/muziekinstallatie. Stichting Care for family, organisatie van het jaar, gaat de gewonnen 400,- euro zelf gebruiken om eten te kopen en op die manier voedseltassen te kunnen blijven uitdelen aan men sen die dat nodig hebben. Hoekeindseweg 50 - 2665 KE Bleiswijk

Hart van Holland | 2008 | | pagina 33