BENGEHGIDPEND STRUCKMAN BREIDT UIT MET ZEILMAKERIJ RESTAURANT DE STRANDGAPER: UNIEK GELEGEN AAN DE ZEVENHUIZERPIAS EERSTE DAG VAN DE PREVENTIE Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 5 maart 2008 pagina 7 Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Door Geertrude Verweij Zevenhuizen - Dat het buiten alles behalve lente was, mocht de pret niet drukken. Al direct na de opening op zaterdag I maart was het in Bengel de Kinderwinkel een drukte van belang. Met de deskundige hulp van eigenaresse Angelique Kuipers werden door verschillende jonge klantjes mooie outfits voor de komende warmere seizoenen uit gezocht. Natuurlijk ontbreekt ook stormbestendige kleding niet aan de collectie. Waddinxveen - 'Dag van de Preventie; (voor)komen is beter', luidt de kop boven het affiche voor dit initiatief van Ro-Ad BV. Deze 'Dag' voor overheden, bedrijven en voor particulieren vindt op dinsdag 25 maart van 13.30 tot 19.00 uur plaats in het Waddinxveen Business Center aan de Limaweg 51; het dan compleet gerenoveerde kantoorpand waar naar Ro-Ad BV onlangs verhuisde. De toegang is vrij. Door Geertrude Verweij Zevenhuizen - Recreatie Struck- man is sinds 1989 een gevestigde naam in Zevenhuizen en omstre ken. Per 1 maart zal het bedrijf, dat gespecialiseerd is in de ver koop en reparatie van vouw wagens en kampeeraccessoires, uitgebreid worden met een zeil makerij. De dochter van eigenaar Henk Struckman, de 24-jarige Anja, zal deze nieuwe tak aan het bedrijf gaan leiden. Anja groeide op te midden van de vouwwagens in het bedrijf van haar vader en hielp als klein meisje al mee. "Ik hing gordijntjes op en vulde de vakken met kleine onderdelen. Later bracht ik koffie bij de klanten en hielp met het opbouwen van de showmodellen op beursen. Ik hielp ook af en toe in de werkplaats." Na haar schooltijd en een oplei ding in de detailhandel werkt ze nu bijna vier jaar fulltime bij Struckman Recreatie. "We deden al kleine reparaties aan tentdoeken, vooral aan de enkele naden. Voor de dubbele naden hadden we geen machines, die moesten we uitbesteden. Toen mijn vader de zeilmakerij en de vouwwagenafdeling van Campo- world in Rotterdam kon over nemen, hebben we besloten dat ik de zeilmakerij zou gaan leiden." Sommige situaties op het werk leiden tot spanningen in huis en andersom. Een verkeerde lichaamshouding leidt vroeg of laat tot gezondheidsproblemen. Een 'onschuldig' vlammetje veroorzaakt soms een uitslaande brand. Tenzij men de signalen herkent en openstaat voor een of meerdere oplossingen! Signalen? "Veel problemen staan niet op zichzelf maar zijn het gevolg van een reeks voorvalletjes of een groter incident." Aan het woord is Dik Roseboom, directeur van Ro-Ad BV. "We hebben het hier over de spreekwoordelijke druppeltjes en de emmer. Over situaties die men misschien had kunnen beïnvloeden door toen zo mogelijk anders te handelen. Maar ook over zorg en welzijn wanneer de emmer per ongeluk toch is overgelopen. Kennis over preventieve maatregelen of over de middelen waarmee het leven veraangenaamd kan worden, ontbreekt dan vaak." De acht deelnemers aan de Dag van de Preventie zijn stuk voor stuk bedrijven met specifieke kennis op deze gebieden. Al die kennis is tijdens de 'Dag' onder het ene dak van het Waddinxveen Business Center (WBC) verzameld. Hier kunnen de bezoekers zich uitgebreid laten informeren en adviseren, interessante lezingen bijwonen of vrijblijvend aan verschillende tests deelnemen. HetWBCishetrepresentatievekan- toorverzamelgebouw naast het politiebureau aan de Limaweg dat momenteel een ingrijpende facelift ondergaat. Tijdens de Dag van de Preventie worden bezoekers in de gelegenheid gesteld om dit pand te bezichtigen. Voor meer informatie kan men vanaf 7 maart terecht op: www. dagvandepreventie.nl. Zevenhuizen - Restaurant de Strandgaper is schitterend gelegen aan de Zevenhuizerplas en sinds 1991 een begrip in Zevenhuizen en om streken. De plas maakt deel uit van recreatiegebied de Rottemeren en beidt ruim voldoende parkeergelegenheid. Henk en Tineke Alferink-van Vliet bieden u een Nederlands- Frans georiënteerde keuken, met regelmatig wisselende vlees-, vis- en wildgerechten. In de toe komst zullen ook vaker biolo gische gerechten en streek- en seizoensgebonden gerechten op de kaart verschijnen. Hier komt volgens chef-kok Henk Alferink steeds meer vraag naar. Begin dit jaar onderging de eet zaal een volledige herinrichting. De bruin-en crèmetinten geven samen met het rieten meubilair het restaurant een huiselijke sfeer. Het restaurant biedt verschil lende mogelijkheden voor re cepties en partijen, a la carte en buffetten. Voor bruiloften kunt u vanaf de plechtigheid zelf tot en met het feest bij de Strandga per terecht. Ook kan men binnen barbecuen. Het restaurant heeft een aparte aperitiefbar, een ca fégedeelte met open haard en gezellige zitjes en een restau rant. In de zomer kan men van de zon genieten op het ruime terras dat tevens de mogelijkheid biedt voor een barbecue. Op de bovenverdieping kan men in alle rust in besloten kring dine ren of vergaderen. De Strandgaper is van woensdag tot en met zondag geopend van af 14.00 uur. Voor meer informatie: Restau rant de Strandgaper, Strandweg 1, 2761 DM, Zevenhuizen. Telefoon 010-4212025. Http:// www.strandgaper.nl Naadjes, ritsen, scheuren en gaten Anders dan de naam doet vermoeden gaat het bij de zeilmakerij vooral om tentdoek en zonwering, hoewel het ook mogelijk iszeilen van boten te laten repareren. Alle soorten reparaties aan tenten zijn mogelijk, of het nu om losse naadjes gaat, kapotte ritsen of werkelijke scheuren en gaten. "We hebben de hele voorraad reparatiemateriaal over genomen. Zowel het ouderwetse katoen in alle kleurstellingen van tientallen jaren geleden als het modernste materiaal kunnen we repareren." Hoewel Anja naar eigen zeggen nog veel te leren heeft, worden alle reparaties vakkundig afge-handeld. "We hebben een zeil-maakster in dienst die al bijna veertig jaar in het vak zit. Zij heefteen enormeervaring." Over een aantal maanden zal zowel Struckman Reparatie als de zeilmakerij verhuizen naar een nieuw en veel groter pand op het bedrijventerrein van Nesselande. "Daar zullen we alle klanten nog veel beter van dienst kunnen zijn, met een ruimere keuze en de service die ze van ons gewend zijn."

Hart van Holland | 2008 | | pagina 7