"OVERAL IN DE WERELD WORDEN VROUWEN DUBBEL BELAST PTREDEN WITHIN TEMPTATION BIJ SPINNINGMARATHON ZOMERKINDERKLEDINGBEURS OPEN DAG DE BRUGGEN HSW MOEIZAAM VAN START KINDERDISCO IN BOOG I üiWADDINXVEEN Vrouwelijke vrijwilligers ontmoeten elkaar aan Dorenda's koffietafel KERKDIENSTEN 16 MAART Spinningorganisatie verrast door komst special guests Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 12 maart 2008 pagina 17 Verdachten van vernielingen aangehouden Waddinxveen - De politie heeft zaterdagavond 8 maart drie Wad- dinxveners van 16, 17 en 18 jaar aangehouden op verdenking van het plegen van vernielingen op de Zuidplasweg. Getuigen had den gezien hoe een groep jonge ren een openbaar toilet bij een bouwkeet omgooiden, een ver keersbord omver trok en een fles kapot gooiden op straat. Bij het zien van de politie ging de groep er vandoor. Drie van hen werden aangehouden. Snelheidscontrole Waddinxveen - De politie heeft dinsdag 4 maart van 21.40 tot 22.20 uur een snelheidscontrole gehouden op de Chopinlaan. Tien van de 194 passanten reden te hard en kregen een bekeuring. De hoogst gemeten snelheid was 82 km/uur, terwijl de toegestane maximum snelheid daar 50 km/ uur is. Waddinxveen Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente De Rank 10.00 uur drs. M. van Laar; 18.30 uur ds. A. Tromp. Ger.kerk. wo 12 maart ds. E. Brink (biddag) en 16 maart 9.30 ds. H. van der Berg en 16.30 uur dr. E. Brink. Ontmoe- tingskerk wo 12 maart 19.30 uur pastor G.J. Martini en 16 maart 9.30 ds. H.G. van Viegen. Imma- nuelkerk wo 12 maart 19.30 uur bidstond in OK; 16 maart 10.00 uur ds. A. van Haarlem en 19.30 uur dhr J.D. Geel en dhr R.P. van der Plicht (Palmpasen); ma 17, di 18 en wo 19 maart 19.30 uur stille week. Boskoop Chr. Ger.kerk. wo 12 maart 19.30 uur ds. A.P. van Langevelde (bid dag); 16 maart 9.30 uur en 17.00 uur kand. M.B. Visser. De Stek 9.30 uur dr. R. de Reuver. Zijde- kerk 9.30 uur ds. E. Baljet. Dorps kerk 9.30 uur en 18.30 uur ds. E. Westrik Chr.gem.Bethel 9.30 uur gezinsdienst. Ger. Gem. Wo 12 maart 15.00 uur en 19.30 uur ds. M. Golverdingen (bidddag) en 16 maart 9.30 uur en 16.30 uur ds. A.B. van der Heiden. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur P. Rullmann. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH) en Dienst Apotheek Midden- Holland (DAM), (Groene Hart Ziekenhuis) locatie Bleuland aan de voorzijde van het ziekenhuis bij Spoedeisende Hulp, Gouda, 0182-322488. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informa tie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Waddinxveen - Sharon den Adel en Ruud Jolie, zangeres en gitarist van de Within Temptation, treden zaterdag 15 maart op tijdens de spinningmarathon Stars on Bikes 2008 in sporthal De Dreef. Samen brengen zij twee tot vier akoestische vertolkingen van de hits ten gehore waarmee de band de wereld veroverde. Sportinstructeur Pieter Westdijk klinkt zo mogelijk nog enthousias ter dan hij normaal gesproken al is wanneer hij met dit goede nieuws komt. "Vorig jaar hadden Sharon en ik al contact. Een optreden tij dens de marathon van 2007 zat er toen helaas voor ons niet in van wege het drukke programma van Within Temptation. Vandaar dat we dit jaar Sharon opnieuw heb ben benaderd. Wanneer alles vol gens plan verloopt komen Sharon en Ruud nu dus echt naar Wad dinxveen." Behalve Sharon den Adel en Ruud Jolie hebben ook topatlete Nelli Cooman, TV-ster Froukje de Both (RTL GP), musicalster Chris Tates (Dirty Dancing) en zanger Edwin ('Dit is het begin!') hun medewer king aan Stars on Bikes 2008 toege zegd. Voor meer informatie: www. starsonbikes.nl. Er zijn nog enkele spinningfietsen te huur. De toe gang tot de sporthal is vrij. Waddinxveen - In het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552 wordt voor maandag 17 en dinsdag 18 maart een zomerkinderkleding- beurs georganiseerd vanaf maat 92. Kleding vanaf maat 158 alleen merkkleding in zeer goede staat. Broeken kunnen ingeleverd wor den tot en met maat 182. Inname vindt plaats op maandag 17 maart van 19.00 tot 21.00 uur en op dins dag 18 maart van 9.00 tot 10.30 uur. Verkoop vindt plaats op dins dag 18 maart van 13.30 tot 17.00 uur. Van 19.30 tot 20.30 uur kan op deze dag geld en/of kleding wor den afgehaald. Op de gekochte en verkochte kleding wordt tien pro cent ingehouden; de opbrengst komt ten goede aan Plan Neder land. Kleding die niet verkocht is kan ter beschikking gesteld wor den van de Stichting Hoop voor Al banië. Tijdens de verkoop is er kin deropvang aanwezig. Voor meer informatie: 0182-617889. Waddinxveen- Tijdens de lande lijke 'open dag zorg' op zaterdag 15 maart openen vier locaties van De Bruggen, een organisatie voor mensen met een verstande lijke beperking, hun deuren voor bezoekers. Zo ook De Bruggen in Waddinxveen, waar belangstel lenden welkom zijn tussen 10.30 en 15.00 uur aan de Sterrenlaan 2. Bezoekers kunnen deze dag informatie krijgen over (ambu lante) zorgverlening, thuiszorg of logeermogelijkheden voor hun kind of familielid, over stagemo gelijkheden, leren en werken bij De Bruggen en over vakantie- of vrijwilligerswerk. Tevens zijn er diverse rondleidingen, kan men in de gymzaal een sportief par cours afleggen en kan men de snoezelruimte bezichtigen. Tus sen 11.00 en 12.00 uur vertoont een goochelaar zijn kunsten en van 12.00 tot 14.00 uur is er een draaiorgel. In het restaurant kan men door cliënten gemaakte kunst bezichtigen en door hen vervaardigde ambachtelijke ca deauartikelen aanschaffen en wie wil, kan met een dropsleutel aan een sleutelkoord naar huis. Met een knipoog verwijzen de organisatoren hiermee naar het thema van de dag: 'De Bruggen, een sleutel naar zorg!'. De andere locaties van De Brug gen, te weten Landgoed Hooge Burch in Zwammerdam, Land goed Ursula in Nieuwveen en De Bruggen in Schiedam, zijn deze dag ook geopend. Voor meer informatie: www.de- bruggen.nl. Waddinxveen - Hengelsport vereniging Waddinxveen (HSW) viste afgelopen za terdag de eerste competitie wedstrijd van dit seizoen in de Oude Rijn bij Koudekerk. De vis beet zeer mondjesmaat en gezamenlijk vingen de 15 deelnemers slechts 11.260 gram, een moeizame start dus. De uitslag was als volgt: I.Rob Poldervaart en Rinus Reichard, beiden met 1.680 gram, 3.Jan Brouwer 1.440 gram, 4.Kees Hunink 1.260 gram en 5.Jan van Gemeren met 1.100 gr. Waddinxveen - In buurtcen trum De Boog wordt voor vrijdag 14 maart van 19.30 tot 23.00 uur een kinderdisco ge organiseerd voor kinderen van 9 tot en met 15 jaar. De toe gang is vrij. Waddinxveen - Zoals ieder jaar organiseerde wethouder Dorenda Gerts in het kader van interna tionale vrouwendag op vrijdag 7 maart een koffieochtend voor vrouwelijke vertegenwoordigers van vrijwilligersorganisaties in Waddinxveen. Het thema van dit jaar was 'Vrouwen en ontwikke lingssamenwerking'. Door Christine de Vos mannen en vrouwen in staat hun gezin te onderhouden en hun kin deren naar school te sturen. Rukia's tassen en kleding zijn onder meer te koop bij de Wereldwinkel. Dankzij de giften die de stichting Abana Rwanda krijgt, kunnen Pau la van der Ark en haar vrijwilligers 25 weeskinderen naar de middel bare school sturen. Ook verstrekt de stichting microkredieten aan vrouwen. Dat ontwikkelingswerk zich niet aan de andere kant van de wereld hoeft af te spelen, bewijst Rietje Vaesen. Al jaren vangt zij kinderen van illegale moeders op in haar ei gen huis. "Zeven jaar geleden werd ik benaderd of ik tijdelijk opvang wilde verzorgen voor een Chinees kindje. Ze is zes jaar gebleven." Omdat Vaesen de moeders niet in huis kon nemen, maar ook niet in de kou wilde laten staan, huurde ze met een aantal vriendinnen twee afbraakpandjes. De stichting 'In "Het thema vrouwen en ontwik kelingssamenwerking is te vaak het sluitstuk van het beleid", zei Gerts. "Overal in de wereld wor den vrouwen dubbel belast. In veel landen hebben zij minder rechten dan mannen, maar wel krijgen wel zowel de zorgtaken als het kost winnerschap op hun nek." Verte genwoordigsters van onder meer Amnesty International, Stichting Tawiza, Kerngroep Ontwikkelings samenwerking en de Vrouwenraad knikken instemmend. Het doel van de ochtend is vooral kennismaking en ideeën uitwisse len. Jane Sijl van Stichting Wanawa ondersteunt kleinschalige projec ten op het gebied van onderwijs zorg en werkgelegenheid in Ke- Rietje Vaesen van 'In liefde omzien' in gesprek met Jane Sijl van Stichting Wanawa. Het is een geanimeerde ochtend vol verhalen, ervaringen en idee- en. "Zouden we niet met zijn allen een Wereldmarkt kunnen orga niseren?' stelt Jane Sijl voor. "In mijn eentje krijg ik dat niet van de grond, maar samen is het veel minder werk." Wethouder Gerts is direct geïnteresseerd, evenals de andere vrouwen. Afgesproken wordt dat zij samen met Sijl een opzetje zal maken, om er dan later samen met de andere organisaties handen en voeten aan te geven. Wethouder Dorenda Gerts schenkt koffie voor de Waddinxveense vrijwilligsters. nia. Trots toont zij de fotomap met kleding uit het naaiatelier van Ri- kia Suleiman. Het naaiatelier, stelt liefde omzien' was een feit. In de loop der jaren vonden een veertig tal kinderen en drie moeders een veilige plaats. Van allemaal weet Vaesen hoe het ze is vergaan. Som migen kregen een generaal pardon en wonen nu legaal in Nederland. Anderen gingen terug naar hun land, maar bleven contact houden met hun pleegmoeder. Weer komt een fotomap op tafel.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 17