SCHRIJFTALENTEN C0ENEC00P LATEN VAN IS ER BESTAANSRECHT ZICH HOREN TIJDENS TAALSPEKTAKEL VOOR DE VROUWENRAAD? WADDINX\/FFM~~ffi VAN PASSIE...NAAR PASEN MET VOX JUBILANS DERTIEN NIEUWE BOMEN VOOR WADDINXVEEN KINDERBINGO IN BOOG SPORTWEEK VOETBAL ft pagina 20 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 12 maart 2008 Waddinxveen - Ruim twintig vrouwen en enkele mannen waren zater dag 8 maart aanwezig in Hotel de Unie van gedachten te wisselen over de stelling 'Is er bestaansrecht voor de vrouwenraad anno 2008?' Er waren vrouwen van diverse organisaties en vertegenwoordigers uit de politiek: wethouder Dorenda Gerts en raadsleden van de VVD, WeWa, de PvdA en het CDA. Voorzitter van de Vrouwenraad Waddinxveen Bri gitte Leferink opende de bijeenkomst met een stukje geschiedenis van de Internationale Vrouwendag, die sinds 1975 wereldwijd op 8 maart wordt gehouden. Waddinxveen/Gouda - Het Her vormde gemengde koor Vox Ju- bilans geeft, onder leiding van André van Vliet, op zaterdag, 22 maart om 20.00 uur een Passie- en Paasconcert in de monumentale St. Janskerk te Gouda. Er is een geva rieerd programma samengesteld met onder meer "t Is middernacht', 'Le Crucifix' van Ch. Gounod, 'Glo ria Patri' van Hans Boelee en 'Jezus stierf alleen' en 'Were you there'. Het koor zal deze avond tevens een speciaal voor het koor gecom poneerd werk van André van Vliet uitvoeren, namelijk 'O vlam van Pasen', waarvan de tekst onder andere is gebaseerd op 1 Korinthe 15, liederen van ds. A.F. Troost en 'Daar juicht een toon'. 0 Aan dit Passie- en Paasconcert zal ook het Jongerenkoor Vox Jubi- lans onder leiding van Leon van Veen een muzikale bijdrage ge ven, evenals Evelyn Heuvelmans op hobo, Myrthe van Hulst op cello, Arjan Edith Post op trompet, Le- ander van der Steen op vleugel en Marco den Toom op orgel. Ds. G. Herwig uit Kamerik zal de medita tie verzorgen. Zaal open om 19.15 uur. De toe gang bedraagt 8,50 euro in de voorverkoop en 9,50 euro op de dag zelf. Kinderen tot en met 12 jaar zijn gratis. Kaarten zijn ver krijgbaar bij Boekhandel Thuis- kantoor Burger te Waddinxveen, Boekhandel R. Smit BV te Gouda, Chr. Boekhandel 't Lichtpunt te Bodegraven, bij de leden van Vox Jubilans, via www.voxjubilans.nl of op 0348-417291. Door Geertrude Verweij Waddinxveen - Talentvolle jonge dichters en schrijvers mochten zich woensdag 5 maart presenteren ti jdens het derde jaarlijkse taalspe- ktakel op het Coenecoop College. De avond werd muzikaal omlijst door de krachtige stem van de veel belovende jonge zangeres Tamara Bakker. Zij werd begeleid door pia nist en zanger Timo en haar band Undenied. Het thema voor dit jaar was 'kleuren'. Dit werd door de kandi daten op verschillende manieren uitgelegd. Het merendeel verta alde kleuren als emoties. Laura Heezen, die zelf niet aanwezig kon zijn, vertolkte de emoties van een verliefde tiener, die na een breuk leert in zichzelf te geloven. Emoties waarin, aldus de jury, veel leefti jdsgenoten zich kunnen herken nen. Ook Daisy Donnars vertaalde kleuren met emoties. Haar gedicht 'Grijs en Grauw' had een positief en kleurig slot. Veelbelovend. Martine de Nijs wint met 'Bruin en Blauw'. Engels Harin Turbin las een Engels gedicht voor, dat volgens de jury een go ede songtekst had kunnen zijn en ook Kimberley Heemskerk waagde zich aan een liefdesgedicht in het Engels. Daarnaast werd ook de multiculturele samenleving in het thema betrokken. Vera van der Reyken verbond in haar gedicht 'Donker en Licht' het kleurenspel van wolken met de verschillen tus sen mensen, wat verrassend goed was uitgewerkt, aldus de jury. De winnares van vorig jaar, Kirsten Brenkman, vertelde in haar ver haal 'Achmed' over een jongen die getreiterd wordt vanwege zijn huidskleur. Corianne Straathof viel vooral op door haar pleidooi voor dat ze haar gedicht opdroeg: "Mensen vinden ons raar, omdat we hier aan meedoen. Maar ik heb juist heel veel bewondering voor alle deelnemers. Wij staan hier toch maar, om een gevoel onder woor den te brengen." Rap De jury lette op inhoud, maar ook op techniek. Zo werd Suze Verg eer, die in haar gedicht inging op de emoties waarvoor bepaalde kleuren staan, geprezen voor haar mooie zinsmelodie. Annelies van Rijn kreeg een compliment over de woordkeus in haar gedicht over een kleurloos en emotieloos gezicht. Een verrassende variant op het dichtwerk was de rap van Laura en Marissa, die in een vlot ritme de kleuren die je in het schoolgebouw tegenkomt op deuren, palen, kluisjes en kaftpapier bespraken. Martine hoofdwinnaar Alle deelnemers ontvingen een oorkonde. De inzendingen werden verdeeld in drie categorieën. Prijswinnaar in de Categorie 'ver halen' was Annemarie Driesen, die overigens ook een gedicht over de kleuren van de seizoenen ingezon den had. Haar verhaal over een land zonder kleur werd door de jury geprezen vanwege de goede samenhang en de mooie zinnen. "Aan fantasie ontbreekt het je niet." Prijswinnaar in de categorie 'ge dichten, onderbouw' was Daisy Dijkgraaf. Zij beschreef de kleuren die ze zag in een droom. De jury: "Je moet echt doorgaan met je gedichten. Dit sprak ons heel erg aan." Prijswinnaar van de bovenbouw was Martine de Nijs met haar ge dicht 'Bruin en Blauw'. De jury: "Je gedicht roept vragen op, maar ook melancholie en diepe gevoelens. Dit is een heel persoon lijk gedicht, terwijl het toch niet duidelijk is waar het over gaat. Het is heel knap zoals je gevoelens kunt verwoorden, zonder die gevoelens te beschrijven." Martine werd met deze inzending ook hoofdwinnaar en mocht de wisselbeker in ontvangst nemen. Door Marianne Fortuin Leferink"Het is niet zeker dat we nu het 100-jarig bestaan van Vrou wendag vieren. In 1907 werd in Stuttgart de eerste Internationale Vrouwenconferentie gehouden. Op 8 maart 1908 demonstreerden vrouwelijke textielarbeiders in New York, in 1910 is in Kopenha gen het besluit genomen elk jaar een Vrouwendag te organiseren en sinds 1912 wordt dit ook in Ne derland gedaan." De Vrouwenraad in Waddinxveen is in 1987 ontstaan op initiatief van de politiek. Aangesloten zijn Pas sage; NBvP, Vrouwen van Nu; CDA- Vrouwenberaad; Vrouwen in de PvdA; FNV Vrouwenbond; ANBO; de Wereldwinkel; Platform Gehan dicapten, Tawiza (Marokkaanse vrouwengroep) en de Vrouwen adviescommissie. De Vrouwenraad fungeert als platform en gespreks partner voor de gemeente. Terug blikkend stelde Leferink vast dat er resultaten zijn geboekt, zoals kinderopvang en een vrouwelijke huisarts. Maar de laatste tijd is de belangstelling voor de Vrouwen raad teruggelopen, en ze vroeg zich af hoe dat komt. Daarna gaf ze het woord aan Karin Heeren, discussieleider voor deze middag, die aan de hand van een aantal stellingen trachtte vast te stellen wat nut en noodzaak van de Vrou wenraad is en of er een toekomst voor dit orgaan is weggelegd. De stellingen waren: - Doordat de uitgangspositie van vrouwen zoveel beter is, is er geen oog meer voor ongelijkheid; - De Vrouwenraad heeft de eman cipatie van de allochtone vrou wen laten liggen; - Door het doen van vrijwilligers werk leef je je kinderen een wen selijke maatschappij voor; - Mantelzorgers zijn meestal vrou wen, en dat is logisch; - We willen liever een 'burgertrut' zijn en dragen de consequenties met opgeheven hoofd. Vastgesteld werd, dat er nog steeds ongelijkheid voorkomt, hoewel die verschillend ervaren wordt. De generatiekloof tussen de aanwezi gen en jonge vrouwen kwam ter sprake: de emancipatiebeweging waaruit veel veranderingen zijn voortgekomen, leeft niet bij de jongeren. Een van de deelnemers noemde als voorbeeld 'Baas in ei gen buik', dat zij aan haar eigen dochters niet kon uitleggen. Zaken waarvoor toen gestreden werd, worden nu als vanzelfsprekend beschouwd. Men gaf aan te zijn opgegroeid met uitdagingen op allerlei fronten, terwijl jongeren veel meer in de schoot geworpen krijgen. Dorenda Gerts benadruk te het belang van ontplooiing, niet alleen voor meisjes maar ook voor jongens. De vraag werd gesteld hoe jonge vrouwen gemotiveerd konden worden zich aan te sluiten. Want het werd wel duidelijk, dat er al veel bereikt is in de afgelopen honderd jaar, maar dat de vrou wen er nog niet zijn. Dit was ook de conclusie van het eindrapport van de visitatiecommissie Eman cipatie: 'Een beetje beter is niet goed genoeg.' Op het gebied van gelijke beloning, deeltijdwerk en carrièrekansen valt nog heel wat werk te doen. Wat betreft de emancipatie van al lochtone vrouwen werd geconclu deerd, dat er nieuwe initiatieven ontplooid moeten worden om met deze doelgroep in contact te ko men. Dit werd door de aanwezige vrouwen van Tawiza toegejuicht Vrijwilligerswerk werd door de overgrote meerderheid als waar devol en vanzelfsprekend gezien. Mantelzorgers zijn inderdaad va ker vrouwen, maar bij echtparen hangt het ervan af, wie als eerste zorg nodig heeft. De laatste stelling was volgens Karin Heeren prikkelend bedoeld en refereerde aan het boekje van Fleur Jurgens: 'Leve de burgertrut.' Men onderkende dat vrouwen zelf soms de keuze maken voor het ge zin en niet voor een carrière. De conclusie van deze middag was: niet opheffen, wel reorga niseren. In vervolgbijeenkomsten zal besproken worden wat er op de agenda van de Vrouwenraad moet komen. Eén van de aanwe zige heren merkte op, dat mannen wellicht kunnen bijdragen aan de 'nieuwe' Vrouwenraad door een verfrissende kijk op de dingen. Brigitte Leferink sloot de bijeen komst, waarbij ze haar blijdschap uitsprak over de grote opkomst. Waddinxveen - Samen met Wad- dinxveense schoolkinderen van diverse basisscholen vieren ver schillende medewerkers van de gemeente Waddinxveen op woensdag 19 maart Nationale Boomfeestdag. Basisschoolkinderen uit verschil lende klassen planten samen met de medewerkers van de gemeente Waddinxveen die morgen de bo men aan de Zuidplashof. In totaal krijgt Waddinxveen tijdens de Na tionale Boomfeestdag 13 nieuwe bomen erbij. De reden dat er gekozen is voor deze locatie is het project Zuidpias '80. In deze wijk zijn verschillende opknapacties bezig. De nationale Boomfeestdag sluit daar goed op aan. Waddinxveen-In buurtcentrum De Boog aan de C. Huygens- laan 2 wordt voor woensdag 19 maart om 14.00 uur een kin derbingo georganiseerd voor kinderen vanaf vier jaar. Zaal open om 13.30 uur. De toegang is vrij. Waddinxveen - In het kader van de Waddinxveense sportweek wordt voor vrijdag 4, 11, en 18 april en voor 9, 16, en 23 mei het '7 tegen 7' voetbaltoernooi georganiseerd. Voor meer informatie en inschrij ven: Joop van der Lans, Ch. de Bourbonstraat 14 of op joopvd- lans@casema.nl.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 20